تعداد بازدید: 9547
 
 
دوره ماهیانه: سه ماهه اول
نام: هفته نهم

خلاصه:
در صورتی که شما در این هفته به سونوگرافی بروید ممکن است حرکت های نوزاد خود را بتوانید ببینید. و می توانید با استفاده از دستگاه اولتراسوند صدای قلب کودک خود را بشنوید.
 

اكنون اندازه كودك شما در حدود 2.5 سانتي متر (حدود اندازه يك دانه انگور) است و وزن او در حدود2 تا 3 گرم است، اما از آنجا كه ساختار فيزيكي بدن او شكل گرفته است، آمادگي آن را دارد كه به سرعت وزن اضافه كند. او هر روز به يك انسان كامل شبيه تر مي شود. دنبالچه جنيني او كاملا از بين رفته است و اجزاء بدن او (شامل اندامها، ماهيچه ها و اعصاب) آرام آرام شروع به كار خواهند كرد.سر او نسبت به سایر اندامش بزرگتر است و بصورت منحنی بر روی قفسه سینه است.

پلكهاي او در حالت بسته قرار دارند و تا قبل از هفته بيست و هفتم باز نخواهند شد. او هم اكنون نرمه گوش دارد و در آخر اين هفته، بخشهاي داخلي گوش او كامل خواهند شد. لب بالايي او نيز كاملا شكل گرفته است و دهان، بيني و سوراخهاي بيني او نيز مشخص تر شده اند. نوك انگشتان او كمي بزرگتر شده اند. تمام مفاصل اصلي (شانه ها، آرنجها، مچ ها، زانوها و قوزك پاها) در حال فعاليت مي باشند، كه به كودك شما امكان مي دهند تا اعضايش را حركت دهد. قلب او اكنون به چهار حفره تقسيم شده است و دريچه ها در حال رشد مي باشند. اندامهاي تناسلي بيروني او تشكيل شده اند، اما چند هفته ديگر مي توان تشخيص داد كه كودك شما پسر است يا دختر.دستگاه گوارش همچنان در حال توسعه است.مقعد تشکیل شده و روده ها در حال رشد هستند.علاوه بر آن ویژگی های اصلی تولید مثل مانند بیضه و تخمدان از این هفته شروع به شکل گیری میکنند. کودک شما در حال تغذیه از بند ناف می باشد که چندین هفته گذشته شروع به رشد و کامل شدن کرده بود.

 

ممكن است شما هنوز هم حامله به نظر نرسيد (البته اگر قبلا حامله شده باشيد، شكم شما زودتر جلو خواهد آمد) اما ممكن است از لحاظ روحي و عاطفي، شديدا متلاطم باشيد. تغييرات سريع خلق و خو در اين مرحله بسيار متداول است؛ اينكه به طور متناوب از احساس اينكه به زودي مادر مي شويد، سرخوش يا نگران شويد طبيعي است. اين احساسات ممكن است در طي دوران حاملگي و همچنين بعد از به دنيا آمدن نوزاد شما، ادامه داشته باشند. سعي كنيد كمي بي خيال باشيد. تقريبا همه زوجهايي كه در آستانه تولد كودك خود قرار دارند، نگران اين مطلب هستند كه اين كودك ممكن است چه تغييراتي در زندگي آنها به وجود آورد، اما اكثر آنها بعدا مي گويند كه مادر و پدر شدن بهترين چيزي بوده است كه تا به حال تجربه كرده اند.

شما ممكن است بيش از حد احساس نفخ يا باد معده كنيد. اين امر بدان علت است كه مقادير زياد هورمون پروژسترون كه بدن شما در اوائل دوران حاملگي توليد مي كند، ماهيچه ها و عضلات بدن شما (از جمله مجاري معده و روده) را شل مي كند. اين شل شدن عضلات، فرآيند هضم غذا را كند كرده و ممكن است موچب افزايش باد معده، نفخ، آروغ زدن، باد شكم و كلا افزايش احساسات ناخوشايند در ناحيه شكم، خصوصا پس از مصرف مقدار زيادي خوراكي، بشود.

سینه شما مدام در حال رشد است.البته ممکن است بعلت افزایش حجم خون رگ های آبی رنگ بر روی سینه شما ظاهر شود.و بعلت افزایش سینه، ممکن است در صورتی که سینه بند های بارداری را استفاده نمایید احساس راحت تری داشته باشید.

اگر شما بيشتر از 35 سال سن داريد يا در خانواده شما سابقه بيماريهاي ژنتيك مانند فيبروز كيستيك كه يك بيماري نادر مادرزادي است وجود دارد، ممكن است بخواهيد از مشاوره ژنتيك و يا آزمايش موسوم به CVS يا نمونه برداري از پرزهاي جفتي كه بين هفته دهم و دوازدهم انجام مي شود و برخي عيوب و ناهنجاريها را مشخص مي كند، استفاده كنيد.

ممکن است در این هفته ولع شما در مورد غذا بیشتر از پیش شود و حتی ولع به چیزهای عجیبی همچون زغال،گچ،یخ و ... پیدا کنید ولی لطفا جلوی خود را بگیرید و از خوردن این مواد بپرهیزید ولی از آنجا که این ولع شما نشانه نیاز بدن شما به مواد و یا ویتامین هایی خاص است این مورد را با پزشک خود،در میان بگذارید تا قرص های مکمل مورد نیاز را برای شما تجویز نماید.

اگر این هفته خونریزی ای مشاهده نمودید حتما حتما با پزشک خود در میان بگذارید.خونریزی از هفته 9 به بعد احتمال سقط جنین را به همراه خواهد داشت.

توجه داشته باشید که افزایش هورمون پروژسترون در دوران بارداری لوله های سیستم ادراری را شل می نماید و این امر امکان عفونت و برفک واژن را در دوران بارداری افزایش میدهد.سعی کنید در صورت مشاهده هر گونه تغییر به پزشک اطلاع دهید.برای درمان عفونت در بارداری می توانید زیر نظر پزشک از آنتی بیوتیک های بی خطر استفاده نمایید.

 

در صورتی که شما در این هفته به سونوگرافی بروید ممکن است حرکت های نوزاد خود را بتوانید ببینید. و می توانید با استفاده از دستگاه اولتراسوند صدای قلب کودک خود را بشنوید.

خیلی خوب است که اگر میتوانید به کلاس های قبل از زایمان و کلاس یوگا بروید. این امر هم میتواند به آگاهی های شما بیافزاید هم این که با سایر مادران باردار آشنا خواهید شد.

هنوز پوشیدن لباس های بارداری برای شما زود است ولی برای اینکه احساس راحت تری داشته باشید بهتر است لباس های خود را کمی آزاد تر انتخاب نمایید.

بهتر است که سعی نمایید اجسام سنگین را بلند نکنید.

بهتر است زمانی که مینشینید برای این که پاهایتان زیاد تحت فشار نباشند یک صندلی و یا زیر پایی بر زیر پایتان قرار دهید تا پایتان هم سطح بدنتان قرار گرفته و احساس راحت تری داشته باشید.

می توانید در صورتی که استرس دارید و یا نگرانی هایی از بدنیا آمدن فرزند جدید دارید برای مقابله به استرس از تمرین های تنفسی استفاده نمایید.

يك برنامه روزانه را براي ارتباط با كودك خود آغاز كنيد. مي توانيد هر روز دوبار، و هر بار به مدت 5 تا 10 دقيقه، در يك گوشه بنشينيد و به كودك خود فكر كنيد. براي بسياري از خانمهاي باردار، قبل از خواب و بعد از بيدار شدن زمان مناسبي براي اين كار است. در اين اوقات آرام باشيد و دستهاي خود را بر روي شكم خود قرار دهيد، بر تنفس خود تمركز كنيد و سپس به كودك خود فكر كنيد؛ به اميدها و روياهايتان، به اهدافتان به عنوان يك مادر، و.... اين كار مي تواند يك راه بسيار عالي براي آغاز پيوند بين شما و كودكتان باشد و به شما در جهت تبديل شدن به يك مادر در آينده كمك مي كند، همچنين از نظر رواني بازگشت به زندگي طبيعي پس از وضع حمل را تسهيل خواهد كرد.

 

تصویر نمای نزدیک

تصویر دو

تصویر سونوگرافی
 1  
بالای صفحه
کاربر عزیز لطفا تجربیات خود از این هفته بارداری را با دیگر کاربران درمیان بگذارید
نام : نازنین
سلام من 23 سالمه. و هفته 26 هستم . خداروشکر وضعیتم بد نیست ولی به خاطر اضافه وزن که قبل بارداری داشتم بیمارستان های دولتی سخت قبولم میکنم برای زایمان یکمی هم افسردگی بارداری گرفتم ولی فک میکنم بچه دنیام رو زیبا میکنه به امید خدا

پاسخ:نام : سعیده
سلام من در هفته شانزدهم بارداری هستم دوران خیلی سخت گذراندم حالت تهوع شدید و لکه بینی داشتم ام الان که این مشکلات حل شده درد زیادی در پایین شکمم.دارم دلیلش را جثه لاغر اندامی که دارم میدانم

پاسخ:نام : سرور
سلام به مامانای خوب.من هفته 19 بارداریمه یه روز تمام تکون خوردنای پسرما حس میکنم یه روز اصلا تکون نمیخوره اصلا و خیلی نگران میشم.ایا مشکلی هست؟

پاسخ:نام : خدیجه
برام دعاکنید حامله بشم

پاسخ:نام : مریم

سلام من 34 سالمه 4 ماهه باردارم از چه زمانی می تونم موهامو رنگ کنم و از چه لوازم آرایشی میتونم استفاده کنم که کم خطر باشه؟پاسخ:نام : زهرا
سلام مرضیه جان . انشاالله که چیزی نیست عزیزم . راستش رو بخوای من هم هفته حدود یک و نیم ماهگی بارداریم دچار لخته بینی شدید شدم و 2 هفته بعد از خوب شدنم دوباره دچا خونریزی شدم. چون دکتر اولم کاری از پیش نمی برد و مدام میگفت بچه ت سقط میشه فورا دکترم رو با مشورت چند نفر که شرایط مشابهی داشتند تغییر دادم . الان خدا رو شکر چند روزیه وارد ماه هفتم بارداریم شدم و پسرم هم حالش خیلی خوبه . دکتر دومم علاوه بر تجویز شیاف و آمپول برای جلوگیری از سقط به محض مراجعه بهم دستور داد که باید استراحت مطلق داشته باشم بطوریکه برای آب خوردن هم از جام بلند نشم . با وجود اینکه کارمند هم هستم یک ماه استعلاجی گرفتم و تو خونه فقط درزا کشیدم و همه کارام رو هم شوهرم انجام میداد تا اینکه این فسقلی جاش محکم تر شد و خونریزیم بند اومد. شما که به دکتر مراجعه کنی داروها و مدت زمان استراحت رو خودش برات تجویز میکنه . امیدوارم بارداری سالم و زایمان موفقی داشته باشی.

پاسخ:نام : ستاره

سلام امیدوارم هیچ کدومتون تجربه تلخ منو نداشته باشین. من تو هفته 29 دکولمان شدم و نی نی ام رو از دست دادم حالا دیگه خیلی می ترسم تو رو خدا برام دعا کنینپاسخ:نام : زهره
دو سونو با نتیجه متفاوت پسر....دختر یعنی چییییِ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ:نام : مينا
سلام" من الان هفت سي و نه بارداري ام هستم يه فرشته 7 ساله بنام تينادارم كه تا 4 ابان داداشش كه قراره اسمش سينا باشه به دنيا بياد. "مرسسسسسسسي خدا جون به خاطر اين ميوه هاي شيرين باغ زندگي"

پاسخ:نام : زهره
سلام من هفته هشتم بارداري هستم كم و بيش حالت تهوع دارم واسه سونو جه زماني بايد انجام بديم

پاسخ:نام : اللر
سلام من فكر كنم هفته5ئ باشم ازمايش ندادم برام دعا كنين بچه سالم دنيا بيارم قبليش7 هفته سقط شد بي دليل ولي سونو هيچ محصول حاملگي نشون نداد

پاسخ:نام : فرزانه
سلام مامانای عزیز-من اولین بارداریم رو میگدرونم-الان هفته 14 هستم-خیلی استرس دارم برام دعا کنید بچه سالمی به دنیا بیارم

پاسخ:نام : گلنار
سلام.مرضیه جان نگران نباش امیدوارم که چیزی نباشه یکی از دوستان منم مثل شما بود و فوران رفت دکتر اونم بهش گفت خونریزیش به خاطر لانه گزینیه و نگران نباشه بعد یک روزم خود به خود قطع شد.الانم یه دختر خوشگل به اسم مهسان داره.

پاسخ:نام : فرزانه
سلام،من هو هفته 7هستم الآن حالت تنوع يا هيج الاسم ديمه أي ندارم كمي وكرامة

پاسخ:نام : مستی

سلام من هفته نهم بارداریمه .یه دختر خوشگل وناز نه ساله دارم 36 سالمه.اما ایندفعه خیلی اذیت میشم نمیدونم از بالا رفتن سنمه؟پاسخ:نام : مرضیه
سلام دوستان من هفاه هشت بارداری هستم چند ساعت پیش تو خواب حس کردم یه چیزی از بدنم ریخته بیرون از خواب پریدم متوجه شدم خون خیلی کم رنگه چون ساعت دو شب بود نتونستم برم بیمارستان چون این شهر دکتر زنان نداره خیلی میترسم نی نیم طوریش بشه الان ساعت پنج صبحه توروخدا یکی راهنماییم کنه هنوز هم داره لکه قهوه ای میاد بارداری اولمه ۲۲ سالمه

پاسخ:نام : شیوا
با سلام به همه من تازه ده هفته ست که سایت شما رو پیدا کردم. هفته ی دهم بارداری هم هستم برام دعا کنید

پاسخ:نام : فاطمه حورا
سلام من تو هفته نهم باردارى هستم يه دختر ناز كچولو هلنا خانوم دارم خدا را شكر اينبارو از خدا يه پسر سالم و صالح ميخام برام دعا كنين بچه ها.

پاسخ:نام : ريحانه

سلام.. من در هفته ي يازدهم هستم .. قبل از عيد در هفته ي سيزدهم يه سقط داشتم .. الان خيلي ميترسم تروخدا دعام كنين اين دو هفته ي ديگه رو بخوبي پشت سر بزارم 😰... ايندفه واسه ي حالت تهوعي كه دارم فهميدم گرسنه بودن و خالي بودن شكم بيشتر تهوّع اوره پس شكمو خالي نزايد .. نه از غذا ، با يه تكه نُون سوخاري هم حله 😊پاسخ:نام : زهرا

مامانایی که تهوع ، سردرد یا درد و سوزش معده دارن لطفا بخاطر کوچولوهاشون تحمل کنن و دارو نخورن . داروهای گیاهی رو که اصلا سمتش نرید . شربت معده و رانیتیدین و امثال اون رو هم اصلا مصرف نکنید . منم تهوع و سردردهای شدید بارداری رو پشت سر گذاشتم الان هفته 24 هستم و حدود یکماهیه درد معده دارم ولی بخاطر سلامتی بچم تحمل می کنم . لطفا شما هم تحمل کنید تا انشاالله مشکلی پیش نیاد.پاسخ:نام : محبوبه
عزیزان سیرابی واسه حالت تهوع عالیه

پاسخ:نام : بنفشه
من تو هفته 29 هستم حس فوقالعاده یه مخصوصا تکونای نی نی، وقتی دستم روی شکممه انگار داره دستمو قلقلک میده، امیدوارم همه کسایی که دوست دارن این حسو تجربه کنن نصیبشون بشه.

پاسخ:نام : سهیلا
سلام من هفته هشتم هست سر معده ام سنگینه و هم حالت تهوع دارم چی کار کنم ؟ تو غربت هستم خیلی سخته دلم خیلی می گیره اما توکل کردم به خدا امیدوارم کمک هممون باشه

پاسخ:نام : مينا
سلام . من هفته 38 بارداريم در اين مدت خيلي از مطالب سايت بهره بردم. اميدوارم همه كسانيكه ارزو دارن اين حس قشنگ رو تجربه كنن .

پاسخ:نام : الهام
سلام دوستان من 22 شهریور پریود شدم و بین 2 تا 6 مهر اقدام کردم برای بچه دار شدن الان 17 مهر من پریود شدم حالا نمیدونم حاملم یا نه حساب کردم اگر حامله باشم تو هفته دوم هستم کسی هست بتونه راهنماییم کنه

پاسخ:نام : ظریفه
سلام مامان نازنین زهرا میشه اسم خودتو بگی چون من شما رو نشناختم از اینکه برام دعا کردی ممنئنم

پاسخ:نام : مریم
سلام من در هفته شونزدهم قرار دارم حالت تهوع ندارم اشتهامم زیاد شده برای اولین بارجنین بمدت ده دقه تکون میخورد

پاسخ:نام : هدی
تجربه ای ندارم

پاسخ:نام : rima
SALAM MAN HAFTE 25 HASTAM KHILI JAZABE

پاسخ:نام : آسمان
با سلام من الان هفته یازدهم دارم میگذرونم حالت تهوع ندارم فقط بعضی وقتا سردرد دارم خیلی خوشحالم حس خیلی شیرینیه

پاسخ:نام : گلنار
سلام.من وارد هفته 13ام شدم.27سالمه و اولین بارداریمه.حس خیلی شیرینیه امیدوارم همه تجربه کنن.از زمانی که فهمیدم باردارم صبح ها حالت تهوع دارم.اصلانم کم نشده.واسه همین کلا میل به غذام کم شده.فقط 1کیلو وزن اضافه کردم.خیلی نگرانم :-(

پاسخ:نام : مهدیس
سلام بعد از 12سال انتظار با توکل به خدا و دستهای معجزه گر دکتر حمید صاحب کشاف ..احساس شیرینه مادر شدنو تجربه کردم ...هفته سیزدهم هستم و دهانه رحمم را دوختم ..امیدوارم همه مادرهای مهربون و خودم به سلامتی صاحب بچه های سالم بشیم

پاسخ:نام : soheila
زهراجان ممنون از دعاهای قشنگت.انشاله شمام به سلامتی و خوشی پسرتو بغل بگیری و زایمان خوبی داشته باشی

پاسخ:نام : زهرا
سلام به همه خانمایی که یه روزی به قول دختر برادر شوهرم تو دل ماماناشون بودن و الان خدا یه بچه ناز و انشاالله سالم تو دلشون گذاشته . خوشحالم که شما رو اینقدر خوشحال احساس می کنم امیدوارم به حق بزرگی خدا همتون بچه هاتونو بغل بگیرید و از دیدن لبخند خدا رو لبهاش لذت ببرید و خدا به حق علی اصغر 6 ماهه امام حسین به همه کسانی که آرزوی بچه دارن سالم و صالحش رو نصیب کنه . راستش خدا بخواد منم دارم مامان میشم هفته 22 بارداری هستم و مسافر کوچولوم هم پسره . از اونجایی که دعای آدما در حق هم زودتر براورده میشه لطفا شما هم برای من و بچم دعا کنید . عاقبت در یک شب از شب های دور کودک من پا به دنیا می نهد آن زمان بر من خدای مهربان نام شورانگیز مادر می نهد یا علی

پاسخ:نام : میترا
سلام به همه مامانهای مهربون من تو هفته ششم هستم بچه برام خیلی دعا کنید آخه من بیمار ام اس هستم تا حالا هم دو بار بارداری ناموفق داشتم خیلی نگرانی اذیتم می کنه برام دعا کنید

پاسخ:نام : زنیره
سلام من تو هفته 35هستم ازاولم مشکل خاصی نداشتم نه حالت تهوع ن هیچ چیز فقط الانا اون پسر کوچولو منو با چرخیدناش اذیت میکنه و خیلی بی حال شدم ی چن روزیه واسم دعا کنید 20سالمه

پاسخ:نام : مامان نازنین زهراخانم
سلام به همه مامان های دنیا وبخصوص مامان خودم من تو هفته سی شیشم هستم برام دعا کنید منم به همه مامان های دنیا دعا میکنم بخصوص خانمهای باردار نمیشه خداوند فرزند سالمی براشون بده بخصوص به خواهر گلم ظریفه جون

پاسخ:نام : زندگی
سلام دوستای خوبم خوشحالم که عضو شدم و می تونم از تجربیاتتون استفاده کنم.بعد از 4سال با التماس به خدای بزرگ باردار شدم و حالا هفته26 بارداری را می گزرونم و امیدوارم خدا این هدیه آسمونی را قسمت همه کنه،برام دعا کنید.

پاسخ:نام : soheila
نازنین جان عرق نعنا رو با آب قاطی کن بعد بخور که زیاد تند و تیز نباشه

پاسخ:نام : بانوو88
سلام من هفته 14بارداری هستم از اول بارداری ویارم خوابه هنوزم خوب نشدم برام دعا کنید چندروز دیگه کلاسام شروع میشه میترسم خواب بمونم این ترم مشروط بشم واسم دعا کنید

پاسخ:نام : زهره
سلام من هفته پنج بارداريم يه بار سقط جنين داشتم وقتي فهميدم توي شکمم مرده بود خيلي ميترسم ايندفعه هم همين طور بشه لطفا برام دعا کنيد

پاسخ:نام : نازنین
سلام دوستان من هفته 6 بارداریم یه سوال داشتم من تو دوران بارداری نفخ زیاد میکنم مجبورم عرقیجات گیاهی بخورم مثل نعنا میخواستم ببینم برای نینیم ضرر نداره

پاسخ:نام : رویا
سلام به همه مامانای گل ،من اولین تجربه بارداریمه الان تو هفته هشتم هستم ولی از اون روزی که از پریودم گذشته فهمیدم باردار هستم تاالان خیلی زیردلم درد میکنه دکترم گفته فقط باید استراحت کنم میخواستم بپرسم این درد زیرشکمم طبیعه خطری نداره لطفا راهنماییم کنید

پاسخ:نام :
سلام به همه مامانای خوب و مهربون مریمم 24سالمه الان تو 13هستم اولین تجربمه خیلی میترسم تورو خدا واسم دعا کنید

پاسخ:نام : .معصومه
سلام من تو هفته هشتم هستم اولین بارداریمه دلم می خواد زودتر ببینم اون تو چه خبره؟ برام دعا کنید

پاسخ:نام : محبوبه
سلام به همه مادرانی که اینقدر سختی تحمل میکنن ولی ارزششو داره به خدا من دو بار زایمان تجربه کردم نتیجه اون تجربیات سخت هستی خانم دنیا جون شده الان دوباره بازدارم تو پانزده هفتگی هستم هفته سیزدهم سونوگرافی انجام دادم جنسیتش مشخص نشد از خدا می خوام که اولش نینی سلام باشه بعدش این یکی پسر بشه خیلی دوست دارم تو را خدا واسم دعا کنید

پاسخ:نام : نسیبه
سلام به دوستای گلم. تازه عضو شدم.من تو هفته دهم هستم.حالت تهوع دارم ولی یه مقدار که غذا میخورم بهتر میشم.میخواستم بدونم وقتی معدم خالی میشه حالت تهوع پیش میاد؟

پاسخ:نام : فریده
سلام من سه ماه باردار سردرد شدید دارم نمیدونم چطور برطرفش کنم میشه کمکم کنید

پاسخ:نام : زهرا
در هفته ی 17بارداری جنسیت جنین مشخص میشود

پاسخ:نام :
سلام به همه شما من تو هفته بیست وششم هستم خیلی خوشحالم بچم پسره دوست دارم هر چی زودتر بغل بگیرمش آخه دو بار سقط داشتم خیلی زجر کشیدم خدا میدونه مطمئنم که خدا حاجتمو داده واز این بابت خیلی خوشحالم خدایا شکرت قربونه بزرگیت خدا کنه هر کی بچه نداره زود خدا بهش بچه بده

پاسخ:نام : ليلا
من اشتهاي زيادي هم ندارم و وزنمم تغييري نكرده

پاسخ:نام : ليلا
سلام من هفته 15 بارداري هستم و شاغل خيلي پادرد دارم و كمرم هم گاهي درد مي گيره چي كار كنم تا دردش بهتر بشه

پاسخ:نام : ترگل
سلام به همگی منم هفته یازدهمم حالت تهوع شدید دادم هفته هشتم هم خونریزی زیادی داشتم الان سیکلوژن استفاده میکنم دیگه خونریزی ولکه بینی ندارم برام دعاکنید

پاسخ:نام : fatemeh
من الان 3ماهمه یه شب تو عروسی از تافت استفاده کردم نمیدونستم ضرر داره چکار کنم

پاسخ:نام : زینت گلی
منم هفته سی وسوم بارداری هستم شوهرم خیلی مهربون شکمم خیلی سفت میشه ودردمیکنه همراه بامردان. دکترمیگه علامت زایمان زود رس عفونت هم شدیدچکارکنم

پاسخ:نام : سمیرا
سلام من در هفته پانزدهم هستم بعد از نه سال انتظار با توکل به خدا به طورمعجزه آسایی باردار شدم هنوز من وشوهرم و حتی اطرافیانم باورش براشون سخته ،دکتر برای جلوگیری از سقط شیاف سایکلوژست تجویز کرده هنوزم استفاده میکنم،برای سلامتی نی نی نازم دعا کنید،بدون اذن خدا هیچ برگی از درخت نمیفته .فقط توکلتون بهدا باشه و دست نیازتون به طرف او.یا الله

پاسخ:نام :
سلام امیدوارم خدابه همه مامانابچه های سالم بده

پاسخ:نام :
سلام من پروانه ام الان تو هفته هشتمم خدارو شکر هیچ مشکلی هم ندارم فقط پدر شوهرمو در آوردم تمام کارهای خونه وبیرون رو انداختم رو دوشش دلم براش می سوزه واقعا...........

پاسخ:نام : سمانه ناظری
فقط توکل

پاسخ:نام : سعیده
سلام دوستان 19 سالمه تو هفته ی دهم بارداری هستم خیلی دوست دارم بچمو زود ببینم و بغلش کنم

پاسخ:نام : گل یخ
سلام من هفته 5 بارداری هستم وزنم 40 هست خیلی میترسم .

پاسخ:نام : حکیمه
سلام من 24 سالمه 4 تاسقط داشتم من وشوهرم مشکلی نداریم جنین بدلیل مشکل کروموزومی سقط میشه الان چندروزه تست بارداریم مثبت شده خیلی عصبی هستم لطفا راهنمایی؟ ؟؟

پاسخ:
کاربر گرامی لطفا جهت دریافت پاسخ خود، ابتدا در سایت ثبت نام کرده و سپس در قسمت کلینیک مجازی پرسش خود را مطرح نمایید تا کارشناسان ما به پرسش شما پاسخ دهند.


نام : شهرزاد
سلام.من توی هفته 5 هستم و درد زیر شکمی و پا درد دارم.میشه علتشو بگین؟

پاسخ:نام : فریما
سلام. من هفته 16 بارداری هستم.از سونوگرافی فهمیدم که طول دهانه رحمم (طول سرویکس) 2.9 سانتیمتره. یعنی کمه. کسی میدونه این قضیه چقدر خطرناکه؟ چیکار باید بکنم؟ با استراحت خوب میشه؟ خیلی میترسم..

پاسخ:نام : نادیا
@import url(http://www.koodakomadar.com/CuteSoft_Client/CuteEditor/Load.ashx?type=style&file=SyntaxHighlighter.css);
من در هفته 9 بارداری هستم خیلی عطسه میکنم و خیلی هم نگرانم نمیدونم باید چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


پاسخ:نام : سمیه
منم تازه اقدام کردم برای بارداری تجربه ای ندارم

پاسخ:نام : مامان‏ ‏طاها
سلام‏ ‏خانوما..داشتن‏ ‏تهوع‏ ‏وسرگیجه‏ ‏وخون‏ ‏دماغ‏ ‏شدن‏ ‏ودست‏ ‏درد‏ ‏وپادرد‏ ‏ودل‏ ‏درد‏ ‏وکمر‏ ‏درد‏ ‏وپریدن‏ ‏پلک‏ ‏چشم‏ ‏ها‏ ‏وخارش‏ ‏پوستی‏ ‏وترشحات‏ ‏وهرچی‏ ‏که‏ ‏فکرو‏ ‏کنید‏ ‏عادیه‏ ‏مگراینکه‏ ‏بیستر‏ ‏از‏ ‏یه‏ ‏مدت‏ کوتاه‏ ‏ادامه‏ ‏پیدا‏ ‏کنه‏ ‏وشدید‏ ‏تربشه‏ ‏وگرنه‏ ‏همگی‏ ‏تغییرات‏ ‏بدنی‏ ‏هستن‏ ‏که‏ ‏نشون‏ ‏ازوجودیه‏ ‏نی‏ ‏نی‏ ‏ناز‏ ‏ومادرشدن‏ ‏شماست..اگه‏ ‏تجویز‏ ‏استفاده‏ ‏ازشیاف‏ ‏پروژسترون‏ ‏دارید‏ ‏حتما‏ ‏با‏ ‏مشورت‏ ‏پزشک‏ ‏قطع‏ ‏کنید‏ ‏وسرخود‏ ‏کاری‏ ‏نکنید.قبل‏ ‏ازهفته‏ ‏ی‏ ‏بیست‏ ‏ودوم‏ ‏خیلی‏ ‏کم‏ ‏احتمال‏ ‏داره‏ ‏که‏ ‏بتونید‏ ‏ضربات‏ ‏نی‏ ‏نی‏ ‏روحس‏ ‏کنید‏ ‏مگراینکه‏ ‏بچه‏ ‏دومتون‏ ‏باشه.‏ ‏جایی‏ ‏ازبدنتون‏ ‏دردگرفت‏ ‏سعی‏ ‏کنید‏ ‏استراحت‏ ‏کنید‏ ‏واروم‏ ‏باشید‏ ‏و‏ ‏هول‏ ‏نکنید‏ ‏و‏ ‏فکرای‏ ‏بدنکنید.ارامش‏ ‏رمزموفقیتون‏ ‏خواهدبود‏ ‏تایه‏ ‏نی‏ ‏نی‏ ‏ناز‏ ‏روبغل‏ ‏کنید‏ ‏وکیف‏ ‏کنید‏ ‏که‏ ‏مادرش‏ ‏هستید

پاسخ:
ممنون از تجربیاتتون


نام : مامان‏ ‏طاها
سلام‏ ‏دوستان..من‏ ‏بعدازهت‏ ‏سال‏ ‏انتظار‏ ‏وجراحی‏ ‏های‏ ‏مختلف‏ ‏دارم‏ ‏مادرمیشم.البته‏ ‏وقتی‏ ‏استرس‏ ‏روگذاشتم‏ ‏کناروتوکل‏ ‏کردم‏ ‏بخدا،بصورت‏ ‏طبیعی‏ ‏باردارشدم.الان‏ ‏هفته‏ ‏ی‏ ‏سی‏ ‏وپنج‏ ‏ام‏ ‏بارداری‏ ‏ام‏ ‏هستم.تااول‏ ‏هشت‏ ‏ماهگی‏ ‏هم‏ ‏ویارشدید‏ ‏داشتم‏ ‏وتهوع‏ ‏ام‏ ‏قطع‏ ‏نمیشد.خیلی‏ ‏سختی‏ ‏کشیدم‏ ‏ولی‏ ‏همشون‏ ‏شیرین‏ ‏هستن‏ ‏دوستان.اصلانگران‏ ‏وزن‏ ‏بچه‏ ‏نباشید.بخورید‏ ‏یانخورید‏ ‏اون‏ ‏ازذخیره‏ ‏های‏ ‏شمابلده‏ ‏استفاده‏ ‏بکنه‏ ‏وبه‏ ‏موقع‏ ‏خوب‏ ‏تپلی‏ ‏میشه.فقط‏ ‏ارامش‏ ‏داشته‏ ‏باشید‏ ‏وبخداتوکل‏ ‏کنید‏ ‏وبارازونیاز‏ ‏ارامشتون‏ ‏روببرید‏ ‏بالا‏ ‏وبدونید‏ ‏خدای‏ ‏مهربون‏ ‏توهمه‏ ‏ی‏ ‏لحظه‏ ‏های‏ ‏دردوشادیتون‏ ‏همراهتونه‏ ‏ومنتظره‏ ‏شما‏ ‏فقط‏ ‏بخواهید‏ ‏تا‏ ‏اجابتتون‏ ‏کنه

پاسخ:نام : مهسا
سلام من ٢١ سالمه الان هفته ٢٣ هستم دیابت دارم دعا می کنم همه ی بچه ها سالم به دنیا بیان برای منم دعا کنید

پاسخ:
با تمام وجود برای شما و فرزندتان دعای خیر می کنیم


نام : عسل
سلام من هفته 16 بارداری هستم دفعه اوله که باردارم نمیدونم نی نی جنسیتش چیه کی معلوم میشه

پاسخ:نام : شادمهر
با سلام دست تک تک مادرای دلسوزو میبوسم-بع از گذشت 5 سال ناباروری که هیچ دکتری علتشو نفهمیدخداوند بزرگ بطور معجزه آسا یه کوچولو بمن هدیه کرده-الان توهفته 5 هستم خواهش میکنم برام دعا کنین گاهی اوقات زیر دلم درد میگیره وپاهام تیر میکشه آرزومه بچمو بغل کنم نمیخام یه لحظه به نبودنش فک کنم منو از دعاهاتون بی نصیب نذارید ممنونم

پاسخ:
مطمئن باشید که شما نیز بزرگترین لذت دنیا که همون در آغوش کشیدن هدیه خدا هست را با تمام وجودتان حس خواهید کرد و دعای خیر ما و همه مادران همراه شما خواهد بود


نام : فهیمه
سلام آرزو جان. مثل اینکه ما دوتا همدردیم. من هم هفته هفدهمم و تا حالا خیلی سختی کشیدم، شوهر من صبح می ره تا 11 یا 12 شب ؛ من از این بابت خیلی اذیت میشم اما چکار میشه کرد اونام برا نی نی هاشون و ماها زحمت میکشن دیگه. تقدیر مام این شکلیه. امیدوارم تمام نی نی ها سلامت به دنیا بیان تا درد و رنج 9 ماه بارداری به کام مامانا تلخ نشه

پاسخ:نام : مامانی
سلام من هفته ۳۳ هستم بچه هام دوقلو هستن دو تا پسر هم دارم اینجا هم یه دختر و یه پسرن خیکی اذیت میشوم ولی خدا رو شکر دو تا کوچولوی ناز بهم میده انشاالله که همه مامانای باردار خودشون با نی نی شون سلامت باشین برا منم دعا کنید ۱۸ روز دیگه دارم تا اومدنشون

پاسخ:
انشا اله اون کوچولوی خوشگل هم صحیح و سالم با دنیا میذاره.


نام : مامان امیر علی
سلام من 30 سالمه و یه پسر ناز 5 ساله دارم سر پسرم اصلا تهوع نداشتمو متاسفانه تنها از ماه 6 الرژی شدید بارداری گرفتم .2 بار سقط داشتم بعد از اون والان 5 هفته باردارمو اصلا نمی خوام فکرای منفی کنم و فقط به دنیا اومدنش فکر می کنم.خیلی دوست داشتم بخاطر دله همسرم صاحب یه دختر بشم ولی الان فقط سلامتش برام مهمه تورو خدا برام دعا کنید که اینبار امیدم ناامیدنشه.البته من به امام رضا سپردمو از خودشم می خوامش .اما الان 2 روزه زیر دلم درد می کنه بنظرتون طبیعیه؟

پاسخ:نام : عاطفه
سلام به همه مادرای مهربون من بیست وشش سالمه و تجربه اولین بارداریو دارم.الان هفته دهمم.خیلی اذیتم.هیچی نمیتونم بخورم.هرچی میخورم بالا میارم وتو شش هفته اخیر چهارکیلو کم کردم.خیلی میترسم اخه فک میکنم هیچ مواد غذایی به بچه م نمیرسه.کسی تا حالا مثل من بوده؟

پاسخ:نام : سارا
من27 سالم و اولین تجربه که خیلیم عالیه چون هیچ حالت تهوعی نداشتم امیدوارم تا آخرشم همین باشه تو هفته هیجده هستم تکونای بچم و حس میکن وقتی میخوابم یا بی حرکتم انگار یه چیز بشکونم میگیره عالیه ایشالا همه تجربه میکنن

پاسخ:نام : الهام
سلام من هفته 17 بارداری هستم نی نی نازم دختره از وقتتی فهمیدم دختره خیلی دوستش دارم .

پاسخ:نام : شینا
سلام من به همه مامانای گل من هفته سی ودوم هستم نی نیم دختره برای همه ارزوی زایمانی راحت دارن

پاسخ:نام : آرزو
سلام به همه مادرهای عزیز، من الان هفته هفتدهمم، تو این مدت خیلی سختی کشیدیم ولی عوضش خیلی خوشحالم که دارم مادر میشم خدا این نعمت نصیب همه اونا که دوست دارن کنه، تو این دوران خیلی تنهام از صبح تا ده شب تنهام بعدش شوهرم خسته میگیره میخوابه،واقعا روزا دیونه میشم

پاسخ:نام : مرضیه
salam mam 29 salameh ye pesareh 9 sale daram va vaseh bare 2 bardar shodam alan 27 haftameh inam ye pesare naze ke kheyli doosesh daram chon hedyeh khodast

پاسخ:
تبریک به شما بخاطر این طرز تفکرتان


نام : الهه
سلام دوستان عزیز من ابتدای هفته 22 بارداریم و خدارو شکر تا اینجا که اذیت نشدم چون گل پسرم هوای مامانشو داره ولی تابحال تکون نخورده ، یعنی من احساس نکرد. لطفا اگه کسی تجربه ای داره در اختیار من بگذاره. باتشکر

پاسخ:نام : فاطمه
سلام به مامان های مهربون من الان رفتم تو هفته سی ام خیلی سنگین شدم بچم پسره الهی که همه خانمهای باردار به سلامتی زایمان کنند برام دعا کنید خیلی میترسم

پاسخ:نام : سیمین
سلام خوش به حلتون که حمله ایدسوال داشتم چرابدن چندماه طول میکشه که تخمک گذاری کنه من چهارماهه اقدام کردم اززمانی که اقدام کردم هرماه پریودم جلومی افته کسی میدونه چرا

پاسخ:
کاربر گرامی شما می توانید پس از عضویت در سایت در قسمت کلینیک مجازی پرسش خود را مطرح نمایید تا کارشناسان ما به پرسش شما گاسخ دهند.


نام : مریم
در دوران بارداری سیب، به،خرما؛رطب بخورید.بعد از زایمان اولین چیزی که میخورید رطب باشد.بعد از زایمان قبل از اینکه اسم او را بگویید در گوش راست اذان و در گوش چپ اقامه زمزمه شود.

پاسخ:نام :
سلام من هفته 9 هستم اميدوارم همه به سلامتي به سر ببرند، من از شياف استفاده ميكنم الان دو هفته است الان كه درد ندارم بازم بايد استفاده كنه كسي مي دونه...

پاسخ:نام : شیدا
سلام من سی و دو سالمه اولین تجربه بارداریمه زمانی که باردار شدم اصلا نفهمیدم هیچ گونه اذیتی نشدم الان هم دارم میرم تو هفته سی و پنجم بچم پسره و کاملا سالم هنوز هم کار میکنم ولی الان حالت سنگینی دارم خیلی اذیت میشم احساس میکم دویست کیلو شدم کلا بارداری سیزده کیلو اضافه کردم

پاسخ:نام : نفس
سلام من ٢٧ سألمه ٢ سال پيش يه حاملگي داشتم كه متأسفانه تو ماه هاي أول سقط شد الان هم حدس ميزنم باردار باشم اما هنوز مشخص نيست يك هفته بايد صبر كنم برام دعا كنيد به آرزوم برسم

پاسخ:نام : رعنا
سلام به همه مامانا.من هفته 17 بارداری هستم.خیلی خوشحالم دارم مامان میشم

پاسخ:نام :
سلام ،من هفته 36 بارداری ام شکر خدا تا الان خوب بود فقط شبها عضله هام میگیره دیگه خیلی سنگین شدم ،نی نیم دختره برام دعا کنید زایمان راحتی داشته باشم

پاسخ:نام : مرجان
سلام به همه مامانای مهربون گل.من 26سالمه هفته 35 بارداریم بارداری اولمه خداروشکر مشکلی تا حالا نذاشتم فقگ پاهام یکم درد میکنه

پاسخ:نام : soheila
لیلا جان هفته ی 16 و 17 بهترین وقته

پاسخ:نام : عاطفه
سلام من تو هفته 17هستم اما شکمم کوچیکه و بچم هم تکون نمی خوره تا حالا حالا چیکار کنم لطفا راهنماییم کنین

پاسخ:
پرسش شما جهت پیگری توسط کارشناسان ما در قسمت کلینیک مجازی مطرح گردید


نام : لیلا
سلام.من هفته 11بارداری هستم تا حالا هیچ حالت تهوع نداشتم.چند هفتگی برم سونو برا تشخیص جنسیت؟

پاسخ:نام : پری
من 25سالمه یک دختر6ساله دارم و الان 3 ماهی هست که اقدام کردیم که باردار شم والان 5 روزه که از پریدم گذشته نمیدونم که باردارم یا نه برام دعا کنین.....

پاسخ:نام : مائده
سلام به مامانای گل من الان تو هفته 8 هستم نی نیم ivf ایه تز روز انتقال تا الان برا40 روزامپول پروژسترون زدم قرص متفورمین استرادیول پردنیزولون و شیاق پروژسترون هم مصرف میکنم تو هفته 5 ساک مایع رو دیدن امادکتر برام تا یه ماه دیگه داروهارو تمدید کرد نگرانم داروها ضرر داشته باشه اخه تو برگه اطلاعات داروهام نوشته تو سه ماهه اول نباید استفاده بشن

پاسخ:نام : soheila
@import url(http://www.koodakomadar.com/CuteSoft_Client/CuteEditor/Load.ashx?type=style&file=SyntaxHighlighter.css); نه مریم از اضافه وزنه

پاسخ:نام : مریم ت
@import url(http://www.koodakomadar.com/CuteSoft_Client/CuteEditor/Load.ashx?type=style&file=SyntaxHighlighter.css); سلام.من هفته29هستم واولین بارداریمو تجربه میکنم الان 2و3 روزه بد جوری پا درد به سراغم اومده جوری که به ناله میفتم ممکنه از چیز خاصی باشه؟

پاسخ:نام : سمیه
سلام من بیست و نه سالمه بارداریه اولمه الان نوزده هفته ام تا شانزده هفتگی تهوع استفراغ شدید داشتم معده امم خیلی درد میکرد تکرر ادرارم داشتم اما خداروشکر الان خیلی خوبم هیچ مشکلی ندارم سرکار هم میرم نی نیم پسره هنوز تکان نمیخوره

پاسخ:نام : سمیرا
سلام به همه ی مامانا.منم هفته ۱۷بارداری هستم .تا هفته ۱۲شدیدأ ویار داشتم و با سرم و آمپول b6 گذروندم وحشتناک بود،حال تهوع،سردرد،معده درد اما الان احساسم عالیه.خوردن سیرابی که ب۶ داره،شربت آبلیموی تازه،تهوع رو کم میکنه.در ضمن وعده های غذایی رو زیاد و مقدار غذا رو کم کنید و تو هوای آزاد بخورید .امیدوارم همه مامانها و نی نی ها سالم وپر انرژی باشن.

پاسخ:نام : رها
سلام من درهفته دهم هستم امااحساس میکنم شکمم کوچیک شده چیکارکنم

پاسخ:نام : مریم آرامش
سلام من تازه عضو شدم. جواب بیبی چکم مثبت بود ولی میخوام سونو بدم. نظرتون چیه؟

پاسخ:نام :
سلام وزن جنین من در 29 هفتگی کمه. چی بخورم درست بشه. لطفا نطر بدید. خیلی نگرانم!!!

پاسخ:نام : ساناز
من هفته 35 هستم تمام مدت بارداری تپش قلب داشتم و خیلس اذیت شدم ولی خدارو به خاطر هدیه ای که بهم داده شکر میکنم

پاسخ:نام : رویا
من دخترم ۶سالشه و الانم تو هفته۲۳بارداریمو میگذرونم تجربیات زیادی دارم و ۳۱سالمه

پاسخ:نام : لیلی
@import url(http://www.koodakomadar.com/CuteSoft_Client/CuteEditor/Load.ashx?type=style&file=SyntaxHighlighter.css); سلام من هفته 15بارداری هستم تجربه دومم هست برای همه ی مامانا و نی نی ها ارزوی سلامتی دارم.

پاسخ:نام : مونا
سلام من هفته ٧ هستم خيلي استرس دارم تجربه اولم واسه همه مامانا دعا مكنم

پاسخ:نام : soheila
المیرا اگه حاملگی اولته و هنو حرکتشو احساس نمیکنی نگران نباش تا هفته ی 20 طبیعیه

پاسخ:نام : فاطمه
سلام من در 36هفتگیم یه کم از زایمان میترسم لطفا برام دعاکنید

پاسخ:نام : المیرا
توروخدا یکی جواب بده توهفته 17 بچه باید خیلی تکون بخوره:-(

پاسخ:نام : azin
سلام به همه دوستان من تو هفته 27 بارداري هستم ميخوام تا سنگين نشدم سيسموني رو به سليقه خودم بخرم ولي نمي دونم چيزهايي كه لازم و ضروري هستن چيه. براي همه مامانا دعا ميكنم بچه شون سالم باشن خودشون هم شاد.

پاسخ:نام : مهسا
سلام من عضو تازه ام. امروز رفتم تو هفته 11

پاسخ:نام : هدی
سلام.من هفته نوزدهم هستم.هفته دیگه سونودارم.واسم دعاکنید.

پاسخ:نام : Anvar
من هفته يازده هستم فقط سر نماز برأي همه نئ نئ هاي تو شكم ماما نشون و نئ نئ خودم دعا مى كنم

پاسخ:نام : اکرم
سلام به تمام مادران دنیا من در هفته هشتم بارداری هستم خیلی حالت تهوع دارم چکار کنم این حالت تهوع کمتر بشه

پاسخ:نام : نرگس
من هفته 27 بارداریمه ران و زیر شکمم دچارگرفتگی میشه بعضی وقتها خیلی خوب حرکاتشو حس میکنم بعضی وقتها کمتر بچه ام دختره

پاسخ:نام : سارا
من هفته ١٧ بارداري هستم هنوزم باورم نميشه ديابتد دارم دعا كنيد بچم سالم باشه

پاسخ:نام : مرجان
سلام.من فردا ميرم تو هفته يازدهم،اولين بار كه بارداري رو تجربه مي كنم

پاسخ:نام : شیلا
سلام ب همگی من تازه عضو شدم هفته 6 بارداری هستم خیلی حالت تهوع دارم چیکار کنم

پاسخ:نام :
سلام‏ ‏خانمها‏ ‏میخواستم‏ ‏ببینم‏ ‏شما‏ ‏که‏ ‏سیسمونی‏ ‏خریدن‏ ‏برای‏ ‏خرید‏ ‏سیسمونی‏ ‏اگه‏ ‏یه‏ ‏جای‏ ‏خیلی‏ ‏ارزون‏ ‏سراغ‏ ‏دارید‏ ‏حتمأ‏ ‏بگین‏ ‏مرسی

پاسخ:نام : سهیلا
سلام‏ ‏من‏ ‏تازه‏ ‏عضو‏ ‏شدم‏ ‏من‏ ‏۵‏ ‏ماهه‏ ‏هستم‏ ‏یکشنبه‏ ‏میخوام‏ ‏برم‏ ‏سونوگرافی‏ ‏ببینم‏ ‏بچم‏ ‏چیه

پاسخ:نام : ندا
باسلام به همه ی مامانه های دنیا.امیدارم حال همه خوب باشه.من الان هفته 27 بارداری هستم وپسرم آخر پنج ماهگی شروع به تکون خوردن کردواقعا حس قشنگی بود.نمیدونید چقدر من وهمسرم خوشحال شدیم..پسرمهروقت باباش باهاش صحبت میکنه انقدر تکون میخوره که همسرم ذوق میکنه.پسرم باباش رو خیلی دوست داره.راستی اسم پسرمون رو پارسا گذاشتیم.امیدوارم همهی کسای که باردارهستن صحیح وسالم باشن.

پاسخ:نام : حمیده
سلام به دوستان عزیز من هفته ی هشتمم بهم گفتن رشد جنین متوقف شده باید سقط بشه خیلی ناراحتم خیلی حالا به نظرتون چطوری سقط کنم؟

پاسخ:نام : هلیا
سلام من تازه عضو شدم.تو شش ماهم ولی شکمم خیلی بزرگ نشده،دیگران نگرانم میکنند،در ضمن کلا جثه ام لاغر بود قبل از بارداری. خوشحالمیشم نظر بدید

پاسخ:نام : نسرين
سلام نازنين جون.تکرر ادرارت طبيعيه.سعي کن آب بيشتر بخوري.کليه هاي بچه در حال شکل گيريه .براي همينه که تکرر ادرار داري.يه مدت بگذرهبتر ميشي.موقع خواب بين دو تا پاهات يه متکا بذار.اينجوري فشار از روي کمرتبرداشته ميشه.ولي کمر دردو بازم تا حدودي داري.ولي ديگه خيلي شديد نيست

پاسخ:نام : گلی
مامانای عزیز کسی می دونه هزینه آزمایش و سونوگرافی غربالگری هفته دوازدهم توی مرکز سونوگرافی نسل امید چقدره؟؟

پاسخ:نام : گلناز
سلام به همه من ٢٠سالمه اولين بارداريمه ١٣هفته رفتم سونو گفت پسره ميخوام بدونم احتمالش هست اشتباه كرده باشه

پاسخ:نام : soheila
نازنین منم مث تو از ماه 2 کمردرد دارم الان که 7 ماهمه روز به روز داره بدتر میشه خیلی وحشتناک درد میکنه هردکتری رفتم گفتم طبیعیه باید تحمل کنی من پسر دارم قدیمیا میگن پسر کمردرد میاره حتما توام پسر داری

پاسخ:نام : گلی
آخی جفتشون اسمای قشنگی هستن ایشالا که قدمش براتون مبارک باشه

پاسخ:نام : نازنین
سلام به همه ی تازه مامان شده ها امیدوارم حال همتون خوب باشه من تازه عضو شدم امیدوارم اطلاعات خوبی بتونم در اختیارتون بگذارم و ازتون چیزای خوب یاد بگیرم من امروز وارد هفتهی 9 شدم شبها خیلی تکرر ادرار دارم و همینطور خیلی کمر درد دارم کسی راه حلی داره برام

پاسخ:نام :
من هفته37بارداریمومبگذرونم.نی نبم پس

پاسخ:نام : زهره
سلام من در هفته دوازدهم هستم و تا چند روز دیگه باید برم آزمایش غربالگری. تو رو خدا برام دعا کنید...

پاسخ:نام : پارمیس
سلام سلام من تازه عضوشدم هفته29 بارداریم

پاسخ:نام : soheila
نه گلی جان هنو تصویب نشده من که خودم از احسان و سبحان بدم نمیاد تا چی بشه

پاسخ:نام : گلی
سلام عاطفه جان، ممنون از راهنمایی هات ، من واقعا نمیدونم چی کار کنم که حالت تهوعم رو تحمل کنم، آخه واقعاغیر قابل تحمله، معده ددردهای شدید و طولانی می گیرم و بعدش عذر میخوام استفراغ میکنم، خیلی سخته

پاسخ:نام : گلی
زنده باشی سهیلا جون، خدا کنه حالت تهوع من هم تا ۴ ماهگی بیشتر نباشه، چون خیلی شدیده و عذاب آور، اصلا نمیدونم چرا من اینقدر بد ویارم، ایشالا کمر دردت خوب بشه، پیاده روی کن آروم آروم، بیشتر هم استراحت کن، همیشه میگن پسر کمر درد میاره واسه مامانش، نی نی منکه هنوز خیلی کوچولوئه ولی من بیشتر دل درد دارم، مواظب خودت باش تا پسر خوشکلت به سلامتی به دنیا بیاد ایشالا، راستی اسمش رو انتخاب کردین؟؟؟

پاسخ:نام : عاطفه
سلام به همه شما مامانای آینده! من هفته ٣٨ هستم,در مورد تهوع باید بگم تا جایی که میتونید تحمل کنی و سیرابی , هل, زنجبیل ... بخورید تا کاهش پیدا کنه!من تا همین امروزم تهوع داشتم و تا حالا با همین روش کنترلش کردم! در مورد جنسیت بچه که آیا به نوع ویار بستگی دارد یا خیر,باید بگم خیر قابل استناد نیست. راستی حتما ورزش های بارداری رو انجام بدید هم به امر زایمان کمک میکنه و هم رشد جنین! از هفته ٢٨ حتما با فرزندتون صحبت کنید, مطمین باشید میشنوه! برا کسب اطلاعات هم به سایت های پزشکی معتبر مراجعه کنید و فقط حرف متخصصین رو بپذیرید, و فراموش نکنید بهترین لحظات زندگیتونو تجربه میکنید!!!

پاسخ:نام : soheila
گلی من 25 سالمه. ایشاله زودتر بهتر شی من 4 ماهم که تموم شد حالت تهوعم خوب شد اما ترش کردن هنو دارم کمرمم از 3ماهگی تا الان شدیدا درد میکنه و روز به روز داره بدتر میشه

پاسخ:نام : گلی
سلام شادی جون، عزیزم به زمان تخمک گذاریت کاری نداشته باش، اگه باردار شده باشی باید به طور قراردادی اولین روز آخرین پری رو هفته اول بدونی، الانم صبر کن تا تاریخ پری بعدیت برسه، اگه نشدی ۲ ٬ ۳ روز بعدش اگه بی بی چک بذاری جوابش مثبت میشه.

پاسخ:نام : شادی
سلام دوستان، مامانهای عزیز من یه سوالی واسم پیش اومده...اونم اینه که نمی دونم الان تو هفته چندم هستم!چون توی هفته سوم پریودی یعنی ۲۲ پری تازه کیت تخمک گذاریم مثبت شد...الان نمی دونم که من تو هفته چهارم هستم یا هفته سوم بارداری؟نمی دونم الان لانه گزینی انجام شده یا نه؟ از کجا باید بفهمم که تخمک بارور شده یا نه! اینجا آزمایش خون نمی گیرن تا تست بارداری مثبت بشه...بعدش سونو می کنن...کسی می تونه کمکم کنه؟

پاسخ:نام : ستاره
سلام به همه مامانای خوب دنیا.من نمیدونم هفته چندممه اخه اولشه .آزمایشم مثبت بوده خیلی خوشحالیم.ی خورده بی حالم همش ضعف می کنم.درد باسن دارم و زیر شکمم سمت چپ گاهی تیر میکشه کسی میتونه راهنماییم کنه؟

پاسخ:نام : سهيلا
سلام. وقتي سر جنين در پايين قرار ميگيرد، اصطلاحا سفاليك ميگويند. بريچ وقتي است كه پاها و باسن نوزاد در پايين رحم قرار دارد.

پاسخ:نام : گلی
پس میوه بیشتر بخورم، ولی تاثیر دمیترون خوب بود حالم بهتر شده، من آخر همین ماه ۲۹ سالم تموم میشه، یعنی ۲۹ سالمه، این نی نی هم بچه اولمونه، تو چند سالته سهیلا جون؟

پاسخ:نام : گلی
خدا کنه صدای قلبش رو بشنوم تا خیالم راحت بشه

پاسخ:نام : soheila
گلی شنیدم قرص دمیترون یبوست میاره اگه یبوست گرفتی بدون از اینه . اره که شنیده میشه بچه خیلی بزرگه قشنگ کامل شده.راستی گلی چندسالته ؟

پاسخ:نام : گلی
سهیلا جون انگار این حالت تهوع دست از سر من حالا حالاها بر نمیداره، ۳ روزه دوباره تهوع برگشته و امروزم حالم به هم خورد، دیگه رفتم قرص دمیترون گرفتم که دکترم قبلا گفته بود بخورم واسه تهوعم، ولی دیگه رانیتیدین رو نمیخورم، چی کار کنم اصلا دوست ندارم اینقدر قرص بخورم خیلی واسه نی نی نگرانم که اینا براش ضرر داشته باشه، از طرفی هم حالم اینقدر بد میشه که نمیتونم لب به چیزی بزنم وایه همین مجبورم قرص بخورم که بتونم غذا بخورم، همش میترسم بچه ضعیف بشه اینقدر که‌ من میل به خوردن ندارم :( راستی این هفته باید برم دکتر، گفت سونوگرافی میکنه، روزی که برم میشه دومبن روز از هفته هشتم، این هفته ثدای قلب نی نی شنیده میشه؟؟؟

پاسخ:نام : زهرا
سلام مامانای گل ،انشالله همتون نی نیای نازتونو تو بغل بگیرین . من هفته 9 را دارم تموم می کنم ولی قندم بالاست تو رژیم هستم . خیلی نگرانم کسی هست شرایط منو داشته باشه ؟ برام دعا کنین .

پاسخ:نام : soheila
اره فاطمه حامله ای . بازم خبر از خودت بذار

پاسخ:نام : فاطمه
سلام خدمت همه ماماناي گل.من سيزده روز هست از پريوديم گذشته.تست بي بي چک انجام دادم يه خط کمرنگ نشون داد نميدونم حامله م يا نه سوزش سر دل دارم شبغ هم يه پام درد ميکنه بنظرتون من حامله ام

پاسخ:نام : گلی
مرسی سهیلا جان، ایشالا پسر گل و خوشگلت رو سالم و سلامت به دنیا بیاری، من اواخر بهمن یا اوایل اسفند زایمان میکنم ولی نمیدونم چرا حس خودم میگه دختر به دنیا میارم ، از اون سونوگرافی ابن سینا هم انجام دادم با زنجیر طلا رو مچم گرفتم دختر شد، حالا اینا که حرفه و سرگرمی، ایشالا سالم باشه، خودمم دوست ندارذم قرص بخورم ولی خب دردم خیلی شدید و غیر قابل تحمله

پاسخ:نام : soheila
نه گلی جان ایشاله اوایل مهر بدنیا میاد . هروقت معده دردت بهتر شد دیگه قرص نخور بازم هرچی باشه شیمیاییه بی ضرر نیس. قدیمیا میگن ترش کردن ماله پسره منم خودم پسر دارم.ایشاله زودتر بهتر شی

پاسخ: 1 2  
نام
آدرس ایمیل
*
تجربیات شما
 
ثبت اطلاعات
انصراف
GPS مچی FR 620