تعداد بازدید: 11785
 
 
دوره ماهیانه: سه ماهه اول
نام: هفته نهم

خلاصه:
در صورتی که شما در این هفته به سونوگرافی بروید ممکن است حرکت های نوزاد خود را بتوانید ببینید. و می توانید با استفاده از دستگاه اولتراسوند صدای قلب کودک خود را بشنوید.
 

اكنون اندازه كودك شما در حدود 2.5 سانتي متر (حدود اندازه يك دانه انگور) است و وزن او در حدود2 تا 3 گرم است، اما از آنجا كه ساختار فيزيكي بدن او شكل گرفته است، آمادگي آن را دارد كه به سرعت وزن اضافه كند. او هر روز به يك انسان كامل شبيه تر مي شود. دنبالچه جنيني او كاملا از بين رفته است و اجزاء بدن او (شامل اندامها، ماهيچه ها و اعصاب) آرام آرام شروع به كار خواهند كرد.سر او نسبت به سایر اندامش بزرگتر است و بصورت منحنی بر روی قفسه سینه است.

پلكهاي او در حالت بسته قرار دارند و تا قبل از هفته بيست و هفتم باز نخواهند شد. او هم اكنون نرمه گوش دارد و در آخر اين هفته، بخشهاي داخلي گوش او كامل خواهند شد. لب بالايي او نيز كاملا شكل گرفته است و دهان، بيني و سوراخهاي بيني او نيز مشخص تر شده اند. نوك انگشتان او كمي بزرگتر شده اند. تمام مفاصل اصلي (شانه ها، آرنجها، مچ ها، زانوها و قوزك پاها) در حال فعاليت مي باشند، كه به كودك شما امكان مي دهند تا اعضايش را حركت دهد. قلب او اكنون به چهار حفره تقسيم شده است و دريچه ها در حال رشد مي باشند. اندامهاي تناسلي بيروني او تشكيل شده اند، اما چند هفته ديگر مي توان تشخيص داد كه كودك شما پسر است يا دختر.دستگاه گوارش همچنان در حال توسعه است.مقعد تشکیل شده و روده ها در حال رشد هستند.علاوه بر آن ویژگی های اصلی تولید مثل مانند بیضه و تخمدان از این هفته شروع به شکل گیری میکنند. کودک شما در حال تغذیه از بند ناف می باشد که چندین هفته گذشته شروع به رشد و کامل شدن کرده بود.

 

ممكن است شما هنوز هم حامله به نظر نرسيد (البته اگر قبلا حامله شده باشيد، شكم شما زودتر جلو خواهد آمد) اما ممكن است از لحاظ روحي و عاطفي، شديدا متلاطم باشيد. تغييرات سريع خلق و خو در اين مرحله بسيار متداول است؛ اينكه به طور متناوب از احساس اينكه به زودي مادر مي شويد، سرخوش يا نگران شويد طبيعي است. اين احساسات ممكن است در طي دوران حاملگي و همچنين بعد از به دنيا آمدن نوزاد شما، ادامه داشته باشند. سعي كنيد كمي بي خيال باشيد. تقريبا همه زوجهايي كه در آستانه تولد كودك خود قرار دارند، نگران اين مطلب هستند كه اين كودك ممكن است چه تغييراتي در زندگي آنها به وجود آورد، اما اكثر آنها بعدا مي گويند كه مادر و پدر شدن بهترين چيزي بوده است كه تا به حال تجربه كرده اند.

شما ممكن است بيش از حد احساس نفخ يا باد معده كنيد. اين امر بدان علت است كه مقادير زياد هورمون پروژسترون كه بدن شما در اوائل دوران حاملگي توليد مي كند، ماهيچه ها و عضلات بدن شما (از جمله مجاري معده و روده) را شل مي كند. اين شل شدن عضلات، فرآيند هضم غذا را كند كرده و ممكن است موچب افزايش باد معده، نفخ، آروغ زدن، باد شكم و كلا افزايش احساسات ناخوشايند در ناحيه شكم، خصوصا پس از مصرف مقدار زيادي خوراكي، بشود.

سینه شما مدام در حال رشد است.البته ممکن است بعلت افزایش حجم خون رگ های آبی رنگ بر روی سینه شما ظاهر شود.و بعلت افزایش سینه، ممکن است در صورتی که سینه بند های بارداری را استفاده نمایید احساس راحت تری داشته باشید.

اگر شما بيشتر از 35 سال سن داريد يا در خانواده شما سابقه بيماريهاي ژنتيك مانند فيبروز كيستيك كه يك بيماري نادر مادرزادي است وجود دارد، ممكن است بخواهيد از مشاوره ژنتيك و يا آزمايش موسوم به CVS يا نمونه برداري از پرزهاي جفتي كه بين هفته دهم و دوازدهم انجام مي شود و برخي عيوب و ناهنجاريها را مشخص مي كند، استفاده كنيد.

ممکن است در این هفته ولع شما در مورد غذا بیشتر از پیش شود و حتی ولع به چیزهای عجیبی همچون زغال،گچ،یخ و ... پیدا کنید ولی لطفا جلوی خود را بگیرید و از خوردن این مواد بپرهیزید ولی از آنجا که این ولع شما نشانه نیاز بدن شما به مواد و یا ویتامین هایی خاص است این مورد را با پزشک خود،در میان بگذارید تا قرص های مکمل مورد نیاز را برای شما تجویز نماید.

اگر این هفته خونریزی ای مشاهده نمودید حتما حتما با پزشک خود در میان بگذارید.خونریزی از هفته 9 به بعد احتمال سقط جنین را به همراه خواهد داشت.

توجه داشته باشید که افزایش هورمون پروژسترون در دوران بارداری لوله های سیستم ادراری را شل می نماید و این امر امکان عفونت و برفک واژن را در دوران بارداری افزایش میدهد.سعی کنید در صورت مشاهده هر گونه تغییر به پزشک اطلاع دهید.برای درمان عفونت در بارداری می توانید زیر نظر پزشک از آنتی بیوتیک های بی خطر استفاده نمایید.

 

در صورتی که شما در این هفته به سونوگرافی بروید ممکن است حرکت های نوزاد خود را بتوانید ببینید. و می توانید با استفاده از دستگاه اولتراسوند صدای قلب کودک خود را بشنوید.

خیلی خوب است که اگر میتوانید به کلاس های قبل از زایمان و کلاس یوگا بروید. این امر هم میتواند به آگاهی های شما بیافزاید هم این که با سایر مادران باردار آشنا خواهید شد.

هنوز پوشیدن لباس های بارداری برای شما زود است ولی برای اینکه احساس راحت تری داشته باشید بهتر است لباس های خود را کمی آزاد تر انتخاب نمایید.

بهتر است که سعی نمایید اجسام سنگین را بلند نکنید.

بهتر است زمانی که مینشینید برای این که پاهایتان زیاد تحت فشار نباشند یک صندلی و یا زیر پایی بر زیر پایتان قرار دهید تا پایتان هم سطح بدنتان قرار گرفته و احساس راحت تری داشته باشید.

می توانید در صورتی که استرس دارید و یا نگرانی هایی از بدنیا آمدن فرزند جدید دارید برای مقابله به استرس از تمرین های تنفسی استفاده نمایید.

يك برنامه روزانه را براي ارتباط با كودك خود آغاز كنيد. مي توانيد هر روز دوبار، و هر بار به مدت 5 تا 10 دقيقه، در يك گوشه بنشينيد و به كودك خود فكر كنيد. براي بسياري از خانمهاي باردار، قبل از خواب و بعد از بيدار شدن زمان مناسبي براي اين كار است. در اين اوقات آرام باشيد و دستهاي خود را بر روي شكم خود قرار دهيد، بر تنفس خود تمركز كنيد و سپس به كودك خود فكر كنيد؛ به اميدها و روياهايتان، به اهدافتان به عنوان يك مادر، و.... اين كار مي تواند يك راه بسيار عالي براي آغاز پيوند بين شما و كودكتان باشد و به شما در جهت تبديل شدن به يك مادر در آينده كمك مي كند، همچنين از نظر رواني بازگشت به زندگي طبيعي پس از وضع حمل را تسهيل خواهد كرد.

 

تصویر نمای نزدیک

تصویر دو

تصویر سونوگرافی
 1  
بالای صفحه
کاربر عزیز لطفا تجربیات خود از این هفته بارداری را با دیگر کاربران درمیان بگذارید
نام : خدیجه
@import url(http://www.koodakomadar.com/CuteSoft_Client/CuteEditor/Load.ashx?type=style&file=SyntaxHighlighter.css); الهه جون مرسی تو این ماه عزیز سلامتی خودتو نی نیتواز خدا میخوام امیدوارم اوضاع بر وفق مرادت باشه و لحظات خوبی سپری کنی

پاسخ:نام : سحر
@import url(http://www.koodakomadar.com/CuteSoft_Client/CuteEditor/Load.ashx?type=style&file=SyntaxHighlighter.css); سلام به همه مامانای عزیز,من هفته 5 هستم.بار اولمه که دارم مامان میشم.امیدوارم همه دامنشون سبز بشه

پاسخ:نام : الهه
سلام خدیجه جان آره الان که دارم به پیامها نگاه میکنم متوجه شدم که پیامت رو نخونده بودم خدارو شکر انشالله پسر گلت سالم و سلامت به دنیا بیاد برای من هم دعاکنید فردا باید برم سونوگرافی غربالگری

پاسخ:نام : سمیرا
سلام نسرین جون عزیزم چون جنین داره استخوان هاشو سفت میکنه از کلسیم و ویتامین دی موجود در بدن مادر استفاده میکنه واسه همین پا درد و کمر درد میاد سراغ مادر برای همین سعی کن روزی دو لیوان شیر همراه با سه ظرف کوچک ماست بخوری و درد اصلی لگن اکثرا از شیافهایی هست که در دوره ی بارداری تجویز میشه

پاسخ:نام : نسرین
سلام به همه من ۲۶ سالمه هفته ۱۵ هستم حدود یه هفتس درد شدید توی پاهام دارم و استخوان های پا و مفاصلم خ درد میکنه طوری ک اصلا نمیتونم روی باسن بشینم نمیدونم طبیعیه یا نه آخه اضافه وزنی هم نداشتم ک مال اون باشه.

پاسخ:نام : خدیجه
سلام به همه مرسی الهه جون التماس دعا پیام اولم بود الان باردارم هفته هفدهم نی نیم پسرحالمم خیلی خوبه خداروشکر

پاسخ:نام : زهرا
سلام به همه مامان ها. با خوندن یادداشت هاتون داشتم به این فکر می کردم که بی خود نیست میگن بهشت زیر پای مادران است و اینکه دعای مادر خیلی زودتر از دعای مادر ردخور نداره. بخاطر همین سختی هاست که تحمل می کنیم دیگه . انشاالله همه ثمره زحمات بارداریشون رو به خوشی و سلامتی ببینن . وقتی برای خودتون و نی نی تون دعا می کنید برای بقیه هم دعا کنید .

پاسخ:نام :
سلام من هفته پانزده بارداری مه به دختر خوشگل هم دارم امیدوارم تمام تمام خانم های که دوست دارن بچه دار بشن مادر بشن انشاا...

پاسخ:نام : شقايق
مامان هايى كه مشكل داريد نگران نباشيد تهوع و اين چيزا ميگذره، من الان هفته ١٧ هستم و سه هفته پيش مجبور به جراحى بررگى شدم، بچه ها دو قلو بودن اما يكى از اونا خارج از رحم بود و چون تو سونوگرافى ديده نشده بود، ما غافل منفجر شد با درد شديد بردنم بيمارستان خوب شد كه اينجا بودم درسته كه غربته و مامانم اينا پيشم نيستن اما خدا رو شكر امبولانس ٥ دقيقه اى دم خونه بود تو همين ١ ساعت ٢٥٪ خون بدنم به علت خون ريزى داخلى از دست رفته بود، اما بعد از جراحى اون نى نى كه تو رحم بود رو تونستن نگه دارن و الان هر دو تامون خوب خوبيم، پس نگران نباشيد همه چيز مى گذره

پاسخ:نام : آرتیمیس
سلام دوستان. من ۳۴ سالمه. چهار ماه پیش سقط خودبخودی داشتم. الان دوباره اقدام کردم برای بارداری. منتظرم. خیلی استرس دارم. برام دعا کنید. مامانهای باردار قدر این لحظاتتون رو بدونید.

پاسخ:نام : زینب
سلام به همه مامانای عزیز من تازه فهمیدم باردارم بچه سوممه ۲تاپسر خوشگل دارم دعاکنید خدا ۱دختر خیلی خوبم به من بده ان شآلله همه دامنشون سبز بشه به سلامتی

پاسخ:نام : ندا
سلام من هفته سی و دوم بارداری هستم اصلا دوست نداشتم بچه دار شم اما شدم ماههای اول بارداریم وحشتناک بود و بدتر اینکه طول این دوران همسرم در کنارم نیست و گاهی وقتها میاد بهم سر میزنه بچه ام پسره و الان خیلی خوشحالم که این وروجک شیطون یهویی اومد تو زندگیمون تا پایان بارداری چیزی نمونده اما هنوزم اذیتم انشالله خدا بچه رو از سرنوشت هیچ کسی خارج نکنه تا همه بتونن مزه پدر و مادر شدن بچشن

پاسخ:نام : الهه
سلام خدیجه جان اصلاناراحت نباش هرموقع صلاح خدا باشه تو هم انشالله باردار میشی من هم بیشتر از یکسال برای بارداری اقدام کرده بودم تمام آزمایشاتم سالم بود ولی خداروشکر با دعای خیر اطرافیانم و لطف خدا الان در هفته یازده بارداری هستم انشالله توهم زود زود به حاجتت برسی درکت میکنم و برات دعا میکنم.

پاسخ:نام : شادان
سلام من هفته 5 هستم اولين بارداريمه.فقط كمردرد دارم. همين

پاسخ:نام : لیلا.ن
سلام به تمامی مامانها. من الان تو هفته یازدهم هستم حالت تهوع و استفراغ شدید دارم بعد از استفراغ نیم ساعت زبونم نمیچرخه صحبت کنم خیلی عذاب میکشم تو رو خدا راه حلی برام بگید دارم تلف میشم. کارمند هم هستم تو اداره عذاب میکشم.

پاسخ:نام :
سلام من سومین بارداریمه وهفته یازدهم هستم.تورو خدا برام دعا کنید بچه اولم که به دنیا اومد تو بیمارستان بهم گفتن نارسایی شدید قلبی داره .دختر کوچولوی خوشگلم بعد سه ماه فوت کرد.خیلی اذیت شدم خدا نصیب هیچ مادری نکنه.بعد از دو سال دوباره باردار شدم که توهفته سیزده بچم بدون هیچ دلیلی سقط شد.تورو خدا دعا کنین این حاملگیم خوب باشه تا منم بتونم فرشته کوچولومو بغل کنم.

پاسخ:نام : Masoome
Salam azizan,man inja to ghorbat ehsase badi daram ,hafte ye 9 bardarim ast , vali halate tahavo va sar gijeye shadid ' az ye taraf ba ye lashkar khanevade ye shohar am zendegi mikonam ke faghat ye otagh motealegh be mane ,hameye pokhto pazo ashpazi ham ro mane ,in baram khili sakhte khiliiiiii sakht ,bishtar vaght a pashimonam az bardarim ,va vaghti fek mikonam behesh bishtar azyat misham ,khahesh mikonaaaaaam komakam konid , hade aghal ba ham harf bazanid ta tanha namonam ,khodaya in khili sakht ast.

پاسخ:نام : نسيم
سلام من هفته 30 هستم،‌تجربه اولمه و خيلي از حالتام لذت ميبرم.

پاسخ:نام : سمانه
سلام.من در هفته 5 بارداری ابتدا دچار لکه بینی و سپس خونریزی لخته ای شدم.به دکتر مراجعه کردم طی یه سونو گفتن چیزی نیس و شیافدادن ضبح یه دونه و شب هم یه دونه.سرکار میرم. دکتر گفت کاراتو بکن ولی به آرامی و استراحت مطلق نداد. تا 2 هفته دیگه چون جنین هنوز دیده نمیشه. به نظر شما مشکلی ندارم و یا استراحت مطلق لازم نیست.خاهشا کمکم کنید.

پاسخ:نام : مهدا
سلام من هفته 18 بارداری هستم_امروز میرم سونوگرافی واسه تعیین جنسیت_به امید خدا هر چی صلاح میدونه فقط ایشالا سالم باشه_

پاسخ:نام : مامان تنها و غریب
رفتم نهم. اهنوزم بیتاب و بیقرارم و مدام اشک میریزم .حالت تهوع هم دارم. امروز یه اتفاق بدی برام افتاد خواستم بهتون بگم که مثل من گرفتارش نشید. لطفا وقتی تو خونه تنها هستید حمام نرید. من امروز رفتم و یهو چشمام سیاهی رفت و تپش قلب شدیدی گرفتم طوری که نزدیک بود غش کنم و فقطخودمو با همون سر و وضع کفی انداختم رو تخت و شروع کردم جیغ زدن تا نفسم برگشت. تنهایی تو خونه حمام نکنید.

پاسخ:نام : سمیه
سلام من تو هفته 19هستم نی نی ام پسره اما تا 15هفتگی خیلی اذیتم کرد و بارها اشکمو درآورد اما خداروشکر وضعیت منو نی نی خوبه و دکتر راضیه، ایشالا همه بچه ای سالم و صالح به دنیا بیارن

پاسخ:نام : مهدیس
سلام دوستان گلم من 2ماهه ازدواج کردم این ماهی پریود نشدم شوهرم خیلی خوشحاله میگه بچه دار شدیم آخه خیلی بچه دوست داره به نظرتون چند روز بعد از قطع پریودم برم آزمایش......؟

پاسخ:نام : می می
سلام مامانهای گل توی هفته 15 هستم خیلی نگرانم چون دکترم گفته جفت خیلی پایینه خیلی برام دعا کنید.

پاسخ:نام : الهه
من هفته 9بارداری هستم تجربه اولمه شیرینه

پاسخ:نام : فاطمه
سلام من برای دومین بار مادر شدم الانم هفته ششم هستم دوست دارم از تجربیات هم استفاده کنیم

پاسخ:نام :
سلام خانوما من هفته 14هستم خیلی دوست دارم جنسیت بچه امو بدونم

پاسخ:نام : الهام
سلام به همه مامانای عزیز من هفته دهم هستم حالمم خوبه فقط یکم سرما خوردم امیدوارم که خدا بچه سالم و صالح به هممون بده یه سوال کی معلومه که بچمون چند قلو است؟

پاسخ:نام : پریا نسیمی
سلام من دچار علائم سردرد و سرگیجه شده بودم. بهتون علاوه بر مطالب عالی بالا، این مطلب رو هم پیشنهاد می کنم تو اینجاست: http://familydoctor.ir/fa/page/152

پاسخ:نام : مهلا
سلام...من هفته ششم بارداریمه معدم خیلی ریخته بهم و اذیتم میکنه دارم حالت تهوع هم میگیرم...خیلی روزای سختی و میگذرونم...ایشالله خدا خودش کمکم کنه...

پاسخ:نام : تهمینه
با سلام منم هفته نه بارداری هستم.حالت تهوع شدید دارم منم به محض خوردن چیزی حالت تهوعم خوب میشه.دکترم گفت یه ماه دیگه برم ازمایش غلبارگری.انشالا خدا به همه بچه های سالم و قشنگ بده

پاسخ:نام : لیلا
سلام هفته یازدهم بارداری هستم کی برم برا تشخیص جنسیت برای همه مامانها هم دعا میکنم.

پاسخ:نام : گلنار
سلام به همه مامان های دوست داشتنی.من امروز رفتم سونو.هفته 18امم تموم شد رفتم تو هفته 19ام.ولی دکترم گفت نمیتونم جنسیت نی نی مو تشخیص بده. آخه پاهاش بسته بود.دکترباخنده گفت حتما دختره که اینطوری خجالتیه. من برای جانش بمیرم... دختر یا پسر فرقی نداره فقط سالم باشه...

پاسخ:نام : زهره
منم هفته 18 هستم قراره این هفته برم سونوگرافی که همه چیزو کامل نشون میده قراره شوهری هم باهام بیاد تو...! وای خیلی دوس دارم نی نی مو ببینم

پاسخ:نام : مامان تنها و غریب
سلام به همه. تو هفته 8 بارداریم هستم . زیر دلم خیلی درد میکنه حالت تهوع اصلا ندارم اونم علتش انارایی که میخورم. زیاد تمایل به غذا ندارم و نمیتونم برم آشپزخونه. تنها چیزایی که میخورم میوه و آبمیوه و نون هست گاهی هم یه خورده خورشت قیمه بادمجون. اینجا تو غربت خیلی تنهام اول از خدا میخوام یه نینی سالم بده بعد هم اگه کرمشه دختر باشه که بهتر من و اینجا از تنهایی درمیاره و همدمم میشه. ترس از اینکه چی میشه اذیتم میکنه ولی به عشق به آغوش کشیدنش تحمل میکنم. انشالله خدا دامن همه رو سبز کنه و یه فرشته به همه هدیه بده. خدایا راضیم به رضای تو.

پاسخ:نام : ثنا
سلام مامانای گل منم تازه عضوشدم هفته نهم هستم ولی باورم نمیشه

پاسخ:نام : الهام
سلام من الان هفته هفتم هستم رفتم سونو هفته شش نشون داد کسی ها حالا همچین مشکلی داشه؟

پاسخ:نام : سمانه
با سلام به مامانای عزیز ایشا الله هرچی از خدا میخواین خدا بهتون بده.من تو اولین ماه بارداریم هستم.بچه اولم پسر هست.دعا کنید به حق نی نی های معصپمی که تو شکمتونه بچه من این بار دختر باشه من عاشق دخترم دعا کنید سالم باشه و یه دختر خوشکل و صالح

پاسخ:نام : زری
سلام من در هفته 26 به سر میبرم خدا بهم یه ااقا متین داده که الان بد جوری لگد بارونم میکنه تنها مشکم اینه پاهام خیلی خواب میره .ایشاله همهمون سالم زایمان کنیم صلوات.

پاسخ:نام : پریا
هفته یازدهم بارداری ام خیلی ناراحتم که همسرم هیچ حمایتی از من نداره

پاسخ:نام : nasim
من دیروز فهمیدم یک نی نی دارم ناخواسته بوده الان نمی دونم چیکار کنم .

پاسخ:نام : مریم
من تو هفته پانزدهم بارداریم و یک لک دیدم خیلی میترسم ممکنه نی نی کوچولوم چیزیش بشه

پاسخ:نام : بيتا
سلام به همه مامانايزعزيز منم هفته ٣٢بارداري هستم و٣٨سالمه. دوتا دختر گل دارم اين يه پسره نازه من خيلي مشكلات داشتم تو شش ماهگي برادرم ازدست دادم وفشار روحي خيلي بدي بهم وارد شد وديابت بارداري هم دارم كه انسولين ميزنم واسم دعاكنيد پسرم صحيح وسالم به دنيا بياد شايد روحيم بهتر بشه. اسمش گذاشتم امير اسمه برادرم

پاسخ:نام : اکرم
سلام به همه مامانهای عزیز. من واسه همتون دعا می کنم از فاطمه الزهرا (س) میخوام کمکمون کنه. انشاءالله... من اولین تجربه بارداریمه خدا رو شکر تو هفته هفتم هستم . من هر چی دارم از خداست ... چند تا نکته دارم یکی اینکه حتما قرآن بخونید هم بچه باهوش می شه و هم از صالحان می شه . سعی کنید از مواد غذایی که مواد نگهدارنده داره نخورید باعث سقط میشه. نمک رو فراموش کنید. تعداد وعده زیاد ولی کم حجم بهترین راه حله . من دکترم برای حالت تهوع معمولی قرص ب6 داده . توکل به خدا کنید و نترسید و فکرهای مثبت کنید که خدا هست و میبینه که دارید مادر میشید ... سلامت باشید برای منم دعا کنید. دوستدار شما...

پاسخ:نام : زهرا
امروز وارد هفته 6 ام شدم .باورم نمیشه دارم مامان میشم.یه کم استرس دارم

پاسخ:نام : مامان آنیتا
سلام هفته 32 بارداری هستم استرس دارم برای زایمان

پاسخ:نام : f.d.z
سلام پنج روز از پریودم گذشته هنوز بی بی چک منفی نشون میده چرا لطفا چواب بدین

پاسخ:
پرسش شما جهت پیگری توسط کارشناسان ما در قسمت کلینیک مجازی مطرح گردید


نام : مامان آتریسا
.من امروز تازه با این سایت آشناشدم.جالبه که احساسات و مشکلاتمون مشترکه.مشکل منم یبوست و عفونت ادراریه.

پاسخ:نام : مامان آتریسا
سلام دوستان برام دعا کنید استرس دارم .هفته ۲۷هستم ا

پاسخ:نام : سهیلا1
هفته 35 بارداری ، پلاکت حدود 100 هزار است . جنین هم خوب است. فشار 6/11 ، مشکلی برای زایمان صبیعی دارم ؟لطفا کمکم کنید؟

پاسخ:نام : مامانه کوروش
بخاطر اینکه بچه دار نمی شدم و اصلا فکر نمیکردم خدا به من فرشته ای ببخشه همون هفته اول که هفته های اولم بود و نمیدونستم،الکل مصرف کرده بودم،خیلی اظطراب دارم نمیدونم رویه جنینم تاثیر گذاشته یا نه،این هفته هفت هفتم میشه و میخوام برم سنو،برام دعا کنید

پاسخ:نام : مامانه کوروش
سلام به همه مامانای عزیز،بعد 6سال که بچه دار نمی شدم خدا یه فرشته توو وجودم کاشت،باورم نمیشه،هر روز که بیدار میشم فکر میکنم خواب بودم،الان 6هفته ام شده میخوام برم سنو گرافی.برام دعا کنید که بچه هم سالم باشه،بخدا برا همتون دعا میکنم.این فرشته چشم و امید چندتا خانوادست

پاسخ:نام : افرین
سلام به همه ی مامانای گل. من الان هفته ی 35 هستم. حاملگی راحتی داشتم. کسایی که حالت تهوع دارن حتما صبح که بیدار میشن قبل از این که از جاشون بلند شن بیسکویت بخورم. مثل ساقه طلایی، پتی بور و یا کیفر. خیلی کمک میکنه که حالتون بد نشه. از هفته 16 به بعد میتوانید سونو بدید و جنسیت نی نی تون رو بفهمید. به خودتون استرس ندین. همیشه بگین حالم خوبه. چیزیم نیست.ایشالا به موقع و با خوشحالی نی نی تون رو بغل کنین.

پاسخ:نام : گلی
سلام دوستان خوبین سلامتین انشالله نی نی های همتونم خوب باشن. من یه سوال داشتم من تو هفته 11 کمی خون میبینم شبا اصلا نمی خوابم بنظرتون چکار کنم امروز میرم پیش دکترم سونوگرافی ببینم فرشتم سلامته نگرانم خیلی تجربی ندارم اولین بارم :-o

پاسخ:نام : سحر
سلام 36سالمه هفته 29 هستم بعداز 16 سال بچهدار شدم احساس خوبی دارم ولی چون شاغلم از بچه داری خیلی مترسم خیلی ... میترسم کم بیارم

پاسخ:نام : نازنین
سلام ممنون از این سایت عالیتون.دوستای گل من 12هفته و1روزمه اما 2روز پیش که رفتم غربالگری جنسیتو نشون نداد خیلی نگران شدم

پاسخ:نام : سهیلا1
هفته 35 بارداریم،در هفته 28 بارداری به علت خونربزی در بیمارستان بستری شدم.بعدش پلاکت 107 هزار بود. الان حدود 100 هزار است . جنین هم خوب است. آیا خطری برای من و جنین دارد؟ لطفا کمکم کنید؟

پاسخ:
کاربر گرامی پرسش شما در قسمت کلینیک مجازی ثبت گردید تا متخصصین ما به آن پاسخ دهند.


نام : مامان جون
سلام.امشب شب عاشوراس.دعامیکنم به حق این شب عزیز خدا عزیزاتونو سالم توبغلت ن بذاره.خصوصا امثال منکه دوتا سقط داشتم.آمین

پاسخ:نام : fateme
سلام من دوبارسقط داشتم.الان توهفته هشتم هستم حالت تهوع دارم واسم دعاکنیدمیوه زندگیم به ثمربشینه به حق اقاعلی اصغر.امشب شب تاسوعاست

پاسخ:نام : می می
سلام مامانای خوبم من هفته دوازده هستم برام دعا کنید چند بار سقط کردم خیلی برام دعا کنید

پاسخ:نام : مامان جون
سلام به همه عزیزان.من هفته نوزده هستم بعد دوتاسقط.الان هم انگارتوقرنطینه هستم آخه همش توخونه امو استراحت میکنم.خداهمتونو خوشحال کنم.منم ناامیدنکنه چون بچه اولمه وخیلی عذاب کشیدم.جوجوی من پسره.خیلی ذوق دارم بغلش کنم.واسه همدیگه دعاکنیم حتمامستجاب میشه

پاسخ:نام : زیزو
27سالمه بعداز۷سال خداخواست وبه طورطبیعی حامله شدم ولی ازوقتی فهمیدم حاملم حالت پریودی بهم دست میده نگرانم لطفا راهنمایم کنید ودعاکنید برام چون من همه شمارو دعامیکنم وبه خداسپردمتون

پاسخ:
پرسش شما جهت پیگری توسط کارشناسان ما در قسمت کلینیک مجازی مطرح گردید


نام : خدیجه
سلام به همه از اینکه پیاممو تو لیست دیدم خیلی خوشحال شدم من الان توهفته 15 هستم حالم خیلی خوبه فقط دوس دارم زودتر بدونم نی نیم پسره یا دختر یکی دو هفته دیگه میرم سونو میدم

پاسخ:نام : سميه
سلام من در هفته پنجم يا ششم هستم خيلي خوابم مياد هميشه بي حوصله و خواب الودم به قدري كه نميتونم كاراي خونه و پسرم رو انجام بدم برام دعا كنيد بهتر بشم

پاسخ:نام : سمیرااا
من الان پنج هفتمه،یه کم حالمبده ولی تحمل میکنم،یه کوچولو هم حالت تهوع دارم،برای من و نی نیم دعا کنید لطفا

پاسخ:نام : زهرا
سلام مامانای عزیز من بارداری اولمه هفته 29 بارداری هستم بارداری سختی دارم میگذرونم دعا کنید این 2 ماهم به خوبی بگذره و پسرم به دنیا بیاد میگن به بچه زیبا میکنه نظر شما چیه

پاسخ:نام : الهام
سلام من هفته يازدهم بارداريمه,به شدت بدنم انار ميطلبه,اخيرا فهميدم انار حالت تهوع رو خيلى کم ميکنه ياحتى به صفر ميرسونه,شماهم اگه حالت تهوع داريد حتتما انار بخوريد اونم زيااااد

پاسخ:نام : مامان فاطمه
سلام یه دختر خشگل دارم حالام تو 19هفتگی بارداریم دوست دارم پسر باشه برام دعا کنید

پاسخ:نام : نازنین
سلام من 23 سالمه. و هفته 26 هستم . خداروشکر وضعیتم بد نیست ولی به خاطر اضافه وزن که قبل بارداری داشتم بیمارستان های دولتی سخت قبولم میکنم برای زایمان یکمی هم افسردگی بارداری گرفتم ولی فک میکنم بچه دنیام رو زیبا میکنه به امید خدا

پاسخ:نام : سعیده
سلام من در هفته شانزدهم بارداری هستم دوران خیلی سخت گذراندم حالت تهوع شدید و لکه بینی داشتم ام الان که این مشکلات حل شده درد زیادی در پایین شکمم.دارم دلیلش را جثه لاغر اندامی که دارم میدانم

پاسخ:نام : سرور
سلام به مامانای خوب.من هفته 19 بارداریمه یه روز تمام تکون خوردنای پسرما حس میکنم یه روز اصلا تکون نمیخوره اصلا و خیلی نگران میشم.ایا مشکلی هست؟

پاسخ:نام : خدیجه
برام دعاکنید حامله بشم

پاسخ:نام : مریم

سلام من 34 سالمه 4 ماهه باردارم از چه زمانی می تونم موهامو رنگ کنم و از چه لوازم آرایشی میتونم استفاده کنم که کم خطر باشه؟پاسخ:نام : زهرا
سلام مرضیه جان . انشاالله که چیزی نیست عزیزم . راستش رو بخوای من هم هفته حدود یک و نیم ماهگی بارداریم دچار لخته بینی شدید شدم و 2 هفته بعد از خوب شدنم دوباره دچا خونریزی شدم. چون دکتر اولم کاری از پیش نمی برد و مدام میگفت بچه ت سقط میشه فورا دکترم رو با مشورت چند نفر که شرایط مشابهی داشتند تغییر دادم . الان خدا رو شکر چند روزیه وارد ماه هفتم بارداریم شدم و پسرم هم حالش خیلی خوبه . دکتر دومم علاوه بر تجویز شیاف و آمپول برای جلوگیری از سقط به محض مراجعه بهم دستور داد که باید استراحت مطلق داشته باشم بطوریکه برای آب خوردن هم از جام بلند نشم . با وجود اینکه کارمند هم هستم یک ماه استعلاجی گرفتم و تو خونه فقط درزا کشیدم و همه کارام رو هم شوهرم انجام میداد تا اینکه این فسقلی جاش محکم تر شد و خونریزیم بند اومد. شما که به دکتر مراجعه کنی داروها و مدت زمان استراحت رو خودش برات تجویز میکنه . امیدوارم بارداری سالم و زایمان موفقی داشته باشی.

پاسخ:نام : ستاره

سلام امیدوارم هیچ کدومتون تجربه تلخ منو نداشته باشین. من تو هفته 29 دکولمان شدم و نی نی ام رو از دست دادم حالا دیگه خیلی می ترسم تو رو خدا برام دعا کنینپاسخ:نام : زهره
دو سونو با نتیجه متفاوت پسر....دختر یعنی چییییِ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ:نام : مينا
سلام" من الان هفت سي و نه بارداري ام هستم يه فرشته 7 ساله بنام تينادارم كه تا 4 ابان داداشش كه قراره اسمش سينا باشه به دنيا بياد. "مرسسسسسسسي خدا جون به خاطر اين ميوه هاي شيرين باغ زندگي"

پاسخ:نام : زهره
سلام من هفته هشتم بارداري هستم كم و بيش حالت تهوع دارم واسه سونو جه زماني بايد انجام بديم

پاسخ:نام : اللر
سلام من فكر كنم هفته5ئ باشم ازمايش ندادم برام دعا كنين بچه سالم دنيا بيارم قبليش7 هفته سقط شد بي دليل ولي سونو هيچ محصول حاملگي نشون نداد

پاسخ:نام : فرزانه
سلام مامانای عزیز-من اولین بارداریم رو میگدرونم-الان هفته 14 هستم-خیلی استرس دارم برام دعا کنید بچه سالمی به دنیا بیارم

پاسخ:نام : گلنار
سلام.مرضیه جان نگران نباش امیدوارم که چیزی نباشه یکی از دوستان منم مثل شما بود و فوران رفت دکتر اونم بهش گفت خونریزیش به خاطر لانه گزینیه و نگران نباشه بعد یک روزم خود به خود قطع شد.الانم یه دختر خوشگل به اسم مهسان داره.

پاسخ:نام : فرزانه
سلام،من هو هفته 7هستم الآن حالت تنوع يا هيج الاسم ديمه أي ندارم كمي وكرامة

پاسخ:نام : مستی

سلام من هفته نهم بارداریمه .یه دختر خوشگل وناز نه ساله دارم 36 سالمه.اما ایندفعه خیلی اذیت میشم نمیدونم از بالا رفتن سنمه؟پاسخ:نام : مرضیه
سلام دوستان من هفاه هشت بارداری هستم چند ساعت پیش تو خواب حس کردم یه چیزی از بدنم ریخته بیرون از خواب پریدم متوجه شدم خون خیلی کم رنگه چون ساعت دو شب بود نتونستم برم بیمارستان چون این شهر دکتر زنان نداره خیلی میترسم نی نیم طوریش بشه الان ساعت پنج صبحه توروخدا یکی راهنماییم کنه هنوز هم داره لکه قهوه ای میاد بارداری اولمه ۲۲ سالمه

پاسخ:نام : شیوا
با سلام به همه من تازه ده هفته ست که سایت شما رو پیدا کردم. هفته ی دهم بارداری هم هستم برام دعا کنید

پاسخ:نام : فاطمه حورا
سلام من تو هفته نهم باردارى هستم يه دختر ناز كچولو هلنا خانوم دارم خدا را شكر اينبارو از خدا يه پسر سالم و صالح ميخام برام دعا كنين بچه ها.

پاسخ:نام : ريحانه

سلام.. من در هفته ي يازدهم هستم .. قبل از عيد در هفته ي سيزدهم يه سقط داشتم .. الان خيلي ميترسم تروخدا دعام كنين اين دو هفته ي ديگه رو بخوبي پشت سر بزارم 😰... ايندفه واسه ي حالت تهوعي كه دارم فهميدم گرسنه بودن و خالي بودن شكم بيشتر تهوّع اوره پس شكمو خالي نزايد .. نه از غذا ، با يه تكه نُون سوخاري هم حله 😊پاسخ:نام : زهرا

مامانایی که تهوع ، سردرد یا درد و سوزش معده دارن لطفا بخاطر کوچولوهاشون تحمل کنن و دارو نخورن . داروهای گیاهی رو که اصلا سمتش نرید . شربت معده و رانیتیدین و امثال اون رو هم اصلا مصرف نکنید . منم تهوع و سردردهای شدید بارداری رو پشت سر گذاشتم الان هفته 24 هستم و حدود یکماهیه درد معده دارم ولی بخاطر سلامتی بچم تحمل می کنم . لطفا شما هم تحمل کنید تا انشاالله مشکلی پیش نیاد.پاسخ:نام : محبوبه
عزیزان سیرابی واسه حالت تهوع عالیه

پاسخ:نام : بنفشه
من تو هفته 29 هستم حس فوقالعاده یه مخصوصا تکونای نی نی، وقتی دستم روی شکممه انگار داره دستمو قلقلک میده، امیدوارم همه کسایی که دوست دارن این حسو تجربه کنن نصیبشون بشه.

پاسخ:نام : سهیلا
سلام من هفته هشتم هست سر معده ام سنگینه و هم حالت تهوع دارم چی کار کنم ؟ تو غربت هستم خیلی سخته دلم خیلی می گیره اما توکل کردم به خدا امیدوارم کمک هممون باشه

پاسخ:نام : مينا
سلام . من هفته 38 بارداريم در اين مدت خيلي از مطالب سايت بهره بردم. اميدوارم همه كسانيكه ارزو دارن اين حس قشنگ رو تجربه كنن .

پاسخ:نام : الهام
سلام دوستان من 22 شهریور پریود شدم و بین 2 تا 6 مهر اقدام کردم برای بچه دار شدن الان 17 مهر من پریود شدم حالا نمیدونم حاملم یا نه حساب کردم اگر حامله باشم تو هفته دوم هستم کسی هست بتونه راهنماییم کنه

پاسخ:نام : ظریفه
سلام مامان نازنین زهرا میشه اسم خودتو بگی چون من شما رو نشناختم از اینکه برام دعا کردی ممنئنم

پاسخ:نام : مریم
سلام من در هفته شونزدهم قرار دارم حالت تهوع ندارم اشتهامم زیاد شده برای اولین بارجنین بمدت ده دقه تکون میخورد

پاسخ:نام : هدی
تجربه ای ندارم

پاسخ:نام : rima
SALAM MAN HAFTE 25 HASTAM KHILI JAZABE

پاسخ:نام : آسمان
با سلام من الان هفته یازدهم دارم میگذرونم حالت تهوع ندارم فقط بعضی وقتا سردرد دارم خیلی خوشحالم حس خیلی شیرینیه

پاسخ:نام : گلنار
سلام.من وارد هفته 13ام شدم.27سالمه و اولین بارداریمه.حس خیلی شیرینیه امیدوارم همه تجربه کنن.از زمانی که فهمیدم باردارم صبح ها حالت تهوع دارم.اصلانم کم نشده.واسه همین کلا میل به غذام کم شده.فقط 1کیلو وزن اضافه کردم.خیلی نگرانم :-(

پاسخ:نام : مهدیس
سلام بعد از 12سال انتظار با توکل به خدا و دستهای معجزه گر دکتر حمید صاحب کشاف ..احساس شیرینه مادر شدنو تجربه کردم ...هفته سیزدهم هستم و دهانه رحمم را دوختم ..امیدوارم همه مادرهای مهربون و خودم به سلامتی صاحب بچه های سالم بشیم

پاسخ:نام : soheila
زهراجان ممنون از دعاهای قشنگت.انشاله شمام به سلامتی و خوشی پسرتو بغل بگیری و زایمان خوبی داشته باشی

پاسخ:نام : زهرا
سلام به همه خانمایی که یه روزی به قول دختر برادر شوهرم تو دل ماماناشون بودن و الان خدا یه بچه ناز و انشاالله سالم تو دلشون گذاشته . خوشحالم که شما رو اینقدر خوشحال احساس می کنم امیدوارم به حق بزرگی خدا همتون بچه هاتونو بغل بگیرید و از دیدن لبخند خدا رو لبهاش لذت ببرید و خدا به حق علی اصغر 6 ماهه امام حسین به همه کسانی که آرزوی بچه دارن سالم و صالحش رو نصیب کنه . راستش خدا بخواد منم دارم مامان میشم هفته 22 بارداری هستم و مسافر کوچولوم هم پسره . از اونجایی که دعای آدما در حق هم زودتر براورده میشه لطفا شما هم برای من و بچم دعا کنید . عاقبت در یک شب از شب های دور کودک من پا به دنیا می نهد آن زمان بر من خدای مهربان نام شورانگیز مادر می نهد یا علی

پاسخ:نام : میترا
سلام به همه مامانهای مهربون من تو هفته ششم هستم بچه برام خیلی دعا کنید آخه من بیمار ام اس هستم تا حالا هم دو بار بارداری ناموفق داشتم خیلی نگرانی اذیتم می کنه برام دعا کنید

پاسخ:نام : زنیره
سلام من تو هفته 35هستم ازاولم مشکل خاصی نداشتم نه حالت تهوع ن هیچ چیز فقط الانا اون پسر کوچولو منو با چرخیدناش اذیت میکنه و خیلی بی حال شدم ی چن روزیه واسم دعا کنید 20سالمه

پاسخ:نام : مامان نازنین زهراخانم
سلام به همه مامان های دنیا وبخصوص مامان خودم من تو هفته سی شیشم هستم برام دعا کنید منم به همه مامان های دنیا دعا میکنم بخصوص خانمهای باردار نمیشه خداوند فرزند سالمی براشون بده بخصوص به خواهر گلم ظریفه جون

پاسخ:نام : زندگی
سلام دوستای خوبم خوشحالم که عضو شدم و می تونم از تجربیاتتون استفاده کنم.بعد از 4سال با التماس به خدای بزرگ باردار شدم و حالا هفته26 بارداری را می گزرونم و امیدوارم خدا این هدیه آسمونی را قسمت همه کنه،برام دعا کنید.

پاسخ:نام : soheila
نازنین جان عرق نعنا رو با آب قاطی کن بعد بخور که زیاد تند و تیز نباشه

پاسخ:نام : بانوو88
سلام من هفته 14بارداری هستم از اول بارداری ویارم خوابه هنوزم خوب نشدم برام دعا کنید چندروز دیگه کلاسام شروع میشه میترسم خواب بمونم این ترم مشروط بشم واسم دعا کنید

پاسخ:نام : زهره
سلام من هفته پنج بارداريم يه بار سقط جنين داشتم وقتي فهميدم توي شکمم مرده بود خيلي ميترسم ايندفعه هم همين طور بشه لطفا برام دعا کنيد

پاسخ:نام : نازنین
سلام دوستان من هفته 6 بارداریم یه سوال داشتم من تو دوران بارداری نفخ زیاد میکنم مجبورم عرقیجات گیاهی بخورم مثل نعنا میخواستم ببینم برای نینیم ضرر نداره

پاسخ:نام : رویا
سلام به همه مامانای گل ،من اولین تجربه بارداریمه الان تو هفته هشتم هستم ولی از اون روزی که از پریودم گذشته فهمیدم باردار هستم تاالان خیلی زیردلم درد میکنه دکترم گفته فقط باید استراحت کنم میخواستم بپرسم این درد زیرشکمم طبیعه خطری نداره لطفا راهنماییم کنید

پاسخ:نام :
سلام به همه مامانای خوب و مهربون مریمم 24سالمه الان تو 13هستم اولین تجربمه خیلی میترسم تورو خدا واسم دعا کنید

پاسخ:نام : .معصومه
سلام من تو هفته هشتم هستم اولین بارداریمه دلم می خواد زودتر ببینم اون تو چه خبره؟ برام دعا کنید

پاسخ:نام : محبوبه
سلام به همه مادرانی که اینقدر سختی تحمل میکنن ولی ارزششو داره به خدا من دو بار زایمان تجربه کردم نتیجه اون تجربیات سخت هستی خانم دنیا جون شده الان دوباره بازدارم تو پانزده هفتگی هستم هفته سیزدهم سونوگرافی انجام دادم جنسیتش مشخص نشد از خدا می خوام که اولش نینی سلام باشه بعدش این یکی پسر بشه خیلی دوست دارم تو را خدا واسم دعا کنید

پاسخ:نام : نسیبه
سلام به دوستای گلم. تازه عضو شدم.من تو هفته دهم هستم.حالت تهوع دارم ولی یه مقدار که غذا میخورم بهتر میشم.میخواستم بدونم وقتی معدم خالی میشه حالت تهوع پیش میاد؟

پاسخ:نام : فریده
سلام من سه ماه باردار سردرد شدید دارم نمیدونم چطور برطرفش کنم میشه کمکم کنید

پاسخ:نام : زهرا
در هفته ی 17بارداری جنسیت جنین مشخص میشود

پاسخ:نام :
سلام به همه شما من تو هفته بیست وششم هستم خیلی خوشحالم بچم پسره دوست دارم هر چی زودتر بغل بگیرمش آخه دو بار سقط داشتم خیلی زجر کشیدم خدا میدونه مطمئنم که خدا حاجتمو داده واز این بابت خیلی خوشحالم خدایا شکرت قربونه بزرگیت خدا کنه هر کی بچه نداره زود خدا بهش بچه بده

پاسخ:نام : ليلا
من اشتهاي زيادي هم ندارم و وزنمم تغييري نكرده

پاسخ:نام : ليلا
سلام من هفته 15 بارداري هستم و شاغل خيلي پادرد دارم و كمرم هم گاهي درد مي گيره چي كار كنم تا دردش بهتر بشه

پاسخ:نام : ترگل
سلام به همگی منم هفته یازدهمم حالت تهوع شدید دادم هفته هشتم هم خونریزی زیادی داشتم الان سیکلوژن استفاده میکنم دیگه خونریزی ولکه بینی ندارم برام دعاکنید

پاسخ:نام : fatemeh
من الان 3ماهمه یه شب تو عروسی از تافت استفاده کردم نمیدونستم ضرر داره چکار کنم

پاسخ:نام : زینت گلی
منم هفته سی وسوم بارداری هستم شوهرم خیلی مهربون شکمم خیلی سفت میشه ودردمیکنه همراه بامردان. دکترمیگه علامت زایمان زود رس عفونت هم شدیدچکارکنم

پاسخ:نام : سمیرا
سلام من در هفته پانزدهم هستم بعد از نه سال انتظار با توکل به خدا به طورمعجزه آسایی باردار شدم هنوز من وشوهرم و حتی اطرافیانم باورش براشون سخته ،دکتر برای جلوگیری از سقط شیاف سایکلوژست تجویز کرده هنوزم استفاده میکنم،برای سلامتی نی نی نازم دعا کنید،بدون اذن خدا هیچ برگی از درخت نمیفته .فقط توکلتون بهدا باشه و دست نیازتون به طرف او.یا الله

پاسخ:نام :
سلام امیدوارم خدابه همه مامانابچه های سالم بده

پاسخ:نام :
سلام من پروانه ام الان تو هفته هشتمم خدارو شکر هیچ مشکلی هم ندارم فقط پدر شوهرمو در آوردم تمام کارهای خونه وبیرون رو انداختم رو دوشش دلم براش می سوزه واقعا...........

پاسخ:نام : سمانه ناظری
فقط توکل

پاسخ:نام : سعیده
سلام دوستان 19 سالمه تو هفته ی دهم بارداری هستم خیلی دوست دارم بچمو زود ببینم و بغلش کنم

پاسخ:نام : گل یخ
سلام من هفته 5 بارداری هستم وزنم 40 هست خیلی میترسم .

پاسخ:نام : حکیمه
سلام من 24 سالمه 4 تاسقط داشتم من وشوهرم مشکلی نداریم جنین بدلیل مشکل کروموزومی سقط میشه الان چندروزه تست بارداریم مثبت شده خیلی عصبی هستم لطفا راهنمایی؟ ؟؟

پاسخ:
کاربر گرامی لطفا جهت دریافت پاسخ خود، ابتدا در سایت ثبت نام کرده و سپس در قسمت کلینیک مجازی پرسش خود را مطرح نمایید تا کارشناسان ما به پرسش شما پاسخ دهند.


نام : شهرزاد
سلام.من توی هفته 5 هستم و درد زیر شکمی و پا درد دارم.میشه علتشو بگین؟

پاسخ:نام : فریما
سلام. من هفته 16 بارداری هستم.از سونوگرافی فهمیدم که طول دهانه رحمم (طول سرویکس) 2.9 سانتیمتره. یعنی کمه. کسی میدونه این قضیه چقدر خطرناکه؟ چیکار باید بکنم؟ با استراحت خوب میشه؟ خیلی میترسم..

پاسخ:نام : نادیا
@import url(http://www.koodakomadar.com/CuteSoft_Client/CuteEditor/Load.ashx?type=style&file=SyntaxHighlighter.css);
من در هفته 9 بارداری هستم خیلی عطسه میکنم و خیلی هم نگرانم نمیدونم باید چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


پاسخ:نام : سمیه
منم تازه اقدام کردم برای بارداری تجربه ای ندارم

پاسخ:نام : مامان‏ ‏طاها
سلام‏ ‏خانوما..داشتن‏ ‏تهوع‏ ‏وسرگیجه‏ ‏وخون‏ ‏دماغ‏ ‏شدن‏ ‏ودست‏ ‏درد‏ ‏وپادرد‏ ‏ودل‏ ‏درد‏ ‏وکمر‏ ‏درد‏ ‏وپریدن‏ ‏پلک‏ ‏چشم‏ ‏ها‏ ‏وخارش‏ ‏پوستی‏ ‏وترشحات‏ ‏وهرچی‏ ‏که‏ ‏فکرو‏ ‏کنید‏ ‏عادیه‏ ‏مگراینکه‏ ‏بیستر‏ ‏از‏ ‏یه‏ ‏مدت‏ کوتاه‏ ‏ادامه‏ ‏پیدا‏ ‏کنه‏ ‏وشدید‏ ‏تربشه‏ ‏وگرنه‏ ‏همگی‏ ‏تغییرات‏ ‏بدنی‏ ‏هستن‏ ‏که‏ ‏نشون‏ ‏ازوجودیه‏ ‏نی‏ ‏نی‏ ‏ناز‏ ‏ومادرشدن‏ ‏شماست..اگه‏ ‏تجویز‏ ‏استفاده‏ ‏ازشیاف‏ ‏پروژسترون‏ ‏دارید‏ ‏حتما‏ ‏با‏ ‏مشورت‏ ‏پزشک‏ ‏قطع‏ ‏کنید‏ ‏وسرخود‏ ‏کاری‏ ‏نکنید.قبل‏ ‏ازهفته‏ ‏ی‏ ‏بیست‏ ‏ودوم‏ ‏خیلی‏ ‏کم‏ ‏احتمال‏ ‏داره‏ ‏که‏ ‏بتونید‏ ‏ضربات‏ ‏نی‏ ‏نی‏ ‏روحس‏ ‏کنید‏ ‏مگراینکه‏ ‏بچه‏ ‏دومتون‏ ‏باشه.‏ ‏جایی‏ ‏ازبدنتون‏ ‏دردگرفت‏ ‏سعی‏ ‏کنید‏ ‏استراحت‏ ‏کنید‏ ‏واروم‏ ‏باشید‏ ‏و‏ ‏هول‏ ‏نکنید‏ ‏و‏ ‏فکرای‏ ‏بدنکنید.ارامش‏ ‏رمزموفقیتون‏ ‏خواهدبود‏ ‏تایه‏ ‏نی‏ ‏نی‏ ‏ناز‏ ‏روبغل‏ ‏کنید‏ ‏وکیف‏ ‏کنید‏ ‏که‏ ‏مادرش‏ ‏هستید

پاسخ:
ممنون از تجربیاتتون


نام : مامان‏ ‏طاها
سلام‏ ‏دوستان..من‏ ‏بعدازهت‏ ‏سال‏ ‏انتظار‏ ‏وجراحی‏ ‏های‏ ‏مختلف‏ ‏دارم‏ ‏مادرمیشم.البته‏ ‏وقتی‏ ‏استرس‏ ‏روگذاشتم‏ ‏کناروتوکل‏ ‏کردم‏ ‏بخدا،بصورت‏ ‏طبیعی‏ ‏باردارشدم.الان‏ ‏هفته‏ ‏ی‏ ‏سی‏ ‏وپنج‏ ‏ام‏ ‏بارداری‏ ‏ام‏ ‏هستم.تااول‏ ‏هشت‏ ‏ماهگی‏ ‏هم‏ ‏ویارشدید‏ ‏داشتم‏ ‏وتهوع‏ ‏ام‏ ‏قطع‏ ‏نمیشد.خیلی‏ ‏سختی‏ ‏کشیدم‏ ‏ولی‏ ‏همشون‏ ‏شیرین‏ ‏هستن‏ ‏دوستان.اصلانگران‏ ‏وزن‏ ‏بچه‏ ‏نباشید.بخورید‏ ‏یانخورید‏ ‏اون‏ ‏ازذخیره‏ ‏های‏ ‏شمابلده‏ ‏استفاده‏ ‏بکنه‏ ‏وبه‏ ‏موقع‏ ‏خوب‏ ‏تپلی‏ ‏میشه.فقط‏ ‏ارامش‏ ‏داشته‏ ‏باشید‏ ‏وبخداتوکل‏ ‏کنید‏ ‏وبارازونیاز‏ ‏ارامشتون‏ ‏روببرید‏ ‏بالا‏ ‏وبدونید‏ ‏خدای‏ ‏مهربون‏ ‏توهمه‏ ‏ی‏ ‏لحظه‏ ‏های‏ ‏دردوشادیتون‏ ‏همراهتونه‏ ‏ومنتظره‏ ‏شما‏ ‏فقط‏ ‏بخواهید‏ ‏تا‏ ‏اجابتتون‏ ‏کنه

پاسخ:نام : مهسا
سلام من ٢١ سالمه الان هفته ٢٣ هستم دیابت دارم دعا می کنم همه ی بچه ها سالم به دنیا بیان برای منم دعا کنید

پاسخ:
با تمام وجود برای شما و فرزندتان دعای خیر می کنیم


نام : عسل
سلام من هفته 16 بارداری هستم دفعه اوله که باردارم نمیدونم نی نی جنسیتش چیه کی معلوم میشه

پاسخ:نام : شادمهر
با سلام دست تک تک مادرای دلسوزو میبوسم-بع از گذشت 5 سال ناباروری که هیچ دکتری علتشو نفهمیدخداوند بزرگ بطور معجزه آسا یه کوچولو بمن هدیه کرده-الان توهفته 5 هستم خواهش میکنم برام دعا کنین گاهی اوقات زیر دلم درد میگیره وپاهام تیر میکشه آرزومه بچمو بغل کنم نمیخام یه لحظه به نبودنش فک کنم منو از دعاهاتون بی نصیب نذارید ممنونم

پاسخ:
مطمئن باشید که شما نیز بزرگترین لذت دنیا که همون در آغوش کشیدن هدیه خدا هست را با تمام وجودتان حس خواهید کرد و دعای خیر ما و همه مادران همراه شما خواهد بود


نام : فهیمه
سلام آرزو جان. مثل اینکه ما دوتا همدردیم. من هم هفته هفدهمم و تا حالا خیلی سختی کشیدم، شوهر من صبح می ره تا 11 یا 12 شب ؛ من از این بابت خیلی اذیت میشم اما چکار میشه کرد اونام برا نی نی هاشون و ماها زحمت میکشن دیگه. تقدیر مام این شکلیه. امیدوارم تمام نی نی ها سلامت به دنیا بیان تا درد و رنج 9 ماه بارداری به کام مامانا تلخ نشه

پاسخ:نام : مامانی
سلام من هفته ۳۳ هستم بچه هام دوقلو هستن دو تا پسر هم دارم اینجا هم یه دختر و یه پسرن خیکی اذیت میشوم ولی خدا رو شکر دو تا کوچولوی ناز بهم میده انشاالله که همه مامانای باردار خودشون با نی نی شون سلامت باشین برا منم دعا کنید ۱۸ روز دیگه دارم تا اومدنشون

پاسخ:
انشا اله اون کوچولوی خوشگل هم صحیح و سالم با دنیا میذاره.


نام : مامان امیر علی
سلام من 30 سالمه و یه پسر ناز 5 ساله دارم سر پسرم اصلا تهوع نداشتمو متاسفانه تنها از ماه 6 الرژی شدید بارداری گرفتم .2 بار سقط داشتم بعد از اون والان 5 هفته باردارمو اصلا نمی خوام فکرای منفی کنم و فقط به دنیا اومدنش فکر می کنم.خیلی دوست داشتم بخاطر دله همسرم صاحب یه دختر بشم ولی الان فقط سلامتش برام مهمه تورو خدا برام دعا کنید که اینبار امیدم ناامیدنشه.البته من به امام رضا سپردمو از خودشم می خوامش .اما الان 2 روزه زیر دلم درد می کنه بنظرتون طبیعیه؟

پاسخ:نام : عاطفه
سلام به همه مادرای مهربون من بیست وشش سالمه و تجربه اولین بارداریو دارم.الان هفته دهمم.خیلی اذیتم.هیچی نمیتونم بخورم.هرچی میخورم بالا میارم وتو شش هفته اخیر چهارکیلو کم کردم.خیلی میترسم اخه فک میکنم هیچ مواد غذایی به بچه م نمیرسه.کسی تا حالا مثل من بوده؟

پاسخ:نام : سارا
من27 سالم و اولین تجربه که خیلیم عالیه چون هیچ حالت تهوعی نداشتم امیدوارم تا آخرشم همین باشه تو هفته هیجده هستم تکونای بچم و حس میکن وقتی میخوابم یا بی حرکتم انگار یه چیز بشکونم میگیره عالیه ایشالا همه تجربه میکنن

پاسخ:نام : الهام
سلام من هفته 17 بارداری هستم نی نی نازم دختره از وقتتی فهمیدم دختره خیلی دوستش دارم .

پاسخ:نام : شینا
سلام من به همه مامانای گل من هفته سی ودوم هستم نی نیم دختره برای همه ارزوی زایمانی راحت دارن

پاسخ:نام : آرزو
سلام به همه مادرهای عزیز، من الان هفته هفتدهمم، تو این مدت خیلی سختی کشیدیم ولی عوضش خیلی خوشحالم که دارم مادر میشم خدا این نعمت نصیب همه اونا که دوست دارن کنه، تو این دوران خیلی تنهام از صبح تا ده شب تنهام بعدش شوهرم خسته میگیره میخوابه،واقعا روزا دیونه میشم

پاسخ:نام : مرضیه
salam mam 29 salameh ye pesareh 9 sale daram va vaseh bare 2 bardar shodam alan 27 haftameh inam ye pesare naze ke kheyli doosesh daram chon hedyeh khodast

پاسخ:
تبریک به شما بخاطر این طرز تفکرتان


نام : الهه
سلام دوستان عزیز من ابتدای هفته 22 بارداریم و خدارو شکر تا اینجا که اذیت نشدم چون گل پسرم هوای مامانشو داره ولی تابحال تکون نخورده ، یعنی من احساس نکرد. لطفا اگه کسی تجربه ای داره در اختیار من بگذاره. باتشکر

پاسخ:نام : فاطمه
سلام به مامان های مهربون من الان رفتم تو هفته سی ام خیلی سنگین شدم بچم پسره الهی که همه خانمهای باردار به سلامتی زایمان کنند برام دعا کنید خیلی میترسم

پاسخ: 1 2 3  
نام
آدرس ایمیل
*
تجربیات شما
 
ثبت اطلاعات
انصراف
GPS مچی FR 620