تعداد بازدید: 13647
 
 
دوره ماهیانه: سه ماهه اول
نام: هفته نهم

خلاصه:
در صورتی که شما در این هفته به سونوگرافی بروید ممکن است حرکت های نوزاد خود را بتوانید ببینید. و می توانید با استفاده از دستگاه اولتراسوند صدای قلب کودک خود را بشنوید.
 

اكنون اندازه كودك شما در حدود 2.5 سانتي متر (حدود اندازه يك دانه انگور) است و وزن او در حدود2 تا 3 گرم است، اما از آنجا كه ساختار فيزيكي بدن او شكل گرفته است، آمادگي آن را دارد كه به سرعت وزن اضافه كند. او هر روز به يك انسان كامل شبيه تر مي شود. دنبالچه جنيني او كاملا از بين رفته است و اجزاء بدن او (شامل اندامها، ماهيچه ها و اعصاب) آرام آرام شروع به كار خواهند كرد.سر او نسبت به سایر اندامش بزرگتر است و بصورت منحنی بر روی قفسه سینه است.

پلكهاي او در حالت بسته قرار دارند و تا قبل از هفته بيست و هفتم باز نخواهند شد. او هم اكنون نرمه گوش دارد و در آخر اين هفته، بخشهاي داخلي گوش او كامل خواهند شد. لب بالايي او نيز كاملا شكل گرفته است و دهان، بيني و سوراخهاي بيني او نيز مشخص تر شده اند. نوك انگشتان او كمي بزرگتر شده اند. تمام مفاصل اصلي (شانه ها، آرنجها، مچ ها، زانوها و قوزك پاها) در حال فعاليت مي باشند، كه به كودك شما امكان مي دهند تا اعضايش را حركت دهد. قلب او اكنون به چهار حفره تقسيم شده است و دريچه ها در حال رشد مي باشند. اندامهاي تناسلي بيروني او تشكيل شده اند، اما چند هفته ديگر مي توان تشخيص داد كه كودك شما پسر است يا دختر.دستگاه گوارش همچنان در حال توسعه است.مقعد تشکیل شده و روده ها در حال رشد هستند.علاوه بر آن ویژگی های اصلی تولید مثل مانند بیضه و تخمدان از این هفته شروع به شکل گیری میکنند. کودک شما در حال تغذیه از بند ناف می باشد که چندین هفته گذشته شروع به رشد و کامل شدن کرده بود.

 

ممكن است شما هنوز هم حامله به نظر نرسيد (البته اگر قبلا حامله شده باشيد، شكم شما زودتر جلو خواهد آمد) اما ممكن است از لحاظ روحي و عاطفي، شديدا متلاطم باشيد. تغييرات سريع خلق و خو در اين مرحله بسيار متداول است؛ اينكه به طور متناوب از احساس اينكه به زودي مادر مي شويد، سرخوش يا نگران شويد طبيعي است. اين احساسات ممكن است در طي دوران حاملگي و همچنين بعد از به دنيا آمدن نوزاد شما، ادامه داشته باشند. سعي كنيد كمي بي خيال باشيد. تقريبا همه زوجهايي كه در آستانه تولد كودك خود قرار دارند، نگران اين مطلب هستند كه اين كودك ممكن است چه تغييراتي در زندگي آنها به وجود آورد، اما اكثر آنها بعدا مي گويند كه مادر و پدر شدن بهترين چيزي بوده است كه تا به حال تجربه كرده اند.

شما ممكن است بيش از حد احساس نفخ يا باد معده كنيد. اين امر بدان علت است كه مقادير زياد هورمون پروژسترون كه بدن شما در اوائل دوران حاملگي توليد مي كند، ماهيچه ها و عضلات بدن شما (از جمله مجاري معده و روده) را شل مي كند. اين شل شدن عضلات، فرآيند هضم غذا را كند كرده و ممكن است موچب افزايش باد معده، نفخ، آروغ زدن، باد شكم و كلا افزايش احساسات ناخوشايند در ناحيه شكم، خصوصا پس از مصرف مقدار زيادي خوراكي، بشود.

سینه شما مدام در حال رشد است.البته ممکن است بعلت افزایش حجم خون رگ های آبی رنگ بر روی سینه شما ظاهر شود.و بعلت افزایش سینه، ممکن است در صورتی که سینه بند های بارداری را استفاده نمایید احساس راحت تری داشته باشید.

اگر شما بيشتر از 35 سال سن داريد يا در خانواده شما سابقه بيماريهاي ژنتيك مانند فيبروز كيستيك كه يك بيماري نادر مادرزادي است وجود دارد، ممكن است بخواهيد از مشاوره ژنتيك و يا آزمايش موسوم به CVS يا نمونه برداري از پرزهاي جفتي كه بين هفته دهم و دوازدهم انجام مي شود و برخي عيوب و ناهنجاريها را مشخص مي كند، استفاده كنيد.

ممکن است در این هفته ولع شما در مورد غذا بیشتر از پیش شود و حتی ولع به چیزهای عجیبی همچون زغال،گچ،یخ و ... پیدا کنید ولی لطفا جلوی خود را بگیرید و از خوردن این مواد بپرهیزید ولی از آنجا که این ولع شما نشانه نیاز بدن شما به مواد و یا ویتامین هایی خاص است این مورد را با پزشک خود،در میان بگذارید تا قرص های مکمل مورد نیاز را برای شما تجویز نماید.

اگر این هفته خونریزی ای مشاهده نمودید حتما حتما با پزشک خود در میان بگذارید.خونریزی از هفته 9 به بعد احتمال سقط جنین را به همراه خواهد داشت.

توجه داشته باشید که افزایش هورمون پروژسترون در دوران بارداری لوله های سیستم ادراری را شل می نماید و این امر امکان عفونت و برفک واژن را در دوران بارداری افزایش میدهد.سعی کنید در صورت مشاهده هر گونه تغییر به پزشک اطلاع دهید.برای درمان عفونت در بارداری می توانید زیر نظر پزشک از آنتی بیوتیک های بی خطر استفاده نمایید.

 

در صورتی که شما در این هفته به سونوگرافی بروید ممکن است حرکت های نوزاد خود را بتوانید ببینید. و می توانید با استفاده از دستگاه اولتراسوند صدای قلب کودک خود را بشنوید.

خیلی خوب است که اگر میتوانید به کلاس های قبل از زایمان و کلاس یوگا بروید. این امر هم میتواند به آگاهی های شما بیافزاید هم این که با سایر مادران باردار آشنا خواهید شد.

هنوز پوشیدن لباس های بارداری برای شما زود است ولی برای اینکه احساس راحت تری داشته باشید بهتر است لباس های خود را کمی آزاد تر انتخاب نمایید.

بهتر است که سعی نمایید اجسام سنگین را بلند نکنید.

بهتر است زمانی که مینشینید برای این که پاهایتان زیاد تحت فشار نباشند یک صندلی و یا زیر پایی بر زیر پایتان قرار دهید تا پایتان هم سطح بدنتان قرار گرفته و احساس راحت تری داشته باشید.

می توانید در صورتی که استرس دارید و یا نگرانی هایی از بدنیا آمدن فرزند جدید دارید برای مقابله به استرس از تمرین های تنفسی استفاده نمایید.

يك برنامه روزانه را براي ارتباط با كودك خود آغاز كنيد. مي توانيد هر روز دوبار، و هر بار به مدت 5 تا 10 دقيقه، در يك گوشه بنشينيد و به كودك خود فكر كنيد. براي بسياري از خانمهاي باردار، قبل از خواب و بعد از بيدار شدن زمان مناسبي براي اين كار است. در اين اوقات آرام باشيد و دستهاي خود را بر روي شكم خود قرار دهيد، بر تنفس خود تمركز كنيد و سپس به كودك خود فكر كنيد؛ به اميدها و روياهايتان، به اهدافتان به عنوان يك مادر، و.... اين كار مي تواند يك راه بسيار عالي براي آغاز پيوند بين شما و كودكتان باشد و به شما در جهت تبديل شدن به يك مادر در آينده كمك مي كند، همچنين از نظر رواني بازگشت به زندگي طبيعي پس از وضع حمل را تسهيل خواهد كرد.

 

تصویر نمای نزدیک

تصویر دو

تصویر سونوگرافی
 1  
بالای صفحه
کاربر عزیز لطفا تجربیات خود از این هفته بارداری را با دیگر کاربران درمیان بگذارید
نام : افسانه
سلام به همه مامانا من هفته 8هستم پارسال ی سقط داشتم خیلی استرس دارم برام دعا کنید

پاسخ:نام : راشده
سلام من هفته 17 بارداری هستم. جنسیت نینیم هنوز معلوم نشده چنذ روز دیگه برای سونو میرم. البته فرقی نمی کنه. امیدوارم تمام اونایی که آرزوی مادر شدن دارند به آرزوشون برسند.

پاسخ:نام : فاطمه
سلام به همه مامانی ورژن جدید من تازه وارد هفته دوازده بارداریم شدم و خیلی کمر درد دارم.اصلا نمیتونم بیشر از ده دقیقه بشینم باید زود بخوابم. نزدیک شب یلدا هم هست به نظرتون چیکار کنم وضعیتم بهتر بشه؟؟؟؟؟ دوستان متخصص توی این سایت میشه راهنماییم کنید

پاسخ:نام : آمنه
سلام به همه مامانای مهربون.درپاسخ به سوال رانیا بایدبگم نه عزیزم هفته ششم هستی،چون منم تاریخ پریودم17آبان بوده والان آخرهفته ششمم،من اولین بارداریمه،برام دعاکنیدخودمم هنوزباورم نشده مطالب این سایت خیلی کمکم کرده،براهمه آرزوی سلامتی میکنم

پاسخ:نام : رانیا
سلام ااولین روزه آخرین پریودیم 20 آبان بود الانم که 27 آذره،یعنی من الان تو هفته هفتم بارداری هستم؟

پاسخ:نام : سپیده
سلام من هفته نهم،هیجی نمیتونم بخورم همش حالم بهم میخوره و 4کیلو وزن کردم،میخواستم ببینم درست میشه،برای نی نیم ضرر نداره؟تودوخدا یکی جواب بده خیلی نگرانم

پاسخ:
پرسش شما در کلینیک مجازی درج گردیده است تا مشاورین ما پاسخ شما ثبت نمایند.


نام : فاطميا
سلام من هفته بنجم بارد ارى هستم برام دعا كنيد

پاسخ:نام : سميرا
سلام من تو هفته ي دوازده هفته رفتم ان تي گفت پسر الان كه چهارده هفته ام گفت دختر يعني چي؟كدومش درسته

پاسخ:نام : شیوا
سلام دوستان من تازه اقدام کردم.امروز 23 پریودیم هست و چند روزه سینه درد شدید دارم .متورم شده و رگه هاشو میبینم گاهی.دورش دونه های سفید شده.هراز گاهی هم کمردرد و دل درد دارم و کمی سردرد و تهوع.بنظرتون میتونه از علائم بارداری باشه؟

پاسخ:نام : مامان سمیر
من میخوام سزارین کنم چون شرایطم واسه طبیعی خطر ناکه

پاسخ:نام : مامان سمیر
سلام آهو جان منم هفته ی چهاردهم هستم

پاسخ:نام : گلنار
سلام دوستای عزیز.من تو هفته 23ام هستم.نی نی کوچولوم یه دختر نازه.خیلی خوشحالم :) براش دنبال اسم میگردم.وای که انتخاب اسم چه کار سختیه.خیلی اسم تو ذهنما به کمتراز 10تا که رسید حتما باهاتون مشورت میکنم واز نظراتتون استفاده میکنم :)

پاسخ:نام : marya
Lسلام خوبید مامانهای گل هفته ۱۶هستم اما هیچ چیز رو حس نمیکنم تکون بخوره

پاسخ:نام : سميرا
سلام به همه ماماهاي منتظر من ٦روز قبل ivf كردم و الان فقط منتظرم برام دعا كنيد كه منم يه جوجه داشته باشم

پاسخ:نام : اهو
سلام خوبیدمنم بارداری اولم هست هفته ی چهاردهمم.ازالان استرس زایمان دارم خیلی بهش فکرمیکنم ایشاله همه زایمان خوبی داشته باشند.

پاسخ:نام : ف ر
سلام به همه ی مامانا خوش ب حالتون که بارداری انشالله پچه های سالمی ب دنیا بیارید برا همه وبرا من دعا کنید اخه خیلی میخوام مامان شم خیلی خدابگیا

پاسخ:نام : zahrazamani
سلام من هفته 29 بارداری ام را پشت سر می گذارم خیلی لگنم درد میکنه و شبها اصلا خواب ندارم نمی دانم باید چه کار کنم

پاسخ:نام : لیلی
سلام به همگی من تازه وارد هفته هشتم بارداریم شدم بچه اولم دختره که سر اون خیلی حالت تهوع و خواب الودگی داشتم ولی سر این یکی فعلا که خبری از اون حالتها نیست برام دعا کنید اگه خدا صلاح میدونه بهم پسر بده

پاسخ:نام : مرجان
سلام به ماماناى گل، من وارد هفته ١٩ شدم ،. از هفته ى ٦ تا هفته ى ١٠ تو بيمارستان بخاطر ويار شديد بسترى بودم، ١٠ كيلو وزن از دست دادم، خيلى ضعيف شدم ولى خدارو شكر هر هفته وضعيت تهوع خيلى بهتر ميشه، تو غربالگرى گفتن ني نيم دختر، الهى شكر به غير از يه فيبروم ٦ سانتى كه چسبيده به جفتم مشكلى ندارم، برام دعا كنيد كه نى نيم صحيحو سلامت متولد بشه

پاسخ:نام : sara
سلام به همه مامانا من 35 سالمه اولین بارداریمه ، خدارو شکر تا الان که هفده هفدهمم هیچ مشکلی نداشتم مثل روزای عادی هیچ تغییری نکردم فقط در حال چاق شدنم دوست دارم زودتر حسش کنم ، فقط مطب که میرم صدای قلبش رو میشنوم و حس میکنم یکی داره داخل بدنم رشد میکنه ایشالا همه ی مامانای باردار ، دوران راحتی داشته باشن واسه همه دعا میکنم که نی نی های سالم به دنیا بیارین شمام واسه من دعا کنین...

پاسخ:نام : رقیه
سلام ماه هفتم هستم دوماه باردار بودم که بابامو از دست دادم هنوز هم باورم نمیشه دیگه نیس برهمین خیلی روحیه ام خراب بود الان باز بهترم الان چند روزه دل درد دارم دکتر گفت استراحت کن دعا کنین خدا دل هیچ مادری رو بخاطر ازدست دادن بچه ش نلرزه همه بچه ها سالم بدنیا بیان بچه منم همینطور

پاسخ:نام : ریما
سلام 42 سالمه. اولین فرزندم رو باردارم .در هفته سوم خونریزی شدید کردم ولی شکر خدا پسزم سالم موند. تا هفته 19 تهوع شدید داشتم و بزاق دهانم چند برابر شده بوده و شبها خفگی بهم دست میداد . به لطف خدا و همراهی همسرفوق العاده خوبم پشت سر گذاشتم الان تو هفته 227 میرم تمام این مدت هر شب و روز همسرم برای فرزندمان آیتالکرسی میخونه و باهاش صحبت میکنه منم برای سلامتیش صلوات می فرستم. برای رنگ کردن موها حتما از رنگ موی بدون آمونیاک که فقط اورآل داره از داروخونه تهیه کنید.. دو بار غربالگری رفتیم حتی بخاطر شرایط سنی آزمایش آموسنتز فرستادند که به لطف کرم خدا سالم بوده. توکل بخدا کنید و از او بخواهید که غیر از خدا کسی نمیتونه کمکی کنه حتی بهترین دکترها. اصلا هم تنها حمام نروید تمام این 6 ماه همسرم مثل فرزندش منو حموم داده تا فشار خون و خستگی حاملگی یا سر خوردن باعث ضرر و زیان نشه.خدا بحق 5 تن بچه همه رو سالم بهشون ببخشه پسر منم به ما ببحشه

پاسخ:نام : مينا
سلام ماماناى ناز لطفا به من منم کنيد کمردرد دارم درد مثل زمان پريوددارم يسال پيش يکى روسقط کردم خيلى ميترسم آگهی چيزى ميدونيد بگيد اين درد از چيه

پاسخ:نام : ففنوس
سلام منم الان هفته 38 هستم دوقلوباردارم هرلحظه خداروشاکرم هفته های اخرخیلی سخته از ته دل ارزو مبکنم خدا به همه اوناییکه نی نی ندارن ایشالله نی نی بده منم کمتراز دوهفته دیگه زایمان میکنم التماس دعادارم ازهمتون

پاسخ:نام : یه دوست
سلام برام دعا کنید

پاسخ:نام : پریسا
سلام به همه مامان های گل. من هم باردار هستم و هفته 14 هستم. اولین بارداریم هستش.خوشبختانه اصلا استرس و نگرانی ندارم. چون می دونم که یه موضوعیه که روال طبیعی خودش رو طی می کنه. امیدوارم که همه شما هم زودتر از نگرانی در بیایید و بچه های زیبا و سالمتون رو ببینید. من فقط خیلی خیلی اشتیاق دارم که زودتر جنسیتش رو بدونم .ولی سونویی که 2 هفته پیش رفتم مشخص نبود و گفتند که هفته 17 مشخص میشه. کاش دختر باشه

پاسخ:نام : مامانه یه پسرکوچولو
سلام من هفته ی۱۷هستم شبهاموقع خواب کمردرددارم روزهاهم زیادنشیتنی زیره دلم تیرمیکشه میخواستم بدونم علتش چیه واسه نی نیم اتفاقی نیوفتاده باشه

پاسخ:نام : نازی
من هفته 6بارداری هستم خیلی کمردرد دارم وبعضی مواقع خونریزی باید چیکار کنم؟!

پاسخ:نام : Tina
سلام.ازشمامامانای مهربون خواهشمندم برام دعاکنید.من الان دوهفتس عقب انداختم استرس دارم نمیدونم باردارم یانه اماوزنم زیاده.اشتهام زیاده دوستدارم لاغرشم اما نمیشه دعاکنیداگه خدابخادمنم مامان بشم

پاسخ:نام : آنا
سلام به همه ی مامانای گل و عزیز . امیدوارم همیشه خوب و سلامت باشید و بچه هاتون رو با آرامش بزرگ کنید . من هفته 29 بارداری دومم هستم و یه فرشته ی ناز کلاس اولی به اسم تبسم دارم و خیلی انتظار داداشیش رو می کشه . برام دعا کنید این 10 همفته رو به خوبی پشت سر بذارم . الهــــــــــــــــــی ... برای همه تون آرزوهای قشنگ دارم .

پاسخ:نام : s/b
من فقط همش بیحالم و کمرم درد میکنه ممکنه بار دار باشم.زیر دلمم درد میکنه.

پاسخ:نام : s/b
واسم دعا کنید این ماه بار دار باشم

پاسخ:نام : فاطمه
سلام من این ماه سوم هستش که واسه مامان شدن اقدام میکنم تو رو خدا برام دعا کنید

پاسخ:نام : الى
من توهفته سى امم بچه م دختره خيلى دوسش دارم بار اومم هست خيلى نگرانم واسم دعا کنين هى گريه بهم دست ميده همه چيز بهم بر مى خوره

پاسخ:نام : سمیرا
سلام مامانای گل خیلی سخته دوران بارداری ولی کمی تحمل کنیم میگذره بهشت رو الکی که بهمون نمیدن من حالت تهوع ام بهتر شده ولی در عوض معده درد عجیبی اومده سراغم

پاسخ:نام : النا
سلام مامانای گل,من اولین بارداری رو تجربه میکنم و هفته 21 بارداری هستم هفته قبل عمل سرکلاژ انجام دادم ,خیلی استرس دارم برام دعا کنید بتونم این چند ماه رو به سلامتی پشت سر بزارم,در ضمن بچه ام دختره

پاسخ:نام : دلشاد
سلام.من هفته ۳۴ هستم. تو ای دوران خیلی اذیت شدم.تا ۴ ماهگی حالت تهوع و ضعف داشتم. بعد از اون بزاق دهانم فعال شد روزی دو الی سه بسته بزرگ دستمال کاغذی استفاده میکتم، واسم دعا کنید همچنان صبور باشم.مرسی

پاسخ:نام : شادی
سلام من23سالمه و هفته35 درده زیادی در ناحیه شکم دارم

پاسخ:نام : مرى
سلام مامى جوناى عزيز انشاالله حال خودتون نى نة جوناتون خوب باشه و لذت ببرين از اين دوران منم 16 هفته و يهيك روزمه واولين بارداريمه خوشحالم كه يه هفته اس كه حالت تهوع ا بهتر شده راستى فهيمه جون منم مثل شما شوهرم كنترم نيست البته دو هفته دو هفته هس كارش ولى خدا رو شكر خيلی دركم ميكنه تنها مشكل من شب موقع خوابه كه بهام درد ميكيرن نى نىم هم خيلى شيطونه شبا بند ناف رو ميكشه ميخواد بكه منم شب باهات بيدارم مامانى . مامانا خيلى دوستون دارم مواظب خودتون و نى نى جونتون بتشين.بوووووووس

پاسخ:نام : نگار
سلام متن تو هفته 8 بارداری هستم جنین تشکیل شده ولی هنوز ضربان قلب نداره دکترم اشتباهی بهم قرص متفورمین داده دارم دق میکنم دکتر بهم گفته دو هفته دیگه دوباره یه سونو انجام بده.لطفا راهنمایی کنید

پاسخ:نام : حمیده
سلام من هفته 9ام هستم اصلا تهوع ندارم به غذای خاصی هم ویار ندارم فقط بیحالم میخوام بدونم عادی

پاسخ:نام : حدیث
سلام من هفته 36 هستم خیلی استرس دارم که چی میشه

پاسخ:نام :
سلام مریم هستم یه سقط داشتم بعد از چهار سال خدا خواست الان باردارم پانزده هفته چهار روزم همه زحمت گردن مامانمه چون استراحت دارم خونه مامانم هستم تا 2هفته پیش لکه بینی داشتم تا الانم دارم شیاف استفاده میکنم.واسم دعا کنین بچم سالم دنیا بیاد..انشاالله همه بتونن این حس قشنگو تجربه کنن

پاسخ:نام : منیر
سلام من تو هفته یازدهمم. مداح حالت تهوع واستفراغ دارم ولی دارم بهش عادت می کنم. عوضش یه شوهر خوب دارم و دارم مادر میشم این بهترین چیزیه که میتونم داشته باشم

پاسخ:نام : نفیس
سلام هفته 34 تموم کردم طفلی پسرم خیلی اذیت ام نکرد با ایتکه باهاش اساس کشی کردم امیدوارم همه مون بچه های سالمی داشته باشیم

پاسخ:نام : نسرین
سلام سمیرا جون ممنون از راهنماییت متاسفانه شیر و ماست زیاد نمیخورم که باید تلاش کنم بیشتر بخورم.

پاسخ:نام : soheila
سلام به همگی.من از اول بارداری تجربیاتمو تو این سایت گذاشتم الان یک ماهه زایمان کردم خدا یک پسر خوشگل به اسم بنیامین بهم داده. زایمانم طبیعی بود به همتون پیشنهاد میکنم طبیعی زایمان کنید اونقدرها هم که میگن وحشتناک نیس درداش قابله تحمله فقط و فقط به خدا توکل داشته باشید.ایشاله خدا به همتون فرزندی سالم بده.

پاسخ:نام : نسرین
سلام من تو هفته یازدهم هستم حالت تهوع و استفراغ بدجوری اذیتم میکنه به زور سرم و قرص یکم بهترم . معده ام هم بدجور اذیت میکنه نمیتوتن چیزی بخورم چون بعدش بالا میارم. برام دعا کنید مامانای باردار

پاسخ:نام : خدیجه
@import url(http://www.koodakomadar.com/CuteSoft_Client/CuteEditor/Load.ashx?type=style&file=SyntaxHighlighter.css); الهه جون مرسی تو این ماه عزیز سلامتی خودتو نی نیتواز خدا میخوام امیدوارم اوضاع بر وفق مرادت باشه و لحظات خوبی سپری کنی

پاسخ:نام : سحر
@import url(http://www.koodakomadar.com/CuteSoft_Client/CuteEditor/Load.ashx?type=style&file=SyntaxHighlighter.css); سلام به همه مامانای عزیز,من هفته 5 هستم.بار اولمه که دارم مامان میشم.امیدوارم همه دامنشون سبز بشه

پاسخ:نام : الهه
سلام خدیجه جان آره الان که دارم به پیامها نگاه میکنم متوجه شدم که پیامت رو نخونده بودم خدارو شکر انشالله پسر گلت سالم و سلامت به دنیا بیاد برای من هم دعاکنید فردا باید برم سونوگرافی غربالگری

پاسخ:نام : سمیرا
سلام نسرین جون عزیزم چون جنین داره استخوان هاشو سفت میکنه از کلسیم و ویتامین دی موجود در بدن مادر استفاده میکنه واسه همین پا درد و کمر درد میاد سراغ مادر برای همین سعی کن روزی دو لیوان شیر همراه با سه ظرف کوچک ماست بخوری و درد اصلی لگن اکثرا از شیافهایی هست که در دوره ی بارداری تجویز میشه

پاسخ:نام : نسرین
سلام به همه من ۲۶ سالمه هفته ۱۵ هستم حدود یه هفتس درد شدید توی پاهام دارم و استخوان های پا و مفاصلم خ درد میکنه طوری ک اصلا نمیتونم روی باسن بشینم نمیدونم طبیعیه یا نه آخه اضافه وزنی هم نداشتم ک مال اون باشه.

پاسخ:نام : خدیجه
سلام به همه مرسی الهه جون التماس دعا پیام اولم بود الان باردارم هفته هفدهم نی نیم پسرحالمم خیلی خوبه خداروشکر

پاسخ:نام : زهرا
سلام به همه مامان ها. با خوندن یادداشت هاتون داشتم به این فکر می کردم که بی خود نیست میگن بهشت زیر پای مادران است و اینکه دعای مادر خیلی زودتر از دعای مادر ردخور نداره. بخاطر همین سختی هاست که تحمل می کنیم دیگه . انشاالله همه ثمره زحمات بارداریشون رو به خوشی و سلامتی ببینن . وقتی برای خودتون و نی نی تون دعا می کنید برای بقیه هم دعا کنید .

پاسخ:نام :
سلام من هفته پانزده بارداری مه به دختر خوشگل هم دارم امیدوارم تمام تمام خانم های که دوست دارن بچه دار بشن مادر بشن انشاا...

پاسخ:نام : شقايق
مامان هايى كه مشكل داريد نگران نباشيد تهوع و اين چيزا ميگذره، من الان هفته ١٧ هستم و سه هفته پيش مجبور به جراحى بررگى شدم، بچه ها دو قلو بودن اما يكى از اونا خارج از رحم بود و چون تو سونوگرافى ديده نشده بود، ما غافل منفجر شد با درد شديد بردنم بيمارستان خوب شد كه اينجا بودم درسته كه غربته و مامانم اينا پيشم نيستن اما خدا رو شكر امبولانس ٥ دقيقه اى دم خونه بود تو همين ١ ساعت ٢٥٪ خون بدنم به علت خون ريزى داخلى از دست رفته بود، اما بعد از جراحى اون نى نى كه تو رحم بود رو تونستن نگه دارن و الان هر دو تامون خوب خوبيم، پس نگران نباشيد همه چيز مى گذره

پاسخ:نام : آرتیمیس
سلام دوستان. من ۳۴ سالمه. چهار ماه پیش سقط خودبخودی داشتم. الان دوباره اقدام کردم برای بارداری. منتظرم. خیلی استرس دارم. برام دعا کنید. مامانهای باردار قدر این لحظاتتون رو بدونید.

پاسخ:نام : زینب
سلام به همه مامانای عزیز من تازه فهمیدم باردارم بچه سوممه ۲تاپسر خوشگل دارم دعاکنید خدا ۱دختر خیلی خوبم به من بده ان شآلله همه دامنشون سبز بشه به سلامتی

پاسخ:نام : ندا
سلام من هفته سی و دوم بارداری هستم اصلا دوست نداشتم بچه دار شم اما شدم ماههای اول بارداریم وحشتناک بود و بدتر اینکه طول این دوران همسرم در کنارم نیست و گاهی وقتها میاد بهم سر میزنه بچه ام پسره و الان خیلی خوشحالم که این وروجک شیطون یهویی اومد تو زندگیمون تا پایان بارداری چیزی نمونده اما هنوزم اذیتم انشالله خدا بچه رو از سرنوشت هیچ کسی خارج نکنه تا همه بتونن مزه پدر و مادر شدن بچشن

پاسخ:نام : الهه
سلام خدیجه جان اصلاناراحت نباش هرموقع صلاح خدا باشه تو هم انشالله باردار میشی من هم بیشتر از یکسال برای بارداری اقدام کرده بودم تمام آزمایشاتم سالم بود ولی خداروشکر با دعای خیر اطرافیانم و لطف خدا الان در هفته یازده بارداری هستم انشالله توهم زود زود به حاجتت برسی درکت میکنم و برات دعا میکنم.

پاسخ:نام : شادان
سلام من هفته 5 هستم اولين بارداريمه.فقط كمردرد دارم. همين

پاسخ:نام : لیلا.ن
سلام به تمامی مامانها. من الان تو هفته یازدهم هستم حالت تهوع و استفراغ شدید دارم بعد از استفراغ نیم ساعت زبونم نمیچرخه صحبت کنم خیلی عذاب میکشم تو رو خدا راه حلی برام بگید دارم تلف میشم. کارمند هم هستم تو اداره عذاب میکشم.

پاسخ:نام :
سلام من سومین بارداریمه وهفته یازدهم هستم.تورو خدا برام دعا کنید بچه اولم که به دنیا اومد تو بیمارستان بهم گفتن نارسایی شدید قلبی داره .دختر کوچولوی خوشگلم بعد سه ماه فوت کرد.خیلی اذیت شدم خدا نصیب هیچ مادری نکنه.بعد از دو سال دوباره باردار شدم که توهفته سیزده بچم بدون هیچ دلیلی سقط شد.تورو خدا دعا کنین این حاملگیم خوب باشه تا منم بتونم فرشته کوچولومو بغل کنم.

پاسخ:نام : Masoome
Salam azizan,man inja to ghorbat ehsase badi daram ,hafte ye 9 bardarim ast , vali halate tahavo va sar gijeye shadid ' az ye taraf ba ye lashkar khanevade ye shohar am zendegi mikonam ke faghat ye otagh motealegh be mane ,hameye pokhto pazo ashpazi ham ro mane ,in baram khili sakhte khiliiiiii sakht ,bishtar vaght a pashimonam az bardarim ,va vaghti fek mikonam behesh bishtar azyat misham ,khahesh mikonaaaaaam komakam konid , hade aghal ba ham harf bazanid ta tanha namonam ,khodaya in khili sakht ast.

پاسخ:نام : نسيم
سلام من هفته 30 هستم،‌تجربه اولمه و خيلي از حالتام لذت ميبرم.

پاسخ:نام : سمانه
سلام.من در هفته 5 بارداری ابتدا دچار لکه بینی و سپس خونریزی لخته ای شدم.به دکتر مراجعه کردم طی یه سونو گفتن چیزی نیس و شیافدادن ضبح یه دونه و شب هم یه دونه.سرکار میرم. دکتر گفت کاراتو بکن ولی به آرامی و استراحت مطلق نداد. تا 2 هفته دیگه چون جنین هنوز دیده نمیشه. به نظر شما مشکلی ندارم و یا استراحت مطلق لازم نیست.خاهشا کمکم کنید.

پاسخ:نام : مهدا
سلام من هفته 18 بارداری هستم_امروز میرم سونوگرافی واسه تعیین جنسیت_به امید خدا هر چی صلاح میدونه فقط ایشالا سالم باشه_

پاسخ:نام : مامان تنها و غریب
رفتم نهم. اهنوزم بیتاب و بیقرارم و مدام اشک میریزم .حالت تهوع هم دارم. امروز یه اتفاق بدی برام افتاد خواستم بهتون بگم که مثل من گرفتارش نشید. لطفا وقتی تو خونه تنها هستید حمام نرید. من امروز رفتم و یهو چشمام سیاهی رفت و تپش قلب شدیدی گرفتم طوری که نزدیک بود غش کنم و فقطخودمو با همون سر و وضع کفی انداختم رو تخت و شروع کردم جیغ زدن تا نفسم برگشت. تنهایی تو خونه حمام نکنید.

پاسخ:نام : سمیه
سلام من تو هفته 19هستم نی نی ام پسره اما تا 15هفتگی خیلی اذیتم کرد و بارها اشکمو درآورد اما خداروشکر وضعیت منو نی نی خوبه و دکتر راضیه، ایشالا همه بچه ای سالم و صالح به دنیا بیارن

پاسخ:نام : مهدیس
سلام دوستان گلم من 2ماهه ازدواج کردم این ماهی پریود نشدم شوهرم خیلی خوشحاله میگه بچه دار شدیم آخه خیلی بچه دوست داره به نظرتون چند روز بعد از قطع پریودم برم آزمایش......؟

پاسخ:نام : می می
سلام مامانهای گل توی هفته 15 هستم خیلی نگرانم چون دکترم گفته جفت خیلی پایینه خیلی برام دعا کنید.

پاسخ:نام : الهه
من هفته 9بارداری هستم تجربه اولمه شیرینه

پاسخ:نام : فاطمه
سلام من برای دومین بار مادر شدم الانم هفته ششم هستم دوست دارم از تجربیات هم استفاده کنیم

پاسخ:نام :
سلام خانوما من هفته 14هستم خیلی دوست دارم جنسیت بچه امو بدونم

پاسخ:نام : الهام
سلام به همه مامانای عزیز من هفته دهم هستم حالمم خوبه فقط یکم سرما خوردم امیدوارم که خدا بچه سالم و صالح به هممون بده یه سوال کی معلومه که بچمون چند قلو است؟

پاسخ:نام : پریا نسیمی
سلام من دچار علائم سردرد و سرگیجه شده بودم. بهتون علاوه بر مطالب عالی بالا، این مطلب رو هم پیشنهاد می کنم تو اینجاست: http://familydoctor.ir/fa/page/152

پاسخ:نام : مهلا
سلام...من هفته ششم بارداریمه معدم خیلی ریخته بهم و اذیتم میکنه دارم حالت تهوع هم میگیرم...خیلی روزای سختی و میگذرونم...ایشالله خدا خودش کمکم کنه...

پاسخ:نام : تهمینه
با سلام منم هفته نه بارداری هستم.حالت تهوع شدید دارم منم به محض خوردن چیزی حالت تهوعم خوب میشه.دکترم گفت یه ماه دیگه برم ازمایش غلبارگری.انشالا خدا به همه بچه های سالم و قشنگ بده

پاسخ:نام : لیلا
سلام هفته یازدهم بارداری هستم کی برم برا تشخیص جنسیت برای همه مامانها هم دعا میکنم.

پاسخ:نام : گلنار
سلام به همه مامان های دوست داشتنی.من امروز رفتم سونو.هفته 18امم تموم شد رفتم تو هفته 19ام.ولی دکترم گفت نمیتونم جنسیت نی نی مو تشخیص بده. آخه پاهاش بسته بود.دکترباخنده گفت حتما دختره که اینطوری خجالتیه. من برای جانش بمیرم... دختر یا پسر فرقی نداره فقط سالم باشه...

پاسخ:نام : زهره
منم هفته 18 هستم قراره این هفته برم سونوگرافی که همه چیزو کامل نشون میده قراره شوهری هم باهام بیاد تو...! وای خیلی دوس دارم نی نی مو ببینم

پاسخ:نام : مامان تنها و غریب
سلام به همه. تو هفته 8 بارداریم هستم . زیر دلم خیلی درد میکنه حالت تهوع اصلا ندارم اونم علتش انارایی که میخورم. زیاد تمایل به غذا ندارم و نمیتونم برم آشپزخونه. تنها چیزایی که میخورم میوه و آبمیوه و نون هست گاهی هم یه خورده خورشت قیمه بادمجون. اینجا تو غربت خیلی تنهام اول از خدا میخوام یه نینی سالم بده بعد هم اگه کرمشه دختر باشه که بهتر من و اینجا از تنهایی درمیاره و همدمم میشه. ترس از اینکه چی میشه اذیتم میکنه ولی به عشق به آغوش کشیدنش تحمل میکنم. انشالله خدا دامن همه رو سبز کنه و یه فرشته به همه هدیه بده. خدایا راضیم به رضای تو.

پاسخ:نام : ثنا
سلام مامانای گل منم تازه عضوشدم هفته نهم هستم ولی باورم نمیشه

پاسخ:نام : الهام
سلام من الان هفته هفتم هستم رفتم سونو هفته شش نشون داد کسی ها حالا همچین مشکلی داشه؟

پاسخ:نام : سمانه
با سلام به مامانای عزیز ایشا الله هرچی از خدا میخواین خدا بهتون بده.من تو اولین ماه بارداریم هستم.بچه اولم پسر هست.دعا کنید به حق نی نی های معصپمی که تو شکمتونه بچه من این بار دختر باشه من عاشق دخترم دعا کنید سالم باشه و یه دختر خوشکل و صالح

پاسخ:نام : زری
سلام من در هفته 26 به سر میبرم خدا بهم یه ااقا متین داده که الان بد جوری لگد بارونم میکنه تنها مشکم اینه پاهام خیلی خواب میره .ایشاله همهمون سالم زایمان کنیم صلوات.

پاسخ:نام : پریا
هفته یازدهم بارداری ام خیلی ناراحتم که همسرم هیچ حمایتی از من نداره

پاسخ:نام : nasim
من دیروز فهمیدم یک نی نی دارم ناخواسته بوده الان نمی دونم چیکار کنم .

پاسخ:نام : مریم
من تو هفته پانزدهم بارداریم و یک لک دیدم خیلی میترسم ممکنه نی نی کوچولوم چیزیش بشه

پاسخ:نام : بيتا
سلام به همه مامانايزعزيز منم هفته ٣٢بارداري هستم و٣٨سالمه. دوتا دختر گل دارم اين يه پسره نازه من خيلي مشكلات داشتم تو شش ماهگي برادرم ازدست دادم وفشار روحي خيلي بدي بهم وارد شد وديابت بارداري هم دارم كه انسولين ميزنم واسم دعاكنيد پسرم صحيح وسالم به دنيا بياد شايد روحيم بهتر بشه. اسمش گذاشتم امير اسمه برادرم

پاسخ:نام : اکرم
سلام به همه مامانهای عزیز. من واسه همتون دعا می کنم از فاطمه الزهرا (س) میخوام کمکمون کنه. انشاءالله... من اولین تجربه بارداریمه خدا رو شکر تو هفته هفتم هستم . من هر چی دارم از خداست ... چند تا نکته دارم یکی اینکه حتما قرآن بخونید هم بچه باهوش می شه و هم از صالحان می شه . سعی کنید از مواد غذایی که مواد نگهدارنده داره نخورید باعث سقط میشه. نمک رو فراموش کنید. تعداد وعده زیاد ولی کم حجم بهترین راه حله . من دکترم برای حالت تهوع معمولی قرص ب6 داده . توکل به خدا کنید و نترسید و فکرهای مثبت کنید که خدا هست و میبینه که دارید مادر میشید ... سلامت باشید برای منم دعا کنید. دوستدار شما...

پاسخ:نام : زهرا
امروز وارد هفته 6 ام شدم .باورم نمیشه دارم مامان میشم.یه کم استرس دارم

پاسخ:نام : مامان آنیتا
سلام هفته 32 بارداری هستم استرس دارم برای زایمان

پاسخ:نام : f.d.z
سلام پنج روز از پریودم گذشته هنوز بی بی چک منفی نشون میده چرا لطفا چواب بدین

پاسخ:
پرسش شما جهت پیگری توسط کارشناسان ما در قسمت کلینیک مجازی مطرح گردید


نام : مامان آتریسا
.من امروز تازه با این سایت آشناشدم.جالبه که احساسات و مشکلاتمون مشترکه.مشکل منم یبوست و عفونت ادراریه.

پاسخ:نام : مامان آتریسا
سلام دوستان برام دعا کنید استرس دارم .هفته ۲۷هستم ا

پاسخ:نام : سهیلا1
هفته 35 بارداری ، پلاکت حدود 100 هزار است . جنین هم خوب است. فشار 6/11 ، مشکلی برای زایمان صبیعی دارم ؟لطفا کمکم کنید؟

پاسخ:نام : مامانه کوروش
بخاطر اینکه بچه دار نمی شدم و اصلا فکر نمیکردم خدا به من فرشته ای ببخشه همون هفته اول که هفته های اولم بود و نمیدونستم،الکل مصرف کرده بودم،خیلی اظطراب دارم نمیدونم رویه جنینم تاثیر گذاشته یا نه،این هفته هفت هفتم میشه و میخوام برم سنو،برام دعا کنید

پاسخ:نام : مامانه کوروش
سلام به همه مامانای عزیز،بعد 6سال که بچه دار نمی شدم خدا یه فرشته توو وجودم کاشت،باورم نمیشه،هر روز که بیدار میشم فکر میکنم خواب بودم،الان 6هفته ام شده میخوام برم سنو گرافی.برام دعا کنید که بچه هم سالم باشه،بخدا برا همتون دعا میکنم.این فرشته چشم و امید چندتا خانوادست

پاسخ:نام : افرین
سلام به همه ی مامانای گل. من الان هفته ی 35 هستم. حاملگی راحتی داشتم. کسایی که حالت تهوع دارن حتما صبح که بیدار میشن قبل از این که از جاشون بلند شن بیسکویت بخورم. مثل ساقه طلایی، پتی بور و یا کیفر. خیلی کمک میکنه که حالتون بد نشه. از هفته 16 به بعد میتوانید سونو بدید و جنسیت نی نی تون رو بفهمید. به خودتون استرس ندین. همیشه بگین حالم خوبه. چیزیم نیست.ایشالا به موقع و با خوشحالی نی نی تون رو بغل کنین.

پاسخ:نام : گلی
سلام دوستان خوبین سلامتین انشالله نی نی های همتونم خوب باشن. من یه سوال داشتم من تو هفته 11 کمی خون میبینم شبا اصلا نمی خوابم بنظرتون چکار کنم امروز میرم پیش دکترم سونوگرافی ببینم فرشتم سلامته نگرانم خیلی تجربی ندارم اولین بارم :-o

پاسخ:نام : سحر
سلام 36سالمه هفته 29 هستم بعداز 16 سال بچهدار شدم احساس خوبی دارم ولی چون شاغلم از بچه داری خیلی مترسم خیلی ... میترسم کم بیارم

پاسخ:نام : نازنین
سلام ممنون از این سایت عالیتون.دوستای گل من 12هفته و1روزمه اما 2روز پیش که رفتم غربالگری جنسیتو نشون نداد خیلی نگران شدم

پاسخ:نام : سهیلا1
هفته 35 بارداریم،در هفته 28 بارداری به علت خونربزی در بیمارستان بستری شدم.بعدش پلاکت 107 هزار بود. الان حدود 100 هزار است . جنین هم خوب است. آیا خطری برای من و جنین دارد؟ لطفا کمکم کنید؟

پاسخ:
کاربر گرامی پرسش شما در قسمت کلینیک مجازی ثبت گردید تا متخصصین ما به آن پاسخ دهند.


نام : مامان جون
سلام.امشب شب عاشوراس.دعامیکنم به حق این شب عزیز خدا عزیزاتونو سالم توبغلت ن بذاره.خصوصا امثال منکه دوتا سقط داشتم.آمین

پاسخ:نام : fateme
سلام من دوبارسقط داشتم.الان توهفته هشتم هستم حالت تهوع دارم واسم دعاکنیدمیوه زندگیم به ثمربشینه به حق اقاعلی اصغر.امشب شب تاسوعاست

پاسخ:نام : می می
سلام مامانای خوبم من هفته دوازده هستم برام دعا کنید چند بار سقط کردم خیلی برام دعا کنید

پاسخ:نام : مامان جون
سلام به همه عزیزان.من هفته نوزده هستم بعد دوتاسقط.الان هم انگارتوقرنطینه هستم آخه همش توخونه امو استراحت میکنم.خداهمتونو خوشحال کنم.منم ناامیدنکنه چون بچه اولمه وخیلی عذاب کشیدم.جوجوی من پسره.خیلی ذوق دارم بغلش کنم.واسه همدیگه دعاکنیم حتمامستجاب میشه

پاسخ:نام : زیزو
27سالمه بعداز۷سال خداخواست وبه طورطبیعی حامله شدم ولی ازوقتی فهمیدم حاملم حالت پریودی بهم دست میده نگرانم لطفا راهنمایم کنید ودعاکنید برام چون من همه شمارو دعامیکنم وبه خداسپردمتون

پاسخ:
پرسش شما جهت پیگری توسط کارشناسان ما در قسمت کلینیک مجازی مطرح گردید


نام : خدیجه
سلام به همه از اینکه پیاممو تو لیست دیدم خیلی خوشحال شدم من الان توهفته 15 هستم حالم خیلی خوبه فقط دوس دارم زودتر بدونم نی نیم پسره یا دختر یکی دو هفته دیگه میرم سونو میدم

پاسخ:نام : سميه
سلام من در هفته پنجم يا ششم هستم خيلي خوابم مياد هميشه بي حوصله و خواب الودم به قدري كه نميتونم كاراي خونه و پسرم رو انجام بدم برام دعا كنيد بهتر بشم

پاسخ:نام : سمیرااا
من الان پنج هفتمه،یه کم حالمبده ولی تحمل میکنم،یه کوچولو هم حالت تهوع دارم،برای من و نی نیم دعا کنید لطفا

پاسخ:نام : زهرا
سلام مامانای عزیز من بارداری اولمه هفته 29 بارداری هستم بارداری سختی دارم میگذرونم دعا کنید این 2 ماهم به خوبی بگذره و پسرم به دنیا بیاد میگن به بچه زیبا میکنه نظر شما چیه

پاسخ:نام : الهام
سلام من هفته يازدهم بارداريمه,به شدت بدنم انار ميطلبه,اخيرا فهميدم انار حالت تهوع رو خيلى کم ميکنه ياحتى به صفر ميرسونه,شماهم اگه حالت تهوع داريد حتتما انار بخوريد اونم زيااااد

پاسخ:نام : مامان فاطمه
سلام یه دختر خشگل دارم حالام تو 19هفتگی بارداریم دوست دارم پسر باشه برام دعا کنید

پاسخ:نام : نازنین
سلام من 23 سالمه. و هفته 26 هستم . خداروشکر وضعیتم بد نیست ولی به خاطر اضافه وزن که قبل بارداری داشتم بیمارستان های دولتی سخت قبولم میکنم برای زایمان یکمی هم افسردگی بارداری گرفتم ولی فک میکنم بچه دنیام رو زیبا میکنه به امید خدا

پاسخ:نام : سعیده
سلام من در هفته شانزدهم بارداری هستم دوران خیلی سخت گذراندم حالت تهوع شدید و لکه بینی داشتم ام الان که این مشکلات حل شده درد زیادی در پایین شکمم.دارم دلیلش را جثه لاغر اندامی که دارم میدانم

پاسخ:نام : سرور
سلام به مامانای خوب.من هفته 19 بارداریمه یه روز تمام تکون خوردنای پسرما حس میکنم یه روز اصلا تکون نمیخوره اصلا و خیلی نگران میشم.ایا مشکلی هست؟

پاسخ:نام : خدیجه
برام دعاکنید حامله بشم

پاسخ:نام : مریم

سلام من 34 سالمه 4 ماهه باردارم از چه زمانی می تونم موهامو رنگ کنم و از چه لوازم آرایشی میتونم استفاده کنم که کم خطر باشه؟پاسخ:نام : زهرا
سلام مرضیه جان . انشاالله که چیزی نیست عزیزم . راستش رو بخوای من هم هفته حدود یک و نیم ماهگی بارداریم دچار لخته بینی شدید شدم و 2 هفته بعد از خوب شدنم دوباره دچا خونریزی شدم. چون دکتر اولم کاری از پیش نمی برد و مدام میگفت بچه ت سقط میشه فورا دکترم رو با مشورت چند نفر که شرایط مشابهی داشتند تغییر دادم . الان خدا رو شکر چند روزیه وارد ماه هفتم بارداریم شدم و پسرم هم حالش خیلی خوبه . دکتر دومم علاوه بر تجویز شیاف و آمپول برای جلوگیری از سقط به محض مراجعه بهم دستور داد که باید استراحت مطلق داشته باشم بطوریکه برای آب خوردن هم از جام بلند نشم . با وجود اینکه کارمند هم هستم یک ماه استعلاجی گرفتم و تو خونه فقط درزا کشیدم و همه کارام رو هم شوهرم انجام میداد تا اینکه این فسقلی جاش محکم تر شد و خونریزیم بند اومد. شما که به دکتر مراجعه کنی داروها و مدت زمان استراحت رو خودش برات تجویز میکنه . امیدوارم بارداری سالم و زایمان موفقی داشته باشی.

پاسخ:نام : ستاره

سلام امیدوارم هیچ کدومتون تجربه تلخ منو نداشته باشین. من تو هفته 29 دکولمان شدم و نی نی ام رو از دست دادم حالا دیگه خیلی می ترسم تو رو خدا برام دعا کنینپاسخ:نام : زهره
دو سونو با نتیجه متفاوت پسر....دختر یعنی چییییِ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ:نام : مينا
سلام" من الان هفت سي و نه بارداري ام هستم يه فرشته 7 ساله بنام تينادارم كه تا 4 ابان داداشش كه قراره اسمش سينا باشه به دنيا بياد. "مرسسسسسسسي خدا جون به خاطر اين ميوه هاي شيرين باغ زندگي"

پاسخ:نام : زهره
سلام من هفته هشتم بارداري هستم كم و بيش حالت تهوع دارم واسه سونو جه زماني بايد انجام بديم

پاسخ:نام : اللر
سلام من فكر كنم هفته5ئ باشم ازمايش ندادم برام دعا كنين بچه سالم دنيا بيارم قبليش7 هفته سقط شد بي دليل ولي سونو هيچ محصول حاملگي نشون نداد

پاسخ:نام : فرزانه
سلام مامانای عزیز-من اولین بارداریم رو میگدرونم-الان هفته 14 هستم-خیلی استرس دارم برام دعا کنید بچه سالمی به دنیا بیارم

پاسخ:نام : گلنار
سلام.مرضیه جان نگران نباش امیدوارم که چیزی نباشه یکی از دوستان منم مثل شما بود و فوران رفت دکتر اونم بهش گفت خونریزیش به خاطر لانه گزینیه و نگران نباشه بعد یک روزم خود به خود قطع شد.الانم یه دختر خوشگل به اسم مهسان داره.

پاسخ:نام : فرزانه
سلام،من هو هفته 7هستم الآن حالت تنوع يا هيج الاسم ديمه أي ندارم كمي وكرامة

پاسخ:نام : مستی

سلام من هفته نهم بارداریمه .یه دختر خوشگل وناز نه ساله دارم 36 سالمه.اما ایندفعه خیلی اذیت میشم نمیدونم از بالا رفتن سنمه؟پاسخ:نام : مرضیه
سلام دوستان من هفاه هشت بارداری هستم چند ساعت پیش تو خواب حس کردم یه چیزی از بدنم ریخته بیرون از خواب پریدم متوجه شدم خون خیلی کم رنگه چون ساعت دو شب بود نتونستم برم بیمارستان چون این شهر دکتر زنان نداره خیلی میترسم نی نیم طوریش بشه الان ساعت پنج صبحه توروخدا یکی راهنماییم کنه هنوز هم داره لکه قهوه ای میاد بارداری اولمه ۲۲ سالمه

پاسخ:نام : شیوا
با سلام به همه من تازه ده هفته ست که سایت شما رو پیدا کردم. هفته ی دهم بارداری هم هستم برام دعا کنید

پاسخ:نام : فاطمه حورا
سلام من تو هفته نهم باردارى هستم يه دختر ناز كچولو هلنا خانوم دارم خدا را شكر اينبارو از خدا يه پسر سالم و صالح ميخام برام دعا كنين بچه ها.

پاسخ:نام : ريحانه

سلام.. من در هفته ي يازدهم هستم .. قبل از عيد در هفته ي سيزدهم يه سقط داشتم .. الان خيلي ميترسم تروخدا دعام كنين اين دو هفته ي ديگه رو بخوبي پشت سر بزارم 😰... ايندفه واسه ي حالت تهوعي كه دارم فهميدم گرسنه بودن و خالي بودن شكم بيشتر تهوّع اوره پس شكمو خالي نزايد .. نه از غذا ، با يه تكه نُون سوخاري هم حله 😊پاسخ:نام : زهرا

مامانایی که تهوع ، سردرد یا درد و سوزش معده دارن لطفا بخاطر کوچولوهاشون تحمل کنن و دارو نخورن . داروهای گیاهی رو که اصلا سمتش نرید . شربت معده و رانیتیدین و امثال اون رو هم اصلا مصرف نکنید . منم تهوع و سردردهای شدید بارداری رو پشت سر گذاشتم الان هفته 24 هستم و حدود یکماهیه درد معده دارم ولی بخاطر سلامتی بچم تحمل می کنم . لطفا شما هم تحمل کنید تا انشاالله مشکلی پیش نیاد.پاسخ:نام : محبوبه
عزیزان سیرابی واسه حالت تهوع عالیه

پاسخ:نام : بنفشه
من تو هفته 29 هستم حس فوقالعاده یه مخصوصا تکونای نی نی، وقتی دستم روی شکممه انگار داره دستمو قلقلک میده، امیدوارم همه کسایی که دوست دارن این حسو تجربه کنن نصیبشون بشه.

پاسخ:نام : سهیلا
سلام من هفته هشتم هست سر معده ام سنگینه و هم حالت تهوع دارم چی کار کنم ؟ تو غربت هستم خیلی سخته دلم خیلی می گیره اما توکل کردم به خدا امیدوارم کمک هممون باشه

پاسخ:نام : مينا
سلام . من هفته 38 بارداريم در اين مدت خيلي از مطالب سايت بهره بردم. اميدوارم همه كسانيكه ارزو دارن اين حس قشنگ رو تجربه كنن .

پاسخ:نام : الهام
سلام دوستان من 22 شهریور پریود شدم و بین 2 تا 6 مهر اقدام کردم برای بچه دار شدن الان 17 مهر من پریود شدم حالا نمیدونم حاملم یا نه حساب کردم اگر حامله باشم تو هفته دوم هستم کسی هست بتونه راهنماییم کنه

پاسخ:نام : ظریفه
سلام مامان نازنین زهرا میشه اسم خودتو بگی چون من شما رو نشناختم از اینکه برام دعا کردی ممنئنم

پاسخ:نام : مریم
سلام من در هفته شونزدهم قرار دارم حالت تهوع ندارم اشتهامم زیاد شده برای اولین بارجنین بمدت ده دقه تکون میخورد

پاسخ:نام : هدی
تجربه ای ندارم

پاسخ:نام : rima
SALAM MAN HAFTE 25 HASTAM KHILI JAZABE

پاسخ:نام : آسمان
با سلام من الان هفته یازدهم دارم میگذرونم حالت تهوع ندارم فقط بعضی وقتا سردرد دارم خیلی خوشحالم حس خیلی شیرینیه

پاسخ:نام : گلنار
سلام.من وارد هفته 13ام شدم.27سالمه و اولین بارداریمه.حس خیلی شیرینیه امیدوارم همه تجربه کنن.از زمانی که فهمیدم باردارم صبح ها حالت تهوع دارم.اصلانم کم نشده.واسه همین کلا میل به غذام کم شده.فقط 1کیلو وزن اضافه کردم.خیلی نگرانم :-(

پاسخ:نام : مهدیس
سلام بعد از 12سال انتظار با توکل به خدا و دستهای معجزه گر دکتر حمید صاحب کشاف ..احساس شیرینه مادر شدنو تجربه کردم ...هفته سیزدهم هستم و دهانه رحمم را دوختم ..امیدوارم همه مادرهای مهربون و خودم به سلامتی صاحب بچه های سالم بشیم

پاسخ:نام : soheila
زهراجان ممنون از دعاهای قشنگت.انشاله شمام به سلامتی و خوشی پسرتو بغل بگیری و زایمان خوبی داشته باشی

پاسخ:نام : زهرا
سلام به همه خانمایی که یه روزی به قول دختر برادر شوهرم تو دل ماماناشون بودن و الان خدا یه بچه ناز و انشاالله سالم تو دلشون گذاشته . خوشحالم که شما رو اینقدر خوشحال احساس می کنم امیدوارم به حق بزرگی خدا همتون بچه هاتونو بغل بگیرید و از دیدن لبخند خدا رو لبهاش لذت ببرید و خدا به حق علی اصغر 6 ماهه امام حسین به همه کسانی که آرزوی بچه دارن سالم و صالحش رو نصیب کنه . راستش خدا بخواد منم دارم مامان میشم هفته 22 بارداری هستم و مسافر کوچولوم هم پسره . از اونجایی که دعای آدما در حق هم زودتر براورده میشه لطفا شما هم برای من و بچم دعا کنید . عاقبت در یک شب از شب های دور کودک من پا به دنیا می نهد آن زمان بر من خدای مهربان نام شورانگیز مادر می نهد یا علی

پاسخ: 1 2 3  
نام
آدرس ایمیل
*
تجربیات شما
 
ثبت اطلاعات
انصراف
GPS مچی FR 620