تعداد بازدید: 20863
 
 
دوره ماهیانه: سه ماهه اول
نام: هفته نهم

خلاصه:
در صورتی که شما در این هفته به سونوگرافی بروید ممکن است حرکت های نوزاد خود را بتوانید ببینید. و می توانید با استفاده از دستگاه اولتراسوند صدای قلب کودک خود را بشنوید.
 

اكنون اندازه كودك شما در حدود 2.5 سانتي متر (حدود اندازه يك دانه انگور) است و وزن او در حدود2 تا 3 گرم است، اما از آنجا كه ساختار فيزيكي بدن او شكل گرفته است، آمادگي آن را دارد كه به سرعت وزن اضافه كند. او هر روز به يك انسان كامل شبيه تر مي شود. دنبالچه جنيني او كاملا از بين رفته است و اجزاء بدن او (شامل اندامها، ماهيچه ها و اعصاب) آرام آرام شروع به كار خواهند كرد.سر او نسبت به سایر اندامش بزرگتر است و بصورت منحنی بر روی قفسه سینه است.

پلكهاي او در حالت بسته قرار دارند و تا قبل از هفته بيست و هفتم باز نخواهند شد. او هم اكنون نرمه گوش دارد و در آخر اين هفته، بخشهاي داخلي گوش او كامل خواهند شد. لب بالايي او نيز كاملا شكل گرفته است و دهان، بيني و سوراخهاي بيني او نيز مشخص تر شده اند. نوك انگشتان او كمي بزرگتر شده اند. تمام مفاصل اصلي (شانه ها، آرنجها، مچ ها، زانوها و قوزك پاها) در حال فعاليت مي باشند، كه به كودك شما امكان مي دهند تا اعضايش را حركت دهد. قلب او اكنون به چهار حفره تقسيم شده است و دريچه ها در حال رشد مي باشند. اندامهاي تناسلي بيروني او تشكيل شده اند، اما چند هفته ديگر مي توان تشخيص داد كه كودك شما پسر است يا دختر.دستگاه گوارش همچنان در حال توسعه است.مقعد تشکیل شده و روده ها در حال رشد هستند.علاوه بر آن ویژگی های اصلی تولید مثل مانند بیضه و تخمدان از این هفته شروع به شکل گیری میکنند. کودک شما در حال تغذیه از بند ناف می باشد که چندین هفته گذشته شروع به رشد و کامل شدن کرده بود.

 

ممكن است شما هنوز هم حامله به نظر نرسيد (البته اگر قبلا حامله شده باشيد، شكم شما زودتر جلو خواهد آمد) اما ممكن است از لحاظ روحي و عاطفي، شديدا متلاطم باشيد. تغييرات سريع خلق و خو در اين مرحله بسيار متداول است؛ اينكه به طور متناوب از احساس اينكه به زودي مادر مي شويد، سرخوش يا نگران شويد طبيعي است. اين احساسات ممكن است در طي دوران حاملگي و همچنين بعد از به دنيا آمدن نوزاد شما، ادامه داشته باشند. سعي كنيد كمي بي خيال باشيد. تقريبا همه زوجهايي كه در آستانه تولد كودك خود قرار دارند، نگران اين مطلب هستند كه اين كودك ممكن است چه تغييراتي در زندگي آنها به وجود آورد، اما اكثر آنها بعدا مي گويند كه مادر و پدر شدن بهترين چيزي بوده است كه تا به حال تجربه كرده اند.

شما ممكن است بيش از حد احساس نفخ يا باد معده كنيد. اين امر بدان علت است كه مقادير زياد هورمون پروژسترون كه بدن شما در اوائل دوران حاملگي توليد مي كند، ماهيچه ها و عضلات بدن شما (از جمله مجاري معده و روده) را شل مي كند. اين شل شدن عضلات، فرآيند هضم غذا را كند كرده و ممكن است موچب افزايش باد معده، نفخ، آروغ زدن، باد شكم و كلا افزايش احساسات ناخوشايند در ناحيه شكم، خصوصا پس از مصرف مقدار زيادي خوراكي، بشود.

سینه شما مدام در حال رشد است.البته ممکن است بعلت افزایش حجم خون رگ های آبی رنگ بر روی سینه شما ظاهر شود.و بعلت افزایش سینه، ممکن است در صورتی که سینه بند های بارداری را استفاده نمایید احساس راحت تری داشته باشید.

اگر شما بيشتر از 35 سال سن داريد يا در خانواده شما سابقه بيماريهاي ژنتيك مانند فيبروز كيستيك كه يك بيماري نادر مادرزادي است وجود دارد، ممكن است بخواهيد از مشاوره ژنتيك و يا آزمايش موسوم به CVS يا نمونه برداري از پرزهاي جفتي كه بين هفته دهم و دوازدهم انجام مي شود و برخي عيوب و ناهنجاريها را مشخص مي كند، استفاده كنيد.

ممکن است در این هفته ولع شما در مورد غذا بیشتر از پیش شود و حتی ولع به چیزهای عجیبی همچون زغال،گچ،یخ و ... پیدا کنید ولی لطفا جلوی خود را بگیرید و از خوردن این مواد بپرهیزید ولی از آنجا که این ولع شما نشانه نیاز بدن شما به مواد و یا ویتامین هایی خاص است این مورد را با پزشک خود،در میان بگذارید تا قرص های مکمل مورد نیاز را برای شما تجویز نماید.

اگر این هفته خونریزی ای مشاهده نمودید حتما حتما با پزشک خود در میان بگذارید.خونریزی از هفته 9 به بعد احتمال سقط جنین را به همراه خواهد داشت.

توجه داشته باشید که افزایش هورمون پروژسترون در دوران بارداری لوله های سیستم ادراری را شل می نماید و این امر امکان عفونت و برفک واژن را در دوران بارداری افزایش میدهد.سعی کنید در صورت مشاهده هر گونه تغییر به پزشک اطلاع دهید.برای درمان عفونت در بارداری می توانید زیر نظر پزشک از آنتی بیوتیک های بی خطر استفاده نمایید.

 

در صورتی که شما در این هفته به سونوگرافی بروید ممکن است حرکت های نوزاد خود را بتوانید ببینید. و می توانید با استفاده از دستگاه اولتراسوند صدای قلب کودک خود را بشنوید.

خیلی خوب است که اگر میتوانید به کلاس های قبل از زایمان و کلاس یوگا بروید. این امر هم میتواند به آگاهی های شما بیافزاید هم این که با سایر مادران باردار آشنا خواهید شد.

هنوز پوشیدن لباس های بارداری برای شما زود است ولی برای اینکه احساس راحت تری داشته باشید بهتر است لباس های خود را کمی آزاد تر انتخاب نمایید.

بهتر است که سعی نمایید اجسام سنگین را بلند نکنید.

بهتر است زمانی که مینشینید برای این که پاهایتان زیاد تحت فشار نباشند یک صندلی و یا زیر پایی بر زیر پایتان قرار دهید تا پایتان هم سطح بدنتان قرار گرفته و احساس راحت تری داشته باشید.

می توانید در صورتی که استرس دارید و یا نگرانی هایی از بدنیا آمدن فرزند جدید دارید برای مقابله به استرس از تمرین های تنفسی استفاده نمایید.

يك برنامه روزانه را براي ارتباط با كودك خود آغاز كنيد. مي توانيد هر روز دوبار، و هر بار به مدت 5 تا 10 دقيقه، در يك گوشه بنشينيد و به كودك خود فكر كنيد. براي بسياري از خانمهاي باردار، قبل از خواب و بعد از بيدار شدن زمان مناسبي براي اين كار است. در اين اوقات آرام باشيد و دستهاي خود را بر روي شكم خود قرار دهيد، بر تنفس خود تمركز كنيد و سپس به كودك خود فكر كنيد؛ به اميدها و روياهايتان، به اهدافتان به عنوان يك مادر، و.... اين كار مي تواند يك راه بسيار عالي براي آغاز پيوند بين شما و كودكتان باشد و به شما در جهت تبديل شدن به يك مادر در آينده كمك مي كند، همچنين از نظر رواني بازگشت به زندگي طبيعي پس از وضع حمل را تسهيل خواهد كرد.

 

تصویر نمای نزدیک

تصویر دو

تصویر سونوگرافی
 1  
بالای صفحه
کاربر عزیز لطفا تجربیات خود از این هفته بارداری را با دیگر کاربران درمیان بگذارید
نام : ندا
سلام مامانای عزیز من تو هفته 17 بارداریم کوچولوم خیلی تکون میخوره گاهی اوقات با تکوناش به من یاداوری میکنه که باردارم اخه یادم میره چون نشانه های بارداری خیلی کم دارم لحظات خیلی شیرینیه به امید بارداری های موفقیت امیز همه مامانا

پاسخ:نام : ندا
سلام به همه دوستان سال نو مبارک 28 اسفند فهمیدیم یه کوچولو به جمع ما اضافه میشه منو همسرم خیلی خیلی خیلی خوشحال شدیم الان هفته 6 بارداریم هست نمیدونم تغذیه واستراحتم چه جوری باشه دکترم 17 فروردین میاد میشه راهنمایی کنید ممنونم

پاسخ:نام : شبنم
سلام من توهفته دهم بارداری هستم حالم اصلا خوب نیست چون همش حالت تهوع دارم همیشه عاشق عید و بهار بودم ولی الان حوصله هیچی ندارم م دنیا برام تیره و تار شده نمیدونم چه کار کنم یک دختر 4 ساله دارم خیلی ناراحته من و راهنمایی کنید .

پاسخ:نام : حدیث
سلام...من هفته هشتمه که باردارم...ماه اول کمردرد بدی داشتم ولی الان حالت تهوع دارم میلم نمیکشه غذابخورم خیلی احساس خستگی میکنم اینترنت خوندم برا حالت تهوع باید به جا سه وعده غذایی شیش وعده بخوری کم کم بخوری یکم از حالت تهوع برزرف میشه

پاسخ:نام : نرگس
سلام,من هفته 16بارداری هستم ولی هیچ حرکتی از بچم رو احساس نمیکنم خیلی نگرانم ,ایشالله خدا به همه مامانا و نینیاشون سلامتی بده ,واسه من و نی نی منم دعاکنید

پاسخ:نام : شبنم
سلام من تو هفته دهم باردای هستم حالم زیاد خوب نیست همش حالت تهوع دارم چون تو عیده اصلا از زندگی و طبیعت لذت نمیبرم معدم میسوزه برامدعا کنید .

پاسخ:نام : زهرا
سلام به همه ي خانمهاي عزيز من هفته بيست وهفتم بارداري هستم يه پسر نه ساله دارم الان هم يه دختر شيطون و وروجك در راه دارم و تصميم دارم اسمشو صوفيا بزارم .اميدوارم كه همه ي خانمهاي باردار اين دوران رو به سلامتي سپري كنند ويه بچه سالم به ياري خدا بدنيا بيارن.

پاسخ:نام : مامان بهار
سلام به همه مامانای عزیز.من اول هفته 37هستم.خداروشکرهمه چیزتاالان خوب بوده.امیدوارم واسه همه خوب باشه.دوستان من پزشک متخصص اطفال هستم.خوشحال میشم اگه تونستم و وقت شد به سوالاتون تاجایی که بلد باشم پاسخ بدم

پاسخ:نام : گلنار
سلام به همگی.سال نوتون مبارک.مامان نیکا دختر من 15فروردین به دنیا میاد.منم بین 3تا اسم آوینا-یسنا و گیلا مرددم.خوشحال میشم نظر شمارم بدونم.راستی از اسم نیتا هم خیلی خوشم میامد یعنی توانا به اسم شمام میاد.دوست داشتی روش فکر کن.من چون دوست صمیمیم اسم دخترشو گذاشت دیگه نتونستم بزارم.امیدوارم زایمان راحتی داشته باشی

پاسخ:نام : مرجان
سلام به مامانای عزیز من توهفته 19هستم یه محمدطاهای 2 ساله دارم که امروز تولدش بود

پاسخ:نام :
سلام من هفته 35 هستم صبرم تمام شده خیلی بیحوصله شدم

پاسخ:نام : sanaz
سلام. من هم باردارم هفته 28. ولی شوهرم اضلا خوشحال نیست و اصلا هیچ پولی برای دکتر و دارو های تقویتی از اولش نداده. مثل اینکه بچه فقط مال منه. من خییلی تنهام. اصلا هیچ حسی از بارداری ندارم و هیچ لذتی هم نبردم. سال گذشته همین موقع منو زد و دماغمو شکست و همه عید توی خونه افتاده بودم. نمیدونم چطوری این زندگی رو تحمل کنم. ای کاش میمردم. من و بچم حیلی تنهاییم. نمیدونم چرا خدا اینطوری برام خواسته. اینقدر قبل از ازدواج بهم دروغ گفت که هیچ مهریه نخواستم. مهم نیست. خودم یک شغل خیلی مهم دارم و درامدم خوبه حیف که سهم من از زندگی همینقدر بیشترنیست. اگه دلم برای پدر و مادرم نمیسوخت حتما جدا میشدم ولی میدونم اونها سکته میکنند و میمیرند.

پاسخ:نام : راشده
سلام سال نو همگی مبارک . من تو هفته 30 بارداری هستم دلم می خواد این 2 ماه آخر زودتر تموم شه شبا دست درد خیلی شدید دارم و دستام خواب میره . نمی دونم از بارداریه یا عصب دستمه.حتی 1 قاشقم نمی نونم تو دستم بگیرم. ایشالا که همه سالم باشند و به سلامتی نی نیاشون و به دنیا بیارند.

پاسخ:نام : نيکا
سلام به همگى. سال نو پيشاپيش مباررررک.دخمل خوشگل من سيزده بدر به دنيا مياد خيلى روزاى سختى و گذروندم باورم نميشه همه چى داره تمام ميشه.من و همسرم سر انتخاب اسم به توافق نرسيديم اگه کسى اسم خوب و سنگين و بامعنايي به ذهنش ميرسه ممنون ميشم کمک کنه.ايشالله سال خوبى واسه همه باشه.:-*

پاسخ:نام : مريم
سلام من هفته بيست و ششم خدارو شكر حالم خوبه پسرمم خوبه خيلي تكون ميخوره آرزو ميكنم همه مامانا سال خيلي خوبيو كنار ني نياشون داشته باشم

پاسخ:نام : نسرین
سلام هفته ۳۱هستم این هفته آزمایش ادرار دادم ک هم عفونت ادرار داشتم هم دفع پروتئین و خون. دارم برای عفونت دارو مصرف میکنم اما دفع پروتئین رو دکتر گفت مواظب فشارت باش. نمیدونم این چیزا خطرناکه یا نه چکار کنم پروتئین دفع نکنم لطفا اگه کسی تجربه داره راهنمایی کنه از دیروز تا حالا از خوراک افتادم خیلی نگرانم.

پاسخ:نام : مهدیس
سلام به همه مامانا عزیز ..بعد از دوازده سال ناباروری به لطف خدای مهربون .تشخیص و درمان درسته دکتر حمید صاحب کشاف منو شوهرم و خانواده هامون به آرزومون رسیدیم ..من تا قبل از بارداری همیشه آرزو داشتم دختردار بشم ولی روزی که صدای ضربان قلبه نی نی رو شنیدم دیگه جنسیتش مهم نبود و دفقط دعا میکردیم سالم و صالح باشه ولی خدای مهربون محبتشو در حق منو شوهرم تموم کرد و نی نیم دختره ..الان تو هفته سی هفتم هستم و هفته دیگه دخملم به امید خدا به دنیا میاد دقیقا هفتم فروردین نودو چهار ...خودمو شوهرمو و خانواده هامون از خوشحالی تو ابرا هستن ..تو این لحظه های آخره سال برای همتون آرزوی سلامتی میکنم و امیدوارم دامن همه آرزو دارا هم به زودی سبز بشه و دختر من هم صحیح و سالم به دنیا بیاد ..پیشاپیش عید همگی مبارک

پاسخ:نام : مهدیس
سلام به همه مامانا ..بعد از دوازده سال به لطف خدای مهربون و تشخیص و درمان جناب آقای دکتر حمید صاحب کشاف صاحبه فرزند شدم ...همیشه دوست داشتم دختر دار بشم ولی روزی که صدای،ضربانه قلبه بچمو شنیدم دیگه جنسیتش مهم نبود فقط دعا میکردم سالم و،صالح باشه ..ولی خدای مهربونیها،لطفشو در حقه منو شوهرم و خانواده هامون تموم کرد و نی نی توی دلم دختره ..از خوشحالی خانواده هامون رو پا بند نیستن پدر شوهرم رو ابرها قدم میزنه ..هفته سی هفتم هستم و یک هفته دیگه دخملی به دنیا میاد دقیقا هفتم فروردین نودو چهار ...امیدوارم ساله خوبی برای همه باشه و کسانی که نی نی ندارن خدا تو این ساله جدید دامنشونو سبز کنه

پاسخ:نام : ساناز
سلام من تازه واردم هفته 10بارداری هستم یه پسر خوشگل 4ساله دارم. امیدوارم همه مامانای گل بچه هاشونو به سلامت دنیا بیارن منم همینطور

پاسخ:نام : خدیجه
خدا به هرکسی ارزوش مادر شدن این نعمت عطا کنه من هفته 25دعاکنید خدا دخترم صحیح وسالم بزاره بغلم

پاسخ:نام : مامان فاطمه
سلام.من تو هفته۲۰بارداریم.ی یه نازبانوی۷سال دارم ،یه نی نیم تو راه.برای همه مامانای باردار وخودم ارزوی سلامتی دارم

پاسخ:نام : گلنار
مامان نادیا منم تو هفته 36 هستم.امیدوارم همه به سلامتی نی نی هاشونو بدنیا بیارن از دعاهای اونم دخترمنم به سلامتی به دنیا بیاد خیلی استرس دارم.

پاسخ:نام : سحر*
سارا جون من هم از تقویم چینی استفاده کردم و گفت بچم دختره تازه من سعی کردم تمام کارای مربوط به دختر دار شدنو انجام بدم اما سونو گفت بچم پسره ..بچه اولمم پسره ..اولش دلم گرفت اما خواست خدا این بوده ..حالا راضی شدم به رضاش

پاسخ:نام : نادیا
سلام مامانای خسته منم هفته 36 بارداریم اولین بارداریمه هنوز همه چیز برام گیج و گمه باورم نمی شه بچه دارم اصلا نمی دونم چه حسی می تونم بش داشته باشم خسته شدم از بارداری دلم می خواد این چند هفته هم تموم بشه خیلی دلم می خواد ببینم چه شکلیه خیلی سنگینو بی تحرک شدم زیاد نمی تونم راه برم تازه کهیر دوران بارداریم گرفتم 2 هفته پدرم دراومد خیلی بد خدا قسمت دشمنتونم نکنه الان یه کم بهتر شده از زایمان و بعدش می ترسم فقط دووست دارم زودتر تموم بشه دعا کنین زمان زود بگذره

پاسخ:نام : طاهره
سلام. الان تو هفته 22 بارداریم. من تو غربتم و خیلی دلم میخواست مادر یا خواهرم پیشم بودن برام غذای ایرانی می پختن. با اینکه تو 6 ماهگی ام اما هنوز فک می کنم شکمم کوچیکه... از اونجایی که بیشتر طول روز رو تنهام بعضی وقتا خوردنم نمی گیره و گرسنگی می کشم. برای بچه ام دعا کنید تو این غربت و تنهایی من، سالم و قوی به دنیا بیاد.

پاسخ:نام : کبوتر
سلام دوستان.من الان توهفته نهم بارداريم.خداميدونه چقدراذيتم.همش حالت تهوع دارم.معدم داغونه. تومعدم هماحساس سنگيني ميکنم هم سوزش.هرچي ميخورم حالم بدميشه.بنده خدامادرشوهرم همه کاراموميکنه.نميدونم کي تمومميشه.واسه همه مادراآرزوي سلامتي ميکنم

پاسخ:نام : مونا
سلام به همه ی مامانا،من توی هفته سی ام بارداری هستم و بچه دومم هستش و پسر هست،من دوران بارداری بدی رو دارم طی میکنم،دقیقا الان که باردارم و به همسرم بیشتر نیاز دارم همسرم افسردگی شدید گرفته و هر هفته باید دکتر بره،و دختر م که پنج سالشه خیلی شدید به باباش وابستس و خیلی بهونه گیر شده،و از این طرف که خودم بارداری خیلی بدی دارم ،دردای خیلی بدی دارم،کلا اوضاع خوبی ندارم ،مامانا ازتون خواهش میکنم برای خوب شدن همسرم دعا کنید،ما زندگیه خیلی خوبی داشتیم الان هشت ماه که خوراکم شده گریه،دلم برای بچه هام و شوهرم خیلی میسوزه،بااین وضعیتم نمی تونم کمکی بهشون بکنم،خواهش میکنم برام دعا کنید التماس میکنم

پاسخ:نام : حلیمه
بچه اولم سی ماه شده امروززز فهمیدم باردارم فکر کنم هفته اول باشه نمیدونم چیکار کنم شاید سقط کردم اولی رو به زور نگه داشتم ناخواسته بود شوهرم نمیخواست الان چیکار کنم

پاسخ:نام : zahra
منظورتون رو نمیفهمم

پاسخ:
سلام، منظور نا را از چه قسمتی متوجه نشدید؟


نام : ghazalehh
سلام.من هفته یازدهم رو شروع کردم.اطلاع ازبارداریم نداشتم.ولی به محض اینکه فهمیدم.احساس کردم دارم پرواز میکنم.خیلی خوشحالم..هفته دیگه ازمایش و سونو ان تی دارم.دعام کنید

پاسخ:نام : مامان محمد
سلام من هفته هفتم بارداری ایم بچه دوممه خیلی ویار دارم

پاسخ:نام : نسرین
سلام بالاخره رسیدم به هفته سی.خداروشکر. برام دعاکنیدبتونم طبیعی و راحت زایمان کنم بچم هم سالم باشه.الان دیگه فکر شب و روزم سالم بودنه دختر گلمه.خیلی استرس دارم و همش فکر و خیالات جور واجور میاد سراغم.

پاسخ:نام : اعظم
سلام من هفته 22 بارداری هستم از هفته 13 شکم ام خیلی خارش داره هر چقدر هم با روغن زیتون چرب می کنم اما خوب نمی شه ترو خدا کمکم کنید چی کار کنم؟؟؟؟

پاسخ:نام : مريم
سلام من از امروز هفته نهم بارداريم رو شروع كردم به سفارش پزشكم شبها به پهلو ميخوابم ولي تنم خواب ميره حالت تهوع دارم ولي رفلكسي خدا رو شكر ندارم به شدت خسته ميشم و بؤ خيلي اذيتم ميكنه براي همگي و ني ني هاتون آرزوي سلامتي ميكنم

پاسخ:نام : سایه
سلام دوستان.من وارد نیمه دوم بارداریم شدم،هفته21.نی نیم دختره.دوتاپسرداشتم،خیلی خوشحالم وبابتش خدارو شکر میکنم.ایشالا خدا به همه اونایی که آرزو دارن بچه های سالم بده.

پاسخ:نام : آوينا
سلام دوست جونا.من يه دخمل ناز 4ساله دارم.3ماهه تو آمادگي بودم هفته آينده غقدام دارم.برام دعا كنيد.

پاسخ:نام : الینا
سلام من الان واردهفته نهم شدم این بچه ناخواسته بوده حتی اقدام به سقط کردم ولی فقط مقداری خون و لکه دیدم تو هفته ششم رفتم سونو که گفت ساک جنین مشاهده میشه بدون پل جنینی ولی هفته هفتم که رفتم سونو کامل جنین دیده میشد خیلی گریه میکنم استرس زیاد دارم اصلا دلم نمیخواست دوباره بچه دار بشم از بارداری بیزارم ولی نمیدونم چکار کنم دیگه تصمیم گرفتم نگهش دارم ولی نمیدونم با قرصهای که من برای سقط استفاده کردم این بچه سالم هست یه نه این بیشتر عذابم میده برام دعا کنید آرامش بگیرم زندگیم آشوب شده به هیچ کسی تو خانواده هم نگفتم که باردارم چون دوست ندارم کسی من رو مسخره کنه که توکه نمیخواستی چرا حامله شدی و اینکه موقعیتش رو هم ندارم هم شاغلم هم 36 سالمه و خانواده خودم هم از من دو هستن که بتونم روی کمک کسی حساب کنم

پاسخ:نام : مامان امیر
سلام. دوستان منم توهفته پنجم بارداریم ی پسرشش ساله دارم و خیلی استرس دارم

پاسخ:نام : مامان رویا
سلام به مامانای گل، امیدوارم همتون بارداری خوب و لذت بخشی داشته باشید. منم تو هفته پانزدهم بارداریم . مامان آرش عزیز من تو هفته ششم بارداریم سونو دادم قلب نی نی مون تشکیل شده بود ایشالا مال شما هم تشکیل شده باشه.

پاسخ:نام :
من نزديك به دو سالي ميشه كه سخت دارم انتظار ميكشم، خيلي ها راحت سقط ميكنن، نميدونم خدا چرا يه دونه هم به من و شوهرم نميده، ديگه دارم نااميد ميشم، خسته شدم بچه ها، برام دعا كنين، زندگيم توو خطره، همه آزمايشات رو انجام داديم مشكلي نيست، ولي نميدونم چرا نميشه، خداااااااااياااا

پاسخ:نام : سارا
سلام به همه مامان های گل من هفته 18 بارداری ام و امروز ماه پنجمم شروع شده. حس خوبی ندارم. بچه ناخواسته بود و واقعا نمی دونم از عهده بزرگ کردنش برمیام یا نه. احساس مادری ندارم به بچم. گاهی تکونایی حس میکنم ولی خیلی بی ذوقم. دعا کنید برام آخه خیلی درگیر فکر بزرگ کردنش و برنامه ریزیای خودم تو زندگیم.

پاسخ:
سلام، دوست عزیز، آدرسی که ما از ایشان یافتیم به قرار زیر است، اما لطف خودتان نیز بررسی بیشتری بعمل آورید : چهارراه لشگر، خیابان مخصوص، بیمارستان لقمان حکیم


نام : سحر
سلام من سحر هستم هفته ششم بارداري هستم بچه دومم .شديدا ويار دارم هر بويي كه بهم ميخوره حالم بد ميشه سركار هم ميرم اميدوارم خداوند بزرگ ومنان به همه ما بچه هاي صالح و سالم بده خدايا شكر به خاطر همه چي...

پاسخ:نام : مامان پناه
سلام به همه من فردا میرم تو هفته 28 اما همش زیر دلم درد میکنه دکتر گفته زیاد مهم نیست اما زیاد سرپا نباش برای همه دعا میکنم که لیاقت مادر شدن را بدست بیاره برای من که مثل معجزه میمونه

پاسخ:نام : حنانه
سلام من هفته 27بارداريمه رفتم سونو گفته بچه سالمه ولى دهنه رحم تنگ شده خيلى ميترسم کمکم کنين

پاسخ:نام : یاسمینا
سلام من ۲۵سالمه یه پسر ۲سالو ۸ماهه دارم الانم هفته دهم بارداری هستم. واسه پسرم شکمم خیلی کوچیک بود نترسید وزن بچه من ۴کیلو بود اما شکمم تقریبا اندازه خانوم ۴-۵ماهه بود

پاسخ:نام : مامي حنا
سلام منم توي هفته ي 25 هستم و اين بارداريم بسيار عاليه نسبت به بارداري اولم مي خوام بگم خدا پشت هممون هستش

پاسخ:نام : shaqa25
سلام من هفته 10 بارداریمه یکبار رفتم دکتر واسم ازمایش نوشت و گفت 3 ماهت که شد یه سونو بده الان من خیلی میترسم دوست دارم ببدونم بچه ام الان مشکلی نداره

پاسخ:نام : ستایش
سلام دوستان هفته سی ام هستم وحرکات پسرم خیلی کم شده یعنی از اول کم بودالان کمترشده وخیلی نگرانم کسی تجربه ای دراین زمینه داره؟؟؟؟؟

پاسخ:نام : مهسا
سلام.من هفته 37 هستم.8 روز دیگ گل پسرم دنیا میاد خیلی خوشحالم..تا 5 ماه ویار شدید داشتم ...از هفته 32 اب کیسه ابم کم شد ولی خدا رو شکر که همش گذشت.انشا الله که همه نی نی های سالمی به دنیا بیارن.

پاسخ:نام : مهناز
سلام به همه خانم های محترم،من هفته بیست و پنجمم ولی هنوز وزن اضافه نکردم و هر روز لاغر تر میشم،ولی رشد بچم خوبه،یکم نگرانم ،به نظرتون مشکلی هست؟

پاسخ:نام : nasrin
سلام دوستان هفته سی ام هستم دوس دارم این روزا تند تندبگذره وپسرم به دنیا بیاد ازحاملگی خسته شدم واسم دعاکنیدبچه ام صحیح وسالم به دنیا بیاد امیدوارم به حق شیرخواره امام حسین همه نی نی ها سالم وسلامت بیان بغل ماماناشون ودل ماماناشونو شاد کنن الهی امین

پاسخ:نام : حلماء
سلام من تازه عضو این سایت شدم.منم هفته 18 باردریم هست.ولی شکمم اصلا بزرگ نشده.به هرکی میگم حامله ام باورش نمیشه.کم کاری تیروئید دارم واز این لحاظ خیلی نگران دخترم هستم دعام کنید.

پاسخ:نام : مامان کیا
سلام دوستان .جنسیت نینی من هفته14مشخص بود.الان هفته 18هستم.سه ماه اول خیلی بهم سخت گذشت.ایشالانی نی همتون صحیح وسالم دنیابیاد.همچنین پسرگل من

پاسخ:نام : اقاساميار

سلام دوستان من توهفته ي ٢٩ باردارى هستم كم خوني شديد دارم واسم دعاكنيدپسرم صحيح سالم بدنيا بياد@@پاسخ:نام : فاطمه
من هفته هفتم بارداریمه اولین بچمه خیلی دلم میخواد بدونم جنسیتش کی معلوم میشه

پاسخ:نام : مامان مهزیار

سلام مامانای گل به همتون بابت این صبر و تحمل دوران بارداری خداقوت میگم من هفته 36هستم ومنتظر اومدن پسرمم میشه برام دعا کنید آخه مایلم زایمان طبیعی کنم میترسم لحظه آخرسرنوشتم عوض بشهپاسخ:نام : رویا

سلام.من 17هفته باردار ام .پسرم 6سالشه.منتظر نی نی دوم هستم.امیدوارم سالم باشه.جنسیتش نمیدونم.امیدوارم بتونم مثل زایمان اولم از پسش خوب بر بیام.ارزوی سلامتی و خوشبختی واسه نی نی و مامان نی نی ها میکنم.همه چیز خوبه خداروشکر.پاسخ:نام : محدثه

سلام.من هفته33هستم.ازاول بارداری تاالان هرروزمرتب سوره یس خوندم،بچه موبخداسپردم،دیگه نگران هیچی ش نیستم.خداخودش مواظب فرشته کوچولوهاش هست،اصلانگرانی بخودتون راه ندید.پاسخ:نام : الناز
بچه ها نی نی هاتونوبسپارید.به خدا بعدشم از امام زمان ع بخواید براشون دعا کنه.و اونایی که بچه دار نمیشن برین زیارت امام رضا ع چون خود آقا هم دیر بچه دار شدن،خیلی ایشونم بابت بچه دار نشدنشون اذیت کردن.جواب میگرین حتما.

پاسخ:نام : سحر
سلام ...اونایی که دوست دارن پسرداربشن دعای تو مفاتیح وبخوونن خیلی راسته من خوندم ونتیجه گرفتم...فقط بایداسم نی نی تونو محمد یا علی بذارید.....البته بازم هرچی خدا بخواد و مصلحت بدونه

پاسخ:نام : سیما
سلام به تمام مادرا و اونایی که ارزوی مادر شدن دارن .من هفته 35 بارداریم خواهش می کنم اینقدر استرس نداشته باشید و توکلتون به خدا باشه .

پاسخ:نام : مهسا
سلام به همه مامانهاي مهربون. من هفته ١١ هستم . هنوز مقداري حالت تهوع دارم كه اميدوارم هر چه زودتر حالم بهتر شه. وقتي پيغام هاتون خوندم ناخداگاه زدم زير گريه، آخه همش فكر ميكنم كه اين مدت تنهام و كسي حال منو نميفهمه با اينكه خداروشكر شوهرم خيلي بهم لطف كرده و همه جوره كنارمه ولي بازم احساس افسردگي و ناراحتي ميكنم. از ته دلم براي همگيتون آرزوي بهترينها رو دارم و اميدوارم كه خدا فرزند سالم و صالح نصيب تك تكتون بكنه.

پاسخ:نام : سایه
سلام کبوترجان.منم از هفته های اول نفس تنگی داشتم هنوزم همینجورم. بخاطر ویار شدید و سرگیجه مجبور بودم نشسته نماز بخونم.ایشالا بچت هرچی که هست سالم باشه.

پاسخ:نام : مامان ارش
من هفته ششم بارداری هستم یک هفته دیگه باید برم سونو برای تشکیل قلب خیلی زود نیست یعنی معلوم میشه.برام دعا کنیو

پاسخ:نام : رستا
سلام من هفته هیجدهم دختره خشگلم دوست دارم اسمشم رستا هست انشالله خدا به همه اونایی که بچه میخوان بهشون بده

پاسخ:نام : مامانِ هلیا
سلام فرشته هاے مهربون من هفته 22 هستم و خداروشکر حال دخمل خوشگلمم خوبه،از وقتی مادرشوهرم فهمیده بچم دختره خیلی عکس العمل بدی داشته،ولی فقط خدا میدونست که ما با چه نذر و نیازی بچه دار شدیم‌،خوشبختانه من و شوهرم عاشق دختریم،دو هفتس که خانواده شوهرم رو ندیدم و پر از انرژے هستم ;-)

پاسخ:نام : مامان سمیر
سلام کبوتر جان فکر کنم نی نیت دخمله:)

پاسخ:نام : سیمین
سلام دوستان من هفته ده بارداری هستم خیلی خوشحالم و از خدا ممنونم.چند روزه آب زیاد مینوشم حالت تهوع برطرف شده.

پاسخ:نام : هفته سی ام بارداری
سلام خانما ازتون خواهش میکنم اینقدپسر پسرنکنید به خود خداقسم که قهرش میگیره مگه دخترپسرفرق داره اینقدر سراین موضوع اعصاب خودتونو خرد نکنید

پاسخ:نام :
سایت خوبی دارید

پاسخ:نام : سایه
سلام دوستان.من هفته18هستم تاهفته16ویار وحشتناک داشتم اما حالا خداراشکرخوبم.نی نیم تکون میخوره هفته قبلم اولین بار صدای قلبشو شنیدم.ازته دل آرزو میکنم همه اونایی که آرزو بچه دارن این حس قشنگو تجربه کنن.

پاسخ:نام : کبوتر
سلام.من هفته ششم بارداري هستم.بااينکه بيشترروزحالت تهوع وخستگي شديددارم اماخيلي خوشحالم.شوهرمم همينطور.اين بارداري اولمه.خيلي احساس نفس تنگي ميکنم.مخصوصاموقع نمازخوندن خيلي اذيتم .به زور دولا راست ميشم.خداروشکرميکنم.چندشب پيش هم خواب ديدم سه قلوپسرزاييدم!!خواب سه تاشمع هم ديدم !نکنه راست باشه!

پاسخ:نام : مینا
سلام من تو هفته نوزده بار داری ام و بچم دختره سونو تو این هفته احتمال خطا داره؟

پاسخ:نام : سارا
سلام من هفته سی ودو بارداریم ودیگه واقعا خسته شدم وحوصلم دیگه تموم شده اخه من از هفته هفت به بعد استراحت بودم الانم دارم روز شماری میکنم که برسم به ماه نهم

پاسخ:نام : فرانک
سلام به همه مامانا .من هفته 22ام حالم خیلی خوبه .ولی اوایل بارداری شوهرم از اینکه بهش دروغ گفته بودم ازم شاکی بود اما منو نزده ولی کلی کارهای حماقت آمیز انجام دادم آخه عقل درست و حسابی ندارم

پاسخ:نام : لیلا
سلام من هفته 11 بارداری هستم از هفته8 تکرر ادار دارم هر نیم ساعت یه بار دارم دیوونه میشم

پاسخ:نام : مرضیه
سلام من هفته 24 هستم ، بهسا دخترمه بچه ی اوله خیلی سخت قبول کردم آخه دلمم برای شوهرم پسرمیخواست اما شوهرم راحت قبول کرد

پاسخ:نام : sepideh
من اولین بارداریم هست و تجربه خاصی در این زمینه ندارم

پاسخ:نام : سحر
سلام به همگی انشاالله هرکسی که صاحب نی نی نشده خدا بهش یه نی نی سالم بده .هفته هفتم بارداری هستم ۷۰۰ تا پروتیین دفع میکنم برام دعا کنید دکتر گفته یا بچه یا جون خودت یکیش رو انتخاب کن محتاجم به دعاهاتون ممنون

پاسخ:نام : سارا س
سلام دوستان من یک ساله الرژی شدید پوستی گرفتم از طریق غذا.دوست دارم مادر شم ولی نمیتونم اقدام کنم چون قرص سلکسیب و مونته لوکاست میخورم.هیچ دکتری بهم امید نداده فقط گفتن باید الرژیت خوب شه.که دکتر الرژی هم گفته ممکنه تا ۵ یا ۱۰ سال شایدم تا اخر عمر خوب نشی.خیلی ناراحتم و کارم فقط گریه و دعاست.نمیدونم چه حکمتی هس که نمیتونم طعم مادر بودن رو بچشم.خدایا کمکم کن.بچه ها برام دعا کنین من عاشق بچه ام.....

پاسخ:نام : مامان محمد صادق
سلام به همه مادرای سرزمینم.منم هفته 17 بارداریم هست.از خدامیخوام به حق حضرت زهرا(س)به همه کساییکه آرزوی بچه دار شدن دارند بچه بده. هرموقع دلتون گرفت حتما این ذکر روزیاد بگید در اون شگفتی زیادی می بینید. استغفرالله ربی واتوبوالیه لطفا برای من هم دعا کنید.ممنون

پاسخ:نام : مامان علي كوچولو
با سلام حضور مامانهاي عزيز من هفته 21 بارداري هستم و بچم پسره از زايمان خيلي ترس دارم دعام كنين من وزنم 91 الان جچيكار كنم كم وزن پيدا كنم و در ضمن خارش سينه و شكم و گز گز دست دارم و كف پاهام داغ ميشن

پاسخ:نام : سپیده
سلام دوستان. من فردا وارد هفته شانزدهم میشم. امروز با شوهرم دعوام شد و کلی حرص خوردم و انقدر دلم درد گرفت انگار که داشت یه چیزی از توی دلم کنده میشد. شوهرم اصلا درک نمیکنه بعضی اوقات که من باردارم و منو عصبی نکنه. به نظرتون چیکار کنم. حتی دوبار هم زد توی سرم. موبایل من و تلفن خونمونمونم خرد کرد.

پاسخ:نام : مینا
سلام مامانا منم هفت هفته و دو روزمه هنوز سونو ندادم این هفته میرم تا قلب خوشگلشو ببینم خدا کنه همه چیز رو به راه باشه ان شالله

پاسخ:نام : شراره
سلام به همه مامان عزیز.من توهفته 20هستم خدابعداز3سال یه دختربهمون داده خیلی خوشحالم فقط فعلابچم تکون نخورده نگرانم انشاا...که بچه همتون سالم باشه بچه خودمم همینطور.التماس دعا

پاسخ:نام : ريما
سلام من اولين روزآخرين پريوديم 23دي بوده.الان 4روزه پريودم عقب افتاده.يعني باردارم؟هفته چندم حساب ميشه؟

پاسخ:نام : نينا
سلام.من چهارروزه که ازموعدپريودم ميگذره.اماپريودنشدم.فکرکنم هفته دومم باشه.خيلي ذوق دارم.کاش حدسم درست باشه.

پاسخ:نام : مامان پرهام
سلام هفته بیست وهفتم بارداری ام خداروشکربارداری خوبی روسپری میکنم بچه ام هم پسره کمی از زایمان میترسم واسم دعا کنید

پاسخ:نام :
سلام منم هفته دهم هستم به مادر شوهراتون اجازه ندین دخالت کنن

پاسخ:نام : مری
سلام من هفته 18 بارداری خود هستم و تازه عصو شدم..از مطالب خوبتون استفاده خوبی میکنم..ممنون از سایتتون

پاسخ:نام : آمنه
سلام،من توهفته چهاردهم هستم،دیروزرفتم سونوجنسیت بچم روگفت پسره،دکتره خیلی باقطعیت میگفت،میگه دستگاه من قابلیت این روداره که زیر4ماه تعیین جنسیت کنم،ولی من هنوزدوست ندارم به کسی بگم چون شک دارم،هرچندبرای من وهمسرم اصلافرقی نداره که چی باشه،فقط سالم بودنش مهمه،بخصوص که بچه اولمونه،الهی همتون سالم وسرحال باشین وبچه های نازتون روبسلامتی بدنیابیارین.

پاسخ:نام : نرگس
سلام من 15 هفته 5 روزمه توى سونوگرافى ديروزم گفتن جنينت خيلى کم تحرک بااينکه رفتم شيرينى خوردم ولى باز هم همين بود ءيا خطر داره بچه سو مه

پاسخ:نام : نسرین
سلام صدف جون.به حرفاش اهمیتی نده فک کن مادر خودته تا بتونی راحت تر کنار بیای باهاش چون باید تا آخر بارداری تحملش کنی و اعصاب خورد واسه نی نی خوب نیست.حساس نشو.

پاسخ:نام : مامان سمیر
صدف جون جوابشو بده خیلی آروم و ریلکس بگو ما آرزو داریم بچمون دختر باشه البته صبر کن ببین جنسیتش چیه بعد پسر شد که شد ولی اگه دختر شه هی میگه چرا پسر نشد چرا فلان نشد برو سونو وقتی فهمیدی دختره بگو من عاشق دخترم و نمیدونم کمی سیاست بکار ببر اعاب و اینا رو ول کن یاد بگیرید اجازه ندید کسی دخالت کنه تو زندگیتون چون بعضیا فک میکنند همه چی باس به دستور شون انجام شه حتی آفریده ی خدا ولی فقط صبر کن ببین جنسیت نی نیت چیه بعد شروع کن بگو واااااای من عاشق دختر بودم من خودم شخصه وقتی میخواستم اسم انتخاب کنیم الکی گفتم تو خواب دیدم پسره و اسمشم گذاشتیم علی:-) در حالی که دختر بود اسمشو گذاشتیم ملودی ولی طی یه سری اتفاقات خیلی شیک به همه اعلام کردم اسم دخترمو نذر کردمو گذاشتم زهرا همه هم نشستن سر جاشون

پاسخ:نام : صدف
ابجیا راهنماییم کنین لطفا.چطوری با اعصابم کنار بیام؟بهتره مادر شوهرمو تو این دوران نبینم؟

پاسخ:نام : صدف
سلام دوستای گلم.من هفته ی سیزده بارداریم.مادرشوهرم پسر پسر میکنه.اعصابم خراب میشه.برا من هیچ فرقی نداره فقط سالم و صالح باشه.چطوری با اعصابم کنار بیام؟هر وقت میبینمش یه چیزایی میگه منم عصبانی میشم.کمکم کنین دوستان.

پاسخ:نام : النا
سلان.من هفته ششم بارداریم.میزان هورمون تو خونم کمه.دکترم میگه احتمالا خارج از رحمه.دو روزن هست لک بینی دارم. واسم دعا کنین.خیلی میترسم.

پاسخ:نام : خاله سارا
سلام به همه مامانا امیدوارم حال خودتون ونی نیاتون خوب باشه من امروز واردهفته نهم بارداری شدم من وهمسرم ازقبل برنامه ریزی کردیم که بچمون تونیمه اول سال به دنیابیاداماخواست خدااین بودکه نیمه دومی بشه اونم فقط برای 3روز ازحس مادرشدنم خوشحالم وازخدامیخوام که به همه چشم انتظاران بچه عطاکنه یه چیزدیگه چرابعضیاپسری هستن نمیدونم امابرامن واقعاهیچ فرقی نمیکنه که دختربشه یاپسرچون هردوش عزیزه ودوست داشتنی

پاسخ:نام : ز .ف
سلام تو خدا برام دعا کنین

پاسخ:نام : ز .ف
من قصد بارداری دارم ولی میترسم

پاسخ:نام : صدف
سلام ب همگی.دوستان من هفته ی سیزده بارداریم.حالت تهوع فقط صبح ها دارم.زیاد حالم بد نیست خدا رو شکر.مادر شوهر همش پسر پسر میکنه برا من هیچ فرقی نداره شوهرمم مثل منه.دعا کنید بچم سالم و صالح باشه.مادر شوهر هر روز عصبیم میکنه میگه پسره.

پاسخ:نام : پروا
سلام من هفته ی17هستم همه چیز خوبه اما فقط نمیدونم چرا زیرمعدم خیلی احساس گرماوسنگینی میکنم

پاسخ:نام : سحر
سلام به همه من هفته پانزده بارداری هستم ولی هنوز وزنم اضافه نشده خیلی میترسم

پاسخ:نام : پری
سلام من هفته نوزدهم هستم،دوشبه نینیم خیلی تکون میخوره امروز رفتم سونای آنومالی خداروشکر بچم سالم بود جنسیتشم دختره خدایا مادر شدن رو نصیب همه اونایی که آرزوشو دارن کن..الهی آمیــــــــــن

پاسخ:نام : مامان علی
سلام به همه مامانا من بارداری دوممه ،هفته دوازدهم خدا رو شکر همه چیز خوبه انشاالله خدا به هممون بچه سالم و صالح بده

پاسخ:نام : سارا
سلام به همگی منم بارداری اولمه راستش تو 13 هفتگی بهم گفتن نی نی جونم پسره من خیلی دخملی دوس داشتم اون روز ناراحت بودم اما به خودم اومدم دیدم چه ناشکری بزرگی کردم حتی من نمیتونم ناخن اون بچه رو بوجود بیارم بعد دارم نسبت به جنسیتش تصمیم میگیرم خداروشکر که الان دارمش و از خدا معذرت میخوام التماس دعا دارم از همگی

پاسخ:نام : مریم
سلام دوستان من هفته هفتم بارداری هستم ساک بارداری تشکیل شده فردابایدبرای سونوبرم یه کم استرس دارم امیدوارم برای همتون بارداریتون راحت باشه

پاسخ:نام : الهه
سلام دوستان من هفته۱۲بارداری هستم اولین بارداریم هستش..من الان دو سه هفته میشه که دهنم تلخ همش باید یه چیزی تو دهنم باشه.انقدشکلات خوردم میترسم قندبگیرم.چیکارکنم؟؟؟

پاسخ:نام : سعیده
سلام به همگی. من تازه وارد هفته پانزدهم شدم. شکر خدا همه چیز خوبه. امیدوارم خدا به هممون فرزند سالم و صالح بده. من نمی دونم چرا خیلی دوست دارم بچم دختر باشه. امیدوارم یه دختر سالم باشه. اگه پسرم شد طوری نیست. خواست خدا بوده دیگه. انشالله هر چی هست سالم باشه. بی صبرانه منتظرم تکوناشو حس کنم. ولی واقعا نمی دونم که ایا از عهده بزرگ کردنش ما برمیایم یا نه. تربیت بچه چیز کمی نیست. خدایا خودت کمک کن

پاسخ:نام : خدیجه
من هفده نوزدهمم هنوز تکونش حس نکردم ونمیدونم جنسیتش چیه خیلی استرس سلامتیش دارم

پاسخ:نام : پریسا
سلام به همه مامان گلی ها من هفته نوزدهم هستم فردا میرم سونا برای تعیین جنسیت،دو شبه از استرس شدید نخوابیدم.. متاسفانه من همزمان با دو تا از جاری هام حامله شدم که بچه اون دوتا پسره مادرشوهرم هم تمام ذهن منو درگیر کرده که ایشالا بچه توام پسر بشه..جالبه که تا الان تمام هفتا نوه پسر شدن جز یه دختر...با اینکه برای من هیچ فرقی نمیکنه اما ناخواسته استرس دارم که اگه دختر شد .... خدایا کمکم کن که فقط به سلامت بچم فکر کنم ولاغیر ...

پاسخ:نام : مامان عرشیا
سلام دوستان من هم درهفته 19 بارداری هستم ،فرزند دوم هست بهم گفتن دختره بچه اولم پسر هست خیلی خوشحالم که دوتا شو دارم.

پاسخ:نام : میترا
با سلام و خسته نباشید در متن هفته 26 شما گفته اید (در بخش تغییرات مادر) در حال ورود به ماه ششم هستید در حالی که اشتباه است در حال ورود به ماه هفتم درست است. با سپاس

پاسخ:
درود بر شما، ممنون از نکته سنجی شما.


نام :
سلام من هفته نوزده بارداری هستم امشب یه لکه خفیف دیدم دارم از استرس میمیرم نمیدونم چیکار کنم

پاسخ:نام : راشده
سلام این سری رفتم دکتر گفت جفتت پایینه تو هفته 24 ام. خیلی نگرانم مشکلی به وجود نیاد. دکتر گفت پیاده روی نکنم و مسافرت نرم و نزدیکی نکنم. کسی این مشکل و داشته .

پاسخ:نام : گیسوم
سلام خوش بحالتون که یه فرشته تو دلتون دارین. من و شوهرم عاشق نی نی هستیم الان چند روزه کمردرد شدید و نفخ شدید یکمم بعد از غذا حالت تهوع خفیف دارم ترشحاتمم زیاد شده به نظرتون احتمالش هست صاحب یه فرشته شم؟؟؟ ایشالله که منو شوهری به ارزومون برسیم

پاسخ:نام : مامان تنها و غریب
دوستان من فردا میرم واسه تعیین جنسیت..خیلی استرس دارم برام دعا کنید که اول بچم سالم باشه دوم یه دخمل ناناز باشه تا من و از تنهایی دربیاره.

پاسخ:نام : آناهیتا
سلام دوستان.من ببارداری اول تجربه میکنم.اما متاسفانه الان که هفته11 اما همش تو رختخواب هستم و مدام بالا میارم ب6هم میخورم. اما فایده نداره.زنحبیل هم خوردم اصلا هم میل به غذا ندارم.حقیقت خبلی خسته شدم

پاسخ:نام : مامان سمیر
بیکس عزیز ول کن این حرفا رو رفته رفته عادت میکنه بهش بگو یکی از دوستات بعد مدتها باردار شده مشکل از همسرش بو د ولی الان قراره همون دخترهم بره پیش فرشته ها چون بهش خون نمیرسه البته ببین قلق همسرت چطوریه بعد بگو بگو شکر خدا بچمون از این مشکلا نداره و سالمه

پاسخ:نام : بیکس
سلام مجدد،مامان سمیرجان ممنون ک پیامم خوندی وجواب دادی،بخداخیلی تنهام،اول ک میخواس سقطش کنم ب بدبختی راضیش کردم،ولی هنوزم میگه بدنیااومدپیش من نیارش،همه توکلم ب خداس،خیلی بغض دارم ولی بخاطرنی نی جلوخودمومیگیرم،دلم میخوادساعتهاگریه کنم،نمیدونم قراره چی بشه،تازه ازهمین الان نگران اینم ک نکنه بچه دومم همینطوربشه،من۲۰سال بیشترندارم،بخداظرفیتش ندارم،کمکم کنیدبگین چطورباهاش کناربیام.

پاسخ:نام : مامان سمیر
آمنه جون اگه میتونی صبر کنی هفته ی هفده به بعد برو

پاسخ:نام : مامان مينا
سلام من هفته ١٠بارداري هستم و أين دومين تجربه بارداري من هست دخترم ٧سالشه هنوز دكتر نرفتم هرجقدرسر اولي حساس بودم اين دفعه ريلكسم

پاسخ:نام : شيما
سلام من هفته بيست و يكم هستم و تاحالا 5 كيلو اضافه كردم. از هفته 16 تا بيست و يك 3 كيلو اضافه كردم . ايااين طبيعيه?نكنه قند بارداري باشه?

پاسخ:نام : مامان آیسل
من یه دختر 5 ساله به اسم آیسل دارم الان هفته 17 هستم و این هم یه دختر ناز دیگه است خیلی خوشحالم که برا دخترم آبچی میاد ان شالله همه نی نی ها سالم به دنیا بیان. نمی دونم اسم دختر کوچولومو چی بذارم ؟!

پاسخ:نام : مامان سمیر
بیکس عزیز سلام ای بابا انگار همسرتون نمیدونه تعیین کننده ی جنس خودشه زن هیچچچچچچچچ نقشی در جنسیت فرزنذ نداره همسر من مشکل داشت همیشه مطمئن بودم هر وقت باردار شدم صد در صد دختر میشه والان هم دختره اینو نمیخوام یعنی چی؟ از کجامطمئن هستش بعدی پسره؟ در ثانی یادتون بمونه اونایی که بچشون دختره اسپرم ضعیف بوده این مورد صد در صد نیست ولی هشتاد درصدش صحت داره راستی من آمینوسنتز شدم درسته هزینه اش خیلی زیاد شد ولی خیالم راحت شد دخترم مشکل کروموزمی نداره ولی مشکل خونرسانی داره که زنده موندش تو شکمم سخته هر چند تا زمانی که هست در قبالش مسئولیم

پاسخ:نام : آمنه
سلام به همه مامانای گل،من هفته13بارداری هستم،12هفته اول زیادحالت تهوع نداشتم ولی شروع هفته 13حالم افتضاح شد،تاسه روزنتونستم چیزی بخورم،تااینکه زنجببل به دادم رسید،پیشنهادمیکنم هرکی این مشکلوداره یه کم توچای حل کنه وبخوره،یه سوالم داشتم کی جنسیت بچم مشخص میشه؟میخوام وقتی برم سونوکه جواب قطعی بهم بده،صبرم تموم شده:-S

پاسخ:نام :
سلام به همگی، سعی کردم همه نظراتو بخونم ولی خیلی بود نشد خیلی خوب شد شما رو پیدا کردم منم توی هفته نهمم اولین بارداری هنوز به مامانمم نگفتم که باردارم خیلی دلم میخاست با کسی دربارش حرف بزنم و از لحاظ روانی تخلیه بشم خداروشکر که اینجا رو پیدا کردم ;-):-)

پاسخ:نام : راشده
سلام من تو هفته 24 بارداری ام خدا را شکر از هفته 21 تکوناشو حس می کنم .خیلی احساس خوبیه. خیلی اضافه وزن پیدا کردم 9 کیلو و نگرانم. اصلا جلوی شکممو نمی تونم بگیرم.

پاسخ:نام : مینا مامان راتین
سلام من نه هفته هست باردارم بچه دومم هستش من تو هفته چهارم خیلی ترسیدم رفتم سونوگرافی گفت جنین قابل رویت نیست ولی سه هفته بعد رفتم صدای قلب نی نیم شنیدم خیلی خوشحالم خیلی میترسم چون ناخواسته بوده برام دعا کنید

پاسخ:نام : فيروزه
سلام من فيروزه هستم اول يك سلوات براى سلامتى همهرمامانها و نى نىً هاشون بفرستيد من پار سال يك باردارى خارج از رحم داشتم و بعد ١٣ ماه به خواسته خدا دوباره باردار شدم خيلى خوشحالم الان توى هفته هفتم هستم ولى خيلى زياد حالت تهوع ندارم توى باردارى قبلى خيلى حالم بد ميشد حتى نميتونستم آب بخورم ولى توى اين ندارم برام دعا كنيد كه انشلا بچم به سلامتى به دنيا بيارم ❤️

پاسخ:نام : معصومه
سلام مامانایی که حالت تهوع شدید دارن میتونن با مشورت دکترشون امپول دیمترون بزننمن حالت تهوع شدید داشتم حتی الان که هفته بیست و دو هستم اما با امپول دیمترون حالم خیلی خوبه

پاسخ:نام : آنا
سلام روز همه خوش منم تو هفته هجدهم بارداری هستم دوست داشتم تواین گروه باشم از تجربه شمااستفاده کنم

پاسخ:نام : نسرین
سلام به همه شکرخدا بالاخره از هفته پیش تکونای دخترم رو حس کردم الانم هفته ۲۵ام هستم خیلی لذت داره همش دوست دارم دراز بکشم ک تکوناشو بیشتر حس کنم.خدا این لذت رو نصیب همه آرزومنداش بکنه.

پاسخ:نام : گل خانم
سلام به همه ی عزیزان, من هفته 10 بارداری هستم, از هفته 6 حالت تهوع داشتم و از هفته 9 روزی یک یا دو بار گلاب به روتون میشم, قرص b6 میخورم, امیدوارم که خطری برا بچم تداشته باشه, برای همتون دعا میکنم و محتاج دعاتونم, فقط به خدا توکل کنین. گر نگهدار من آنست که من میدانم......شیشه را در بغل سنگ نگه میدارد

پاسخ:نام : بیکس
سلام من هفته چهاردهمم،دکترم گف بچه دختره،شوهرم پسردوس داره میگه اینونمیخوام،تنهاجان بدون تنهانیسی،مثل توزیاده،مازناانگارگناه کردیم زن ب دنیااومدیم،خوش حال اونایی ک شوهراشون تواین مسیرتنهاشون نمیزارن،تنهاجان سخته ولی نگهش دار،اگه واقعادوستت داشته باشه برمیگرده،مرداباغروربی جاشون ماهاروخردمیکنن،من ازهمه مردابدم میاد.

پاسخ:نام : ریما
با سلام من هم هفه 13 بارداری هستم دومین بارداریمه اولین بارداریمو که هفته 30 بارداری به خاطر جفت سرراهی و خونریزی زیاد سزارین شدم بچه دختر بود بعد از 2 روز تلف شد تو این یکی هم فقط به خدا توکل کردم خدا به همه مامانا کمک کنه

پاسخ:نام : سمیه
سلام به دوستان گلم،من تو هفته 13 بارداریم،این دومین بارداریم هست،ویارم تموم شد،ومنتظرم این ماهها هرچه زودتر تموم بشه،تازشم کمردرد دارم.امیدوارم همتون بچه های سالم وپاک پرورش بدید.ایام به کام.

پاسخ:نام : آدرینا
سلام من هفته سی ام بارداریمه یه دختر دارم ب اسم کیانا این یکی پسره بین اسم ماهان و کسری موندم کدومشو بذارم لطفا کمکم کنید

پاسخ:نام : معصومه
سلام ممنونم از کامنتهای قشنگتون من باوجود نداشتن نی نی ولی حس قشنگشو باحرفای شما حس کردم شش روزه اقدام کردم برا این میزبانی پرهیاهو یه کم کمرم درد میکنه ارزو دارم همه زنان سرزمینم بتوانند میزبانی کنند از عزیزترین مهمان خدا دوستتان دارم

پاسخ:نام : مامان ویلیام
من در هفته سی ام بارداری ام یه پسر خوشکل تو راه دارم که با اومدنش بیماری میگرن مامانش خوب شد در طول حاملگی هم اصلا تهوع نداشتم الان هم پسرم 3 روزه که سکسکه میکنه من و باباش منتظریم بیاد و زود بغلش کنیم مرسی پسرم که اینقد خوب و آرومی

پاسخ:نام : پروانه
سلام بچه هامن توهفته ی ششم هستم؛هرچی میخورم سیرنمیشم وبه زورم نفس میکشم وبه شدتم لرزمیکنم؛نمیدونم مشکلم چیه؛برام دعاکنین

پاسخ:نام : هدیه
فقط یه مشکلی دارم الان که تو هفته سیزدهمم دوباره کع صبحانه میخورم اون صبحانه رو بالا میارم نمدونم چرا ؟

پاسخ:نام : هدیه
سلام منم تو هفته سیزدهم هستم یبار سقط داشتم با فاصله دوماه باردارشدم خداروشکر نه تهوع نه کمردرد هیچی نداشتم جز یکم سردرد وخوراکمم عالیه پنج شنب

پاسخ:نام : زهرا
سلام مامانی مهربون و شایسته. به همه تبریک میگم. منم هفته پنجممه. ساک حاملگی دیده شده اما جنین نه. برام دعا کنید.

پاسخ:نام : هستی
سلام به همه ی مامانای عزیز،ایشاا... اگه هنوز باردارین و چشم انتظار،خدا بهتون یه نی نی صالح و سالم بده و خودتونم سالم در کنارش باشین...اولا خواستم به کاربر عزیزبه اسم تنها بگم:ناخواسته بودن بچه تو فرهنگ ما خیلی بد جا افتاده،بابا مهم اینه که خدا خواسته و الان هست...اصلا ما چکاره ایم که بخوایم حق حیات رو از کسی که تو بوجود اومدنش حتی ذره ای دخالت نداشته،بگیریم؟همسر شما میتونه تضمین بده که بعد سقط شما بازم بچه دار میشین؟گذشته از اون از قهر خدا باید ترسید...این مدته سعی کن کمتر با شوهرت در ارتباط باشی و بذاری اونم درست فکر کنه و عجولانه تصمیم نگیره...دوما روی صحبت با کاربر عزیز به نام الهام ه،واقعا چرا باید آزادی جنسی تا حدی باشه که آخرش به ضرر دختر تموم شه؟فکر کردی سقط کردن عذاب وجدان نمیاره؟تو رو خدا یه ذره تو رفتارامون خدا رو در نظر داشته باشیم...توبه راه واقعا خوبیه به شرطی که سرش بمونی...من خودم هفته ی یازدهم بارداریم هستم و از تهوع و استفراغ و سردرد واقعا خسته شدم...البته شربت معده جالینوس و قرص اوندانسترون واسم معجزه کرد...خداروشکر بعد استفاده ی اونا حالم خوبه...ایشاا... نی نی های همگی تون سالم و صالح بدنیا بیان،نی نی منم که زندگیمه و اولین حس مادر شدنو بهم داده،صالح و سالم بدنیا بیاد...التماس دعا.

پاسخ:نام : فائزه
سلام دوستای عزیز.من تو هفته 29 بارداری هستم.شکمم خیلی بزرگ شده.تاریخ زایمانم 26 فروردینه .برام دعا کنید که زایمانم طبیعی باشه

پاسخ:نام : مامانی
سلام. من توهفته 18 دیروز رفتم سونو چهاربعدی گفت نی نی کوچولوم پسره خیلی منتظرشم ایشالا سالم وصالح باشه برای همتون دعامیکنم شماهم منو و گل پسرمو دعاکنین لطفا

پاسخ:نام : مامان تنها و غریب
من دو سه روزیه حرکتهای نینیم رو حس میکنم مثل ماهی تو شکمم حرکت میکنه مخصوصا وقتی چیز شیرین میخورم. خیلی حس دلچسبیه. من هفته نوزدهم رفتم و هنوز جنسیتش رو نمیدونم... خدایا شکرت به خاطر این هدیه دوست داشتنی

پاسخ:نام : پریسا
سلام،من هفته ۱۷ هستم،حدود سه هفته دیگه میرم سونا تا مشخص بشه خدا بهم چی هدیه داده‌،حالمم الحمدالله خوبه،شمایی که ناراحتین از باردار شدنتون بخدا بزرگترین حکمت خدا مادر شدنه... هرکدوم از ما میتونستیم نازا باشیم،بازم خداروشکر.......

پاسخ:نام : نسرین
گل مامان خانم سلام. من الان هفته ۲۳رو تموم میکنم ولی هنوز چیزی حس نکردم خیلی عجله داری.نگران نباش.انشاالله تو زودتر از من بتونی نی نیتو حس کنی.

پاسخ: 1 2 3 4  
نام
آدرس ایمیل
*
تجربیات شما
 
ثبت اطلاعات
انصراف
GPS مچی FR 620