تعداد بازدید: 19031
 
 
دوره ماهیانه: سه ماهه اول
نام: هفته نهم

خلاصه:
در صورتی که شما در این هفته به سونوگرافی بروید ممکن است حرکت های نوزاد خود را بتوانید ببینید. و می توانید با استفاده از دستگاه اولتراسوند صدای قلب کودک خود را بشنوید.
 

اكنون اندازه كودك شما در حدود 2.5 سانتي متر (حدود اندازه يك دانه انگور) است و وزن او در حدود2 تا 3 گرم است، اما از آنجا كه ساختار فيزيكي بدن او شكل گرفته است، آمادگي آن را دارد كه به سرعت وزن اضافه كند. او هر روز به يك انسان كامل شبيه تر مي شود. دنبالچه جنيني او كاملا از بين رفته است و اجزاء بدن او (شامل اندامها، ماهيچه ها و اعصاب) آرام آرام شروع به كار خواهند كرد.سر او نسبت به سایر اندامش بزرگتر است و بصورت منحنی بر روی قفسه سینه است.

پلكهاي او در حالت بسته قرار دارند و تا قبل از هفته بيست و هفتم باز نخواهند شد. او هم اكنون نرمه گوش دارد و در آخر اين هفته، بخشهاي داخلي گوش او كامل خواهند شد. لب بالايي او نيز كاملا شكل گرفته است و دهان، بيني و سوراخهاي بيني او نيز مشخص تر شده اند. نوك انگشتان او كمي بزرگتر شده اند. تمام مفاصل اصلي (شانه ها، آرنجها، مچ ها، زانوها و قوزك پاها) در حال فعاليت مي باشند، كه به كودك شما امكان مي دهند تا اعضايش را حركت دهد. قلب او اكنون به چهار حفره تقسيم شده است و دريچه ها در حال رشد مي باشند. اندامهاي تناسلي بيروني او تشكيل شده اند، اما چند هفته ديگر مي توان تشخيص داد كه كودك شما پسر است يا دختر.دستگاه گوارش همچنان در حال توسعه است.مقعد تشکیل شده و روده ها در حال رشد هستند.علاوه بر آن ویژگی های اصلی تولید مثل مانند بیضه و تخمدان از این هفته شروع به شکل گیری میکنند. کودک شما در حال تغذیه از بند ناف می باشد که چندین هفته گذشته شروع به رشد و کامل شدن کرده بود.

 

ممكن است شما هنوز هم حامله به نظر نرسيد (البته اگر قبلا حامله شده باشيد، شكم شما زودتر جلو خواهد آمد) اما ممكن است از لحاظ روحي و عاطفي، شديدا متلاطم باشيد. تغييرات سريع خلق و خو در اين مرحله بسيار متداول است؛ اينكه به طور متناوب از احساس اينكه به زودي مادر مي شويد، سرخوش يا نگران شويد طبيعي است. اين احساسات ممكن است در طي دوران حاملگي و همچنين بعد از به دنيا آمدن نوزاد شما، ادامه داشته باشند. سعي كنيد كمي بي خيال باشيد. تقريبا همه زوجهايي كه در آستانه تولد كودك خود قرار دارند، نگران اين مطلب هستند كه اين كودك ممكن است چه تغييراتي در زندگي آنها به وجود آورد، اما اكثر آنها بعدا مي گويند كه مادر و پدر شدن بهترين چيزي بوده است كه تا به حال تجربه كرده اند.

شما ممكن است بيش از حد احساس نفخ يا باد معده كنيد. اين امر بدان علت است كه مقادير زياد هورمون پروژسترون كه بدن شما در اوائل دوران حاملگي توليد مي كند، ماهيچه ها و عضلات بدن شما (از جمله مجاري معده و روده) را شل مي كند. اين شل شدن عضلات، فرآيند هضم غذا را كند كرده و ممكن است موچب افزايش باد معده، نفخ، آروغ زدن، باد شكم و كلا افزايش احساسات ناخوشايند در ناحيه شكم، خصوصا پس از مصرف مقدار زيادي خوراكي، بشود.

سینه شما مدام در حال رشد است.البته ممکن است بعلت افزایش حجم خون رگ های آبی رنگ بر روی سینه شما ظاهر شود.و بعلت افزایش سینه، ممکن است در صورتی که سینه بند های بارداری را استفاده نمایید احساس راحت تری داشته باشید.

اگر شما بيشتر از 35 سال سن داريد يا در خانواده شما سابقه بيماريهاي ژنتيك مانند فيبروز كيستيك كه يك بيماري نادر مادرزادي است وجود دارد، ممكن است بخواهيد از مشاوره ژنتيك و يا آزمايش موسوم به CVS يا نمونه برداري از پرزهاي جفتي كه بين هفته دهم و دوازدهم انجام مي شود و برخي عيوب و ناهنجاريها را مشخص مي كند، استفاده كنيد.

ممکن است در این هفته ولع شما در مورد غذا بیشتر از پیش شود و حتی ولع به چیزهای عجیبی همچون زغال،گچ،یخ و ... پیدا کنید ولی لطفا جلوی خود را بگیرید و از خوردن این مواد بپرهیزید ولی از آنجا که این ولع شما نشانه نیاز بدن شما به مواد و یا ویتامین هایی خاص است این مورد را با پزشک خود،در میان بگذارید تا قرص های مکمل مورد نیاز را برای شما تجویز نماید.

اگر این هفته خونریزی ای مشاهده نمودید حتما حتما با پزشک خود در میان بگذارید.خونریزی از هفته 9 به بعد احتمال سقط جنین را به همراه خواهد داشت.

توجه داشته باشید که افزایش هورمون پروژسترون در دوران بارداری لوله های سیستم ادراری را شل می نماید و این امر امکان عفونت و برفک واژن را در دوران بارداری افزایش میدهد.سعی کنید در صورت مشاهده هر گونه تغییر به پزشک اطلاع دهید.برای درمان عفونت در بارداری می توانید زیر نظر پزشک از آنتی بیوتیک های بی خطر استفاده نمایید.

 

در صورتی که شما در این هفته به سونوگرافی بروید ممکن است حرکت های نوزاد خود را بتوانید ببینید. و می توانید با استفاده از دستگاه اولتراسوند صدای قلب کودک خود را بشنوید.

خیلی خوب است که اگر میتوانید به کلاس های قبل از زایمان و کلاس یوگا بروید. این امر هم میتواند به آگاهی های شما بیافزاید هم این که با سایر مادران باردار آشنا خواهید شد.

هنوز پوشیدن لباس های بارداری برای شما زود است ولی برای اینکه احساس راحت تری داشته باشید بهتر است لباس های خود را کمی آزاد تر انتخاب نمایید.

بهتر است که سعی نمایید اجسام سنگین را بلند نکنید.

بهتر است زمانی که مینشینید برای این که پاهایتان زیاد تحت فشار نباشند یک صندلی و یا زیر پایی بر زیر پایتان قرار دهید تا پایتان هم سطح بدنتان قرار گرفته و احساس راحت تری داشته باشید.

می توانید در صورتی که استرس دارید و یا نگرانی هایی از بدنیا آمدن فرزند جدید دارید برای مقابله به استرس از تمرین های تنفسی استفاده نمایید.

يك برنامه روزانه را براي ارتباط با كودك خود آغاز كنيد. مي توانيد هر روز دوبار، و هر بار به مدت 5 تا 10 دقيقه، در يك گوشه بنشينيد و به كودك خود فكر كنيد. براي بسياري از خانمهاي باردار، قبل از خواب و بعد از بيدار شدن زمان مناسبي براي اين كار است. در اين اوقات آرام باشيد و دستهاي خود را بر روي شكم خود قرار دهيد، بر تنفس خود تمركز كنيد و سپس به كودك خود فكر كنيد؛ به اميدها و روياهايتان، به اهدافتان به عنوان يك مادر، و.... اين كار مي تواند يك راه بسيار عالي براي آغاز پيوند بين شما و كودكتان باشد و به شما در جهت تبديل شدن به يك مادر در آينده كمك مي كند، همچنين از نظر رواني بازگشت به زندگي طبيعي پس از وضع حمل را تسهيل خواهد كرد.

 

تصویر نمای نزدیک

تصویر دو

تصویر سونوگرافی
 1  
بالای صفحه
کاربر عزیز لطفا تجربیات خود از این هفته بارداری را با دیگر کاربران درمیان بگذارید
نام : یاسمینا
سلام من ۲۵سالمه یه پسر ۲سالو ۸ماهه دارم الانم هفته دهم بارداری هستم. واسه پسرم شکمم خیلی کوچیک بود نترسید وزن بچه من ۴کیلو بود اما شکمم تقریبا اندازه خانوم ۴-۵ماهه بود

پاسخ:نام : مامي حنا
سلام منم توي هفته ي 25 هستم و اين بارداريم بسيار عاليه نسبت به بارداري اولم مي خوام بگم خدا پشت هممون هستش

پاسخ:نام : shaqa25
سلام من هفته 10 بارداریمه یکبار رفتم دکتر واسم ازمایش نوشت و گفت 3 ماهت که شد یه سونو بده الان من خیلی میترسم دوست دارم ببدونم بچه ام الان مشکلی نداره

پاسخ:نام : ستایش
سلام دوستان هفته سی ام هستم وحرکات پسرم خیلی کم شده یعنی از اول کم بودالان کمترشده وخیلی نگرانم کسی تجربه ای دراین زمینه داره؟؟؟؟؟

پاسخ:نام : مهسا
سلام.من هفته 37 هستم.8 روز دیگ گل پسرم دنیا میاد خیلی خوشحالم..تا 5 ماه ویار شدید داشتم ...از هفته 32 اب کیسه ابم کم شد ولی خدا رو شکر که همش گذشت.انشا الله که همه نی نی های سالمی به دنیا بیارن.

پاسخ:نام : مهناز
سلام به همه خانم های محترم،من هفته بیست و پنجمم ولی هنوز وزن اضافه نکردم و هر روز لاغر تر میشم،ولی رشد بچم خوبه،یکم نگرانم ،به نظرتون مشکلی هست؟

پاسخ:نام : nasrin
سلام دوستان هفته سی ام هستم دوس دارم این روزا تند تندبگذره وپسرم به دنیا بیاد ازحاملگی خسته شدم واسم دعاکنیدبچه ام صحیح وسالم به دنیا بیاد امیدوارم به حق شیرخواره امام حسین همه نی نی ها سالم وسلامت بیان بغل ماماناشون ودل ماماناشونو شاد کنن الهی امین

پاسخ:نام : حلماء
سلام من تازه عضو این سایت شدم.منم هفته 18 باردریم هست.ولی شکمم اصلا بزرگ نشده.به هرکی میگم حامله ام باورش نمیشه.کم کاری تیروئید دارم واز این لحاظ خیلی نگران دخترم هستم دعام کنید.

پاسخ:نام : مامان کیا
سلام دوستان .جنسیت نینی من هفته14مشخص بود.الان هفته 18هستم.سه ماه اول خیلی بهم سخت گذشت.ایشالانی نی همتون صحیح وسالم دنیابیاد.همچنین پسرگل من

پاسخ:نام : اقاساميار

سلام دوستان من توهفته ي ٢٩ باردارى هستم كم خوني شديد دارم واسم دعاكنيدپسرم صحيح سالم بدنيا بياد@@پاسخ:نام : فاطمه
من هفته هفتم بارداریمه اولین بچمه خیلی دلم میخواد بدونم جنسیتش کی معلوم میشه

پاسخ:نام : مامان مهزیار

سلام مامانای گل به همتون بابت این صبر و تحمل دوران بارداری خداقوت میگم من هفته 36هستم ومنتظر اومدن پسرمم میشه برام دعا کنید آخه مایلم زایمان طبیعی کنم میترسم لحظه آخرسرنوشتم عوض بشهپاسخ:نام : رویا

سلام.من 17هفته باردار ام .پسرم 6سالشه.منتظر نی نی دوم هستم.امیدوارم سالم باشه.جنسیتش نمیدونم.امیدوارم بتونم مثل زایمان اولم از پسش خوب بر بیام.ارزوی سلامتی و خوشبختی واسه نی نی و مامان نی نی ها میکنم.همه چیز خوبه خداروشکر.پاسخ:نام : محدثه

سلام.من هفته33هستم.ازاول بارداری تاالان هرروزمرتب سوره یس خوندم،بچه موبخداسپردم،دیگه نگران هیچی ش نیستم.خداخودش مواظب فرشته کوچولوهاش هست،اصلانگرانی بخودتون راه ندید.پاسخ:نام : الناز
بچه ها نی نی هاتونوبسپارید.به خدا بعدشم از امام زمان ع بخواید براشون دعا کنه.و اونایی که بچه دار نمیشن برین زیارت امام رضا ع چون خود آقا هم دیر بچه دار شدن،خیلی ایشونم بابت بچه دار نشدنشون اذیت کردن.جواب میگرین حتما.

پاسخ:نام : سحر
سلام ...اونایی که دوست دارن پسرداربشن دعای تو مفاتیح وبخوونن خیلی راسته من خوندم ونتیجه گرفتم...فقط بایداسم نی نی تونو محمد یا علی بذارید.....البته بازم هرچی خدا بخواد و مصلحت بدونه

پاسخ:نام : سیما
سلام به تمام مادرا و اونایی که ارزوی مادر شدن دارن .من هفته 35 بارداریم خواهش می کنم اینقدر استرس نداشته باشید و توکلتون به خدا باشه .

پاسخ:نام : مهسا
سلام به همه مامانهاي مهربون. من هفته ١١ هستم . هنوز مقداري حالت تهوع دارم كه اميدوارم هر چه زودتر حالم بهتر شه. وقتي پيغام هاتون خوندم ناخداگاه زدم زير گريه، آخه همش فكر ميكنم كه اين مدت تنهام و كسي حال منو نميفهمه با اينكه خداروشكر شوهرم خيلي بهم لطف كرده و همه جوره كنارمه ولي بازم احساس افسردگي و ناراحتي ميكنم. از ته دلم براي همگيتون آرزوي بهترينها رو دارم و اميدوارم كه خدا فرزند سالم و صالح نصيب تك تكتون بكنه.

پاسخ:نام : سایه
سلام کبوترجان.منم از هفته های اول نفس تنگی داشتم هنوزم همینجورم. بخاطر ویار شدید و سرگیجه مجبور بودم نشسته نماز بخونم.ایشالا بچت هرچی که هست سالم باشه.

پاسخ:نام : مامان ارش
من هفته ششم بارداری هستم یک هفته دیگه باید برم سونو برای تشکیل قلب خیلی زود نیست یعنی معلوم میشه.برام دعا کنیو

پاسخ:نام : رستا
سلام من هفته هیجدهم دختره خشگلم دوست دارم اسمشم رستا هست انشالله خدا به همه اونایی که بچه میخوان بهشون بده

پاسخ:نام : مامانِ هلیا
سلام فرشته هاے مهربون من هفته 22 هستم و خداروشکر حال دخمل خوشگلمم خوبه،از وقتی مادرشوهرم فهمیده بچم دختره خیلی عکس العمل بدی داشته،ولی فقط خدا میدونست که ما با چه نذر و نیازی بچه دار شدیم‌،خوشبختانه من و شوهرم عاشق دختریم،دو هفتس که خانواده شوهرم رو ندیدم و پر از انرژے هستم ;-)

پاسخ:نام : مامان سمیر
سلام کبوتر جان فکر کنم نی نیت دخمله:)

پاسخ:نام : سیمین
سلام دوستان من هفته ده بارداری هستم خیلی خوشحالم و از خدا ممنونم.چند روزه آب زیاد مینوشم حالت تهوع برطرف شده.

پاسخ:نام : هفته سی ام بارداری
سلام خانما ازتون خواهش میکنم اینقدپسر پسرنکنید به خود خداقسم که قهرش میگیره مگه دخترپسرفرق داره اینقدر سراین موضوع اعصاب خودتونو خرد نکنید

پاسخ:نام :
سایت خوبی دارید

پاسخ:نام : سایه
سلام دوستان.من هفته18هستم تاهفته16ویار وحشتناک داشتم اما حالا خداراشکرخوبم.نی نیم تکون میخوره هفته قبلم اولین بار صدای قلبشو شنیدم.ازته دل آرزو میکنم همه اونایی که آرزو بچه دارن این حس قشنگو تجربه کنن.

پاسخ:نام : کبوتر
سلام.من هفته ششم بارداري هستم.بااينکه بيشترروزحالت تهوع وخستگي شديددارم اماخيلي خوشحالم.شوهرمم همينطور.اين بارداري اولمه.خيلي احساس نفس تنگي ميکنم.مخصوصاموقع نمازخوندن خيلي اذيتم .به زور دولا راست ميشم.خداروشکرميکنم.چندشب پيش هم خواب ديدم سه قلوپسرزاييدم!!خواب سه تاشمع هم ديدم !نکنه راست باشه!

پاسخ:نام : مینا
سلام من تو هفته نوزده بار داری ام و بچم دختره سونو تو این هفته احتمال خطا داره؟

پاسخ:نام : سارا
سلام من هفته سی ودو بارداریم ودیگه واقعا خسته شدم وحوصلم دیگه تموم شده اخه من از هفته هفت به بعد استراحت بودم الانم دارم روز شماری میکنم که برسم به ماه نهم

پاسخ:نام : فرانک
سلام به همه مامانا .من هفته 22ام حالم خیلی خوبه .ولی اوایل بارداری شوهرم از اینکه بهش دروغ گفته بودم ازم شاکی بود اما منو نزده ولی کلی کارهای حماقت آمیز انجام دادم آخه عقل درست و حسابی ندارم

پاسخ:نام : لیلا
سلام من هفته 11 بارداری هستم از هفته8 تکرر ادار دارم هر نیم ساعت یه بار دارم دیوونه میشم

پاسخ:نام : مرضیه
سلام من هفته 24 هستم ، بهسا دخترمه بچه ی اوله خیلی سخت قبول کردم آخه دلمم برای شوهرم پسرمیخواست اما شوهرم راحت قبول کرد

پاسخ:نام : sepideh
من اولین بارداریم هست و تجربه خاصی در این زمینه ندارم

پاسخ:نام : سحر
سلام به همگی انشاالله هرکسی که صاحب نی نی نشده خدا بهش یه نی نی سالم بده .هفته هفتم بارداری هستم ۷۰۰ تا پروتیین دفع میکنم برام دعا کنید دکتر گفته یا بچه یا جون خودت یکیش رو انتخاب کن محتاجم به دعاهاتون ممنون

پاسخ:نام : سارا س
سلام دوستان من یک ساله الرژی شدید پوستی گرفتم از طریق غذا.دوست دارم مادر شم ولی نمیتونم اقدام کنم چون قرص سلکسیب و مونته لوکاست میخورم.هیچ دکتری بهم امید نداده فقط گفتن باید الرژیت خوب شه.که دکتر الرژی هم گفته ممکنه تا ۵ یا ۱۰ سال شایدم تا اخر عمر خوب نشی.خیلی ناراحتم و کارم فقط گریه و دعاست.نمیدونم چه حکمتی هس که نمیتونم طعم مادر بودن رو بچشم.خدایا کمکم کن.بچه ها برام دعا کنین من عاشق بچه ام.....

پاسخ:نام : مامان محمد صادق
سلام به همه مادرای سرزمینم.منم هفته 17 بارداریم هست.از خدامیخوام به حق حضرت زهرا(س)به همه کساییکه آرزوی بچه دار شدن دارند بچه بده. هرموقع دلتون گرفت حتما این ذکر روزیاد بگید در اون شگفتی زیادی می بینید. استغفرالله ربی واتوبوالیه لطفا برای من هم دعا کنید.ممنون

پاسخ:نام : مامان علي كوچولو
با سلام حضور مامانهاي عزيز من هفته 21 بارداري هستم و بچم پسره از زايمان خيلي ترس دارم دعام كنين من وزنم 91 الان جچيكار كنم كم وزن پيدا كنم و در ضمن خارش سينه و شكم و گز گز دست دارم و كف پاهام داغ ميشن

پاسخ:نام : سپیده
سلام دوستان. من فردا وارد هفته شانزدهم میشم. امروز با شوهرم دعوام شد و کلی حرص خوردم و انقدر دلم درد گرفت انگار که داشت یه چیزی از توی دلم کنده میشد. شوهرم اصلا درک نمیکنه بعضی اوقات که من باردارم و منو عصبی نکنه. به نظرتون چیکار کنم. حتی دوبار هم زد توی سرم. موبایل من و تلفن خونمونمونم خرد کرد.

پاسخ:نام : مینا
سلام مامانا منم هفت هفته و دو روزمه هنوز سونو ندادم این هفته میرم تا قلب خوشگلشو ببینم خدا کنه همه چیز رو به راه باشه ان شالله

پاسخ:نام : شراره
سلام به همه مامان عزیز.من توهفته 20هستم خدابعداز3سال یه دختربهمون داده خیلی خوشحالم فقط فعلابچم تکون نخورده نگرانم انشاا...که بچه همتون سالم باشه بچه خودمم همینطور.التماس دعا

پاسخ:نام : ريما
سلام من اولين روزآخرين پريوديم 23دي بوده.الان 4روزه پريودم عقب افتاده.يعني باردارم؟هفته چندم حساب ميشه؟

پاسخ:نام : نينا
سلام.من چهارروزه که ازموعدپريودم ميگذره.اماپريودنشدم.فکرکنم هفته دومم باشه.خيلي ذوق دارم.کاش حدسم درست باشه.

پاسخ:نام : مامان پرهام
سلام هفته بیست وهفتم بارداری ام خداروشکربارداری خوبی روسپری میکنم بچه ام هم پسره کمی از زایمان میترسم واسم دعا کنید

پاسخ:نام :
سلام منم هفته دهم هستم به مادر شوهراتون اجازه ندین دخالت کنن

پاسخ:نام : مری
سلام من هفته 18 بارداری خود هستم و تازه عصو شدم..از مطالب خوبتون استفاده خوبی میکنم..ممنون از سایتتون

پاسخ:نام : آمنه
سلام،من توهفته چهاردهم هستم،دیروزرفتم سونوجنسیت بچم روگفت پسره،دکتره خیلی باقطعیت میگفت،میگه دستگاه من قابلیت این روداره که زیر4ماه تعیین جنسیت کنم،ولی من هنوزدوست ندارم به کسی بگم چون شک دارم،هرچندبرای من وهمسرم اصلافرقی نداره که چی باشه،فقط سالم بودنش مهمه،بخصوص که بچه اولمونه،الهی همتون سالم وسرحال باشین وبچه های نازتون روبسلامتی بدنیابیارین.

پاسخ:نام : نرگس
سلام من 15 هفته 5 روزمه توى سونوگرافى ديروزم گفتن جنينت خيلى کم تحرک بااينکه رفتم شيرينى خوردم ولى باز هم همين بود ءيا خطر داره بچه سو مه

پاسخ:نام : نسرین
سلام صدف جون.به حرفاش اهمیتی نده فک کن مادر خودته تا بتونی راحت تر کنار بیای باهاش چون باید تا آخر بارداری تحملش کنی و اعصاب خورد واسه نی نی خوب نیست.حساس نشو.

پاسخ:نام : مامان سمیر
صدف جون جوابشو بده خیلی آروم و ریلکس بگو ما آرزو داریم بچمون دختر باشه البته صبر کن ببین جنسیتش چیه بعد پسر شد که شد ولی اگه دختر شه هی میگه چرا پسر نشد چرا فلان نشد برو سونو وقتی فهمیدی دختره بگو من عاشق دخترم و نمیدونم کمی سیاست بکار ببر اعاب و اینا رو ول کن یاد بگیرید اجازه ندید کسی دخالت کنه تو زندگیتون چون بعضیا فک میکنند همه چی باس به دستور شون انجام شه حتی آفریده ی خدا ولی فقط صبر کن ببین جنسیت نی نیت چیه بعد شروع کن بگو واااااای من عاشق دختر بودم من خودم شخصه وقتی میخواستم اسم انتخاب کنیم الکی گفتم تو خواب دیدم پسره و اسمشم گذاشتیم علی:-) در حالی که دختر بود اسمشو گذاشتیم ملودی ولی طی یه سری اتفاقات خیلی شیک به همه اعلام کردم اسم دخترمو نذر کردمو گذاشتم زهرا همه هم نشستن سر جاشون

پاسخ:نام : صدف
ابجیا راهنماییم کنین لطفا.چطوری با اعصابم کنار بیام؟بهتره مادر شوهرمو تو این دوران نبینم؟

پاسخ:نام : صدف
سلام دوستای گلم.من هفته ی سیزده بارداریم.مادرشوهرم پسر پسر میکنه.اعصابم خراب میشه.برا من هیچ فرقی نداره فقط سالم و صالح باشه.چطوری با اعصابم کنار بیام؟هر وقت میبینمش یه چیزایی میگه منم عصبانی میشم.کمکم کنین دوستان.

پاسخ:نام : النا
سلان.من هفته ششم بارداریم.میزان هورمون تو خونم کمه.دکترم میگه احتمالا خارج از رحمه.دو روزن هست لک بینی دارم. واسم دعا کنین.خیلی میترسم.

پاسخ:نام : خاله سارا
سلام به همه مامانا امیدوارم حال خودتون ونی نیاتون خوب باشه من امروز واردهفته نهم بارداری شدم من وهمسرم ازقبل برنامه ریزی کردیم که بچمون تونیمه اول سال به دنیابیاداماخواست خدااین بودکه نیمه دومی بشه اونم فقط برای 3روز ازحس مادرشدنم خوشحالم وازخدامیخوام که به همه چشم انتظاران بچه عطاکنه یه چیزدیگه چرابعضیاپسری هستن نمیدونم امابرامن واقعاهیچ فرقی نمیکنه که دختربشه یاپسرچون هردوش عزیزه ودوست داشتنی

پاسخ:نام : ز .ف
سلام تو خدا برام دعا کنین

پاسخ:نام : ز .ف
من قصد بارداری دارم ولی میترسم

پاسخ:نام : صدف
سلام ب همگی.دوستان من هفته ی سیزده بارداریم.حالت تهوع فقط صبح ها دارم.زیاد حالم بد نیست خدا رو شکر.مادر شوهر همش پسر پسر میکنه برا من هیچ فرقی نداره شوهرمم مثل منه.دعا کنید بچم سالم و صالح باشه.مادر شوهر هر روز عصبیم میکنه میگه پسره.

پاسخ:نام : پروا
سلام من هفته ی17هستم همه چیز خوبه اما فقط نمیدونم چرا زیرمعدم خیلی احساس گرماوسنگینی میکنم

پاسخ:نام : سحر
سلام به همه من هفته پانزده بارداری هستم ولی هنوز وزنم اضافه نشده خیلی میترسم

پاسخ:نام : پری
سلام من هفته نوزدهم هستم،دوشبه نینیم خیلی تکون میخوره امروز رفتم سونای آنومالی خداروشکر بچم سالم بود جنسیتشم دختره خدایا مادر شدن رو نصیب همه اونایی که آرزوشو دارن کن..الهی آمیــــــــــن

پاسخ:نام : مامان علی
سلام به همه مامانا من بارداری دوممه ،هفته دوازدهم خدا رو شکر همه چیز خوبه انشاالله خدا به هممون بچه سالم و صالح بده

پاسخ:نام : سارا
سلام به همگی منم بارداری اولمه راستش تو 13 هفتگی بهم گفتن نی نی جونم پسره من خیلی دخملی دوس داشتم اون روز ناراحت بودم اما به خودم اومدم دیدم چه ناشکری بزرگی کردم حتی من نمیتونم ناخن اون بچه رو بوجود بیارم بعد دارم نسبت به جنسیتش تصمیم میگیرم خداروشکر که الان دارمش و از خدا معذرت میخوام التماس دعا دارم از همگی

پاسخ:نام : مریم
سلام دوستان من هفته هفتم بارداری هستم ساک بارداری تشکیل شده فردابایدبرای سونوبرم یه کم استرس دارم امیدوارم برای همتون بارداریتون راحت باشه

پاسخ:نام : الهه
سلام دوستان من هفته۱۲بارداری هستم اولین بارداریم هستش..من الان دو سه هفته میشه که دهنم تلخ همش باید یه چیزی تو دهنم باشه.انقدشکلات خوردم میترسم قندبگیرم.چیکارکنم؟؟؟

پاسخ:نام : سعیده
سلام به همگی. من تازه وارد هفته پانزدهم شدم. شکر خدا همه چیز خوبه. امیدوارم خدا به هممون فرزند سالم و صالح بده. من نمی دونم چرا خیلی دوست دارم بچم دختر باشه. امیدوارم یه دختر سالم باشه. اگه پسرم شد طوری نیست. خواست خدا بوده دیگه. انشالله هر چی هست سالم باشه. بی صبرانه منتظرم تکوناشو حس کنم. ولی واقعا نمی دونم که ایا از عهده بزرگ کردنش ما برمیایم یا نه. تربیت بچه چیز کمی نیست. خدایا خودت کمک کن

پاسخ:نام : خدیجه
من هفده نوزدهمم هنوز تکونش حس نکردم ونمیدونم جنسیتش چیه خیلی استرس سلامتیش دارم

پاسخ:نام : پریسا
سلام به همه مامان گلی ها من هفته نوزدهم هستم فردا میرم سونا برای تعیین جنسیت،دو شبه از استرس شدید نخوابیدم.. متاسفانه من همزمان با دو تا از جاری هام حامله شدم که بچه اون دوتا پسره مادرشوهرم هم تمام ذهن منو درگیر کرده که ایشالا بچه توام پسر بشه..جالبه که تا الان تمام هفتا نوه پسر شدن جز یه دختر...با اینکه برای من هیچ فرقی نمیکنه اما ناخواسته استرس دارم که اگه دختر شد .... خدایا کمکم کن که فقط به سلامت بچم فکر کنم ولاغیر ...

پاسخ:نام : مامان عرشیا
سلام دوستان من هم درهفته 19 بارداری هستم ،فرزند دوم هست بهم گفتن دختره بچه اولم پسر هست خیلی خوشحالم که دوتا شو دارم.

پاسخ:نام : میترا
با سلام و خسته نباشید در متن هفته 26 شما گفته اید (در بخش تغییرات مادر) در حال ورود به ماه ششم هستید در حالی که اشتباه است در حال ورود به ماه هفتم درست است. با سپاس

پاسخ:
درود بر شما، ممنون از نکته سنجی شما.


نام :
سلام من هفته نوزده بارداری هستم امشب یه لکه خفیف دیدم دارم از استرس میمیرم نمیدونم چیکار کنم

پاسخ:نام : راشده
سلام این سری رفتم دکتر گفت جفتت پایینه تو هفته 24 ام. خیلی نگرانم مشکلی به وجود نیاد. دکتر گفت پیاده روی نکنم و مسافرت نرم و نزدیکی نکنم. کسی این مشکل و داشته .

پاسخ:نام : گیسوم
سلام خوش بحالتون که یه فرشته تو دلتون دارین. من و شوهرم عاشق نی نی هستیم الان چند روزه کمردرد شدید و نفخ شدید یکمم بعد از غذا حالت تهوع خفیف دارم ترشحاتمم زیاد شده به نظرتون احتمالش هست صاحب یه فرشته شم؟؟؟ ایشالله که منو شوهری به ارزومون برسیم

پاسخ:نام : مامان تنها و غریب
دوستان من فردا میرم واسه تعیین جنسیت..خیلی استرس دارم برام دعا کنید که اول بچم سالم باشه دوم یه دخمل ناناز باشه تا من و از تنهایی دربیاره.

پاسخ:نام : آناهیتا
سلام دوستان.من ببارداری اول تجربه میکنم.اما متاسفانه الان که هفته11 اما همش تو رختخواب هستم و مدام بالا میارم ب6هم میخورم. اما فایده نداره.زنحبیل هم خوردم اصلا هم میل به غذا ندارم.حقیقت خبلی خسته شدم

پاسخ:نام : مامان سمیر
بیکس عزیز ول کن این حرفا رو رفته رفته عادت میکنه بهش بگو یکی از دوستات بعد مدتها باردار شده مشکل از همسرش بو د ولی الان قراره همون دخترهم بره پیش فرشته ها چون بهش خون نمیرسه البته ببین قلق همسرت چطوریه بعد بگو بگو شکر خدا بچمون از این مشکلا نداره و سالمه

پاسخ:نام : بیکس
سلام مجدد،مامان سمیرجان ممنون ک پیامم خوندی وجواب دادی،بخداخیلی تنهام،اول ک میخواس سقطش کنم ب بدبختی راضیش کردم،ولی هنوزم میگه بدنیااومدپیش من نیارش،همه توکلم ب خداس،خیلی بغض دارم ولی بخاطرنی نی جلوخودمومیگیرم،دلم میخوادساعتهاگریه کنم،نمیدونم قراره چی بشه،تازه ازهمین الان نگران اینم ک نکنه بچه دومم همینطوربشه،من۲۰سال بیشترندارم،بخداظرفیتش ندارم،کمکم کنیدبگین چطورباهاش کناربیام.

پاسخ:نام : مامان سمیر
آمنه جون اگه میتونی صبر کنی هفته ی هفده به بعد برو

پاسخ:نام : مامان مينا
سلام من هفته ١٠بارداري هستم و أين دومين تجربه بارداري من هست دخترم ٧سالشه هنوز دكتر نرفتم هرجقدرسر اولي حساس بودم اين دفعه ريلكسم

پاسخ:نام : شيما
سلام من هفته بيست و يكم هستم و تاحالا 5 كيلو اضافه كردم. از هفته 16 تا بيست و يك 3 كيلو اضافه كردم . ايااين طبيعيه?نكنه قند بارداري باشه?

پاسخ:نام : مامان آیسل
من یه دختر 5 ساله به اسم آیسل دارم الان هفته 17 هستم و این هم یه دختر ناز دیگه است خیلی خوشحالم که برا دخترم آبچی میاد ان شالله همه نی نی ها سالم به دنیا بیان. نمی دونم اسم دختر کوچولومو چی بذارم ؟!

پاسخ:نام : مامان سمیر
بیکس عزیز سلام ای بابا انگار همسرتون نمیدونه تعیین کننده ی جنس خودشه زن هیچچچچچچچچ نقشی در جنسیت فرزنذ نداره همسر من مشکل داشت همیشه مطمئن بودم هر وقت باردار شدم صد در صد دختر میشه والان هم دختره اینو نمیخوام یعنی چی؟ از کجامطمئن هستش بعدی پسره؟ در ثانی یادتون بمونه اونایی که بچشون دختره اسپرم ضعیف بوده این مورد صد در صد نیست ولی هشتاد درصدش صحت داره راستی من آمینوسنتز شدم درسته هزینه اش خیلی زیاد شد ولی خیالم راحت شد دخترم مشکل کروموزمی نداره ولی مشکل خونرسانی داره که زنده موندش تو شکمم سخته هر چند تا زمانی که هست در قبالش مسئولیم

پاسخ:نام : آمنه
سلام به همه مامانای گل،من هفته13بارداری هستم،12هفته اول زیادحالت تهوع نداشتم ولی شروع هفته 13حالم افتضاح شد،تاسه روزنتونستم چیزی بخورم،تااینکه زنجببل به دادم رسید،پیشنهادمیکنم هرکی این مشکلوداره یه کم توچای حل کنه وبخوره،یه سوالم داشتم کی جنسیت بچم مشخص میشه؟میخوام وقتی برم سونوکه جواب قطعی بهم بده،صبرم تموم شده:-S

پاسخ:نام :
سلام به همگی، سعی کردم همه نظراتو بخونم ولی خیلی بود نشد خیلی خوب شد شما رو پیدا کردم منم توی هفته نهمم اولین بارداری هنوز به مامانمم نگفتم که باردارم خیلی دلم میخاست با کسی دربارش حرف بزنم و از لحاظ روانی تخلیه بشم خداروشکر که اینجا رو پیدا کردم ;-):-)

پاسخ:نام : راشده
سلام من تو هفته 24 بارداری ام خدا را شکر از هفته 21 تکوناشو حس می کنم .خیلی احساس خوبیه. خیلی اضافه وزن پیدا کردم 9 کیلو و نگرانم. اصلا جلوی شکممو نمی تونم بگیرم.

پاسخ:نام : مینا مامان راتین
سلام من نه هفته هست باردارم بچه دومم هستش من تو هفته چهارم خیلی ترسیدم رفتم سونوگرافی گفت جنین قابل رویت نیست ولی سه هفته بعد رفتم صدای قلب نی نیم شنیدم خیلی خوشحالم خیلی میترسم چون ناخواسته بوده برام دعا کنید

پاسخ:نام : فيروزه
سلام من فيروزه هستم اول يك سلوات براى سلامتى همهرمامانها و نى نىً هاشون بفرستيد من پار سال يك باردارى خارج از رحم داشتم و بعد ١٣ ماه به خواسته خدا دوباره باردار شدم خيلى خوشحالم الان توى هفته هفتم هستم ولى خيلى زياد حالت تهوع ندارم توى باردارى قبلى خيلى حالم بد ميشد حتى نميتونستم آب بخورم ولى توى اين ندارم برام دعا كنيد كه انشلا بچم به سلامتى به دنيا بيارم ❤️

پاسخ:نام : معصومه
سلام مامانایی که حالت تهوع شدید دارن میتونن با مشورت دکترشون امپول دیمترون بزننمن حالت تهوع شدید داشتم حتی الان که هفته بیست و دو هستم اما با امپول دیمترون حالم خیلی خوبه

پاسخ:نام : آنا
سلام روز همه خوش منم تو هفته هجدهم بارداری هستم دوست داشتم تواین گروه باشم از تجربه شمااستفاده کنم

پاسخ:نام : نسرین
سلام به همه شکرخدا بالاخره از هفته پیش تکونای دخترم رو حس کردم الانم هفته ۲۵ام هستم خیلی لذت داره همش دوست دارم دراز بکشم ک تکوناشو بیشتر حس کنم.خدا این لذت رو نصیب همه آرزومنداش بکنه.

پاسخ:نام : گل خانم
سلام به همه ی عزیزان, من هفته 10 بارداری هستم, از هفته 6 حالت تهوع داشتم و از هفته 9 روزی یک یا دو بار گلاب به روتون میشم, قرص b6 میخورم, امیدوارم که خطری برا بچم تداشته باشه, برای همتون دعا میکنم و محتاج دعاتونم, فقط به خدا توکل کنین. گر نگهدار من آنست که من میدانم......شیشه را در بغل سنگ نگه میدارد

پاسخ:نام : بیکس
سلام من هفته چهاردهمم،دکترم گف بچه دختره،شوهرم پسردوس داره میگه اینونمیخوام،تنهاجان بدون تنهانیسی،مثل توزیاده،مازناانگارگناه کردیم زن ب دنیااومدیم،خوش حال اونایی ک شوهراشون تواین مسیرتنهاشون نمیزارن،تنهاجان سخته ولی نگهش دار،اگه واقعادوستت داشته باشه برمیگرده،مرداباغروربی جاشون ماهاروخردمیکنن،من ازهمه مردابدم میاد.

پاسخ:نام : ریما
با سلام من هم هفه 13 بارداری هستم دومین بارداریمه اولین بارداریمو که هفته 30 بارداری به خاطر جفت سرراهی و خونریزی زیاد سزارین شدم بچه دختر بود بعد از 2 روز تلف شد تو این یکی هم فقط به خدا توکل کردم خدا به همه مامانا کمک کنه

پاسخ:نام : سمیه
سلام به دوستان گلم،من تو هفته 13 بارداریم،این دومین بارداریم هست،ویارم تموم شد،ومنتظرم این ماهها هرچه زودتر تموم بشه،تازشم کمردرد دارم.امیدوارم همتون بچه های سالم وپاک پرورش بدید.ایام به کام.

پاسخ:نام : آدرینا
سلام من هفته سی ام بارداریمه یه دختر دارم ب اسم کیانا این یکی پسره بین اسم ماهان و کسری موندم کدومشو بذارم لطفا کمکم کنید

پاسخ:نام : معصومه
سلام ممنونم از کامنتهای قشنگتون من باوجود نداشتن نی نی ولی حس قشنگشو باحرفای شما حس کردم شش روزه اقدام کردم برا این میزبانی پرهیاهو یه کم کمرم درد میکنه ارزو دارم همه زنان سرزمینم بتوانند میزبانی کنند از عزیزترین مهمان خدا دوستتان دارم

پاسخ:نام : مامان ویلیام
من در هفته سی ام بارداری ام یه پسر خوشکل تو راه دارم که با اومدنش بیماری میگرن مامانش خوب شد در طول حاملگی هم اصلا تهوع نداشتم الان هم پسرم 3 روزه که سکسکه میکنه من و باباش منتظریم بیاد و زود بغلش کنیم مرسی پسرم که اینقد خوب و آرومی

پاسخ:نام : پروانه
سلام بچه هامن توهفته ی ششم هستم؛هرچی میخورم سیرنمیشم وبه زورم نفس میکشم وبه شدتم لرزمیکنم؛نمیدونم مشکلم چیه؛برام دعاکنین

پاسخ:نام : هدیه
فقط یه مشکلی دارم الان که تو هفته سیزدهمم دوباره کع صبحانه میخورم اون صبحانه رو بالا میارم نمدونم چرا ؟

پاسخ:نام : هدیه
سلام منم تو هفته سیزدهم هستم یبار سقط داشتم با فاصله دوماه باردارشدم خداروشکر نه تهوع نه کمردرد هیچی نداشتم جز یکم سردرد وخوراکمم عالیه پنج شنب

پاسخ:نام : زهرا
سلام مامانی مهربون و شایسته. به همه تبریک میگم. منم هفته پنجممه. ساک حاملگی دیده شده اما جنین نه. برام دعا کنید.

پاسخ:نام : هستی
سلام به همه ی مامانای عزیز،ایشاا... اگه هنوز باردارین و چشم انتظار،خدا بهتون یه نی نی صالح و سالم بده و خودتونم سالم در کنارش باشین...اولا خواستم به کاربر عزیزبه اسم تنها بگم:ناخواسته بودن بچه تو فرهنگ ما خیلی بد جا افتاده،بابا مهم اینه که خدا خواسته و الان هست...اصلا ما چکاره ایم که بخوایم حق حیات رو از کسی که تو بوجود اومدنش حتی ذره ای دخالت نداشته،بگیریم؟همسر شما میتونه تضمین بده که بعد سقط شما بازم بچه دار میشین؟گذشته از اون از قهر خدا باید ترسید...این مدته سعی کن کمتر با شوهرت در ارتباط باشی و بذاری اونم درست فکر کنه و عجولانه تصمیم نگیره...دوما روی صحبت با کاربر عزیز به نام الهام ه،واقعا چرا باید آزادی جنسی تا حدی باشه که آخرش به ضرر دختر تموم شه؟فکر کردی سقط کردن عذاب وجدان نمیاره؟تو رو خدا یه ذره تو رفتارامون خدا رو در نظر داشته باشیم...توبه راه واقعا خوبیه به شرطی که سرش بمونی...من خودم هفته ی یازدهم بارداریم هستم و از تهوع و استفراغ و سردرد واقعا خسته شدم...البته شربت معده جالینوس و قرص اوندانسترون واسم معجزه کرد...خداروشکر بعد استفاده ی اونا حالم خوبه...ایشاا... نی نی های همگی تون سالم و صالح بدنیا بیان،نی نی منم که زندگیمه و اولین حس مادر شدنو بهم داده،صالح و سالم بدنیا بیاد...التماس دعا.

پاسخ:نام : فائزه
سلام دوستای عزیز.من تو هفته 29 بارداری هستم.شکمم خیلی بزرگ شده.تاریخ زایمانم 26 فروردینه .برام دعا کنید که زایمانم طبیعی باشه

پاسخ:نام : مامانی
سلام. من توهفته 18 دیروز رفتم سونو چهاربعدی گفت نی نی کوچولوم پسره خیلی منتظرشم ایشالا سالم وصالح باشه برای همتون دعامیکنم شماهم منو و گل پسرمو دعاکنین لطفا

پاسخ:نام : مامان تنها و غریب
من دو سه روزیه حرکتهای نینیم رو حس میکنم مثل ماهی تو شکمم حرکت میکنه مخصوصا وقتی چیز شیرین میخورم. خیلی حس دلچسبیه. من هفته نوزدهم رفتم و هنوز جنسیتش رو نمیدونم... خدایا شکرت به خاطر این هدیه دوست داشتنی

پاسخ:نام : پریسا
سلام،من هفته ۱۷ هستم،حدود سه هفته دیگه میرم سونا تا مشخص بشه خدا بهم چی هدیه داده‌،حالمم الحمدالله خوبه،شمایی که ناراحتین از باردار شدنتون بخدا بزرگترین حکمت خدا مادر شدنه... هرکدوم از ما میتونستیم نازا باشیم،بازم خداروشکر.......

پاسخ:نام : نسرین
گل مامان خانم سلام. من الان هفته ۲۳رو تموم میکنم ولی هنوز چیزی حس نکردم خیلی عجله داری.نگران نباش.انشاالله تو زودتر از من بتونی نی نیتو حس کنی.

پاسخ:نام : مامان سمیر
گل مامان عزیز این حس ها کاملا طبیعیه سعی کن از استرس ها نداشته باشی چون رو سلامت جنین اثر میذاره سونوگرافی همیشه بودن یا نبودن رو تایید میکنه بیخودی نگران نباش و به فکر تغذیه ی سالم باش همین

پاسخ:نام : گل مامان
سلام.من هفته11 بارداری هستم.ولی اصلا تو شکمم هیچی حس میکنم چیزی نیست یا شایدم خدایی نکرده از بین رفته باشه.شماهم هیچ حسی ندارید مثل من یا که حسش میکنید.یا از کجا مطمــــــن مشید که هست. خواهش میکنم راهنماییم کنید.

پاسخ:نام : عاطفه
سلام دوستایه گلم من سنم خیلی کمه ۲۰ سالمه الان هفته نهم میترسم از بچه داری...همسرم و خانواده هامون خیلی دوس دارن ولی من اصلا..نمیتونم باهاش کنار بیام توروخدا یکی جوابم و بده دارم دیوونه میشم..سخته..نمیخواستم..ییهو شد

پاسخ:نام : مامان تنها و غریب
سلام به همگی. تو هفته 18 هستم و دو هفته دیگه باید برم برای تعیین جنسیت. هنوز از نظر روحی به اون آرامش نرسیدم ولی بزرگ شدن شکمم باعث میشه تنهایی و غریبی ام رو از یاد ببرم. از همه مهمتر همسر نازنینمه که برام مادری کرده و همسری تو این مدت. من 5هفته تمام آنفولانزا گرفتم که به خاطر بارداریم بهم دارو ندادن و این پنج هفته بدترین دوران توی بارداریم بوده مخصوصا سرفه های شدیدم.اما خوشبختانه دکترم گفت نگران نینی نباش چون اون جاش امنه. ولی وجود فرشتم همراهم همیشه آرومم میکنه. امیدوارم همه فرشته ها سالم و سرحال باشن با ماماماشون.

پاسخ:نام : elham
توهفته هفتم هستم و حالت تهوع شدید دارم لطفا راهنماییم کنید سلام

پاسخ:نام : گلنار
سلام مامانای مهربون.امیدوارم همگی شاد و سلامت باشید.من تو هفته 28امم.امروز رفتم دکتر گفت کمبود آهن داری و بهم قرص آهن داد.خیلی نگرانم.حالا باید چه کار کنم؟ :(

پاسخ:نام : افسانه
سلام.من هفته 8 بارداریم خیلی خوشحالم که صاحب یه نعمت الهی میشم.دو روز دیگه نوبت دارم برم صدا قلب بچم رو بشنوم برام دعا کنید. در پناه خدا

پاسخ:نام : ریحانا
سلام مامانا نمیدونم چرا امروز دلم خیلی گرفته کاش انلاین میتونستم با یکیتون صحبت کنم من هفته 18بارداریمه الان هم دخملم داره وول میخوره برام دعا کنید دختر دومم هم به سلامتی بدنیا بیاد

پاسخ:نام : سمانه
سلام من هفته بیست و دوم بارداری ام از هفته هجدهم کم کم متوجه حرکات پسرم شدم و الان هم شکر خدا شدید تر شده. اما کسانی که میگن متوجه حرکات جنینمون نمی شویم یکی از علتهاش افقی خوابیدن جنین است لطفا نگران نباشید و به کوچولو هاتون فشار نیارید التماس دعا

پاسخ:نام : ریحانا
سلام به همه دوستان چه اونایی که بچه اولشونه چه اونایی که بار چندمشونه من یه دختر خوشگل 7ساله دارم الان هم هفته 19 بارداریمه بازم یه دختر خوشگل تو راه دارم توکلتون فقط به خدا باشه کافیه .خودش مراقب نینیاتون هست .تکون خوردن بچه ها با هم فرفق میکنه اونایکه باراولشونه دیرتر متوجه تکون خوردن بچه میشن پس نگران نباشید

پاسخ:نام : سمیه
سلام من هفته ۲۲بارداریم رامیگذرانم وزن جنین ۲۵۰گرم است به نظرتون وزنش طبیعیه یانه اگر طبیعی نیست من راراهنمایی نمایید

پاسخ:نام : مهتاب
سلام دوستان گل ایشاله اونایی که مثل من حالشون بد هست خوب بشن من هفته 16 بارداری هستم و حالم خیلی بد بود تهوع و استفراغ شدیدوخون دماغ هم میشم و سر درد و گردن دردوگاهی بی تابی و بی حوصلگی شبا هم خوب خوابم نمیبره گاهی گریه میکنم و لی فکر اینکه تیرماه یه نی نی خوشگل تو بغلم امید میگیرم شوهرم خیلی درکم میکنه و مدام دلداری میده برای منم دعا کنید.

پاسخ:نام : نسترن
سلام مامانای عزیز من تو هفته 5بارداری ام یه دخمر 12ساله دارم دخمرم دوستداره داداشی داشته باشه دعا کنید پسر بشه

پاسخ:نام : الهام
سلام من بچه2روباردارم یه دختر ناز دارم هفته25بارداری هستم یه دختر توراه دارم انشا...سالم وسلامت باشه

پاسخ:نام : ناهید
من تو هفته هیجده هسم اما هنوز حالت تهوع دارم لطفا راهنماییم کنید

پاسخ:نام : نسرین
سلام راشده جون منم اواخر هفته ۲۲هستم ولی هنوز چیزخاصی از تکونای بچم احساس نکردم.چندتانظر پایین نظر توهم نوشته بودم.منم دیگه دارم نگران میشم هفته پیش هم صدای قلبشو توی درمانگاه شنیدم ولی بازم نگرانم.

پاسخ:نام : سارا
سلام من هفته 18 بارداری،هستم.دیروز رفتم سونو گفت بچت پسره.من از تقویم چینی استفاده کردم نشون داد دختره جالبه بچم طرف چپ شکمم هست.نمی دونم سونو دقیق گفته.؟

پاسخ:نام : راشده
سلام من هفته 20 بارداری ام ولی هنوز تکون پسرمو حس نمی کنم. خیلی نگرانم .هفته 17 که برای سونو رفتم مشکلی نداشتم. لطفاً راهنماییم کنید مادرهای عزیزی که تو این هفته به بعد هستند تکونی حس می کنند؟؟

پاسخ:نام : مامان اکرم
سلام مامانای جدید و مامانای قدیمی. من تو هفته 17 بارداری هستم خیلی خوشحالم و حس خوبی دارم همسرم هم خیلی خوشحاله که داره بابا می شه. من برای همتون آرزوی سلامتی دارم. فقط یکی از شما به اسم تنها نوشته که همسرم تنهام گذاشته و میگه باید بچه رو سقط کنی؟ ما تو فامیلمون یکی ناخواسته باردار شد و بچه اش رو سقط کرد و الان 7 ساله که باردار نشده... حکمت خدا رو دست کم نگیرید و کارهای احمقانه نکنید . دوست عزیزم با همسرت صحبت کن و توکل به خدا کن.

پاسخ:نام : نسرین
سلام به همه مامانای گل هفته ۲۲بارداریم هشت بچه اولمه نمیدونم چرا هنوز تکونی حس نمیکنم.خیلی کلافه ام.

پاسخ:نام : سميرا
تنها خانوم ميدوني چقدر از زوج ها آرزوشون اينه كه بچه دار شن نميشن تو مواظب خودت باش همسرت وقتي بچه رو ببينه وحسش بكنه عاشقش ميشه مواظب خودت باش عزيزم زياد به مشكلات فكر نكن به روزاي خوب با ني ني ات باش عزيزم

پاسخ:نام : اسمان پرستاره
سلام من تازه فهمیدم باردارشدم ناخاسته بود هفته هشتممه.بچه اولم دختر بود روش مرگ رو به چشمم دیدم حتی طبیعی زایمان کردم و شقاق گرفتم و عمل جراحی کردم روی این خدا روشکر اصلا متوجه نشدم باردارم دعا کنید اول سالم باشه بعد پسر که دیگه تموم بچه نیارم..توی غربت زندگی میکنم هیچکس رو ندارم نمیدونم از عهده دو بچه دوساله و نی نی برمیام

پاسخ:نام : مریم رهبر
من هفته ششم باردای هستم جنینم ضربان قلب نداره میشه راهنمای کنید

پاسخ:نام : تنها
سلام خوشبحال همتو که از بچه دار شدن خوشحالین .من 4 ماه عروسی کردم ناخواسته باردار شدم شوهرم هر روز منو میزنه که چرا باردار شدی حالا هم تنهام گذاشت و رفت گفت تا سقط نکنی اسم منو نیار کاش بمیرم خسته شدم دیگه

پاسخ:نام : مامان سمیر
سلام دوستای گل میشه یکی لطف کنه و از رو سونوی شانزده هفتگیش بهم بگه AC جنین چقدر بود انگاری دخترم مشکل داره و اندازه ی دور شکمش کمه

پاسخ:نام : چیمن
سلام به همه مامانا من در هفته16هستم همش دارم باهاش حرف میزنم خدا کنه همه مادرها به سالامتی رایمان کنندمن واسه سنوگرافی ntرفتم گفتن احتمالا جنسیتش پسر باشه .چرا احتمال دادن من خیلی استرس دارم لطفا جواب بدید؟

پاسخ:نام : گل مامان
سلام.من هفته 10 بارداری هستم مشکلی که دارمچند وقتی هست که اسهال گرفتم نمیدونم چه کار کنم خیلی میترسم.شما اگر میتونید کمکم کنید

پاسخ:نام : نازگل
سلام من برج5 زایمان داشتم امااپسرم فوت شد و از پیشم رفت الانمماه اول بارداریم واسم دعا کنین بچم پسر باشه ک جای سورنارو واسم پر کنه

پاسخ:
با تمام وجود برای شما و فرزندتان دعای خیر می کنیم


نام : گلنار
سلام مامانای گل.امیدوارم که همگی خوب باشین.یه سوالی داشتم،من الان تو هفته 26ام هستم.تکون های دخترگلمو حس میکنم ولی میخواستم بدونم فاصله تکون هاش باید چقدر باشه.آخه خیلی استرس دارم.یعنی اگه بعد چه مدت تکون نخورد باید نگران باشم و برم دکتر؟ :-(

پاسخ:نام : 1
سلام مامانا منم 23 سال دارم اولین بارداریمه حالت تهوع و کمر درد و دل درد دارم الان 2 ماه و 6روز میگذره دکترم منو میترسونه فک میکنم چیزی بلد نیست شما هم اینجوری هستین نمیتونم بهش اعتماد کنم

پاسخ:نام : فاطمه
سلام من هفته ٢٧ بارداریم, رفتم دکتر واسم سونو نوشت گفتن نارسایی سرویکس داری و الانم نمیشه دهانه رحمتو دوخت,دکتر برام استراحت مطلق داده و هر هفته ۶بار آمپول پرولوتون تجویز کرده برام, آیا با استرحت خوب میشم و بچمم اگه زود بدنیا بیاد احتمال زنده موندنش هست؟ تورو خدا برا من و نی نیم دعا کنید

پاسخ:نام : ریحانه
,سلام من الان ۲۹هفته از بارداری هستم.بارداری دوممه.کمرم خیلی درد میکنه.دلم ميخاد زودتر این ایام بگذره،چون حسم بالاست دامن براشوهرم تنگ شده....امیدوارم دعا کنید بچم سالم باشه....

پاسخ:نام : الهه
با سلام من در هفته 18 بارداری به سر میبرم خیلی دوران شیرینیه برام فرقی نمیکنه بچم پسر باشه یا دختر فقط انشالله سالم باشه و به سلامت دنیا بیاد برای همه آرزوی سلامتی میکنم.

پاسخ:نام : soheila
سلام به همگی.من از اول بارداری تجربیاتمو تو این سایت گذاشتم الان دو ماهه زایمان کردم خدا یک پسر خوشگل به اسم بنیامین بهم داده. زایمانم طبیعی بود به همتون پیشنهاد میکنم طبیعی زایمان کنید اونقدرها هم که میگن وحشتناک نیس درداش قابله تحمله فقط و فقط به خدا توکل داشته باشید.ایشاله خدا به همتون فرزندی سالم بده.

پاسخ:نام : emel
سلام من هفته سی ودوم هستم جفتم پایین.خیلی نگرانم که زایمانم طبیعی نباشه

پاسخ:نام : لیلا.ب
سلام دوستان عزیز امیدوارم همگی به سلامتی زایمان کنید و خدا دامن آنهای که ندارند رو سبز کنه انشالله برای سلامتی بچه من هم دعا کنید

پاسخ:نام : سميرا
سلام براي سلامتي و ظهور آقا امام زمان يه صلوات بفرستيد اللهم صل علي محمد وآل محمد وعجل فرجهم 😘بچه ها زياد به سونوي زير هفته ي بيست برا ي تعيين جنسيت اعتماد نكنيد من سه با ر سونو دادم يه بار گفتن پسر يع بار دختر يه بار معلوم نيست 😜😜😜😜😜

پاسخ:نام : مریم
باسلام من درهفته هفتم بارداری به سر میبرم وازاینکه باردار هستم خیلی خوشحالم حس میکنم یه موجود کوچولو تووجودم داره رشد میکنه امیدوارم اونایی که هنوز مادر نشدن خدا بهشون کمک کنه و مادر بشن مادرشدن حس بسیار زیبایی ست .

پاسخ:نام :
سلام مامانای عزیز تورو خدا واسه منم دعا کنی دوساله میخوام بچه دار شم

پاسخ:نام : ماریا
سلام من هفته 34 هستم یه دختر ناناز دارم اسمشم میخوام بذارم وانیا عاشقشم.

پاسخ:نام : الهه
سلام تو رو خدا دعا کنید منم مامان شم.وقتی آخر ماه میشه من پریود میشم کلی گریه میکنم.

پاسخ:نام : farideh
سلام من چهاردهفتمه درد کمرم خیلی اذیتم میکنه ترشح زیاد دارم،لطفا راهنمایم کنید انشالله نی نی همه سلامت به دنیا بیاد باعث خوشحالی تمام م انایه

پاسخ:نام : مامان پرۍ
سلاممممم منم هفته چهاردهم هستم،خیلی خوشحالم که مامان شدم،از حرص مادرشوهرمم دوست دارم بچم دختر بشه :-)

پاسخ:نام : لیلی
سلام دوستان ، من هفته نهمم خیلی خوشحالم

پاسخ: 1 2 3 4  
نام
آدرس ایمیل
*
تجربیات شما
 
ثبت اطلاعات
انصراف
GPS مچی FR 620