تعداد بازدید: 7257
 
 
دوره ماهیانه: سه ماهه اول
نام: هفته نهم

خلاصه:
در صورتی که شما در این هفته به سونوگرافی بروید ممکن است حرکت های نوزاد خود را بتوانید ببینید. و می توانید با استفاده از دستگاه اولتراسوند صدای قلب کودک خود را بشنوید.
 

اكنون اندازه كودك شما در حدود 2.5 سانتي متر (حدود اندازه يك دانه انگور) است و وزن او در حدود2 تا 3 گرم است، اما از آنجا كه ساختار فيزيكي بدن او شكل گرفته است، آمادگي آن را دارد كه به سرعت وزن اضافه كند. او هر روز به يك انسان كامل شبيه تر مي شود. دنبالچه جنيني او كاملا از بين رفته است و اجزاء بدن او (شامل اندامها، ماهيچه ها و اعصاب) آرام آرام شروع به كار خواهند كرد.سر او نسبت به سایر اندامش بزرگتر است و بصورت منحنی بر روی قفسه سینه است.

پلكهاي او در حالت بسته قرار دارند و تا قبل از هفته بيست و هفتم باز نخواهند شد. او هم اكنون نرمه گوش دارد و در آخر اين هفته، بخشهاي داخلي گوش او كامل خواهند شد. لب بالايي او نيز كاملا شكل گرفته است و دهان، بيني و سوراخهاي بيني او نيز مشخص تر شده اند. نوك انگشتان او كمي بزرگتر شده اند. تمام مفاصل اصلي (شانه ها، آرنجها، مچ ها، زانوها و قوزك پاها) در حال فعاليت مي باشند، كه به كودك شما امكان مي دهند تا اعضايش را حركت دهد. قلب او اكنون به چهار حفره تقسيم شده است و دريچه ها در حال رشد مي باشند. اندامهاي تناسلي بيروني او تشكيل شده اند، اما چند هفته ديگر مي توان تشخيص داد كه كودك شما پسر است يا دختر.دستگاه گوارش همچنان در حال توسعه است.مقعد تشکیل شده و روده ها در حال رشد هستند.علاوه بر آن ویژگی های اصلی تولید مثل مانند بیضه و تخمدان از این هفته شروع به شکل گیری میکنند. کودک شما در حال تغذیه از بند ناف می باشد که چندین هفته گذشته شروع به رشد و کامل شدن کرده بود.

 

ممكن است شما هنوز هم حامله به نظر نرسيد (البته اگر قبلا حامله شده باشيد، شكم شما زودتر جلو خواهد آمد) اما ممكن است از لحاظ روحي و عاطفي، شديدا متلاطم باشيد. تغييرات سريع خلق و خو در اين مرحله بسيار متداول است؛ اينكه به طور متناوب از احساس اينكه به زودي مادر مي شويد، سرخوش يا نگران شويد طبيعي است. اين احساسات ممكن است در طي دوران حاملگي و همچنين بعد از به دنيا آمدن نوزاد شما، ادامه داشته باشند. سعي كنيد كمي بي خيال باشيد. تقريبا همه زوجهايي كه در آستانه تولد كودك خود قرار دارند، نگران اين مطلب هستند كه اين كودك ممكن است چه تغييراتي در زندگي آنها به وجود آورد، اما اكثر آنها بعدا مي گويند كه مادر و پدر شدن بهترين چيزي بوده است كه تا به حال تجربه كرده اند.

شما ممكن است بيش از حد احساس نفخ يا باد معده كنيد. اين امر بدان علت است كه مقادير زياد هورمون پروژسترون كه بدن شما در اوائل دوران حاملگي توليد مي كند، ماهيچه ها و عضلات بدن شما (از جمله مجاري معده و روده) را شل مي كند. اين شل شدن عضلات، فرآيند هضم غذا را كند كرده و ممكن است موچب افزايش باد معده، نفخ، آروغ زدن، باد شكم و كلا افزايش احساسات ناخوشايند در ناحيه شكم، خصوصا پس از مصرف مقدار زيادي خوراكي، بشود.

سینه شما مدام در حال رشد است.البته ممکن است بعلت افزایش حجم خون رگ های آبی رنگ بر روی سینه شما ظاهر شود.و بعلت افزایش سینه، ممکن است در صورتی که سینه بند های بارداری را استفاده نمایید احساس راحت تری داشته باشید.

اگر شما بيشتر از 35 سال سن داريد يا در خانواده شما سابقه بيماريهاي ژنتيك مانند فيبروز كيستيك كه يك بيماري نادر مادرزادي است وجود دارد، ممكن است بخواهيد از مشاوره ژنتيك و يا آزمايش موسوم به CVS يا نمونه برداري از پرزهاي جفتي كه بين هفته دهم و دوازدهم انجام مي شود و برخي عيوب و ناهنجاريها را مشخص مي كند، استفاده كنيد.

ممکن است در این هفته ولع شما در مورد غذا بیشتر از پیش شود و حتی ولع به چیزهای عجیبی همچون زغال،گچ،یخ و ... پیدا کنید ولی لطفا جلوی خود را بگیرید و از خوردن این مواد بپرهیزید ولی از آنجا که این ولع شما نشانه نیاز بدن شما به مواد و یا ویتامین هایی خاص است این مورد را با پزشک خود،در میان بگذارید تا قرص های مکمل مورد نیاز را برای شما تجویز نماید.

اگر این هفته خونریزی ای مشاهده نمودید حتما حتما با پزشک خود در میان بگذارید.خونریزی از هفته 9 به بعد احتمال سقط جنین را به همراه خواهد داشت.

توجه داشته باشید که افزایش هورمون پروژسترون در دوران بارداری لوله های سیستم ادراری را شل می نماید و این امر امکان عفونت و برفک واژن را در دوران بارداری افزایش میدهد.سعی کنید در صورت مشاهده هر گونه تغییر به پزشک اطلاع دهید.برای درمان عفونت در بارداری می توانید زیر نظر پزشک از آنتی بیوتیک های بی خطر استفاده نمایید.

 

در صورتی که شما در این هفته به سونوگرافی بروید ممکن است حرکت های نوزاد خود را بتوانید ببینید. و می توانید با استفاده از دستگاه اولتراسوند صدای قلب کودک خود را بشنوید.

خیلی خوب است که اگر میتوانید به کلاس های قبل از زایمان و کلاس یوگا بروید. این امر هم میتواند به آگاهی های شما بیافزاید هم این که با سایر مادران باردار آشنا خواهید شد.

هنوز پوشیدن لباس های بارداری برای شما زود است ولی برای اینکه احساس راحت تری داشته باشید بهتر است لباس های خود را کمی آزاد تر انتخاب نمایید.

بهتر است که سعی نمایید اجسام سنگین را بلند نکنید.

بهتر است زمانی که مینشینید برای این که پاهایتان زیاد تحت فشار نباشند یک صندلی و یا زیر پایی بر زیر پایتان قرار دهید تا پایتان هم سطح بدنتان قرار گرفته و احساس راحت تری داشته باشید.

می توانید در صورتی که استرس دارید و یا نگرانی هایی از بدنیا آمدن فرزند جدید دارید برای مقابله به استرس از تمرین های تنفسی استفاده نمایید.

يك برنامه روزانه را براي ارتباط با كودك خود آغاز كنيد. مي توانيد هر روز دوبار، و هر بار به مدت 5 تا 10 دقيقه، در يك گوشه بنشينيد و به كودك خود فكر كنيد. براي بسياري از خانمهاي باردار، قبل از خواب و بعد از بيدار شدن زمان مناسبي براي اين كار است. در اين اوقات آرام باشيد و دستهاي خود را بر روي شكم خود قرار دهيد، بر تنفس خود تمركز كنيد و سپس به كودك خود فكر كنيد؛ به اميدها و روياهايتان، به اهدافتان به عنوان يك مادر، و.... اين كار مي تواند يك راه بسيار عالي براي آغاز پيوند بين شما و كودكتان باشد و به شما در جهت تبديل شدن به يك مادر در آينده كمك مي كند، همچنين از نظر رواني بازگشت به زندگي طبيعي پس از وضع حمل را تسهيل خواهد كرد.

 

تصویر نمای نزدیک

تصویر دو

تصویر سونوگرافی
 1  
بالای صفحه
کاربر عزیز لطفا تجربیات خود از این هفته بارداری را با دیگر کاربران درمیان بگذارید
نام :
سلام به همه شما من تو هفته بیست وششم هستم خیلی خوشحالم بچم پسره دوست دارم هر چی زودتر بغل بگیرمش آخه دو بار سقط داشتم خیلی زجر کشیدم خدا میدونه مطمئنم که خدا حاجتمو داده واز این بابت خیلی خوشحالم خدایا شکرت قربونه بزرگیت خدا کنه هر کی بچه نداره زود خدا بهش بچه بده

پاسخ:نام : ليلا
من اشتهاي زيادي هم ندارم و وزنمم تغييري نكرده

پاسخ:نام : ليلا
سلام من هفته 15 بارداري هستم و شاغل خيلي پادرد دارم و كمرم هم گاهي درد مي گيره چي كار كنم تا دردش بهتر بشه

پاسخ:نام : ترگل
سلام به همگی منم هفته یازدهمم حالت تهوع شدید دادم هفته هشتم هم خونریزی زیادی داشتم الان سیکلوژن استفاده میکنم دیگه خونریزی ولکه بینی ندارم برام دعاکنید

پاسخ:نام : fatemeh
من الان 3ماهمه یه شب تو عروسی از تافت استفاده کردم نمیدونستم ضرر داره چکار کنم

پاسخ:نام : زینت گلی
منم هفته سی وسوم بارداری هستم شوهرم خیلی مهربون شکمم خیلی سفت میشه ودردمیکنه همراه بامردان. دکترمیگه علامت زایمان زود رس عفونت هم شدیدچکارکنم

پاسخ:نام : سمیرا
سلام من در هفته پانزدهم هستم بعد از نه سال انتظار با توکل به خدا به طورمعجزه آسایی باردار شدم هنوز من وشوهرم و حتی اطرافیانم باورش براشون سخته ،دکتر برای جلوگیری از سقط شیاف سایکلوژست تجویز کرده هنوزم استفاده میکنم،برای سلامتی نی نی نازم دعا کنید،بدون اذن خدا هیچ برگی از درخت نمیفته .فقط توکلتون بهدا باشه و دست نیازتون به طرف او.یا الله

پاسخ:نام :
سلام امیدوارم خدابه همه مامانابچه های سالم بده

پاسخ:نام :
سلام من پروانه ام الان تو هفته هشتمم خدارو شکر هیچ مشکلی هم ندارم فقط پدر شوهرمو در آوردم تمام کارهای خونه وبیرون رو انداختم رو دوشش دلم براش می سوزه واقعا...........

پاسخ:نام : سمانه ناظری
فقط توکل

پاسخ:نام : سعیده
سلام دوستان 19 سالمه تو هفته ی دهم بارداری هستم خیلی دوست دارم بچمو زود ببینم و بغلش کنم

پاسخ:نام : گل یخ
سلام من هفته 5 بارداری هستم وزنم 40 هست خیلی میترسم .

پاسخ:نام : حکیمه
سلام من 24 سالمه 4 تاسقط داشتم من وشوهرم مشکلی نداریم جنین بدلیل مشکل کروموزومی سقط میشه الان چندروزه تست بارداریم مثبت شده خیلی عصبی هستم لطفا راهنمایی؟ ؟؟

پاسخ:
کاربر گرامی لطفا جهت دریافت پاسخ خود، ابتدا در سایت ثبت نام کرده و سپس در قسمت کلینیک مجازی پرسش خود را مطرح نمایید تا کارشناسان ما به پرسش شما پاسخ دهند.


نام : شهرزاد
سلام.من توی هفته 5 هستم و درد زیر شکمی و پا درد دارم.میشه علتشو بگین؟

پاسخ:نام : فریما
سلام. من هفته 16 بارداری هستم.از سونوگرافی فهمیدم که طول دهانه رحمم (طول سرویکس) 2.9 سانتیمتره. یعنی کمه. کسی میدونه این قضیه چقدر خطرناکه؟ چیکار باید بکنم؟ با استراحت خوب میشه؟ خیلی میترسم..

پاسخ:نام : نادیا
@import url(http://www.koodakomadar.com/CuteSoft_Client/CuteEditor/Load.ashx?type=style&file=SyntaxHighlighter.css);
من در هفته 9 بارداری هستم خیلی عطسه میکنم و خیلی هم نگرانم نمیدونم باید چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


پاسخ:نام : سمیه
منم تازه اقدام کردم برای بارداری تجربه ای ندارم

پاسخ:نام : مامان‏ ‏طاها
سلام‏ ‏خانوما..داشتن‏ ‏تهوع‏ ‏وسرگیجه‏ ‏وخون‏ ‏دماغ‏ ‏شدن‏ ‏ودست‏ ‏درد‏ ‏وپادرد‏ ‏ودل‏ ‏درد‏ ‏وکمر‏ ‏درد‏ ‏وپریدن‏ ‏پلک‏ ‏چشم‏ ‏ها‏ ‏وخارش‏ ‏پوستی‏ ‏وترشحات‏ ‏وهرچی‏ ‏که‏ ‏فکرو‏ ‏کنید‏ ‏عادیه‏ ‏مگراینکه‏ ‏بیستر‏ ‏از‏ ‏یه‏ ‏مدت‏ کوتاه‏ ‏ادامه‏ ‏پیدا‏ ‏کنه‏ ‏وشدید‏ ‏تربشه‏ ‏وگرنه‏ ‏همگی‏ ‏تغییرات‏ ‏بدنی‏ ‏هستن‏ ‏که‏ ‏نشون‏ ‏ازوجودیه‏ ‏نی‏ ‏نی‏ ‏ناز‏ ‏ومادرشدن‏ ‏شماست..اگه‏ ‏تجویز‏ ‏استفاده‏ ‏ازشیاف‏ ‏پروژسترون‏ ‏دارید‏ ‏حتما‏ ‏با‏ ‏مشورت‏ ‏پزشک‏ ‏قطع‏ ‏کنید‏ ‏وسرخود‏ ‏کاری‏ ‏نکنید.قبل‏ ‏ازهفته‏ ‏ی‏ ‏بیست‏ ‏ودوم‏ ‏خیلی‏ ‏کم‏ ‏احتمال‏ ‏داره‏ ‏که‏ ‏بتونید‏ ‏ضربات‏ ‏نی‏ ‏نی‏ ‏روحس‏ ‏کنید‏ ‏مگراینکه‏ ‏بچه‏ ‏دومتون‏ ‏باشه.‏ ‏جایی‏ ‏ازبدنتون‏ ‏دردگرفت‏ ‏سعی‏ ‏کنید‏ ‏استراحت‏ ‏کنید‏ ‏واروم‏ ‏باشید‏ ‏و‏ ‏هول‏ ‏نکنید‏ ‏و‏ ‏فکرای‏ ‏بدنکنید.ارامش‏ ‏رمزموفقیتون‏ ‏خواهدبود‏ ‏تایه‏ ‏نی‏ ‏نی‏ ‏ناز‏ ‏روبغل‏ ‏کنید‏ ‏وکیف‏ ‏کنید‏ ‏که‏ ‏مادرش‏ ‏هستید

پاسخ:
ممنون از تجربیاتتون


نام : مامان‏ ‏طاها
سلام‏ ‏دوستان..من‏ ‏بعدازهت‏ ‏سال‏ ‏انتظار‏ ‏وجراحی‏ ‏های‏ ‏مختلف‏ ‏دارم‏ ‏مادرمیشم.البته‏ ‏وقتی‏ ‏استرس‏ ‏روگذاشتم‏ ‏کناروتوکل‏ ‏کردم‏ ‏بخدا،بصورت‏ ‏طبیعی‏ ‏باردارشدم.الان‏ ‏هفته‏ ‏ی‏ ‏سی‏ ‏وپنج‏ ‏ام‏ ‏بارداری‏ ‏ام‏ ‏هستم.تااول‏ ‏هشت‏ ‏ماهگی‏ ‏هم‏ ‏ویارشدید‏ ‏داشتم‏ ‏وتهوع‏ ‏ام‏ ‏قطع‏ ‏نمیشد.خیلی‏ ‏سختی‏ ‏کشیدم‏ ‏ولی‏ ‏همشون‏ ‏شیرین‏ ‏هستن‏ ‏دوستان.اصلانگران‏ ‏وزن‏ ‏بچه‏ ‏نباشید.بخورید‏ ‏یانخورید‏ ‏اون‏ ‏ازذخیره‏ ‏های‏ ‏شمابلده‏ ‏استفاده‏ ‏بکنه‏ ‏وبه‏ ‏موقع‏ ‏خوب‏ ‏تپلی‏ ‏میشه.فقط‏ ‏ارامش‏ ‏داشته‏ ‏باشید‏ ‏وبخداتوکل‏ ‏کنید‏ ‏وبارازونیاز‏ ‏ارامشتون‏ ‏روببرید‏ ‏بالا‏ ‏وبدونید‏ ‏خدای‏ ‏مهربون‏ ‏توهمه‏ ‏ی‏ ‏لحظه‏ ‏های‏ ‏دردوشادیتون‏ ‏همراهتونه‏ ‏ومنتظره‏ ‏شما‏ ‏فقط‏ ‏بخواهید‏ ‏تا‏ ‏اجابتتون‏ ‏کنه

پاسخ:نام : مهسا
سلام من ٢١ سالمه الان هفته ٢٣ هستم دیابت دارم دعا می کنم همه ی بچه ها سالم به دنیا بیان برای منم دعا کنید

پاسخ:
با تمام وجود برای شما و فرزندتان دعای خیر می کنیم


نام : عسل
سلام من هفته 16 بارداری هستم دفعه اوله که باردارم نمیدونم نی نی جنسیتش چیه کی معلوم میشه

پاسخ:نام : شادمهر
با سلام دست تک تک مادرای دلسوزو میبوسم-بع از گذشت 5 سال ناباروری که هیچ دکتری علتشو نفهمیدخداوند بزرگ بطور معجزه آسا یه کوچولو بمن هدیه کرده-الان توهفته 5 هستم خواهش میکنم برام دعا کنین گاهی اوقات زیر دلم درد میگیره وپاهام تیر میکشه آرزومه بچمو بغل کنم نمیخام یه لحظه به نبودنش فک کنم منو از دعاهاتون بی نصیب نذارید ممنونم

پاسخ:
مطمئن باشید که شما نیز بزرگترین لذت دنیا که همون در آغوش کشیدن هدیه خدا هست را با تمام وجودتان حس خواهید کرد و دعای خیر ما و همه مادران همراه شما خواهد بود


نام : فهیمه
سلام آرزو جان. مثل اینکه ما دوتا همدردیم. من هم هفته هفدهمم و تا حالا خیلی سختی کشیدم، شوهر من صبح می ره تا 11 یا 12 شب ؛ من از این بابت خیلی اذیت میشم اما چکار میشه کرد اونام برا نی نی هاشون و ماها زحمت میکشن دیگه. تقدیر مام این شکلیه. امیدوارم تمام نی نی ها سلامت به دنیا بیان تا درد و رنج 9 ماه بارداری به کام مامانا تلخ نشه

پاسخ:نام : مامانی
سلام من هفته ۳۳ هستم بچه هام دوقلو هستن دو تا پسر هم دارم اینجا هم یه دختر و یه پسرن خیکی اذیت میشوم ولی خدا رو شکر دو تا کوچولوی ناز بهم میده انشاالله که همه مامانای باردار خودشون با نی نی شون سلامت باشین برا منم دعا کنید ۱۸ روز دیگه دارم تا اومدنشون

پاسخ:
انشا اله اون کوچولوی خوشگل هم صحیح و سالم با دنیا میذاره.


نام : مامان امیر علی
سلام من 30 سالمه و یه پسر ناز 5 ساله دارم سر پسرم اصلا تهوع نداشتمو متاسفانه تنها از ماه 6 الرژی شدید بارداری گرفتم .2 بار سقط داشتم بعد از اون والان 5 هفته باردارمو اصلا نمی خوام فکرای منفی کنم و فقط به دنیا اومدنش فکر می کنم.خیلی دوست داشتم بخاطر دله همسرم صاحب یه دختر بشم ولی الان فقط سلامتش برام مهمه تورو خدا برام دعا کنید که اینبار امیدم ناامیدنشه.البته من به امام رضا سپردمو از خودشم می خوامش .اما الان 2 روزه زیر دلم درد می کنه بنظرتون طبیعیه؟

پاسخ:نام : عاطفه
سلام به همه مادرای مهربون من بیست وشش سالمه و تجربه اولین بارداریو دارم.الان هفته دهمم.خیلی اذیتم.هیچی نمیتونم بخورم.هرچی میخورم بالا میارم وتو شش هفته اخیر چهارکیلو کم کردم.خیلی میترسم اخه فک میکنم هیچ مواد غذایی به بچه م نمیرسه.کسی تا حالا مثل من بوده؟

پاسخ:نام : سارا
من27 سالم و اولین تجربه که خیلیم عالیه چون هیچ حالت تهوعی نداشتم امیدوارم تا آخرشم همین باشه تو هفته هیجده هستم تکونای بچم و حس میکن وقتی میخوابم یا بی حرکتم انگار یه چیز بشکونم میگیره عالیه ایشالا همه تجربه میکنن

پاسخ:نام : الهام
سلام من هفته 17 بارداری هستم نی نی نازم دختره از وقتتی فهمیدم دختره خیلی دوستش دارم .

پاسخ:نام : شینا
سلام من به همه مامانای گل من هفته سی ودوم هستم نی نیم دختره برای همه ارزوی زایمانی راحت دارن

پاسخ:نام : آرزو
سلام به همه مادرهای عزیز، من الان هفته هفتدهمم، تو این مدت خیلی سختی کشیدیم ولی عوضش خیلی خوشحالم که دارم مادر میشم خدا این نعمت نصیب همه اونا که دوست دارن کنه، تو این دوران خیلی تنهام از صبح تا ده شب تنهام بعدش شوهرم خسته میگیره میخوابه،واقعا روزا دیونه میشم

پاسخ:نام : مرضیه
salam mam 29 salameh ye pesareh 9 sale daram va vaseh bare 2 bardar shodam alan 27 haftameh inam ye pesare naze ke kheyli doosesh daram chon hedyeh khodast

پاسخ:
تبریک به شما بخاطر این طرز تفکرتان


نام : الهه
سلام دوستان عزیز من ابتدای هفته 22 بارداریم و خدارو شکر تا اینجا که اذیت نشدم چون گل پسرم هوای مامانشو داره ولی تابحال تکون نخورده ، یعنی من احساس نکرد. لطفا اگه کسی تجربه ای داره در اختیار من بگذاره. باتشکر

پاسخ:نام : فاطمه
سلام به مامان های مهربون من الان رفتم تو هفته سی ام خیلی سنگین شدم بچم پسره الهی که همه خانمهای باردار به سلامتی زایمان کنند برام دعا کنید خیلی میترسم

پاسخ:نام : سیمین
سلام خوش به حلتون که حمله ایدسوال داشتم چرابدن چندماه طول میکشه که تخمک گذاری کنه من چهارماهه اقدام کردم اززمانی که اقدام کردم هرماه پریودم جلومی افته کسی میدونه چرا

پاسخ:
کاربر گرامی شما می توانید پس از عضویت در سایت در قسمت کلینیک مجازی پرسش خود را مطرح نمایید تا کارشناسان ما به پرسش شما گاسخ دهند.


نام : مریم
در دوران بارداری سیب، به،خرما؛رطب بخورید.بعد از زایمان اولین چیزی که میخورید رطب باشد.بعد از زایمان قبل از اینکه اسم او را بگویید در گوش راست اذان و در گوش چپ اقامه زمزمه شود.

پاسخ:نام :
سلام من هفته 9 هستم اميدوارم همه به سلامتي به سر ببرند، من از شياف استفاده ميكنم الان دو هفته است الان كه درد ندارم بازم بايد استفاده كنه كسي مي دونه...

پاسخ:نام : شیدا
سلام من سی و دو سالمه اولین تجربه بارداریمه زمانی که باردار شدم اصلا نفهمیدم هیچ گونه اذیتی نشدم الان هم دارم میرم تو هفته سی و پنجم بچم پسره و کاملا سالم هنوز هم کار میکنم ولی الان حالت سنگینی دارم خیلی اذیت میشم احساس میکم دویست کیلو شدم کلا بارداری سیزده کیلو اضافه کردم

پاسخ:نام : نفس
سلام من ٢٧ سألمه ٢ سال پيش يه حاملگي داشتم كه متأسفانه تو ماه هاي أول سقط شد الان هم حدس ميزنم باردار باشم اما هنوز مشخص نيست يك هفته بايد صبر كنم برام دعا كنيد به آرزوم برسم

پاسخ:نام : رعنا
سلام به همه مامانا.من هفته 17 بارداری هستم.خیلی خوشحالم دارم مامان میشم

پاسخ:نام :
سلام ،من هفته 36 بارداری ام شکر خدا تا الان خوب بود فقط شبها عضله هام میگیره دیگه خیلی سنگین شدم ،نی نیم دختره برام دعا کنید زایمان راحتی داشته باشم

پاسخ:نام : مرجان
سلام به همه مامانای مهربون گل.من 26سالمه هفته 35 بارداریم بارداری اولمه خداروشکر مشکلی تا حالا نذاشتم فقگ پاهام یکم درد میکنه

پاسخ:نام : soheila
لیلا جان هفته ی 16 و 17 بهترین وقته

پاسخ:نام : عاطفه
سلام من تو هفته 17هستم اما شکمم کوچیکه و بچم هم تکون نمی خوره تا حالا حالا چیکار کنم لطفا راهنماییم کنین

پاسخ:
پرسش شما جهت پیگری توسط کارشناسان ما در قسمت کلینیک مجازی مطرح گردید


نام : لیلا
سلام.من هفته 11بارداری هستم تا حالا هیچ حالت تهوع نداشتم.چند هفتگی برم سونو برا تشخیص جنسیت؟

پاسخ:نام : پری
من 25سالمه یک دختر6ساله دارم و الان 3 ماهی هست که اقدام کردیم که باردار شم والان 5 روزه که از پریدم گذشته نمیدونم که باردارم یا نه برام دعا کنین.....

پاسخ:نام : مائده
سلام به مامانای گل من الان تو هفته 8 هستم نی نیم ivf ایه تز روز انتقال تا الان برا40 روزامپول پروژسترون زدم قرص متفورمین استرادیول پردنیزولون و شیاق پروژسترون هم مصرف میکنم تو هفته 5 ساک مایع رو دیدن امادکتر برام تا یه ماه دیگه داروهارو تمدید کرد نگرانم داروها ضرر داشته باشه اخه تو برگه اطلاعات داروهام نوشته تو سه ماهه اول نباید استفاده بشن

پاسخ:نام : soheila
@import url(http://www.koodakomadar.com/CuteSoft_Client/CuteEditor/Load.ashx?type=style&file=SyntaxHighlighter.css); نه مریم از اضافه وزنه

پاسخ:نام : مریم ت
@import url(http://www.koodakomadar.com/CuteSoft_Client/CuteEditor/Load.ashx?type=style&file=SyntaxHighlighter.css); سلام.من هفته29هستم واولین بارداریمو تجربه میکنم الان 2و3 روزه بد جوری پا درد به سراغم اومده جوری که به ناله میفتم ممکنه از چیز خاصی باشه؟

پاسخ:نام : سمیه
سلام من بیست و نه سالمه بارداریه اولمه الان نوزده هفته ام تا شانزده هفتگی تهوع استفراغ شدید داشتم معده امم خیلی درد میکرد تکرر ادرارم داشتم اما خداروشکر الان خیلی خوبم هیچ مشکلی ندارم سرکار هم میرم نی نیم پسره هنوز تکان نمیخوره

پاسخ:نام : سمیرا
سلام به همه ی مامانا.منم هفته ۱۷بارداری هستم .تا هفته ۱۲شدیدأ ویار داشتم و با سرم و آمپول b6 گذروندم وحشتناک بود،حال تهوع،سردرد،معده درد اما الان احساسم عالیه.خوردن سیرابی که ب۶ داره،شربت آبلیموی تازه،تهوع رو کم میکنه.در ضمن وعده های غذایی رو زیاد و مقدار غذا رو کم کنید و تو هوای آزاد بخورید .امیدوارم همه مامانها و نی نی ها سالم وپر انرژی باشن.

پاسخ:نام : رها
سلام من درهفته دهم هستم امااحساس میکنم شکمم کوچیک شده چیکارکنم

پاسخ:نام : مریم آرامش
سلام من تازه عضو شدم. جواب بیبی چکم مثبت بود ولی میخوام سونو بدم. نظرتون چیه؟

پاسخ:نام :
سلام وزن جنین من در 29 هفتگی کمه. چی بخورم درست بشه. لطفا نطر بدید. خیلی نگرانم!!!

پاسخ:نام : ساناز
من هفته 35 هستم تمام مدت بارداری تپش قلب داشتم و خیلس اذیت شدم ولی خدارو به خاطر هدیه ای که بهم داده شکر میکنم

پاسخ:نام : رویا
من دخترم ۶سالشه و الانم تو هفته۲۳بارداریمو میگذرونم تجربیات زیادی دارم و ۳۱سالمه

پاسخ:نام : لیلی
@import url(http://www.koodakomadar.com/CuteSoft_Client/CuteEditor/Load.ashx?type=style&file=SyntaxHighlighter.css); سلام من هفته 15بارداری هستم تجربه دومم هست برای همه ی مامانا و نی نی ها ارزوی سلامتی دارم.

پاسخ:نام : مونا
سلام من هفته ٧ هستم خيلي استرس دارم تجربه اولم واسه همه مامانا دعا مكنم

پاسخ:نام : soheila
المیرا اگه حاملگی اولته و هنو حرکتشو احساس نمیکنی نگران نباش تا هفته ی 20 طبیعیه

پاسخ:نام : فاطمه
سلام من در 36هفتگیم یه کم از زایمان میترسم لطفا برام دعاکنید

پاسخ:نام : المیرا
توروخدا یکی جواب بده توهفته 17 بچه باید خیلی تکون بخوره:-(

پاسخ:نام : azin
سلام به همه دوستان من تو هفته 27 بارداري هستم ميخوام تا سنگين نشدم سيسموني رو به سليقه خودم بخرم ولي نمي دونم چيزهايي كه لازم و ضروري هستن چيه. براي همه مامانا دعا ميكنم بچه شون سالم باشن خودشون هم شاد.

پاسخ:نام : مهسا
سلام من عضو تازه ام. امروز رفتم تو هفته 11

پاسخ:نام : هدی
سلام.من هفته نوزدهم هستم.هفته دیگه سونودارم.واسم دعاکنید.

پاسخ:نام : Anvar
من هفته يازده هستم فقط سر نماز برأي همه نئ نئ هاي تو شكم ماما نشون و نئ نئ خودم دعا مى كنم

پاسخ:نام : اکرم
سلام به تمام مادران دنیا من در هفته هشتم بارداری هستم خیلی حالت تهوع دارم چکار کنم این حالت تهوع کمتر بشه

پاسخ:نام : نرگس
من هفته 27 بارداریمه ران و زیر شکمم دچارگرفتگی میشه بعضی وقتها خیلی خوب حرکاتشو حس میکنم بعضی وقتها کمتر بچه ام دختره

پاسخ:نام : سارا
من هفته ١٧ بارداري هستم هنوزم باورم نميشه ديابتد دارم دعا كنيد بچم سالم باشه

پاسخ:نام : مرجان
سلام.من فردا ميرم تو هفته يازدهم،اولين بار كه بارداري رو تجربه مي كنم

پاسخ:نام : شیلا
سلام ب همگی من تازه عضو شدم هفته 6 بارداری هستم خیلی حالت تهوع دارم چیکار کنم

پاسخ:نام :
سلام‏ ‏خانمها‏ ‏میخواستم‏ ‏ببینم‏ ‏شما‏ ‏که‏ ‏سیسمونی‏ ‏خریدن‏ ‏برای‏ ‏خرید‏ ‏سیسمونی‏ ‏اگه‏ ‏یه‏ ‏جای‏ ‏خیلی‏ ‏ارزون‏ ‏سراغ‏ ‏دارید‏ ‏حتمأ‏ ‏بگین‏ ‏مرسی

پاسخ:نام : سهیلا
سلام‏ ‏من‏ ‏تازه‏ ‏عضو‏ ‏شدم‏ ‏من‏ ‏۵‏ ‏ماهه‏ ‏هستم‏ ‏یکشنبه‏ ‏میخوام‏ ‏برم‏ ‏سونوگرافی‏ ‏ببینم‏ ‏بچم‏ ‏چیه

پاسخ:نام : ندا
باسلام به همه ی مامانه های دنیا.امیدارم حال همه خوب باشه.من الان هفته 27 بارداری هستم وپسرم آخر پنج ماهگی شروع به تکون خوردن کردواقعا حس قشنگی بود.نمیدونید چقدر من وهمسرم خوشحال شدیم..پسرمهروقت باباش باهاش صحبت میکنه انقدر تکون میخوره که همسرم ذوق میکنه.پسرم باباش رو خیلی دوست داره.راستی اسم پسرمون رو پارسا گذاشتیم.امیدوارم همهی کسای که باردارهستن صحیح وسالم باشن.

پاسخ:نام : حمیده
سلام به دوستان عزیز من هفته ی هشتمم بهم گفتن رشد جنین متوقف شده باید سقط بشه خیلی ناراحتم خیلی حالا به نظرتون چطوری سقط کنم؟

پاسخ:نام : هلیا
سلام من تازه عضو شدم.تو شش ماهم ولی شکمم خیلی بزرگ نشده،دیگران نگرانم میکنند،در ضمن کلا جثه ام لاغر بود قبل از بارداری. خوشحالمیشم نظر بدید

پاسخ:نام : نسرين
سلام نازنين جون.تکرر ادرارت طبيعيه.سعي کن آب بيشتر بخوري.کليه هاي بچه در حال شکل گيريه .براي همينه که تکرر ادرار داري.يه مدت بگذرهبتر ميشي.موقع خواب بين دو تا پاهات يه متکا بذار.اينجوري فشار از روي کمرتبرداشته ميشه.ولي کمر دردو بازم تا حدودي داري.ولي ديگه خيلي شديد نيست

پاسخ:نام : گلی
مامانای عزیز کسی می دونه هزینه آزمایش و سونوگرافی غربالگری هفته دوازدهم توی مرکز سونوگرافی نسل امید چقدره؟؟

پاسخ:نام : گلناز
سلام به همه من ٢٠سالمه اولين بارداريمه ١٣هفته رفتم سونو گفت پسره ميخوام بدونم احتمالش هست اشتباه كرده باشه

پاسخ:نام : soheila
نازنین منم مث تو از ماه 2 کمردرد دارم الان که 7 ماهمه روز به روز داره بدتر میشه خیلی وحشتناک درد میکنه هردکتری رفتم گفتم طبیعیه باید تحمل کنی من پسر دارم قدیمیا میگن پسر کمردرد میاره حتما توام پسر داری

پاسخ:نام : گلی
آخی جفتشون اسمای قشنگی هستن ایشالا که قدمش براتون مبارک باشه

پاسخ:نام : نازنین
سلام به همه ی تازه مامان شده ها امیدوارم حال همتون خوب باشه من تازه عضو شدم امیدوارم اطلاعات خوبی بتونم در اختیارتون بگذارم و ازتون چیزای خوب یاد بگیرم من امروز وارد هفتهی 9 شدم شبها خیلی تکرر ادرار دارم و همینطور خیلی کمر درد دارم کسی راه حلی داره برام

پاسخ:نام :
من هفته37بارداریمومبگذرونم.نی نبم پس

پاسخ:نام : زهره
سلام من در هفته دوازدهم هستم و تا چند روز دیگه باید برم آزمایش غربالگری. تو رو خدا برام دعا کنید...

پاسخ:نام : پارمیس
سلام سلام من تازه عضوشدم هفته29 بارداریم

پاسخ:نام : soheila
نه گلی جان هنو تصویب نشده من که خودم از احسان و سبحان بدم نمیاد تا چی بشه

پاسخ:نام : گلی
سلام عاطفه جان، ممنون از راهنمایی هات ، من واقعا نمیدونم چی کار کنم که حالت تهوعم رو تحمل کنم، آخه واقعاغیر قابل تحمله، معده ددردهای شدید و طولانی می گیرم و بعدش عذر میخوام استفراغ میکنم، خیلی سخته

پاسخ:نام : گلی
زنده باشی سهیلا جون، خدا کنه حالت تهوع من هم تا ۴ ماهگی بیشتر نباشه، چون خیلی شدیده و عذاب آور، اصلا نمیدونم چرا من اینقدر بد ویارم، ایشالا کمر دردت خوب بشه، پیاده روی کن آروم آروم، بیشتر هم استراحت کن، همیشه میگن پسر کمر درد میاره واسه مامانش، نی نی منکه هنوز خیلی کوچولوئه ولی من بیشتر دل درد دارم، مواظب خودت باش تا پسر خوشکلت به سلامتی به دنیا بیاد ایشالا، راستی اسمش رو انتخاب کردین؟؟؟

پاسخ:نام : عاطفه
سلام به همه شما مامانای آینده! من هفته ٣٨ هستم,در مورد تهوع باید بگم تا جایی که میتونید تحمل کنی و سیرابی , هل, زنجبیل ... بخورید تا کاهش پیدا کنه!من تا همین امروزم تهوع داشتم و تا حالا با همین روش کنترلش کردم! در مورد جنسیت بچه که آیا به نوع ویار بستگی دارد یا خیر,باید بگم خیر قابل استناد نیست. راستی حتما ورزش های بارداری رو انجام بدید هم به امر زایمان کمک میکنه و هم رشد جنین! از هفته ٢٨ حتما با فرزندتون صحبت کنید, مطمین باشید میشنوه! برا کسب اطلاعات هم به سایت های پزشکی معتبر مراجعه کنید و فقط حرف متخصصین رو بپذیرید, و فراموش نکنید بهترین لحظات زندگیتونو تجربه میکنید!!!

پاسخ:نام : soheila
گلی من 25 سالمه. ایشاله زودتر بهتر شی من 4 ماهم که تموم شد حالت تهوعم خوب شد اما ترش کردن هنو دارم کمرمم از 3ماهگی تا الان شدیدا درد میکنه و روز به روز داره بدتر میشه

پاسخ:نام : گلی
سلام شادی جون، عزیزم به زمان تخمک گذاریت کاری نداشته باش، اگه باردار شده باشی باید به طور قراردادی اولین روز آخرین پری رو هفته اول بدونی، الانم صبر کن تا تاریخ پری بعدیت برسه، اگه نشدی ۲ ٬ ۳ روز بعدش اگه بی بی چک بذاری جوابش مثبت میشه.

پاسخ:نام : شادی
سلام دوستان، مامانهای عزیز من یه سوالی واسم پیش اومده...اونم اینه که نمی دونم الان تو هفته چندم هستم!چون توی هفته سوم پریودی یعنی ۲۲ پری تازه کیت تخمک گذاریم مثبت شد...الان نمی دونم که من تو هفته چهارم هستم یا هفته سوم بارداری؟نمی دونم الان لانه گزینی انجام شده یا نه؟ از کجا باید بفهمم که تخمک بارور شده یا نه! اینجا آزمایش خون نمی گیرن تا تست بارداری مثبت بشه...بعدش سونو می کنن...کسی می تونه کمکم کنه؟

پاسخ:نام : ستاره
سلام به همه مامانای خوب دنیا.من نمیدونم هفته چندممه اخه اولشه .آزمایشم مثبت بوده خیلی خوشحالیم.ی خورده بی حالم همش ضعف می کنم.درد باسن دارم و زیر شکمم سمت چپ گاهی تیر میکشه کسی میتونه راهنماییم کنه؟

پاسخ:نام : سهيلا
سلام. وقتي سر جنين در پايين قرار ميگيرد، اصطلاحا سفاليك ميگويند. بريچ وقتي است كه پاها و باسن نوزاد در پايين رحم قرار دارد.

پاسخ:نام : گلی
پس میوه بیشتر بخورم، ولی تاثیر دمیترون خوب بود حالم بهتر شده، من آخر همین ماه ۲۹ سالم تموم میشه، یعنی ۲۹ سالمه، این نی نی هم بچه اولمونه، تو چند سالته سهیلا جون؟

پاسخ:نام : گلی
خدا کنه صدای قلبش رو بشنوم تا خیالم راحت بشه

پاسخ:نام : soheila
گلی شنیدم قرص دمیترون یبوست میاره اگه یبوست گرفتی بدون از اینه . اره که شنیده میشه بچه خیلی بزرگه قشنگ کامل شده.راستی گلی چندسالته ؟

پاسخ:نام : گلی
سهیلا جون انگار این حالت تهوع دست از سر من حالا حالاها بر نمیداره، ۳ روزه دوباره تهوع برگشته و امروزم حالم به هم خورد، دیگه رفتم قرص دمیترون گرفتم که دکترم قبلا گفته بود بخورم واسه تهوعم، ولی دیگه رانیتیدین رو نمیخورم، چی کار کنم اصلا دوست ندارم اینقدر قرص بخورم خیلی واسه نی نی نگرانم که اینا براش ضرر داشته باشه، از طرفی هم حالم اینقدر بد میشه که نمیتونم لب به چیزی بزنم وایه همین مجبورم قرص بخورم که بتونم غذا بخورم، همش میترسم بچه ضعیف بشه اینقدر که‌ من میل به خوردن ندارم :( راستی این هفته باید برم دکتر، گفت سونوگرافی میکنه، روزی که برم میشه دومبن روز از هفته هشتم، این هفته ثدای قلب نی نی شنیده میشه؟؟؟

پاسخ:نام : زهرا
سلام مامانای گل ،انشالله همتون نی نیای نازتونو تو بغل بگیرین . من هفته 9 را دارم تموم می کنم ولی قندم بالاست تو رژیم هستم . خیلی نگرانم کسی هست شرایط منو داشته باشه ؟ برام دعا کنین .

پاسخ:نام : soheila
اره فاطمه حامله ای . بازم خبر از خودت بذار

پاسخ:نام : فاطمه
سلام خدمت همه ماماناي گل.من سيزده روز هست از پريوديم گذشته.تست بي بي چک انجام دادم يه خط کمرنگ نشون داد نميدونم حامله م يا نه سوزش سر دل دارم شبغ هم يه پام درد ميکنه بنظرتون من حامله ام

پاسخ:نام : گلی
مرسی سهیلا جان، ایشالا پسر گل و خوشگلت رو سالم و سلامت به دنیا بیاری، من اواخر بهمن یا اوایل اسفند زایمان میکنم ولی نمیدونم چرا حس خودم میگه دختر به دنیا میارم ، از اون سونوگرافی ابن سینا هم انجام دادم با زنجیر طلا رو مچم گرفتم دختر شد، حالا اینا که حرفه و سرگرمی، ایشالا سالم باشه، خودمم دوست ندارذم قرص بخورم ولی خب دردم خیلی شدید و غیر قابل تحمله

پاسخ:نام : soheila
نه گلی جان ایشاله اوایل مهر بدنیا میاد . هروقت معده دردت بهتر شد دیگه قرص نخور بازم هرچی باشه شیمیاییه بی ضرر نیس. قدیمیا میگن ترش کردن ماله پسره منم خودم پسر دارم.ایشاله زودتر بهتر شی

پاسخ:نام : گلی
مرسی سهیلا جون ، لطف کردی ، راستش دل به هم خوردگیم خیلی شدید بود طوریکه بی اشتها بودم و چیزی نمی تونستم بخورم ، یه آمپول ب 6 زدم حالت تهوعم خیلی بهتر شد اما مشکل معده هنوز سر جاش بود دیگه به دکترم زنگ زدم بهم گفت روزی 2 تا قرص رانیتیدین بخورم ، الان چند روزه میخورم و بهترم اما دیروز یادم رفت بخورم و بیچاره شدم !! تا به حال توی زندگیم چنین معده درد وحشتناکی رو تجربه نکرده بودم ، خیلی اذیت کنندست ، شما بچت به دنیا اومده؟ ایشالا که سالم باشه، راستی از روی این حالتها نمیشه جنسیت بچه رو حدس زد؟! البته فقط از سر کنجکاویه وگرنه فقط برای سلامتیش دعا میکنم

پاسخ:نام : شبنم
سلام به مامانای گل و زحمت کش من 23 سالمه اولین بارداریمه مامانا من هفته 16 بارداریمه.درد زیر شکمی دارم 21 م این ماهم وقت کنترلمه این بار معلوم میشه کوچولوی مامانش جنسیتش چیه انقد استرس دارم برام خیلی جالبه که بدونم پسره یا دختر.راسی میخوام اسمم براش بذارم.بنظرتون آنیسا برا دختر و ارشان برا پسر چه جورین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اسم خوشگل میخوام کمکم کنین

پاسخ:نام : soheila
نه پریا هنو زوده اگه میخوای به نتیجش مطمئن باشی هفته 15 یا 16 برو

پاسخ:نام : نسرین
سلام به همه ی مامانای گل.امیدورامدوران بارداری براتون به یه جشم به هم زدنی بگذره و بچه های نازتونو تو بغلتون بگیرین.خدا به اونایی که بچه دار نمیشن بچه صالح عطا کنه.من الان تو هفته 20 بارداریم. درد دارم اما دکتر میگه طبیعیه چون رشد بچه از هفته 16 به بعد خیلی زیادتر میشه و این برای بدن مادر دردناکه.حمیده جون نگران نباش عزیزم تازه 5 هفتته.شاید مدل رحم شما شاخه دار باشه و نی نی وروجکت خودشو قایم کرده باشه.پیش میاد.تا دو هفته دیگه ان شاالله حتما تو سونو دیده میشه.با آرزوی سلامتی برای همه مامانا و بچه های گلشون.

پاسخ:نام : حمیده
سلام من هفته ی پنجمم هنوز جنین تو سونو دیده نشده خیلی نگرانم

پاسخ:نام : هستی
من در هفته 29 هستم اسم بسرما گذاشتم ارشام عاشقشم

پاسخ:نام : soheila
سلام گلی جان مبارک باشه عزیزم . ببین عزیزم منم هم حالت تهوع داشتم هم ترش کردن واسه تهوع که هیچی نخوردم چون میتونستم تحمل کنم یعنی بالا نمیوردم فقط دلم شور میخورد اما دکترم بهم گفت شربت زنجبیل واسه حالت تهوع خوبه ضرری هم واسه بچه نداره شربتش مخصوصه دوران بارداریه اگه میتونی تحمل کنی بهتره چیزی مصرف نکنی اما اگه جلوی تغذیه تو گرفته با دکترت مشورت کن. واسه معده هم قرص نخور تنها دارویی که واسه معده س و هیچ ضرری نداره شربت آلمینیوم ام جی هس روزی یک تا دوقاشق بعده هروعده غذایی بخور. اگه رفتی داروخونه حتما بگو باردارم تا شربت آلموینیوم بدون اس بهت بده چون شربتش 2نوع داره با اس بدون اس .بازم یه سری به دکترت بزن.موفق باشی

پاسخ:نام : آیسان
سلام مامانای گل منم هفته 4 بارداری هستم،چن روزه حالت تهوع دارم و گاهی هم دردهای مثل درد پریود زیر دلم احساس میکنم. نگران بودم ولی وقتی اینجا نظرات دوستان رو خوندم فهمیدم انگار عادیه. امیدوارم نینی هامون سالم بیان بغلمون

پاسخ:نام : م
سلام منم 27 بارداری هستم دعاکنین بقیه بارداری با صحت وسلامت سپری کنم دوست عزیزی که یبوست دارین الان که فصله توت سفید هست ناشتا بخور برطرف میشه


پاسخ:نام : پریا
من تو هفته یازدهم بارداری هستم تو این هقته میشه جنسیت بچمو بفهمم؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ:نام : گلی
سلام، سهیلا جون هستی عزیزم؟؟؟ من چند وقتی نرسیدم بیام اینجا، آزمایش دادم، دکتر هم رفتم و حامله هستم، الان آخر هفته ی ششم هستم و خیلی دل به هم خوردگی دارم، نمیدونم چی کار کنم، خیلی هم خسته و خواب آلو شدم، اما این سوزش سر دلم و تهوع بیچارم کرده، نمیتونم هیچی بخورم، هر چی میخورم ببخشید ترش میکنم، تو رو خدا کمکم کن، دکترم بهم گفت قرص دیمیترین بخورم و ولی بیشتر از تهوع معده ام اذیت میشه... میتونی کمکم کنی؟؟؟

پاسخ:نام : مهیا
من درهفته 26بارداری ام هنوزواسه پسرم اسم انتخاب نکردم تردیددارم چی بزارم؟؟؟

پاسخ:نام : کیمیا
باسلام من در هفته ی ٢٧بارداری هستم.خدارو شکر فرزند پسری اعطا نموده ک انشالا ب زودی بیاد تو بغلم. فقط کمی استرس دارم و نگران بقیه دوران حاملگی هستم. نمیدونم چطور خودم رو کنترل کنم.

پاسخ:نام : طوبی
سلام به همه من الان هفته 37 هستم . و دیگه کاملا پسرم رو احساس می کنم و برای دیدنش در حال لحظه شماری ام . برام دعا کنید

پاسخ:نام : سودا
‏‎ ‎سلام.من با خوردن قرص متفورمین وکلومیفن وبعد تزریق سه آمپولiu‏ نزدیکی داشتیم حالا 5روز ازاون روزمیگذره .کمردرد وتهوع وخستگیه شدید دارم ممکنه باردار باشم؟

پاسخ:نام : mahshid
سلام دوستان من هفته28 هستم و خداروشکر میکنم ک یه پسر گل ک اسمشم گذاشتم ایلیا بهم داده امیدوارم ک ب لطف خدای بزرگ هممون ب موقع و بدون هیچ استرسی نی نیامون و تو بغلمون بگیرم ب امید اون روزا.

پاسخ:
چه آرزوهای قشنگی، ما هم همه این آرزوها رو برای شما مادران ایران زمین داریم


نام : پری
سلام.من هفته ی 27 ام هستم.همش ضعف میکنم.جیکار کنم؟

پاسخ:نام : Minan
سلام به همه مامانا من هفته ی ۱۸ رفتم تشخیص جنسیت دکتر گفت که دختره. چنددرصد احتمال اشتباه وجود داره؟ به نظر شما دوباره برم؟

پاسخ:نام : sahar0283
سلام به مامانای گل...بچه ها من هفته 24 بارداریم...بعضی وقتا یبوست دارم{مامانای گل}ببخشید..کسی تجربه ای داره بهم بگه..کمکم کنه...ممنون میشم

پاسخ:نام : فاطمه
سلام بچه ها من چند روزه کمر درد های شدبد دارم و لکه های قهوه ام می بینم بدنم هم یه دفعه داغ می شه و حالت تهوع می گیرم ولی بی بی چکم منفی بوده ممکنه تو روزهای اول حاملگی باشم ؟

پاسخ:نام : حمیده
سلام. من هفته بیست و پنج بارداری هستم، لذت بخش ترین لحظه های بارداری زمانی هست که دخترم تکون می خوره و ورجه وورجه می کنه، لحظه های بارداری رو دوست دارم و برای بغل کردن دخترم لحظه شماری می کنم!

پاسخ:نام : soheila
سارا خاوم بنظر من که لکه ها مربوط به پریودیته ربطی به حاملگی نداره. بازم اگه شک داری آزمایش بده اما فک نکنم حامله باشی

پاسخ:نام : سارا
سلام دوستان- یه سوال داشتم من 14 خرداد باید پریود می شدم....الان فقط لکه های قهوه ای رنگ می بینم و مقدارش خیلی کمه...بی بی چک گذاشتم منفی بود...یعنی امکانش هست باردار باشم؟آزمایش بدم؟

پاسخ:نام : soheila
@import url(http://www.koodakomadar.com/CuteSoft_Client/CuteEditor/Load.ashx?type=style&file=SyntaxHighlighter.css); مال منم خط دومش کمرنگ بود شک نکن حامله ای

پاسخ:نام : گلی
مرسی سهیلا جون، 2 روز پیش بیبی چک گذاشتم، خط دومش کم رنگ بود، ولی فکر کنم مثبته ، چون خودشم نوشته بود خط دوم اگه حتی کم رنگ هم باشه یعنی مثبت، حالا تا یکی دو روز دیگه وقت پریودمه، دعا کن نشم! اگه نشم چند روز دیگه می رم آزمایش خون می دم، برام دعا کن که خدا یه نی نی سالم بهمون بده :)

پاسخ:نام : soheila
گلی جان علائمت که همش مربوط به دوران حاملگیه ایشاله که حامله ای

پاسخ:نام : گلی
با سلام، من ۲۵ اردیبهشت آخرین پریودم بود، با استفاده از کیت تخمک گذاری این ماه اقدام کردیم، ۸ خرداد کیت مثبت شد، از چند روز قبلش تا چند روز بعدش اقدام کردیم، الان ۴ روزه که حالت تهوع دارم و از بوها بدم میاد، زیر دلم هم گاهی تیر میکشه و انگار منقبض شده، دایم هم احساس بی حالی و خستگی دارم و احساس میکنم دلم به هم میخوره، ممکنه من باردار شه باشم؟! اگر کسی میتونه کمک کنه؟ آیا اینا به باراری مربوط میشه؟؟

پاسخ:نام : soheila
نه مژگان جان اصلا ربطی نداره بدنه همه مثل هم نیس هرکی یه جور واکنش نشون میده

پاسخ:نام : مژگان
سلام من هفته هفدهم هستم هنوز سونو تشخیص جنسیت ندادم،شنیدم رشد مو اگه کم بشه بچه دختره!!! لطفا راهنمایی کنید؟؟

پاسخ:نام : شادی
سلام من هفته 11 بارداری هستم خداروشکر میکنم ولی ویار به حمام و مواد شوینده دارم خیلی اذیتم میکنه

پاسخ:نام : مامان زهرا
سلام به همه مامانا و نی نیا من هفته 37 ام و الان دیگه همه منتظر ورود فرشته پاکمون نیلوفر به دنیامون هستیم واسمون دعا کنین خیلی نگرانیای مادرانه دارم ایشالا همه بچه ها سالم و سلامت بدنیا بیان نیلوفر کوچولوی ماهم همینطور

پاسخ:نام : مریم
سلام من هفته ی 4بارداری هستم تازه همون امروز بی بی چک گذاشتم و مثبت بوده خیلی خوشحالم بعد از کلی انتظار نی نی کوچولوی ما هم داره میاد واسم دعا کنید که نی نی مون مشکلی نداشته باشه چون بارداری قبلی من پوچ بوده

پاسخ:نام : مامان فرزانه
سلام من هفته سیزده بارداری هستم. دارم مامانی میشم. حس خوبیه...امیدوارم همه بچه ها سالمو سلامت بدنیا بیان. نی نی کوچولویه منم همینطور

پاسخ:نام : شهرزاد
سلام به همه مامانهای گل.من هفته بیست و یکم بارداریم ولی هنوز تکون های نی نی رو درست حس نمی کنم.راستی در مورد سوزش سر دل که بعضی ها پرسیده بودن باید بگم من هم تا پایان ماه سوم بارداری این مشکل رو داشتم ولی از ماه چهارم برطرف شد.خوردن ماست خیلی بهم کمک کرد

پاسخ:نام : فاطیما
سلام من تو هفته سی وششم بارداری هستم خیلی استرس دارم شب خوابیدن برام سخته دخملم تو تیر بدنیا میاد برام دعا کنید .

پاسخ:نام : راضیه
س به همه مامانای مهربون من هفته 25 موقع بلند شدن زیر شکمم خیلی تیر میکشه کسی هست اینجوری

پاسخ:نام : نرگس
سلام به همه مامانهای گل .من هفته 33بارداری هستم و دو قلو باردارم که خدا بهمون یک دختر و یک پسر داده که یک ماه دیگه به دنیا میان برای دیدنشون لحظه شماری میکنم اما امیدوارم با کمک خدا سر وقت خودشون به دنیا بیان تا به وزن مطلوب برسن دیروز که رفتم سونوگرافی هر کدوم به لطف خدا دو کیلو شده بودن.امیدوارم همه ماد های سرزمینمون که باردار هستند بچه هاشون رو سالم به دنیا بیارن و اونهایی هم که آرزو ی فرزند دارن خدا بهشون بچه بده انشاا..

پاسخ:نام : باران
سلام من هفته 26 ام هستم تا حالا 26 کیلو زیاد کردم و ورم زیادی دارم اما خدارو شکر هیچ مشکلی ندارم و حتی پسرم رشدش دو هفته جلوتره اگه درد دارید مخصوصا پا درد یا گرفتگی عضلات در خواب ،کمبود کلسیم ایشالا همه به سلامت صاحب نی نی بشن

پاسخ:نام : soheila
ندا خانوم باید تحمل کنی شاید قرصای معده بخوری بهتر بشی ولی تا جایی که امکان داره قرص مصرف نکن اگه خیلی اذیتت میکنه شربت آلمینیوم ام جی ( بدون اس ) بخور ضرر هم نداره من خودمم میخوردم

پاسخ:نام : ندا
سلام من هفته 11 بارداری هستم از هفته 6 معده درد و سوزش سر دل ندارم نمیدونم چی کار کنم همه می گن بعد از سه ماه خوب میشی لطفا اگه می تونید راهنماییم کنید

پاسخ:نام : ati
salam man hafte 29hastam kheili mataleb site komakam kard esm dokhtaram tannane omid varam hame be salamati zaiman konan

پاسخ:نام : نرگسnarges
سلام دوستان.من هفته ۱۷ بارداری رو تازه شروع کردم.آهنم بالاست.نگرانم....

پاسخ:نام : مهناز
سلام به تمام مامانای منتظر.من هفته 15 بارداریم.دفع پروتین دارم کسی هست منو راهنمایی کنه.من خیلی نگرانم.باید چیکار کنم

پاسخ:نام : soheila
سلام به همگی . اگه حالت تهوع دارین و استفراغ میکنین بهتره بعد از هربار استفراغ آب نمک غرغره کنید چون اسید معده برمیگرده به دهان واسه دندون و لثه اونم تو دوران بادرداری ضرر داره .

پاسخ:نام : هانیه
سلام من هفته 11 بارداری هستم یه لحظه حالم خوبه یه لحظه بد فقط از خدا می خوام به همه بچه سالم و صالح بده برای اونایی هم که بچه دار نمی شن دعا کنید.

پاسخ:نام : مریم
@import url(http://www.koodakomadar.com/CuteSoft_Client/CuteEditor/Load.ashx?type=style&file=SyntaxHighlighter.css); سلام به مامانای عزیز من تو هفته 26 بارداریم.22هفتگی رفتم سونو وضعیت جفتم قدامی و گرید 1 بود خیلی نگرانم میشه بگین چه جوریه؟

پاسخ:نام : رعنا
@import url(http://www.koodakomadar.com/CuteSoft_Client/CuteEditor/Load.ashx?type=style&file=SyntaxHighlighter.css); سلام به مامانای خوب منم یه کم کلیه درد دارم توهفته 14 هستم لطفا راهنماییم کنید

پاسخ:نام : پریسا
سلام مامانای عزیز. من هفته دوازده هستم و اولین باره که بارداری رو تجربه می کنم و هیچ وقت فکر نمی کردم مادر شدن اینقدر لذت بخش باشه. امیدوارم همگی سلامت باشین و نی نی خوشگلتونو به زودی بغل کنید.

پاسخ:نام : آرزو
@import url(http://koodakomadar.com/CuteSoft_Client/CuteEditor/Load.ashx?type=style&file=SyntaxHighlighter.css); مامانای خوشگل سلام.من هفته شانزدهم بارداریم هستم اولین بازداریم هست و هیچ حالتی تا به الآن نداشتم جز خواب آلودگی.اسم دخملم الناست.همتون سلامت باشید.بوس

پاسخ: 1 2  
نام
آدرس ایمیل
*
تجربیات شما
 
ثبت اطلاعات
انصراف
GPS مچی FR 620