تعداد بازدید: 16809
 
 
دوره ماهیانه: سه ماهه اول
نام: هفته نهم

خلاصه:
در صورتی که شما در این هفته به سونوگرافی بروید ممکن است حرکت های نوزاد خود را بتوانید ببینید. و می توانید با استفاده از دستگاه اولتراسوند صدای قلب کودک خود را بشنوید.
 

اكنون اندازه كودك شما در حدود 2.5 سانتي متر (حدود اندازه يك دانه انگور) است و وزن او در حدود2 تا 3 گرم است، اما از آنجا كه ساختار فيزيكي بدن او شكل گرفته است، آمادگي آن را دارد كه به سرعت وزن اضافه كند. او هر روز به يك انسان كامل شبيه تر مي شود. دنبالچه جنيني او كاملا از بين رفته است و اجزاء بدن او (شامل اندامها، ماهيچه ها و اعصاب) آرام آرام شروع به كار خواهند كرد.سر او نسبت به سایر اندامش بزرگتر است و بصورت منحنی بر روی قفسه سینه است.

پلكهاي او در حالت بسته قرار دارند و تا قبل از هفته بيست و هفتم باز نخواهند شد. او هم اكنون نرمه گوش دارد و در آخر اين هفته، بخشهاي داخلي گوش او كامل خواهند شد. لب بالايي او نيز كاملا شكل گرفته است و دهان، بيني و سوراخهاي بيني او نيز مشخص تر شده اند. نوك انگشتان او كمي بزرگتر شده اند. تمام مفاصل اصلي (شانه ها، آرنجها، مچ ها، زانوها و قوزك پاها) در حال فعاليت مي باشند، كه به كودك شما امكان مي دهند تا اعضايش را حركت دهد. قلب او اكنون به چهار حفره تقسيم شده است و دريچه ها در حال رشد مي باشند. اندامهاي تناسلي بيروني او تشكيل شده اند، اما چند هفته ديگر مي توان تشخيص داد كه كودك شما پسر است يا دختر.دستگاه گوارش همچنان در حال توسعه است.مقعد تشکیل شده و روده ها در حال رشد هستند.علاوه بر آن ویژگی های اصلی تولید مثل مانند بیضه و تخمدان از این هفته شروع به شکل گیری میکنند. کودک شما در حال تغذیه از بند ناف می باشد که چندین هفته گذشته شروع به رشد و کامل شدن کرده بود.

 

ممكن است شما هنوز هم حامله به نظر نرسيد (البته اگر قبلا حامله شده باشيد، شكم شما زودتر جلو خواهد آمد) اما ممكن است از لحاظ روحي و عاطفي، شديدا متلاطم باشيد. تغييرات سريع خلق و خو در اين مرحله بسيار متداول است؛ اينكه به طور متناوب از احساس اينكه به زودي مادر مي شويد، سرخوش يا نگران شويد طبيعي است. اين احساسات ممكن است در طي دوران حاملگي و همچنين بعد از به دنيا آمدن نوزاد شما، ادامه داشته باشند. سعي كنيد كمي بي خيال باشيد. تقريبا همه زوجهايي كه در آستانه تولد كودك خود قرار دارند، نگران اين مطلب هستند كه اين كودك ممكن است چه تغييراتي در زندگي آنها به وجود آورد، اما اكثر آنها بعدا مي گويند كه مادر و پدر شدن بهترين چيزي بوده است كه تا به حال تجربه كرده اند.

شما ممكن است بيش از حد احساس نفخ يا باد معده كنيد. اين امر بدان علت است كه مقادير زياد هورمون پروژسترون كه بدن شما در اوائل دوران حاملگي توليد مي كند، ماهيچه ها و عضلات بدن شما (از جمله مجاري معده و روده) را شل مي كند. اين شل شدن عضلات، فرآيند هضم غذا را كند كرده و ممكن است موچب افزايش باد معده، نفخ، آروغ زدن، باد شكم و كلا افزايش احساسات ناخوشايند در ناحيه شكم، خصوصا پس از مصرف مقدار زيادي خوراكي، بشود.

سینه شما مدام در حال رشد است.البته ممکن است بعلت افزایش حجم خون رگ های آبی رنگ بر روی سینه شما ظاهر شود.و بعلت افزایش سینه، ممکن است در صورتی که سینه بند های بارداری را استفاده نمایید احساس راحت تری داشته باشید.

اگر شما بيشتر از 35 سال سن داريد يا در خانواده شما سابقه بيماريهاي ژنتيك مانند فيبروز كيستيك كه يك بيماري نادر مادرزادي است وجود دارد، ممكن است بخواهيد از مشاوره ژنتيك و يا آزمايش موسوم به CVS يا نمونه برداري از پرزهاي جفتي كه بين هفته دهم و دوازدهم انجام مي شود و برخي عيوب و ناهنجاريها را مشخص مي كند، استفاده كنيد.

ممکن است در این هفته ولع شما در مورد غذا بیشتر از پیش شود و حتی ولع به چیزهای عجیبی همچون زغال،گچ،یخ و ... پیدا کنید ولی لطفا جلوی خود را بگیرید و از خوردن این مواد بپرهیزید ولی از آنجا که این ولع شما نشانه نیاز بدن شما به مواد و یا ویتامین هایی خاص است این مورد را با پزشک خود،در میان بگذارید تا قرص های مکمل مورد نیاز را برای شما تجویز نماید.

اگر این هفته خونریزی ای مشاهده نمودید حتما حتما با پزشک خود در میان بگذارید.خونریزی از هفته 9 به بعد احتمال سقط جنین را به همراه خواهد داشت.

توجه داشته باشید که افزایش هورمون پروژسترون در دوران بارداری لوله های سیستم ادراری را شل می نماید و این امر امکان عفونت و برفک واژن را در دوران بارداری افزایش میدهد.سعی کنید در صورت مشاهده هر گونه تغییر به پزشک اطلاع دهید.برای درمان عفونت در بارداری می توانید زیر نظر پزشک از آنتی بیوتیک های بی خطر استفاده نمایید.

 

در صورتی که شما در این هفته به سونوگرافی بروید ممکن است حرکت های نوزاد خود را بتوانید ببینید. و می توانید با استفاده از دستگاه اولتراسوند صدای قلب کودک خود را بشنوید.

خیلی خوب است که اگر میتوانید به کلاس های قبل از زایمان و کلاس یوگا بروید. این امر هم میتواند به آگاهی های شما بیافزاید هم این که با سایر مادران باردار آشنا خواهید شد.

هنوز پوشیدن لباس های بارداری برای شما زود است ولی برای اینکه احساس راحت تری داشته باشید بهتر است لباس های خود را کمی آزاد تر انتخاب نمایید.

بهتر است که سعی نمایید اجسام سنگین را بلند نکنید.

بهتر است زمانی که مینشینید برای این که پاهایتان زیاد تحت فشار نباشند یک صندلی و یا زیر پایی بر زیر پایتان قرار دهید تا پایتان هم سطح بدنتان قرار گرفته و احساس راحت تری داشته باشید.

می توانید در صورتی که استرس دارید و یا نگرانی هایی از بدنیا آمدن فرزند جدید دارید برای مقابله به استرس از تمرین های تنفسی استفاده نمایید.

يك برنامه روزانه را براي ارتباط با كودك خود آغاز كنيد. مي توانيد هر روز دوبار، و هر بار به مدت 5 تا 10 دقيقه، در يك گوشه بنشينيد و به كودك خود فكر كنيد. براي بسياري از خانمهاي باردار، قبل از خواب و بعد از بيدار شدن زمان مناسبي براي اين كار است. در اين اوقات آرام باشيد و دستهاي خود را بر روي شكم خود قرار دهيد، بر تنفس خود تمركز كنيد و سپس به كودك خود فكر كنيد؛ به اميدها و روياهايتان، به اهدافتان به عنوان يك مادر، و.... اين كار مي تواند يك راه بسيار عالي براي آغاز پيوند بين شما و كودكتان باشد و به شما در جهت تبديل شدن به يك مادر در آينده كمك مي كند، همچنين از نظر رواني بازگشت به زندگي طبيعي پس از وضع حمل را تسهيل خواهد كرد.

 

تصویر نمای نزدیک

تصویر دو

تصویر سونوگرافی
 1  
بالای صفحه
کاربر عزیز لطفا تجربیات خود از این هفته بارداری را با دیگر کاربران درمیان بگذارید
نام : پروانه
سلام بچه هامن توهفته ی ششم هستم؛هرچی میخورم سیرنمیشم وبه زورم نفس میکشم وبه شدتم لرزمیکنم؛نمیدونم مشکلم چیه؛برام دعاکنین

پاسخ:نام : هدیه
فقط یه مشکلی دارم الان که تو هفته سیزدهمم دوباره کع صبحانه میخورم اون صبحانه رو بالا میارم نمدونم چرا ؟

پاسخ:نام : هدیه
سلام منم تو هفته سیزدهم هستم یبار سقط داشتم با فاصله دوماه باردارشدم خداروشکر نه تهوع نه کمردرد هیچی نداشتم جز یکم سردرد وخوراکمم عالیه پنج شنب

پاسخ:نام : زهرا
سلام مامانی مهربون و شایسته. به همه تبریک میگم. منم هفته پنجممه. ساک حاملگی دیده شده اما جنین نه. برام دعا کنید.

پاسخ:نام : هستی
سلام به همه ی مامانای عزیز،ایشاا... اگه هنوز باردارین و چشم انتظار،خدا بهتون یه نی نی صالح و سالم بده و خودتونم سالم در کنارش باشین...اولا خواستم به کاربر عزیزبه اسم تنها بگم:ناخواسته بودن بچه تو فرهنگ ما خیلی بد جا افتاده،بابا مهم اینه که خدا خواسته و الان هست...اصلا ما چکاره ایم که بخوایم حق حیات رو از کسی که تو بوجود اومدنش حتی ذره ای دخالت نداشته،بگیریم؟همسر شما میتونه تضمین بده که بعد سقط شما بازم بچه دار میشین؟گذشته از اون از قهر خدا باید ترسید...این مدته سعی کن کمتر با شوهرت در ارتباط باشی و بذاری اونم درست فکر کنه و عجولانه تصمیم نگیره...دوما روی صحبت با کاربر عزیز به نام الهام ه،واقعا چرا باید آزادی جنسی تا حدی باشه که آخرش به ضرر دختر تموم شه؟فکر کردی سقط کردن عذاب وجدان نمیاره؟تو رو خدا یه ذره تو رفتارامون خدا رو در نظر داشته باشیم...توبه راه واقعا خوبیه به شرطی که سرش بمونی...من خودم هفته ی یازدهم بارداریم هستم و از تهوع و استفراغ و سردرد واقعا خسته شدم...البته شربت معده جالینوس و قرص اوندانسترون واسم معجزه کرد...خداروشکر بعد استفاده ی اونا حالم خوبه...ایشاا... نی نی های همگی تون سالم و صالح بدنیا بیان،نی نی منم که زندگیمه و اولین حس مادر شدنو بهم داده،صالح و سالم بدنیا بیاد...التماس دعا.

پاسخ:نام : فائزه
سلام دوستای عزیز.من تو هفته 29 بارداری هستم.شکمم خیلی بزرگ شده.تاریخ زایمانم 26 فروردینه .برام دعا کنید که زایمانم طبیعی باشه

پاسخ:نام : مامانی
سلام. من توهفته 18 دیروز رفتم سونو چهاربعدی گفت نی نی کوچولوم پسره خیلی منتظرشم ایشالا سالم وصالح باشه برای همتون دعامیکنم شماهم منو و گل پسرمو دعاکنین لطفا

پاسخ:نام : مامان تنها و غریب
من دو سه روزیه حرکتهای نینیم رو حس میکنم مثل ماهی تو شکمم حرکت میکنه مخصوصا وقتی چیز شیرین میخورم. خیلی حس دلچسبیه. من هفته نوزدهم رفتم و هنوز جنسیتش رو نمیدونم... خدایا شکرت به خاطر این هدیه دوست داشتنی

پاسخ:نام : پریسا
سلام،من هفته ۱۷ هستم،حدود سه هفته دیگه میرم سونا تا مشخص بشه خدا بهم چی هدیه داده‌،حالمم الحمدالله خوبه،شمایی که ناراحتین از باردار شدنتون بخدا بزرگترین حکمت خدا مادر شدنه... هرکدوم از ما میتونستیم نازا باشیم،بازم خداروشکر.......

پاسخ:نام : نسرین
گل مامان خانم سلام. من الان هفته ۲۳رو تموم میکنم ولی هنوز چیزی حس نکردم خیلی عجله داری.نگران نباش.انشاالله تو زودتر از من بتونی نی نیتو حس کنی.

پاسخ:نام : مامان سمیر
گل مامان عزیز این حس ها کاملا طبیعیه سعی کن از استرس ها نداشته باشی چون رو سلامت جنین اثر میذاره سونوگرافی همیشه بودن یا نبودن رو تایید میکنه بیخودی نگران نباش و به فکر تغذیه ی سالم باش همین

پاسخ:نام : گل مامان
سلام.من هفته11 بارداری هستم.ولی اصلا تو شکمم هیچی حس میکنم چیزی نیست یا شایدم خدایی نکرده از بین رفته باشه.شماهم هیچ حسی ندارید مثل من یا که حسش میکنید.یا از کجا مطمــــــن مشید که هست. خواهش میکنم راهنماییم کنید.

پاسخ:نام : عاطفه
سلام دوستایه گلم من سنم خیلی کمه ۲۰ سالمه الان هفته نهم میترسم از بچه داری...همسرم و خانواده هامون خیلی دوس دارن ولی من اصلا..نمیتونم باهاش کنار بیام توروخدا یکی جوابم و بده دارم دیوونه میشم..سخته..نمیخواستم..ییهو شد

پاسخ:نام : مامان تنها و غریب
سلام به همگی. تو هفته 18 هستم و دو هفته دیگه باید برم برای تعیین جنسیت. هنوز از نظر روحی به اون آرامش نرسیدم ولی بزرگ شدن شکمم باعث میشه تنهایی و غریبی ام رو از یاد ببرم. از همه مهمتر همسر نازنینمه که برام مادری کرده و همسری تو این مدت. من 5هفته تمام آنفولانزا گرفتم که به خاطر بارداریم بهم دارو ندادن و این پنج هفته بدترین دوران توی بارداریم بوده مخصوصا سرفه های شدیدم.اما خوشبختانه دکترم گفت نگران نینی نباش چون اون جاش امنه. ولی وجود فرشتم همراهم همیشه آرومم میکنه. امیدوارم همه فرشته ها سالم و سرحال باشن با ماماماشون.

پاسخ:نام : elham
توهفته هفتم هستم و حالت تهوع شدید دارم لطفا راهنماییم کنید سلام

پاسخ:نام : گلنار
سلام مامانای مهربون.امیدوارم همگی شاد و سلامت باشید.من تو هفته 28امم.امروز رفتم دکتر گفت کمبود آهن داری و بهم قرص آهن داد.خیلی نگرانم.حالا باید چه کار کنم؟ :(

پاسخ:نام : افسانه
سلام.من هفته 8 بارداریم خیلی خوشحالم که صاحب یه نعمت الهی میشم.دو روز دیگه نوبت دارم برم صدا قلب بچم رو بشنوم برام دعا کنید. در پناه خدا

پاسخ:نام : ریحانا
سلام مامانا نمیدونم چرا امروز دلم خیلی گرفته کاش انلاین میتونستم با یکیتون صحبت کنم من هفته 18بارداریمه الان هم دخملم داره وول میخوره برام دعا کنید دختر دومم هم به سلامتی بدنیا بیاد

پاسخ:نام : سمانه
سلام من هفته بیست و دوم بارداری ام از هفته هجدهم کم کم متوجه حرکات پسرم شدم و الان هم شکر خدا شدید تر شده. اما کسانی که میگن متوجه حرکات جنینمون نمی شویم یکی از علتهاش افقی خوابیدن جنین است لطفا نگران نباشید و به کوچولو هاتون فشار نیارید التماس دعا

پاسخ:نام : ریحانا
سلام به همه دوستان چه اونایی که بچه اولشونه چه اونایی که بار چندمشونه من یه دختر خوشگل 7ساله دارم الان هم هفته 19 بارداریمه بازم یه دختر خوشگل تو راه دارم توکلتون فقط به خدا باشه کافیه .خودش مراقب نینیاتون هست .تکون خوردن بچه ها با هم فرفق میکنه اونایکه باراولشونه دیرتر متوجه تکون خوردن بچه میشن پس نگران نباشید

پاسخ:نام : سمیه
سلام من هفته ۲۲بارداریم رامیگذرانم وزن جنین ۲۵۰گرم است به نظرتون وزنش طبیعیه یانه اگر طبیعی نیست من راراهنمایی نمایید

پاسخ:نام : مهتاب
سلام دوستان گل ایشاله اونایی که مثل من حالشون بد هست خوب بشن من هفته 16 بارداری هستم و حالم خیلی بد بود تهوع و استفراغ شدیدوخون دماغ هم میشم و سر درد و گردن دردوگاهی بی تابی و بی حوصلگی شبا هم خوب خوابم نمیبره گاهی گریه میکنم و لی فکر اینکه تیرماه یه نی نی خوشگل تو بغلم امید میگیرم شوهرم خیلی درکم میکنه و مدام دلداری میده برای منم دعا کنید.

پاسخ:نام : نسترن
سلام مامانای عزیز من تو هفته 5بارداری ام یه دخمر 12ساله دارم دخمرم دوستداره داداشی داشته باشه دعا کنید پسر بشه

پاسخ:نام : الهام
سلام من بچه2روباردارم یه دختر ناز دارم هفته25بارداری هستم یه دختر توراه دارم انشا...سالم وسلامت باشه

پاسخ:نام : ناهید
من تو هفته هیجده هسم اما هنوز حالت تهوع دارم لطفا راهنماییم کنید

پاسخ:نام : نسرین
سلام راشده جون منم اواخر هفته ۲۲هستم ولی هنوز چیزخاصی از تکونای بچم احساس نکردم.چندتانظر پایین نظر توهم نوشته بودم.منم دیگه دارم نگران میشم هفته پیش هم صدای قلبشو توی درمانگاه شنیدم ولی بازم نگرانم.

پاسخ:نام : سارا
سلام من هفته 18 بارداری،هستم.دیروز رفتم سونو گفت بچت پسره.من از تقویم چینی استفاده کردم نشون داد دختره جالبه بچم طرف چپ شکمم هست.نمی دونم سونو دقیق گفته.؟

پاسخ:نام : راشده
سلام من هفته 20 بارداری ام ولی هنوز تکون پسرمو حس نمی کنم. خیلی نگرانم .هفته 17 که برای سونو رفتم مشکلی نداشتم. لطفاً راهنماییم کنید مادرهای عزیزی که تو این هفته به بعد هستند تکونی حس می کنند؟؟

پاسخ:نام : مامان اکرم
سلام مامانای جدید و مامانای قدیمی. من تو هفته 17 بارداری هستم خیلی خوشحالم و حس خوبی دارم همسرم هم خیلی خوشحاله که داره بابا می شه. من برای همتون آرزوی سلامتی دارم. فقط یکی از شما به اسم تنها نوشته که همسرم تنهام گذاشته و میگه باید بچه رو سقط کنی؟ ما تو فامیلمون یکی ناخواسته باردار شد و بچه اش رو سقط کرد و الان 7 ساله که باردار نشده... حکمت خدا رو دست کم نگیرید و کارهای احمقانه نکنید . دوست عزیزم با همسرت صحبت کن و توکل به خدا کن.

پاسخ:نام : نسرین
سلام به همه مامانای گل هفته ۲۲بارداریم هشت بچه اولمه نمیدونم چرا هنوز تکونی حس نمیکنم.خیلی کلافه ام.

پاسخ:نام : سميرا
تنها خانوم ميدوني چقدر از زوج ها آرزوشون اينه كه بچه دار شن نميشن تو مواظب خودت باش همسرت وقتي بچه رو ببينه وحسش بكنه عاشقش ميشه مواظب خودت باش عزيزم زياد به مشكلات فكر نكن به روزاي خوب با ني ني ات باش عزيزم

پاسخ:نام : اسمان پرستاره
سلام من تازه فهمیدم باردارشدم ناخاسته بود هفته هشتممه.بچه اولم دختر بود روش مرگ رو به چشمم دیدم حتی طبیعی زایمان کردم و شقاق گرفتم و عمل جراحی کردم روی این خدا روشکر اصلا متوجه نشدم باردارم دعا کنید اول سالم باشه بعد پسر که دیگه تموم بچه نیارم..توی غربت زندگی میکنم هیچکس رو ندارم نمیدونم از عهده دو بچه دوساله و نی نی برمیام

پاسخ:نام : مریم رهبر
من هفته ششم باردای هستم جنینم ضربان قلب نداره میشه راهنمای کنید

پاسخ:نام : تنها
سلام خوشبحال همتو که از بچه دار شدن خوشحالین .من 4 ماه عروسی کردم ناخواسته باردار شدم شوهرم هر روز منو میزنه که چرا باردار شدی حالا هم تنهام گذاشت و رفت گفت تا سقط نکنی اسم منو نیار کاش بمیرم خسته شدم دیگه

پاسخ:نام : مامان سمیر
سلام دوستای گل میشه یکی لطف کنه و از رو سونوی شانزده هفتگیش بهم بگه AC جنین چقدر بود انگاری دخترم مشکل داره و اندازه ی دور شکمش کمه

پاسخ:نام : چیمن
سلام به همه مامانا من در هفته16هستم همش دارم باهاش حرف میزنم خدا کنه همه مادرها به سالامتی رایمان کنندمن واسه سنوگرافی ntرفتم گفتن احتمالا جنسیتش پسر باشه .چرا احتمال دادن من خیلی استرس دارم لطفا جواب بدید؟

پاسخ:نام : گل مامان
سلام.من هفته 10 بارداری هستم مشکلی که دارمچند وقتی هست که اسهال گرفتم نمیدونم چه کار کنم خیلی میترسم.شما اگر میتونید کمکم کنید

پاسخ:نام : نازگل
سلام من برج5 زایمان داشتم امااپسرم فوت شد و از پیشم رفت الانمماه اول بارداریم واسم دعا کنین بچم پسر باشه ک جای سورنارو واسم پر کنه

پاسخ:
با تمام وجود برای شما و فرزندتان دعای خیر می کنیم


نام : گلنار
سلام مامانای گل.امیدوارم که همگی خوب باشین.یه سوالی داشتم،من الان تو هفته 26ام هستم.تکون های دخترگلمو حس میکنم ولی میخواستم بدونم فاصله تکون هاش باید چقدر باشه.آخه خیلی استرس دارم.یعنی اگه بعد چه مدت تکون نخورد باید نگران باشم و برم دکتر؟ :-(

پاسخ:نام : 1
سلام مامانا منم 23 سال دارم اولین بارداریمه حالت تهوع و کمر درد و دل درد دارم الان 2 ماه و 6روز میگذره دکترم منو میترسونه فک میکنم چیزی بلد نیست شما هم اینجوری هستین نمیتونم بهش اعتماد کنم

پاسخ:نام : فاطمه
سلام من هفته ٢٧ بارداریم, رفتم دکتر واسم سونو نوشت گفتن نارسایی سرویکس داری و الانم نمیشه دهانه رحمتو دوخت,دکتر برام استراحت مطلق داده و هر هفته ۶بار آمپول پرولوتون تجویز کرده برام, آیا با استرحت خوب میشم و بچمم اگه زود بدنیا بیاد احتمال زنده موندنش هست؟ تورو خدا برا من و نی نیم دعا کنید

پاسخ:نام : ریحانه
,سلام من الان ۲۹هفته از بارداری هستم.بارداری دوممه.کمرم خیلی درد میکنه.دلم ميخاد زودتر این ایام بگذره،چون حسم بالاست دامن براشوهرم تنگ شده....امیدوارم دعا کنید بچم سالم باشه....

پاسخ:نام : الهه
با سلام من در هفته 18 بارداری به سر میبرم خیلی دوران شیرینیه برام فرقی نمیکنه بچم پسر باشه یا دختر فقط انشالله سالم باشه و به سلامت دنیا بیاد برای همه آرزوی سلامتی میکنم.

پاسخ:نام : soheila
سلام به همگی.من از اول بارداری تجربیاتمو تو این سایت گذاشتم الان دو ماهه زایمان کردم خدا یک پسر خوشگل به اسم بنیامین بهم داده. زایمانم طبیعی بود به همتون پیشنهاد میکنم طبیعی زایمان کنید اونقدرها هم که میگن وحشتناک نیس درداش قابله تحمله فقط و فقط به خدا توکل داشته باشید.ایشاله خدا به همتون فرزندی سالم بده.

پاسخ:نام : emel
سلام من هفته سی ودوم هستم جفتم پایین.خیلی نگرانم که زایمانم طبیعی نباشه

پاسخ:نام : لیلا.ب
سلام دوستان عزیز امیدوارم همگی به سلامتی زایمان کنید و خدا دامن آنهای که ندارند رو سبز کنه انشالله برای سلامتی بچه من هم دعا کنید

پاسخ:نام : سميرا
سلام براي سلامتي و ظهور آقا امام زمان يه صلوات بفرستيد اللهم صل علي محمد وآل محمد وعجل فرجهم 😘بچه ها زياد به سونوي زير هفته ي بيست برا ي تعيين جنسيت اعتماد نكنيد من سه با ر سونو دادم يه بار گفتن پسر يع بار دختر يه بار معلوم نيست 😜😜😜😜😜

پاسخ:نام : مریم
باسلام من درهفته هفتم بارداری به سر میبرم وازاینکه باردار هستم خیلی خوشحالم حس میکنم یه موجود کوچولو تووجودم داره رشد میکنه امیدوارم اونایی که هنوز مادر نشدن خدا بهشون کمک کنه و مادر بشن مادرشدن حس بسیار زیبایی ست .

پاسخ:نام :
سلام مامانای عزیز تورو خدا واسه منم دعا کنی دوساله میخوام بچه دار شم

پاسخ:نام : ماریا
سلام من هفته 34 هستم یه دختر ناناز دارم اسمشم میخوام بذارم وانیا عاشقشم.

پاسخ:نام : الهه
سلام تو رو خدا دعا کنید منم مامان شم.وقتی آخر ماه میشه من پریود میشم کلی گریه میکنم.

پاسخ:نام : farideh
سلام من چهاردهفتمه درد کمرم خیلی اذیتم میکنه ترشح زیاد دارم،لطفا راهنمایم کنید انشالله نی نی همه سلامت به دنیا بیاد باعث خوشحالی تمام م انایه

پاسخ:نام : مامان پرۍ
سلاممممم منم هفته چهاردهم هستم،خیلی خوشحالم که مامان شدم،از حرص مادرشوهرمم دوست دارم بچم دختر بشه :-)

پاسخ:نام : لیلی
سلام دوستان ، من هفته نهمم خیلی خوشحالم

پاسخ:نام : مامان سمیر
لیلا جون مگه غربالگری اول مشکل داشت؟

پاسخ:نام : مامان سمیر
خوش بحالت ثریا جان کاش ما هم زودتر تموم کنیم من که دیگه خسته شدم عشق من دختره هفته ی شانزدهم هستم و قراره اسمشو بذاریم ملودی

پاسخ:نام : ثریا
سلام. من هفته 34 هستم رشد نی نی خوبه . اما دو روزه خودم شدیدا احساس خستگی میکنم بطوریکه قادر نیستم از تختخوابم پایین بیام.. خیلی ناراحتم :-(

پاسخ:نام : زهرا
سلام من بچه ی اولمه خیلی روش حساسم همش میگم نکنه چیزیش شده باشه ! هفته هجدهم بارداریمه ! نینیم پسره اسمشو محمد میذارم عاشقشم

پاسخ:نام : لیلا
سلام عزیزان من 18 هفته هستم آزمایش غربالگری دوم مشکل داشته باید آمینوسنتز انجام بده خیلی ناراحتم و گریه میکنم برام دعا کنید چیزی نباشه و بچه ام سالم باشه به امید سلامتی همه مادران و فرزندان

پاسخ:نام : الوشکا
سلام مادرای مهربون. من هفته نهمم

پاسخ:نام : گل مامان
سلام.من تو هفته 8 هستم حالم خوبه تهوع ندارم.ولی میترسم از سقط .چون خیلی در موردش شنیدم

پاسخ:نام : الهام
سلام من هفته ى هفتم بارداريم هستم،هروز حالت تحوع دارم،ديروز سونو واژينال انجام دادم،بچمى ديدم و صداى قلب قشنگشو شنيدم،اما چون ازدواج نكردم بايد پس فردا سقطش كنم،اميدوارم دردش نياد :((((( از خدا بخوايد منو ببخشه .من از پسرى كه ٨ سال هست باهاش دوستم باردارم،خدايا كمكم كن،خيلى براى بچم ناراحتم ،دعامون كنيد :((((

پاسخ:نام : مامان سامیا
سلام مامانا,,من تازه عضوشدم,هفته 15و3روزمه,حالمم خوبه خداااااروشکرررر,خیلی خوشحالم که دارم مامان میشم..نی نی جونمم اولیه و فرزند ارشده ماست,نمیدونم دختره یا پسر,فرقی نمیکنه ایشالله که سالم باشه.

پاسخ:نام : الهام
سلام من هفته 19 باردارى رفتم سونو غربالگرى گفت دختره چقد احتمال داره درست باشه

پاسخ:نام : صبا
سلام من ١٥روزه بريوديم تموم شده يه هفته مونده تا دوره بعدي جن ماه واسه حاملكي اقدام كرديم ولي الان تست دو خط نشون داده جن بار امتحان كردم يعني امكان داره به اين زودي نشون بده

پاسخ:نام : مامان هیرا
سلام مامانای گل

پاسخ:نام : گزل
من هفته 29 بارداری هستم برام دعا کنید که بچه ام سالم باشه وبتونم طبیعی زایمان کنم.

پاسخ:نام : خدیجه
سلام دوستان من هفته بیست و دومم دو هفته پیش بچم اولین تکونشو خورد خیلی خیلی حس قشنگی بود الانم هر موقع که تکون میخوره یه لبخند تابلو میشینه رو صورتم خدا خوشی رو به همه بده

پاسخ:نام : ریحانه
سلام، من الان تو هفته 15بارداری هستم..زیر شکمم درد شدیدی دارم..وچون بارداری اولمه تجربه ندارم.....آیا طبیعی؟!! برام دعا کنید خیلی استرس دارم..انشالله همه نی نی هاشون سالم باشه...

پاسخ:نام : مامی زیبا
سلام دوستان...منم هفته پنجمم خدارو شکر از حالت تهوع خبری نیست. دکترم برام سونو نوشته که ببینه قلبش تشکیل شده یانه. امید به خدا

پاسخ:نام : منیره
سلام مامانای گل من هفته نوزده بارداری هستم میخاستم ببینم چقد احتمال اشتباه تو سونو تعیین جنسیت وجود داره؟

پاسخ:نام : افسانه
سلام به همه مامانا من هفته 8هستم پارسال ی سقط داشتم خیلی استرس دارم برام دعا کنید

پاسخ:نام : راشده
سلام من هفته 17 بارداری هستم. جنسیت نینیم هنوز معلوم نشده چنذ روز دیگه برای سونو میرم. البته فرقی نمی کنه. امیدوارم تمام اونایی که آرزوی مادر شدن دارند به آرزوشون برسند.

پاسخ:نام : فاطمه
سلام به همه مامانی ورژن جدید من تازه وارد هفته دوازده بارداریم شدم و خیلی کمر درد دارم.اصلا نمیتونم بیشر از ده دقیقه بشینم باید زود بخوابم. نزدیک شب یلدا هم هست به نظرتون چیکار کنم وضعیتم بهتر بشه؟؟؟؟؟ دوستان متخصص توی این سایت میشه راهنماییم کنید

پاسخ:نام : آمنه
سلام به همه مامانای مهربون.درپاسخ به سوال رانیا بایدبگم نه عزیزم هفته ششم هستی،چون منم تاریخ پریودم17آبان بوده والان آخرهفته ششمم،من اولین بارداریمه،برام دعاکنیدخودمم هنوزباورم نشده مطالب این سایت خیلی کمکم کرده،براهمه آرزوی سلامتی میکنم

پاسخ:نام : رانیا
سلام ااولین روزه آخرین پریودیم 20 آبان بود الانم که 27 آذره،یعنی من الان تو هفته هفتم بارداری هستم؟

پاسخ:نام : سپیده
سلام من هفته نهم،هیجی نمیتونم بخورم همش حالم بهم میخوره و 4کیلو وزن کردم،میخواستم ببینم درست میشه،برای نی نیم ضرر نداره؟تودوخدا یکی جواب بده خیلی نگرانم

پاسخ:
پرسش شما در کلینیک مجازی درج گردیده است تا مشاورین ما پاسخ شما ثبت نمایند.


نام : فاطميا
سلام من هفته بنجم بارد ارى هستم برام دعا كنيد

پاسخ:نام : سميرا
سلام من تو هفته ي دوازده هفته رفتم ان تي گفت پسر الان كه چهارده هفته ام گفت دختر يعني چي؟كدومش درسته

پاسخ:نام : شیوا
سلام دوستان من تازه اقدام کردم.امروز 23 پریودیم هست و چند روزه سینه درد شدید دارم .متورم شده و رگه هاشو میبینم گاهی.دورش دونه های سفید شده.هراز گاهی هم کمردرد و دل درد دارم و کمی سردرد و تهوع.بنظرتون میتونه از علائم بارداری باشه؟

پاسخ:نام : مامان سمیر
من میخوام سزارین کنم چون شرایطم واسه طبیعی خطر ناکه

پاسخ:نام : مامان سمیر
سلام آهو جان منم هفته ی چهاردهم هستم

پاسخ:نام : گلنار
سلام دوستای عزیز.من تو هفته 23ام هستم.نی نی کوچولوم یه دختر نازه.خیلی خوشحالم :) براش دنبال اسم میگردم.وای که انتخاب اسم چه کار سختیه.خیلی اسم تو ذهنما به کمتراز 10تا که رسید حتما باهاتون مشورت میکنم واز نظراتتون استفاده میکنم :)

پاسخ:نام : marya
Lسلام خوبید مامانهای گل هفته ۱۶هستم اما هیچ چیز رو حس نمیکنم تکون بخوره

پاسخ:نام : سميرا
سلام به همه ماماهاي منتظر من ٦روز قبل ivf كردم و الان فقط منتظرم برام دعا كنيد كه منم يه جوجه داشته باشم

پاسخ:نام : اهو
سلام خوبیدمنم بارداری اولم هست هفته ی چهاردهمم.ازالان استرس زایمان دارم خیلی بهش فکرمیکنم ایشاله همه زایمان خوبی داشته باشند.

پاسخ:نام : ف ر
سلام به همه ی مامانا خوش ب حالتون که بارداری انشالله پچه های سالمی ب دنیا بیارید برا همه وبرا من دعا کنید اخه خیلی میخوام مامان شم خیلی خدابگیا

پاسخ:نام : zahrazamani
سلام من هفته 29 بارداری ام را پشت سر می گذارم خیلی لگنم درد میکنه و شبها اصلا خواب ندارم نمی دانم باید چه کار کنم

پاسخ:نام : لیلی
سلام به همگی من تازه وارد هفته هشتم بارداریم شدم بچه اولم دختره که سر اون خیلی حالت تهوع و خواب الودگی داشتم ولی سر این یکی فعلا که خبری از اون حالتها نیست برام دعا کنید اگه خدا صلاح میدونه بهم پسر بده

پاسخ:نام : مرجان
سلام به ماماناى گل، من وارد هفته ١٩ شدم ،. از هفته ى ٦ تا هفته ى ١٠ تو بيمارستان بخاطر ويار شديد بسترى بودم، ١٠ كيلو وزن از دست دادم، خيلى ضعيف شدم ولى خدارو شكر هر هفته وضعيت تهوع خيلى بهتر ميشه، تو غربالگرى گفتن ني نيم دختر، الهى شكر به غير از يه فيبروم ٦ سانتى كه چسبيده به جفتم مشكلى ندارم، برام دعا كنيد كه نى نيم صحيحو سلامت متولد بشه

پاسخ:نام : sara
سلام به همه مامانا من 35 سالمه اولین بارداریمه ، خدارو شکر تا الان که هفده هفدهمم هیچ مشکلی نداشتم مثل روزای عادی هیچ تغییری نکردم فقط در حال چاق شدنم دوست دارم زودتر حسش کنم ، فقط مطب که میرم صدای قلبش رو میشنوم و حس میکنم یکی داره داخل بدنم رشد میکنه ایشالا همه ی مامانای باردار ، دوران راحتی داشته باشن واسه همه دعا میکنم که نی نی های سالم به دنیا بیارین شمام واسه من دعا کنین...

پاسخ:نام : رقیه
سلام ماه هفتم هستم دوماه باردار بودم که بابامو از دست دادم هنوز هم باورم نمیشه دیگه نیس برهمین خیلی روحیه ام خراب بود الان باز بهترم الان چند روزه دل درد دارم دکتر گفت استراحت کن دعا کنین خدا دل هیچ مادری رو بخاطر ازدست دادن بچه ش نلرزه همه بچه ها سالم بدنیا بیان بچه منم همینطور

پاسخ:نام : ریما
سلام 42 سالمه. اولین فرزندم رو باردارم .در هفته سوم خونریزی شدید کردم ولی شکر خدا پسزم سالم موند. تا هفته 19 تهوع شدید داشتم و بزاق دهانم چند برابر شده بوده و شبها خفگی بهم دست میداد . به لطف خدا و همراهی همسرفوق العاده خوبم پشت سر گذاشتم الان تو هفته 227 میرم تمام این مدت هر شب و روز همسرم برای فرزندمان آیتالکرسی میخونه و باهاش صحبت میکنه منم برای سلامتیش صلوات می فرستم. برای رنگ کردن موها حتما از رنگ موی بدون آمونیاک که فقط اورآل داره از داروخونه تهیه کنید.. دو بار غربالگری رفتیم حتی بخاطر شرایط سنی آزمایش آموسنتز فرستادند که به لطف کرم خدا سالم بوده. توکل بخدا کنید و از او بخواهید که غیر از خدا کسی نمیتونه کمکی کنه حتی بهترین دکترها. اصلا هم تنها حمام نروید تمام این 6 ماه همسرم مثل فرزندش منو حموم داده تا فشار خون و خستگی حاملگی یا سر خوردن باعث ضرر و زیان نشه.خدا بحق 5 تن بچه همه رو سالم بهشون ببخشه پسر منم به ما ببحشه

پاسخ:نام : مينا
سلام ماماناى ناز لطفا به من منم کنيد کمردرد دارم درد مثل زمان پريوددارم يسال پيش يکى روسقط کردم خيلى ميترسم آگهی چيزى ميدونيد بگيد اين درد از چيه

پاسخ:نام : ففنوس
سلام منم الان هفته 38 هستم دوقلوباردارم هرلحظه خداروشاکرم هفته های اخرخیلی سخته از ته دل ارزو مبکنم خدا به همه اوناییکه نی نی ندارن ایشالله نی نی بده منم کمتراز دوهفته دیگه زایمان میکنم التماس دعادارم ازهمتون

پاسخ:نام : یه دوست
سلام برام دعا کنید

پاسخ:نام : پریسا
سلام به همه مامان های گل. من هم باردار هستم و هفته 14 هستم. اولین بارداریم هستش.خوشبختانه اصلا استرس و نگرانی ندارم. چون می دونم که یه موضوعیه که روال طبیعی خودش رو طی می کنه. امیدوارم که همه شما هم زودتر از نگرانی در بیایید و بچه های زیبا و سالمتون رو ببینید. من فقط خیلی خیلی اشتیاق دارم که زودتر جنسیتش رو بدونم .ولی سونویی که 2 هفته پیش رفتم مشخص نبود و گفتند که هفته 17 مشخص میشه. کاش دختر باشه

پاسخ:نام : مامانه یه پسرکوچولو
سلام من هفته ی۱۷هستم شبهاموقع خواب کمردرددارم روزهاهم زیادنشیتنی زیره دلم تیرمیکشه میخواستم بدونم علتش چیه واسه نی نیم اتفاقی نیوفتاده باشه

پاسخ:نام : نازی
من هفته 6بارداری هستم خیلی کمردرد دارم وبعضی مواقع خونریزی باید چیکار کنم؟!

پاسخ:نام : Tina
سلام.ازشمامامانای مهربون خواهشمندم برام دعاکنید.من الان دوهفتس عقب انداختم استرس دارم نمیدونم باردارم یانه اماوزنم زیاده.اشتهام زیاده دوستدارم لاغرشم اما نمیشه دعاکنیداگه خدابخادمنم مامان بشم

پاسخ:نام : آنا
سلام به همه ی مامانای گل و عزیز . امیدوارم همیشه خوب و سلامت باشید و بچه هاتون رو با آرامش بزرگ کنید . من هفته 29 بارداری دومم هستم و یه فرشته ی ناز کلاس اولی به اسم تبسم دارم و خیلی انتظار داداشیش رو می کشه . برام دعا کنید این 10 همفته رو به خوبی پشت سر بذارم . الهــــــــــــــــــی ... برای همه تون آرزوهای قشنگ دارم .

پاسخ:نام : s/b
من فقط همش بیحالم و کمرم درد میکنه ممکنه بار دار باشم.زیر دلمم درد میکنه.

پاسخ:نام : s/b
واسم دعا کنید این ماه بار دار باشم

پاسخ:نام : فاطمه
سلام من این ماه سوم هستش که واسه مامان شدن اقدام میکنم تو رو خدا برام دعا کنید

پاسخ:نام : الى
من توهفته سى امم بچه م دختره خيلى دوسش دارم بار اومم هست خيلى نگرانم واسم دعا کنين هى گريه بهم دست ميده همه چيز بهم بر مى خوره

پاسخ:نام : سمیرا
سلام مامانای گل خیلی سخته دوران بارداری ولی کمی تحمل کنیم میگذره بهشت رو الکی که بهمون نمیدن من حالت تهوع ام بهتر شده ولی در عوض معده درد عجیبی اومده سراغم

پاسخ:نام : النا
سلام مامانای گل,من اولین بارداری رو تجربه میکنم و هفته 21 بارداری هستم هفته قبل عمل سرکلاژ انجام دادم ,خیلی استرس دارم برام دعا کنید بتونم این چند ماه رو به سلامتی پشت سر بزارم,در ضمن بچه ام دختره

پاسخ:نام : دلشاد
سلام.من هفته ۳۴ هستم. تو ای دوران خیلی اذیت شدم.تا ۴ ماهگی حالت تهوع و ضعف داشتم. بعد از اون بزاق دهانم فعال شد روزی دو الی سه بسته بزرگ دستمال کاغذی استفاده میکتم، واسم دعا کنید همچنان صبور باشم.مرسی

پاسخ:نام : شادی
سلام من23سالمه و هفته35 درده زیادی در ناحیه شکم دارم

پاسخ:نام : مرى
سلام مامى جوناى عزيز انشاالله حال خودتون نى نة جوناتون خوب باشه و لذت ببرين از اين دوران منم 16 هفته و يهيك روزمه واولين بارداريمه خوشحالم كه يه هفته اس كه حالت تهوع ا بهتر شده راستى فهيمه جون منم مثل شما شوهرم كنترم نيست البته دو هفته دو هفته هس كارش ولى خدا رو شكر خيلی دركم ميكنه تنها مشكل من شب موقع خوابه كه بهام درد ميكيرن نى نىم هم خيلى شيطونه شبا بند ناف رو ميكشه ميخواد بكه منم شب باهات بيدارم مامانى . مامانا خيلى دوستون دارم مواظب خودتون و نى نى جونتون بتشين.بوووووووس

پاسخ:نام : نگار
سلام متن تو هفته 8 بارداری هستم جنین تشکیل شده ولی هنوز ضربان قلب نداره دکترم اشتباهی بهم قرص متفورمین داده دارم دق میکنم دکتر بهم گفته دو هفته دیگه دوباره یه سونو انجام بده.لطفا راهنمایی کنید

پاسخ:نام : حمیده
سلام من هفته 9ام هستم اصلا تهوع ندارم به غذای خاصی هم ویار ندارم فقط بیحالم میخوام بدونم عادی

پاسخ:نام : حدیث
سلام من هفته 36 هستم خیلی استرس دارم که چی میشه

پاسخ:نام :
سلام مریم هستم یه سقط داشتم بعد از چهار سال خدا خواست الان باردارم پانزده هفته چهار روزم همه زحمت گردن مامانمه چون استراحت دارم خونه مامانم هستم تا 2هفته پیش لکه بینی داشتم تا الانم دارم شیاف استفاده میکنم.واسم دعا کنین بچم سالم دنیا بیاد..انشاالله همه بتونن این حس قشنگو تجربه کنن

پاسخ:نام : منیر
سلام من تو هفته یازدهمم. مداح حالت تهوع واستفراغ دارم ولی دارم بهش عادت می کنم. عوضش یه شوهر خوب دارم و دارم مادر میشم این بهترین چیزیه که میتونم داشته باشم

پاسخ:نام : نفیس
سلام هفته 34 تموم کردم طفلی پسرم خیلی اذیت ام نکرد با ایتکه باهاش اساس کشی کردم امیدوارم همه مون بچه های سالمی داشته باشیم

پاسخ:نام : نسرین
سلام سمیرا جون ممنون از راهنماییت متاسفانه شیر و ماست زیاد نمیخورم که باید تلاش کنم بیشتر بخورم.

پاسخ:نام : soheila
سلام به همگی.من از اول بارداری تجربیاتمو تو این سایت گذاشتم الان یک ماهه زایمان کردم خدا یک پسر خوشگل به اسم بنیامین بهم داده. زایمانم طبیعی بود به همتون پیشنهاد میکنم طبیعی زایمان کنید اونقدرها هم که میگن وحشتناک نیس درداش قابله تحمله فقط و فقط به خدا توکل داشته باشید.ایشاله خدا به همتون فرزندی سالم بده.

پاسخ:نام : نسرین
سلام من تو هفته یازدهم هستم حالت تهوع و استفراغ بدجوری اذیتم میکنه به زور سرم و قرص یکم بهترم . معده ام هم بدجور اذیت میکنه نمیتوتن چیزی بخورم چون بعدش بالا میارم. برام دعا کنید مامانای باردار

پاسخ:نام : خدیجه
@import url(http://www.koodakomadar.com/CuteSoft_Client/CuteEditor/Load.ashx?type=style&file=SyntaxHighlighter.css); الهه جون مرسی تو این ماه عزیز سلامتی خودتو نی نیتواز خدا میخوام امیدوارم اوضاع بر وفق مرادت باشه و لحظات خوبی سپری کنی

پاسخ:نام : سحر
@import url(http://www.koodakomadar.com/CuteSoft_Client/CuteEditor/Load.ashx?type=style&file=SyntaxHighlighter.css); سلام به همه مامانای عزیز,من هفته 5 هستم.بار اولمه که دارم مامان میشم.امیدوارم همه دامنشون سبز بشه

پاسخ:نام : الهه
سلام خدیجه جان آره الان که دارم به پیامها نگاه میکنم متوجه شدم که پیامت رو نخونده بودم خدارو شکر انشالله پسر گلت سالم و سلامت به دنیا بیاد برای من هم دعاکنید فردا باید برم سونوگرافی غربالگری

پاسخ:نام : سمیرا
سلام نسرین جون عزیزم چون جنین داره استخوان هاشو سفت میکنه از کلسیم و ویتامین دی موجود در بدن مادر استفاده میکنه واسه همین پا درد و کمر درد میاد سراغ مادر برای همین سعی کن روزی دو لیوان شیر همراه با سه ظرف کوچک ماست بخوری و درد اصلی لگن اکثرا از شیافهایی هست که در دوره ی بارداری تجویز میشه

پاسخ:نام : نسرین
سلام به همه من ۲۶ سالمه هفته ۱۵ هستم حدود یه هفتس درد شدید توی پاهام دارم و استخوان های پا و مفاصلم خ درد میکنه طوری ک اصلا نمیتونم روی باسن بشینم نمیدونم طبیعیه یا نه آخه اضافه وزنی هم نداشتم ک مال اون باشه.

پاسخ:نام : خدیجه
سلام به همه مرسی الهه جون التماس دعا پیام اولم بود الان باردارم هفته هفدهم نی نیم پسرحالمم خیلی خوبه خداروشکر

پاسخ:نام : زهرا
سلام به همه مامان ها. با خوندن یادداشت هاتون داشتم به این فکر می کردم که بی خود نیست میگن بهشت زیر پای مادران است و اینکه دعای مادر خیلی زودتر از دعای مادر ردخور نداره. بخاطر همین سختی هاست که تحمل می کنیم دیگه . انشاالله همه ثمره زحمات بارداریشون رو به خوشی و سلامتی ببینن . وقتی برای خودتون و نی نی تون دعا می کنید برای بقیه هم دعا کنید .

پاسخ:نام :
سلام من هفته پانزده بارداری مه به دختر خوشگل هم دارم امیدوارم تمام تمام خانم های که دوست دارن بچه دار بشن مادر بشن انشاا...

پاسخ:نام : شقايق
مامان هايى كه مشكل داريد نگران نباشيد تهوع و اين چيزا ميگذره، من الان هفته ١٧ هستم و سه هفته پيش مجبور به جراحى بررگى شدم، بچه ها دو قلو بودن اما يكى از اونا خارج از رحم بود و چون تو سونوگرافى ديده نشده بود، ما غافل منفجر شد با درد شديد بردنم بيمارستان خوب شد كه اينجا بودم درسته كه غربته و مامانم اينا پيشم نيستن اما خدا رو شكر امبولانس ٥ دقيقه اى دم خونه بود تو همين ١ ساعت ٢٥٪ خون بدنم به علت خون ريزى داخلى از دست رفته بود، اما بعد از جراحى اون نى نى كه تو رحم بود رو تونستن نگه دارن و الان هر دو تامون خوب خوبيم، پس نگران نباشيد همه چيز مى گذره

پاسخ:نام : آرتیمیس
سلام دوستان. من ۳۴ سالمه. چهار ماه پیش سقط خودبخودی داشتم. الان دوباره اقدام کردم برای بارداری. منتظرم. خیلی استرس دارم. برام دعا کنید. مامانهای باردار قدر این لحظاتتون رو بدونید.

پاسخ:نام : زینب
سلام به همه مامانای عزیز من تازه فهمیدم باردارم بچه سوممه ۲تاپسر خوشگل دارم دعاکنید خدا ۱دختر خیلی خوبم به من بده ان شآلله همه دامنشون سبز بشه به سلامتی

پاسخ:نام : ندا
سلام من هفته سی و دوم بارداری هستم اصلا دوست نداشتم بچه دار شم اما شدم ماههای اول بارداریم وحشتناک بود و بدتر اینکه طول این دوران همسرم در کنارم نیست و گاهی وقتها میاد بهم سر میزنه بچه ام پسره و الان خیلی خوشحالم که این وروجک شیطون یهویی اومد تو زندگیمون تا پایان بارداری چیزی نمونده اما هنوزم اذیتم انشالله خدا بچه رو از سرنوشت هیچ کسی خارج نکنه تا همه بتونن مزه پدر و مادر شدن بچشن

پاسخ:نام : الهه
سلام خدیجه جان اصلاناراحت نباش هرموقع صلاح خدا باشه تو هم انشالله باردار میشی من هم بیشتر از یکسال برای بارداری اقدام کرده بودم تمام آزمایشاتم سالم بود ولی خداروشکر با دعای خیر اطرافیانم و لطف خدا الان در هفته یازده بارداری هستم انشالله توهم زود زود به حاجتت برسی درکت میکنم و برات دعا میکنم.

پاسخ:نام : شادان
سلام من هفته 5 هستم اولين بارداريمه.فقط كمردرد دارم. همين

پاسخ:نام : لیلا.ن
سلام به تمامی مامانها. من الان تو هفته یازدهم هستم حالت تهوع و استفراغ شدید دارم بعد از استفراغ نیم ساعت زبونم نمیچرخه صحبت کنم خیلی عذاب میکشم تو رو خدا راه حلی برام بگید دارم تلف میشم. کارمند هم هستم تو اداره عذاب میکشم.

پاسخ:نام :
سلام من سومین بارداریمه وهفته یازدهم هستم.تورو خدا برام دعا کنید بچه اولم که به دنیا اومد تو بیمارستان بهم گفتن نارسایی شدید قلبی داره .دختر کوچولوی خوشگلم بعد سه ماه فوت کرد.خیلی اذیت شدم خدا نصیب هیچ مادری نکنه.بعد از دو سال دوباره باردار شدم که توهفته سیزده بچم بدون هیچ دلیلی سقط شد.تورو خدا دعا کنین این حاملگیم خوب باشه تا منم بتونم فرشته کوچولومو بغل کنم.

پاسخ:نام : Masoome
Salam azizan,man inja to ghorbat ehsase badi daram ,hafte ye 9 bardarim ast , vali halate tahavo va sar gijeye shadid ' az ye taraf ba ye lashkar khanevade ye shohar am zendegi mikonam ke faghat ye otagh motealegh be mane ,hameye pokhto pazo ashpazi ham ro mane ,in baram khili sakhte khiliiiiii sakht ,bishtar vaght a pashimonam az bardarim ,va vaghti fek mikonam behesh bishtar azyat misham ,khahesh mikonaaaaaam komakam konid , hade aghal ba ham harf bazanid ta tanha namonam ,khodaya in khili sakht ast.

پاسخ:نام : نسيم
سلام من هفته 30 هستم،‌تجربه اولمه و خيلي از حالتام لذت ميبرم.

پاسخ:نام : سمانه
سلام.من در هفته 5 بارداری ابتدا دچار لکه بینی و سپس خونریزی لخته ای شدم.به دکتر مراجعه کردم طی یه سونو گفتن چیزی نیس و شیافدادن ضبح یه دونه و شب هم یه دونه.سرکار میرم. دکتر گفت کاراتو بکن ولی به آرامی و استراحت مطلق نداد. تا 2 هفته دیگه چون جنین هنوز دیده نمیشه. به نظر شما مشکلی ندارم و یا استراحت مطلق لازم نیست.خاهشا کمکم کنید.

پاسخ:نام : مهدا
سلام من هفته 18 بارداری هستم_امروز میرم سونوگرافی واسه تعیین جنسیت_به امید خدا هر چی صلاح میدونه فقط ایشالا سالم باشه_

پاسخ:نام : مامان تنها و غریب
رفتم نهم. اهنوزم بیتاب و بیقرارم و مدام اشک میریزم .حالت تهوع هم دارم. امروز یه اتفاق بدی برام افتاد خواستم بهتون بگم که مثل من گرفتارش نشید. لطفا وقتی تو خونه تنها هستید حمام نرید. من امروز رفتم و یهو چشمام سیاهی رفت و تپش قلب شدیدی گرفتم طوری که نزدیک بود غش کنم و فقطخودمو با همون سر و وضع کفی انداختم رو تخت و شروع کردم جیغ زدن تا نفسم برگشت. تنهایی تو خونه حمام نکنید.

پاسخ:نام : سمیه
سلام من تو هفته 19هستم نی نی ام پسره اما تا 15هفتگی خیلی اذیتم کرد و بارها اشکمو درآورد اما خداروشکر وضعیت منو نی نی خوبه و دکتر راضیه، ایشالا همه بچه ای سالم و صالح به دنیا بیارن

پاسخ:نام : مهدیس
سلام دوستان گلم من 2ماهه ازدواج کردم این ماهی پریود نشدم شوهرم خیلی خوشحاله میگه بچه دار شدیم آخه خیلی بچه دوست داره به نظرتون چند روز بعد از قطع پریودم برم آزمایش......؟

پاسخ:نام : می می
سلام مامانهای گل توی هفته 15 هستم خیلی نگرانم چون دکترم گفته جفت خیلی پایینه خیلی برام دعا کنید.

پاسخ:نام : الهه
من هفته 9بارداری هستم تجربه اولمه شیرینه

پاسخ:نام : فاطمه
سلام من برای دومین بار مادر شدم الانم هفته ششم هستم دوست دارم از تجربیات هم استفاده کنیم

پاسخ:نام :
سلام خانوما من هفته 14هستم خیلی دوست دارم جنسیت بچه امو بدونم

پاسخ:نام : الهام
سلام به همه مامانای عزیز من هفته دهم هستم حالمم خوبه فقط یکم سرما خوردم امیدوارم که خدا بچه سالم و صالح به هممون بده یه سوال کی معلومه که بچمون چند قلو است؟

پاسخ:نام : پریا نسیمی
سلام من دچار علائم سردرد و سرگیجه شده بودم. بهتون علاوه بر مطالب عالی بالا، این مطلب رو هم پیشنهاد می کنم تو اینجاست: http://familydoctor.ir/fa/page/152

پاسخ:نام : مهلا
سلام...من هفته ششم بارداریمه معدم خیلی ریخته بهم و اذیتم میکنه دارم حالت تهوع هم میگیرم...خیلی روزای سختی و میگذرونم...ایشالله خدا خودش کمکم کنه...

پاسخ:نام : تهمینه
با سلام منم هفته نه بارداری هستم.حالت تهوع شدید دارم منم به محض خوردن چیزی حالت تهوعم خوب میشه.دکترم گفت یه ماه دیگه برم ازمایش غلبارگری.انشالا خدا به همه بچه های سالم و قشنگ بده

پاسخ: 1 2 3  
نام
آدرس ایمیل
*
تجربیات شما
 
ثبت اطلاعات
انصراف
GPS مچی FR 620