تعداد بازدید: 24972
 
 
دوره ماهیانه: سه ماهه اول
نام: هفته نهم

خلاصه:
در صورتی که شما در این هفته به سونوگرافی بروید ممکن است حرکت های نوزاد خود را بتوانید ببینید. و می توانید با استفاده از دستگاه اولتراسوند صدای قلب کودک خود را بشنوید.
 

اكنون اندازه كودك شما در حدود 2.5 سانتي متر (حدود اندازه يك دانه انگور) است و وزن او در حدود2 تا 3 گرم است، اما از آنجا كه ساختار فيزيكي بدن او شكل گرفته است، آمادگي آن را دارد كه به سرعت وزن اضافه كند. او هر روز به يك انسان كامل شبيه تر مي شود. دنبالچه جنيني او كاملا از بين رفته است و اجزاء بدن او (شامل اندامها، ماهيچه ها و اعصاب) آرام آرام شروع به كار خواهند كرد.سر او نسبت به سایر اندامش بزرگتر است و بصورت منحنی بر روی قفسه سینه است.

پلكهاي او در حالت بسته قرار دارند و تا قبل از هفته بيست و هفتم باز نخواهند شد. او هم اكنون نرمه گوش دارد و در آخر اين هفته، بخشهاي داخلي گوش او كامل خواهند شد. لب بالايي او نيز كاملا شكل گرفته است و دهان، بيني و سوراخهاي بيني او نيز مشخص تر شده اند. نوك انگشتان او كمي بزرگتر شده اند. تمام مفاصل اصلي (شانه ها، آرنجها، مچ ها، زانوها و قوزك پاها) در حال فعاليت مي باشند، كه به كودك شما امكان مي دهند تا اعضايش را حركت دهد. قلب او اكنون به چهار حفره تقسيم شده است و دريچه ها در حال رشد مي باشند. اندامهاي تناسلي بيروني او تشكيل شده اند، اما چند هفته ديگر مي توان تشخيص داد كه كودك شما پسر است يا دختر.دستگاه گوارش همچنان در حال توسعه است.مقعد تشکیل شده و روده ها در حال رشد هستند.علاوه بر آن ویژگی های اصلی تولید مثل مانند بیضه و تخمدان از این هفته شروع به شکل گیری میکنند. کودک شما در حال تغذیه از بند ناف می باشد که چندین هفته گذشته شروع به رشد و کامل شدن کرده بود.

 

ممكن است شما هنوز هم حامله به نظر نرسيد (البته اگر قبلا حامله شده باشيد، شكم شما زودتر جلو خواهد آمد) اما ممكن است از لحاظ روحي و عاطفي، شديدا متلاطم باشيد. تغييرات سريع خلق و خو در اين مرحله بسيار متداول است؛ اينكه به طور متناوب از احساس اينكه به زودي مادر مي شويد، سرخوش يا نگران شويد طبيعي است. اين احساسات ممكن است در طي دوران حاملگي و همچنين بعد از به دنيا آمدن نوزاد شما، ادامه داشته باشند. سعي كنيد كمي بي خيال باشيد. تقريبا همه زوجهايي كه در آستانه تولد كودك خود قرار دارند، نگران اين مطلب هستند كه اين كودك ممكن است چه تغييراتي در زندگي آنها به وجود آورد، اما اكثر آنها بعدا مي گويند كه مادر و پدر شدن بهترين چيزي بوده است كه تا به حال تجربه كرده اند.

شما ممكن است بيش از حد احساس نفخ يا باد معده كنيد. اين امر بدان علت است كه مقادير زياد هورمون پروژسترون كه بدن شما در اوائل دوران حاملگي توليد مي كند، ماهيچه ها و عضلات بدن شما (از جمله مجاري معده و روده) را شل مي كند. اين شل شدن عضلات، فرآيند هضم غذا را كند كرده و ممكن است موچب افزايش باد معده، نفخ، آروغ زدن، باد شكم و كلا افزايش احساسات ناخوشايند در ناحيه شكم، خصوصا پس از مصرف مقدار زيادي خوراكي، بشود.

سینه شما مدام در حال رشد است.البته ممکن است بعلت افزایش حجم خون رگ های آبی رنگ بر روی سینه شما ظاهر شود.و بعلت افزایش سینه، ممکن است در صورتی که سینه بند های بارداری را استفاده نمایید احساس راحت تری داشته باشید.

اگر شما بيشتر از 35 سال سن داريد يا در خانواده شما سابقه بيماريهاي ژنتيك مانند فيبروز كيستيك كه يك بيماري نادر مادرزادي است وجود دارد، ممكن است بخواهيد از مشاوره ژنتيك و يا آزمايش موسوم به CVS يا نمونه برداري از پرزهاي جفتي كه بين هفته دهم و دوازدهم انجام مي شود و برخي عيوب و ناهنجاريها را مشخص مي كند، استفاده كنيد.

ممکن است در این هفته ولع شما در مورد غذا بیشتر از پیش شود و حتی ولع به چیزهای عجیبی همچون زغال،گچ،یخ و ... پیدا کنید ولی لطفا جلوی خود را بگیرید و از خوردن این مواد بپرهیزید ولی از آنجا که این ولع شما نشانه نیاز بدن شما به مواد و یا ویتامین هایی خاص است این مورد را با پزشک خود،در میان بگذارید تا قرص های مکمل مورد نیاز را برای شما تجویز نماید.

اگر این هفته خونریزی ای مشاهده نمودید حتما حتما با پزشک خود در میان بگذارید.خونریزی از هفته 9 به بعد احتمال سقط جنین را به همراه خواهد داشت.

توجه داشته باشید که افزایش هورمون پروژسترون در دوران بارداری لوله های سیستم ادراری را شل می نماید و این امر امکان عفونت و برفک واژن را در دوران بارداری افزایش میدهد.سعی کنید در صورت مشاهده هر گونه تغییر به پزشک اطلاع دهید.برای درمان عفونت در بارداری می توانید زیر نظر پزشک از آنتی بیوتیک های بی خطر استفاده نمایید.

 

در صورتی که شما در این هفته به سونوگرافی بروید ممکن است حرکت های نوزاد خود را بتوانید ببینید. و می توانید با استفاده از دستگاه اولتراسوند صدای قلب کودک خود را بشنوید.

خیلی خوب است که اگر میتوانید به کلاس های قبل از زایمان و کلاس یوگا بروید. این امر هم میتواند به آگاهی های شما بیافزاید هم این که با سایر مادران باردار آشنا خواهید شد.

هنوز پوشیدن لباس های بارداری برای شما زود است ولی برای اینکه احساس راحت تری داشته باشید بهتر است لباس های خود را کمی آزاد تر انتخاب نمایید.

بهتر است که سعی نمایید اجسام سنگین را بلند نکنید.

بهتر است زمانی که مینشینید برای این که پاهایتان زیاد تحت فشار نباشند یک صندلی و یا زیر پایی بر زیر پایتان قرار دهید تا پایتان هم سطح بدنتان قرار گرفته و احساس راحت تری داشته باشید.

می توانید در صورتی که استرس دارید و یا نگرانی هایی از بدنیا آمدن فرزند جدید دارید برای مقابله به استرس از تمرین های تنفسی استفاده نمایید.

يك برنامه روزانه را براي ارتباط با كودك خود آغاز كنيد. مي توانيد هر روز دوبار، و هر بار به مدت 5 تا 10 دقيقه، در يك گوشه بنشينيد و به كودك خود فكر كنيد. براي بسياري از خانمهاي باردار، قبل از خواب و بعد از بيدار شدن زمان مناسبي براي اين كار است. در اين اوقات آرام باشيد و دستهاي خود را بر روي شكم خود قرار دهيد، بر تنفس خود تمركز كنيد و سپس به كودك خود فكر كنيد؛ به اميدها و روياهايتان، به اهدافتان به عنوان يك مادر، و.... اين كار مي تواند يك راه بسيار عالي براي آغاز پيوند بين شما و كودكتان باشد و به شما در جهت تبديل شدن به يك مادر در آينده كمك مي كند، همچنين از نظر رواني بازگشت به زندگي طبيعي پس از وضع حمل را تسهيل خواهد كرد.

 

تصویر نمای نزدیک

تصویر دو

تصویر سونوگرافی
 1  
بالای صفحه
کاربر عزیز لطفا تجربیات خود از این هفته بارداری را با دیگر کاربران درمیان بگذارید
نام : مهشید sk
سلام من توی هفته17 بارداری هستم تاحالا کوچکترین حرکتی از جنینم حس نکردم...خیلی نگرانم..درضمن خیلی دلم میخواد بدونم بچم جنسیتش چیه...اما گفتن هفته18 معلوم میشه...با آرزوی سلامتی برای همه مادرا

پاسخ:نام : زهره مامان بهناز
سلام دوستای عزیز من یه دختر ۵ساله دارم والان یه پسر شیطون کوچولو هم توی راه دارم برای همتون ونی نی هاتون آرزوی سلامتی میکنم.

پاسخ:نام : مامان عسل
سلام کسی درمورد هفته چهاردهم اطلااعات داره آخه من تورحمم بعضی موقعهادرد دارم نگرانم

پاسخ:نام : A-A(یه بابا)
سلام شما از بین آرمین-عرفان و پرهام کدمو می پسندید؟لطفا" جواب بدین

پاسخ:نام : مامان یارا
سلام عریران, من هفته 26 بارداریم, بالاخره وارد 3 ماهه ی سوم شدم, نمیدونم چرا زمان انقدر کند میگذره.ویار بدی داشتم و 4 کیلو وزن کم کردم,‌ولی خدا رو شکر تموم شد. همسر عزیزم خیلی کمکم بود ,‌خدا سایشو روی سر من و دختر تو راهش حفظ کنه. به خدا توکل کنین و امید وار باشین. بر سر اولاد آدم هر چه آید بگذرد دعام کنین

پاسخ:نام : رویا
سلام.من هفته 30بارداری هستم برعکس مامان امیر علی من بچه ام خیلی تکون میخوره اقعا بهم ریختم.با تکون هاش خیلی اذیت میشم.البته من شاغلم و زیاد پشت میز میشینم شاید دلیلش همین باشه.نمی دونم والا

پاسخ:نام : ندا
سلام منم ده ماه پیش پسرمو تو دوروزگیش از دست دادم حال روحیم خیلی خرابه اما میخوام ازاین ماه اقدام کنم برام دعاکنید

پاسخ:نام : کبوتر
سلام دوستان.يه مشکل خيلي بزرگ پيداکردم.توروخداکمکم کنيد.من افسردگي شديدگرفتم.الان هفته هجدهم هستم.ازفکرمامانم وبابام وکلا خانوادم نميتونم بيام بيرون.کارم شده گريه وبغض کردن.همش دلم ميخوادپيش مامانم باشم.اصلاخواب ندارم.همش دلم شورميزنه.استرس دارم.بچمم دختره.ولي اصلاذوق بارداريموندارم!! کسي هست متل من باشه؟!

پاسخ:نام : مامان امیرعلی
سلام مامانای گل.امیرعلی من 30هفته داره اماتکون خوردنش بعضی اوقات خیلی کمه نگرانم .ایاطبیعیه؟کمکم کنید

پاسخ:نام : عاطفه
خانمى كه ٢ سال باردار نميشه دليل بسيار بزرگش استرس ، من هم همينطور سالم بودم و به دليل استرس حامله نميشدم ٦ ماه طول كشيد تا بار دار شوم ، به محض بيخيال شدن نسبت به باردارى و با توكل بر خدا و در عين ناباورى باردارم شدم والان ١٠ هفته باردارى ام تمام شده ، به اميد خدا شما هم مادر ميشويد

پاسخ:نام : اکرم مامان
سلام مامانای جدید و قدیمی. من تو هفته 34 بارداری هستم و دارم واسه دیدن دخمل نازم لحظه شماری می کنم و خدا رو هر لحظه شکر می کنم که یه فرشته کوچولوی سالم به ما عطا کرده. واقعا حس قشنگیه. زایمانم هم سپردم به خدا هرچی اون بخواد همون میشه . عاشقتم خدا جون

پاسخ:نام : فائقه
سلام مامانای مهربون من تو هفته 20بارداریم هفته گذشته رفتم سونو نی نی ام پسر خانوم دکتر تمام اعضای بدنش بهم نشون داد اونجا از شدت ذوق گریه ام گرفت امیدوارم همگی طعم شیرین مادرشدن رو بچشید.

پاسخ:نام : معصومه
سلام دوستان من ی مامانه 32ساله ام دومین تجربه بارداریمه البته بعد از ده سال! چونکه شوهرم بچه نمیخاست، به اصرار دخترم و خواسته خودم باردار شدم از این بابت خوشحالم و خداروشکر میکنم اما الان با شوهرم مشکل دارم اون بینهایت عصبی و پرخاشگر هست اردیبهشت کارم فقط گریه بود برام دعا کنید خیلی دلشکسته ام توی ی شهر غریبم از خانوادم دورم مونسم تنها دخترمه و بچه ی ک تو شکم دارم و الان هفته ی شانزدهم رو به آخر رسوندم برام دعا کنید بچم سالم باشه چون از لحاظ روحی خیلی داغونم خیلی..

پاسخ:نام : شادی(مامان امیر علی جونم)
سلام مامان های خوشگل و مهربون منم دارم مامان میشم تو هفته 32 هستم منم به سختیی باردار شدم .بعد از 2سال ونیم انتظار . امیدارم همه شما نی نی های سالم و صالح بدنی بیارید قیافش اصلا مهم نیست.مثل شوهر میمونه که باید اخلاق داشته باشه. دلم میخواد واسه ی عزیزی دعا کنید که چندین ساله آرزوی مادر شدن رو داره توکل بر خداو توسل بر اسمش که زهراست.

پاسخ:نام : مامان ستاره
سلام من هفته 14 هستم اما خیلی سختم بوده و از نظر روحی خیلی ضعیف شدم

پاسخ:نام : مريم
سلام من ٣٣ سالمه و هفته ١٨ بارداري هستم. امروز رفتم غربالگري و گفت همه چيز خوبه و خدا داره به من و همسرم يه دختر هديه ميكنه. تا به حال حركتهاي دخترم رو احساس نكردم و اميدوارم در چند روز آينده اين حس زيبا رو تجربه كنم اميدوارم همگي دوران بارداري خوبي رو پشت سر بزاريم

پاسخ:نام : مامان ماهان
سلام.من هفته 27 بارداری طی میکنم.من درد وحشتناکی در دهانه رحمم دارم که موقع نشستن و موقع خوابیدن مخصوصا از یه پهلو به پهلو دیگه جابه جا میشم بیشتر اذیت میشم.دردش مثل اینه که احساس میکنم چیزی داخل بدنم میره . خوشحال میشم اگر تجربه ای دارید کمکم کنید البته دکتر میگه طبیعیه اما من خودم نگرانم.

پاسخ:نام : سودا کوچولو
سلام به همه مامانای گل و مهربون من سپیده 23 ساله هستم و هفته هیجدهم بارداریم ام روز رفتم سونو خدارو شکر همه چی خوب بود سودا جونم خیلی شیطون همش ورجه ورجه میکنه هر وقت که تکون میخوره کلی قربون صدقه اش میرم شبها موقع خواب و صبح ها کلی باهاش حرف میزنم و اونم با تکون خوردن هاش جوابمو میده خیلی خوشحالم که دختر نازم باهوش.ایشالا خدا به همه اونای که در ارزو این نعمت هستند عطا کنه.لطفا برام دعا کنید که زایمان راحتی داشته باشم و همه چی خوب پیش بره.

پاسخ:نام : مهسا
سلام من هفته 17 بارداری هستم .کمکم کنید .من زیر شکمم خیلی درد می کنه .تا زیر کشاله ران و تا زیر پاهام درد کشیده می شه .الان 2 روز می شه .خطر ناکه ایا طبیعییهست .دکتر برم چه کار کنم .کمک کمک

پاسخ:نام : مهسا
سلام به همه .من هفته 17 بارداری هستم .یه سوال دارم .کمکم کنید من دوروزه که درد زیر شکم دارم .و این درد تا کشاله ران و پایین پاهایم می رسه .انگار تیر می کشه .چه کار کنم

پاسخ:نام : فرزانه
سلام به همه ی مامانای خوشگل انشالله حال همتون خوب باشه و نی نی های سالمی رو بدنیا بیارید. منم 23 سالمه اولین بارداریم تجربه میکنم تازه هفته ی نوزدهم سپری میکنم خیلی خوشحالم ازاینکه خداوند بهم یه پسر خوشگل داده ج سونوم خوب بوده تازه ج غربالگریمو گرفتم انشالله که اونم خوب باشه. یه ذره استرس دارم . تنها چیزی که از خدا برای خودم و همه ی مادران دیگه میخام اینکه بچه ی سالم و صالحی بهمون بده و لیاقت مادرشدن ازمون نگیره

پاسخ:نام : رویا
سلام .من هفته 28 بارداریهستم.شن کلیه گرفتم.نی نی ام خیلی تکون میخوره.واسم دعا کنید.

پاسخ:نام : خدیجه
من هفته 32هستم دخملم تکون میخوره ومن دلم غش میره دعا میکنم هرکسی ارزوش بچه دارشدن به این ارزو برسه تراخدا برای من ونی نی دعا کنید من خیلی استرس دارم

پاسخ:نام : پدر پسر شجاع
سلام من 1 پدر خیلی مهربونی واسه بچم هستم که هنوز 15 هفته داره و خیلی مامانشو دوست دارم.انشاالله همه به سلامتی بزاین

پاسخ:
به افتخار پدر پسر شجاع


نام : فهی
سلام به تمام دوستانم منم خداروشکر هفته نه بارداری هستم سونو که رفتم بهم گفتن دوقلو دارم خیلی خوشحالم اما خیلی نگرانم دعا کنید هردوشون ان شاالله سالم به دنیا بیان

پاسخ:نام : mari
سلام خانما من توی هفته سیزده رفتم سونوسلامت و واسم جالب بودکه جنسیت بچه رو بهم گفت، به نظر شما اینقدر زود تشخیص داده احتمال خطا هم وجود داره

پاسخ:نام : زهرا
من در هفته یازدهم هستم حس بسیار خوبی دارم از خدا میخواهم همه این حس رو تجربه کنن

پاسخ:نام : معصومه
سلام مامانای مهربون.من 23سالمه وهفته22بارداریمه.بچم یه پسرخوشکله.اسمشم اقاسیدمحمدرضاس.براسالم وصالح بودن بچم دعاکنید.ان شالله هممون زایمان خوبی داشته باشیم.

پاسخ:نام :
بي تجربه

پاسخ:نام : رضوانه
سلام به همگی ۲۲سالمه و۳۷هفته باردارم نی نی ام پسره اسمشوگذاشتم بردیابی صبرانه منتظرم تاهفته بعدکوچولوم بقلم باشه امیدوارم خدابه هممون کمک کنه

پاسخ:نام : زهره
سلام به همه دوستای گل و مامان های خوشگل من هفته 16 دارم تمام میکنم امیدوارم همگیمون به خوبی و لطف خدایی متعال به راحتی این دوران رو سپری کنیم

پاسخ:نام : مامان علی
سلام من هفته 22 بارداری رو میگذرونم الحمدلله یه شازده کوچولو تو راه داریم.منو شوهرم خیلی خوشحالیم و منتظر پسر گلمون هستیم خدا کنه سالم وصالح باشه.خدا زایمان همه رو بخیر کنه...

پاسخ:نام : حسنا
سلام به همگی من یه دختر سه ساله دارم الان شش هفته است که باردارم دو مشکل دارم یکی اضافه وزن دارم دوم اینکه عفونت هم دارم خواستم ببینم خطرناک نیست خواهشا کمکم کنید

پاسخ:نام : مامان امیر علی
سلام من مامان امیر علی هستم در هفته 18 هستم رفتم سونوی تشخیصی حال نی نی خوب بود جنسیتش دختر بود خیلی خوشحال شدیم ان شاالله همه مادرا زایمان خوبی داشته باشند

پاسخ:نام : مامان آریا
سلام به همه مامانای عزیز،من توهفته۳۴بارداری هستم ،۲۴سالمه وبارداری اولمه ویه پسر ناز تو راه دارم،امیدوارم که همه این روزا روبه سلامت بگذرونید

پاسخ:نام :
سلام مامان های گل مریم هستم بارداری دومم یک دختر دارم الانم هفته ۲۳بارداری دومم رفتم سونو گفت پسر خیلی خدا رو شکر کردم شوهرم خیلی خوشحال شد اسمش و گذاشت محمد صالح کمی استرس دارم که انشالله سالم وبعد صالح باشه برام خیلی دعا کنید انشالله هممون زایمان راحت داشته باشیم

پاسخ:نام : الناز
سلام من هفته 22بارداریم ولی تا حالا هیچ حرکتی حس نکردم خیلی نگرانم لطفا راهنماییم کنید

پاسخ:نام :
سلام من هفته‌ی چهاردهم هستم خیلی استرس دارم نمیدونم بچم جیه :-(

پاسخ:نام : ساره
سلام منم ساره م الان هفته ی ۲۹بارداری روپشت سر میزارم بچه ها برام دعا کنین این ۲ماه. زود بگذره واقعا از انتظار خسته شدم خدا که زود بگذره بتونم سامیارمو زود تو بغلم بگیرم

پاسخ:نام : مهناز
مامان علی سلام به همه.مامان یه پسر8 ساله هستم وحالا تو 8هفته ی بارداریم.برای همتون آرزوی سلامتی میکنم

پاسخ:نام : پریسا
سلام به همه مامانا،به اونایی که مثل من دیگه از گذر زمان نآمید میشن،من هر روزم رو میشمرم تا این ۶۱ روز بارداری هم تموم بشه و روی دخترمو ببینم،اما امیدتون به خدا باشه به فیل بیچاره فکر کنید که بارداریش ۲۴ ماهه!! خدا بحق این روز عزیز که وفات حضرت زینب به همه این شیرینی زندگی روهدیه کنه...الهی آمیــــــــــن.

پاسخ:نام : بهار-كانادا
سلام به همه مامان هاي عزيز، همه خسته نباشين، ميدانم روزهاي سختي رو ميگذرانين، اما ارزشش را داره، ٣٣ سالمه، يه پسر دارم دو دختر. حالا هفته ١٤ هستم. خوشحالم و روز هاي سختي رو گذراندم. حالم خيلي بهتر شده. بچه هام دقيقه شماري ميكنن براي امدن ني ني شان، همه صحتمند باشين و خوشحال،

پاسخ:نام : elahehmohsen
سلام من هفته 13 هستم خیلی بالا می آوردم دکترم قرص اندانسترون داد دیگه بالا نیاوردم این قرص کولاک میکنه

پاسخ:نام : فروغ
من 29 سالمه بارداری اولمه و تو هفته نهم هستم! همه اش میخوابم. بو خیلی اذیتم میکنه و تهوع کمی هم دارم! ایشالله خدا به ههمون نی نی های سالم عطا کنه. بارداری منم بدون برنامه قبلی و بعد از چهار سال ازدواج بود. اما سرسوزنی به سقط که فکر نکردم هیچ، خودم و شوهر مهربونم الان تو آسمونیم از خوشحالی! بخدا نعمتی با نعمت فرزند برابری نمیکنه بنابراین هرگز اسمی از سقط نیارین! خدا همه کاراش رو اساس و حکمته.

پاسخ:نام :
سلام من 29سالمه حاملگی سوم هست الان 8هفته حاتم خراب به خاطر تهوع امیدوارم همتون مادرای خوبی برای بچه هاتون باشید

پاسخ:نام : الهه
سلام من ٣٨سالمه،يه پسر مهربون ١٢ساله دارم الانم ٢٢هفته هستم يه دختر خوشگلم توراه دارم حالم خيلي خوبه صب زود ميرم پياده روي بعدم ميرم سركار كارمند بانكم،ايشالا همه مامانا خال خوبي داشته باشن

پاسخ:نام : مامانی محمدامین
سلام به مادران عزیز منم تو هفته بیست ونه بارداری هستم...ان شاالله این انتظارمون بخوبی و خوشی به پایان برسه...

پاسخ:نام :
سلام من سه بار سقط کردم البته عمدی,الانم باردارم,نه ازمایش میدم نه چیزی,٣٨ سلهامودو تا بچه ٢٠ _١۵ ساله دارم

پاسخ:نام : مامان ماهان
سلام ماماناي مهربون،من هفته ٢٣بارداري هستم و پسر گلم خيلي داره شيطوني ميكنه اوايل بارداري جفتم پايين بود و استرس زيادي داشتم ولي ديروز رفتم سونو و فهميدم جفت بالا رفته خيالم راحت شد دعا كنيد زايمان راحتي داشته باشم

پاسخ:نام : یاسمین
سلام من امروز فهمیدم میخوام مامان بشم خوشحالم ولی استرس دارم.

پاسخ:نام : مامان ایلیا
سلام به همه مامانای گل من هفته 17 بارداری هستم وخوددم قبل از بارداری شکم داشتم ولی الان اصلان شکمم بزرگ تر نشده وزن نی نی ام 165 گرم بود ولی دارم از نگرانی اینکه شکمم بزرگ تر نمی شه استرس می گیرم کمکم کنید تا ارام بشم

پاسخ:نام : A-A(یه بابا)
سلام به همه ی مامانا،خودمونیم اینجا همه خانومن پس این آقایون احساس ندارن،راستی 19 هفته دیگه بابا میشم دعا کنین اول مامان بچم همیشه سالم باشه بعدشم پسر گلم که هنوز واسش اسم هم انتخاب نکردیم،ایشاا.. شماها هم هرچی از خدا میخواین بهتون بده

پاسخ:
به به، بسیار خورسندیم که شما بعنوان اولین پدر در این قسمت جای خالی پدران را پر کردید، به امید سلامتی همسر و فرزند شما و همه عزیزان.


نام : نانا
سلام به همه مامانای گل من هفته 16ام بارداریم

پاسخ:نام : زهره
منم هفته نه م هستم دکتر گفته خون تو ادرارت هست خیلی میترسم r.b.c ادرارم بالابود کمکم کنید

پاسخ:نام : زهره
سلام منم یه بارداری ناموفق دادشتم ولی الان شکر خدا نه هفته باردارم

پاسخ:نام : زهره
سلام به همگی منم شش ماه پیش در هفته 41 بارداری جنی نیم خفه د خیلی خیلی ناراحت شدم ولی با لطف خدا الان حامله ام برام دعا کنید ایندفعه بچه ام سالم بدنیا بیاد

پاسخ:نام : هانیه
سلام بچه ها من هفته 29 هستم و بچم پسره دعا کنید این چند وقت دیگه هم زودتر تموم بشه دیگه طاقت ندارم همش استراحت استراحت واقعا خیلی سخته از همون ماه اول فقط با رفتن به دکتر و امپول زدن از خونه در اومدم بیرون اگه کسی میدونی که چی کار کنم حوصلم سر نره ممنون میشم خوش به حالتون که استراحت مطلق نیستید

پاسخ:نام : فافا 2
سلام من 24 سالمه و هفته 21 بارداریم هستم و خدا بهم یه دختر کوجولو داده یلی خوشحالم و نگران سلامتیه کوچولوم امیدوارم که از پسش بر بیام و دخترم و صحیح و سالم به دنیا بیارم برای همهی مادرا آرزوی سلامتی دارم انشالله همه بچه های سالم و صالح به دنیا بیارن و همه ی خانوما طعم مادر شدن رو بچشن

پاسخ:نام : نگین
سلام خانوم سارا س نگران نباش منم لوپوس دارم بعضی دکترا میگن بارداریت مساوی با مرگه اما من پیش ی فوق تخصص رفتم واجازه داد .بعد از سه سال الان با دعا و بدون هیچ دارویی تازه سه هفته از پریودم عقب افتادم دعا کن همه چی خوب پیش بره چون تو این بیماری احتمال سقط بالاس

پاسخ:نام : عزیز
سلام من هفته 26بارداریم هفته 18رفتم سونو گفتن نی نیم پسره انشاالله نی نیامون بسلامتی ب دنیا بیان و اونای هم ک نی نی ندارن خدا بهشون بده

پاسخ:نام : الهه
سلام به همه ی مامان های خوب. من تو هفته ی 27 بارداری هستم. خداروشکر که بعد 7 سال دارم طعم مادر شدن رو میچشم. برام دعا کنید چون یکم دارم لکه میبینم...خیلی میترسم اما سپردم به خدا. ان شاء الله خدا دامن تموم کسایی که نی نی میخوان رو سبز کنه. راستی نی نیم دختره...اسمش رو میخوایم بزاریم هستی.

پاسخ:نام : sepid
سلام به همه مامانی گل من بارداری اولیه و الان در هفته 13 هستم میخوام بدونم کی میشه جنسیت رو فهمید و این که چرا شکم من زیاد بزرگ نشده تورو خدا اگه تجربه ای دارید باید لطفا تورو خدا ج بدید؟

پاسخ:نام :
عزیزی که چندبار سقط داشتید ،پیشنهاد میکنم یک سری هم به بیمارستان آرش در تهرانپارس در روزهای یکشنبه و سه شنبه صبح بزنید،در کلینیک ناباروری،بیشتر از رویان جوابدهی داشته چون کلا این بیمارستان برای زنان هستش .به امید خدا بعد این پسر گلتون خدا یه فرزند دیگه بهتون میده،التماس دعا

پاسخ:نام : yas
سلام به همه ی مامانای گل من اولین بارداریمو تجربه میکنم حالت تهوع شدید داشتم و همش بالا میاوردم تا اینکه تو یه سایت خوندم همیشه یه بطری آب همراهتون باشه و هر وقت تهوع داشتین یه جرعه ی کوچیک بنوشید با اینکار بهتر شدم و دیگه حداقل بالا نمیارم.

پاسخ:نام : مامان سمیر
نسرین جون نی نی من فللا یک کیلو از بقیه ی جنین ها عقبه دلیلشم تک شریانی بودن بند نافشه زیادی نگران نباش

پاسخ:نام : نیازمند دعا
سلام من دلم خیلی شکسته خیلی غمگینم از اینکه نمیدونم چرا دوباره این مشکل برام پیش اومد من سال هفتادونه ازدواج کردم همون سال یه سقط 4ماه داشتم دوسال بعد هم سقط پنج ماه و نیم داشتم رفتم کلینیک رویان گفتن رحمت سپتوم داره سندروم اشرمن هم داشتم عمل شدم بعد از اون با عنایت حق صاحب یه پسر شدم ولی خیلی خیلی درد و استراحت مطلق و مشکلات بارداری شدید داشتم بعد از 8 سال دوباره اقدام کردم ولی خارج رحم و یه حاملگی پوچ داشتم به تازگی هم یه سقط 5 ماهه داشتم پسر بود. واقعا من تمام کارهای درمانی رو تو کلینیک انجام دادم دیگه عقلم به جایی نمیرسه چرا از همون اول بارداری درد و خونریزی و اخرش هم پارگی کیسه آب دارم خواهش میکنم اگه کسی راه حلی میدونه بنویسه.

پاسخ:نام :
سلام من هفته 13بارداری هستم هنوزحالت تهوع زیاد دارم

پاسخ:نام : سپیده
سلام به همه مامانا...من هفته دوازده بارداریم ونی نی اولم باردارم...از خدا میخوام هممون بچه های سالم و نازی به دنیا بیاریم

پاسخ:نام : نارملا
سلام من هفته 27بارداريم دوماه بو د كه فهميدم باردارم اصلا انتظارش رونداشتم جون بجه سومم ميشه خلاصه نخواسته رو خواسته كرفتم به جان ودل بذيراي وجودش شدم دوتا دختر زيبا داشتم يكي ديكه بههشون اضافه شد جالب اينه كه اين هم روزي كه نيوشاي كوجكم بهدنيا اومدبه دنيا مياد اسم زيباش هم نارملاكذاشتم الهي هركي بجه ميخوادخدا هم سالموخوشكل بهش بده الهي هيج كس ارزوبه دل نمونه

پاسخ:نام : نسرین
سلام من از اول بارداریم تجربیاتم رو تو این سایت نوشتم خیلی وقت ها دنبال جواب بودم ک متاسفانه کسی جوابمو نداد. ان شاالله همه بچه هاشونو سالم بغل کنن.لطفا هرکس اینو میخونه خیلی برام دعاکنه هفته ۳۶هستم سونو گفت بچه ریزه حدود ۵۰۰ گرم از جنین معمولی کم داره درضمن رشد پاهاش حدود سه هفته از بقیه اندامش عقبه خیلی نگرانم.خدای نکرده ناهنجاری باشه.همش استرس دارم. خیلی وقت‌ها هم فک میکنم من مقصرم. شاید من کم کاری کردم. شاید اونطور ک باید ب تغذیه ام توجه نکردم مدام دارم به این هشت ماهی ک گذشت فک میکنم و خودم و رو سرزنش میکنم.

پاسخ:نام : نانا
سلام من هفته 30 بارداری ام، یک هفته است از حالت تهوع و سرگیجه و ضعف دارم می میرم، شده ام عین ماههای اول، نمی دونم چی کار کنم از خدا می خوام به من و به همه مامانای باردار کمک کنه و همه اونهایی رو که آرزوی بچه دارشدن رو دارند به آرزوشون برسونه.

پاسخ:نام : امیر جون
سلام من مامان امیر علی هستم هفته 16بارداری هستم تازه هفته 13 فهمیدم باردارم رفتم سونو حال نی نی خوب بود تازه آزمایش سلامت جنین دادم دعا می کنم همه مادرا حاملگی خوبی داشته باشند

پاسخ:نام : الهه
سلام به همه مامانای عزیز الهی که خدای بزرگ به همه کسایی که دلشون فرزند میخواد و لیاقتشو دارن فرزند سالم و صالح عطا کنه من الان هفته سی وسو بارداری هستم وای که چه روزایی رو گذروندم فقط خدا میدونه که چه جوری گذشت هفت کیلو وزن کم کردم کارمم خیلی سخت بود تو آزمایشگاه بیمارستان کار می کنم حالت تهوع و استفراغ شدید رفلاکس شدید اسید ..آرزوی خوردن یک قطره آب رو داشتم .5 روز هم بستری شدم و از طرف دیگه چیزی که اذیتم می کرد این بود که بعضی از همکارا اصلا درکم نکردن همش میگفتن بعضی ها ادا دارن ناز میکنن و ...اما به قول معروف زمستون تموم میشه رو سیاهی واسه ذغال می مونه اما شاید باورش واستون سخت باشه هرچی از خدا میخواستم بهم می داد تو اون روزای سخت فقط خدا تسکین دلم بود و همسر عزیزم که همیشه براش دعا میکنم این روزای سخت تموم میشه و خدای مهربون بخاطر سختی هایی که تحمل کردید شیرینی فرزند رو میده برای همه دعا کنید که خدا قدرتش زیاد و به هرکه بخواد عطا میکنه

پاسخ:نام : پری مامان
سلام من هفته ۲۹ بارداری هستم همچی تا قبل عید خوب بود اما من رعایت نکردم و حسابی کار کردم،راه رفتم،خرید کردم اما یهوییی یه قولنج لعنتی اومد سراغم و هیچ درمونی نداره،کمرم خیلی درد میکنه این دوماه اخری دعا کنید زود بگذره و هلیای خوشگلمو بغل کنم ♥♥♥

پاسخ:نام : مریم
سلام عزیزان من تو هفته سی و شش بارداری هستم خیلی اذیت میشم بی صبرانه منتظرم دخترم رو تو بغلم بگیرم برام دعا کنید

پاسخ:نام : صالحه
سلام به همگي،من هفته چهاردهم بارداري هستم،چندروزه حالت تهوع ودل بهم خوردگيم تقريبا ازبين رفته،دوتا دخترخوشكل ومامان دارم،برام دعاكنين اين يكي اول سالم بعدهم اگر خدا خواست پسرباشه تا از دونوع گل بهره داشته باشم،خدابه همتون بچه هاي سالم و خوشكل بده

پاسخ:نام : هانیه
سلام من هفته 27 بارداری از همون ماه اول استراحت مطلق و خونه مادرم هستم خیلی خیلی سخته برام دعا کنید این سه ماه دیگه زود تموم بشه و بتونم بچم رو بقل کنم چون قبلا دو بار سقط داشتم استراحت مطلق شدم اما شوهرم خیلی هوام رو داره برام دعا کنید دوستان خیلی کلافم و حوصله سر رفته

پاسخ:نام :
سلام مامانامن هفته13باردارى هستم حالم خيلى بده,حالت تهوع سوزش ودردمعده وبذاق دهنم درحدى زياده که کلافم کرده, منوراهنمايى کنيدکى جنسيت بچم معلوم ميشه کى خوب ميشم؟؟؟؟

پاسخ:نام :
سلام خانوم های گل و مامان های مهربون من 9 هفته باردار بودم که. متاسفانه مجبور به سقط شدم

پاسخ:نام : نگین
من دوتا پسر دارم وتوهفته ی نهم بارداریم برام دعا کنید خدا اول فرزند سالم بعد اگه دوس داره یه آبجی واسه پسرام بده

پاسخ:نام : لیلا
سلام به همه دوستان من هفته 20بارداریم نینیم هم پسره اسمشو گذاشتم آریا با اینکه روزای سختی رو گذروندم ولی الان حالم خوبه امیدوارم همتون به راحتی زایمان کنید

پاسخ:نام : سپیده
سلام دوستان من بچه ی اولم رو باردارم...هفته یازدهم بارداریم...برام دعا کنید بچه م صحیح سالم به دنیا بیاد

پاسخ:نام : مريم
سلام، من هفته ٣٠ بارداري هستم ،و دو تا ني ني شيطون يكي دختر و يكي پسر توي دلم دارم،.خيلي خوشحالم دعا كنيد ما بقي هفته ها هم برام خوب پيش بره. انشالله ني ني همه تون سالم و سلامت به دنيا بياد

پاسخ:نام : مريم
سلام، من هفته ٣٠ بارداري هستم ،و دو تا ني ني شيطون يكي دختر و يكي پسر توي دلم دارم،.خيلي خوشحالم دعا كنيد ما بقي هفته ها هم برام خوب پيش بره. انشالله ني ني همه تون سالم و سلامت به دنيا بياد

پاسخ:نام : فافا
سلام ..من بعد از هفت سال حامله شدم الان هفته 26 هستم..فقط خواستم بهتون بگم هیچ موقع از رحمت خدا نا امید نشید این رو من با همه وجودم حس کردم ...همیشه به خدا توکل کنید ...حتما حاجت روا میشید حتما...دوستان برای کسانی که آرزوی بچه دار شدن رو دارن دعا کنید....

پاسخ:نام : رویا
سلام به همگی.راشده خانوم نیکان اسم قشنگیه.مهم اینه که خودت و همسرت دوست داشته باشید.اسم پسرم امیررضاست نمیدونم اسم نی نی ام که پسره چی بذارم .همه نیست که با امیررضا همخوانی داشته باشه مهم ایرانی بودن و تک اسمی بودن اون هست .دوستای گلم اگه اسمی مد نظر دارید بفرمایید.ممنون میشم

پاسخ:نام : الي
سلام دوستان من هفته ي ٣٩ بارداري هستم،خداروشكر بارداري خيلي راحت و سبكي داشتم،اميدوارم همه اين روزا رو تجربه كنن.دعا كنيد بتونم از پس زايمان طبيعي بربيام...

پاسخ:نام : مامان ساره
سلام من هفته ۳۶ هستم لحظه شماری می‌کنم تا ساره کوچولو روببینم بابا ساره شب وروز نداره

پاسخ:نام : sepide
سلام تورو خدا کمک کنید هفته 12 هستماز یک هفته پیش تهوع شدید دارم قبلا هم حالتش رو داشتم ولی الان اصلا داغون هیچی ننمیتونی بخورم حتی آب کمک تنها هستم همسرم هم نیست چکار کنم حا د م خرابه

پاسخ:نام : مامان محمدپارسا
سلام مامانای عزیز من هفته 29بارداری رو پشت سرگذاشتم ب خواست خدای بزرگ بعداز 11سال لطف خدا شامل حالمون شد انشاالله ک خدا همه آرزومندا رو حاجت روا کنه

پاسخ:نام : راشده
سلام به همه دوستان گل من الان هقته 33 بارداریم منتظرم دکترم از مسافرت برگرده برم پیشش تا تاریخ سزارین بزنه. اسم پسرمم تازه انتخاب کردیم کار خیلی سختیه (نیکان) به نظرتون قشنگه؟ فقط دوست دارم پسرمو زودتر ببینم. می ترسم زودتر دردم بگیره چون من شهرستانم برای زایمان می خوام بیام تهران.دعا کنین زودتر نشه.

پاسخ:نام : رویا
سلام.هفته 24بارداری ام یه پسر 6ساله هم دارد.خوشحالم وخوب.سرکار هم میرم.خداروشکر همه چیز خوبه.

پاسخ:نام : ميترا
سلام به همه ماماناي گل، من هفته ٢٠ بارداي هستم، دو سال نيم ازدواج كردم، و خدا بعد يكسال دعاهاس من و همسرم رو مستجاب كرد، هفته پيش رفتم سونو بچم پسره، ان شاالله خدا به همه اون كساي كه ارزوي مامان شدن دارن ني ني سالم بده، من توي اين يكسال نه دكتري رفتم و نه داروي مصرف كردم ، فقط توكل كردم و از خدا خواستم اگر مصلحته عطا كنه

پاسخ:نام : robi
سلام به همه ی مامانای عزیز من هفته بیست و یکم.نی نیم هم دخمله واسم حرف هیچ کس مهم نیست عاشق بچه ام جنس برام مهم نیست سالم و صالح باشه.خدایا هرکس آرزوی نی نی دار شدن داره بهش بده.من بعد از چهار سال انتظار نی نی دار شدم از کار و موقعیت اجتماعیم گذشتم اما یه چیز بهتر دارم خدایا شکرت

پاسخ:نام :
سلام من تو هفته هفتم بارداریم رفتم سونو همه چی بود دوتا پسر دارم از خدا میخوام اگه مصلحت داره ودوست داره این دختر باشه چون خیلی دختر دوس دارم

پاسخ:نام : شیرین
سلام من مامام مائده خانوم سه ساله هستم الان هم در اوایل هشت ماهگی و همچنین سر کار هم هستم. به امید اینکه ان شااله همه مادرای دنیا بچه هاشون سالم بدنیا بیارند.

پاسخ:نام : ندا
سلام.بعد از 11 هفته تازه امروز فهمیدم که دارم مامان میشم.خدارو شکر.خیلی هم خوشحالم.ایشالا همه اونایی که آرزوی داشتن یه نی نی رو دارن زود به آرزوشون برسن

پاسخ:نام : منتظر
سلام مامانای گل من 22سالمه هفت ساله ازدواج کردم از روزای اول منو همسرم بچه خیلی دوست داشتیم ولی خدا بهمون نمیداد دو بار ای یو ای ناموفق داشتم تا اینکه به توصیه یکی از دوستان به پژوهشکده رویان رفتیم و با کمک خدا و دکترای اونجا ای وی اف شدمو حامله شدم روز قرمز شدن دو خط رو بی بی چک بهترین روز زندگیم بود الانم هفته 20هستمو ی پسمل شیطون و بازیگوش تو دلم دارم لطفا برام دعا کنین که بقیه هفته هامم بزودیو بخوبی بگذره و پسرمو بغل بگیرممم،

پاسخ:نام : شراره
سلام من یه دختر 3 ساله دارم الانم هفته 14 بارداری هستم خیلی هم خوشحاالم

پاسخ:نام : شبی
سلام. من هفته 17 هستم. قراره برم سونو غربالگری مرحله 2 رو بدم. شدیدا به دعا و انرٓی مثبتتون نیاز دارم. تو این هفته همه چیز خوبه، جز اینکه شبا ناخداگاه این پهلو اون پهلو میشم و همش از خواب میپرم. خوابم ریخته به هم. اشکال نداره. اینا همش خاطره میشه. :) راستی، تو هفته 13 که برا سونو Nt رفته بودم، بهم گفتن که نی نی ت دخمله. :)

پاسخ:نام :
سلام مامانای گل.منم باردار هستم دخترم صدف ای روزا خیلی شیطون شده هفته 26هستم.هم مامان میشم هم عمه اخه زن داداشم هم با خودم باردار هست.از خدا میخوام این هدیه کوچیکی که بهمون داده صحیح وسالم باشه.

پاسخ:نام : النا
سلام، من هفته 19 بارداری هستم، از اون مامانایی که اجازه میدن دیگران تو مسایل شخصی شون دخالت کنن خواهش میکنم بخصوص تو این دوران حساس به هیییچ کس اجازه اظهارنظر ندین! و اگه هم کسی خودش شعور دخالت نکردن تو مسایل دیگران رو نداشت، شما اصلا به اون شخص و حرفاش بها ندین تا کم کم خودش متوجه دخالت بیجاش بشه! درضمن مرتب یاداوری کنید که سعی دارین از استرس و ناراحتی ها بخاطر سلامت بچتون دور باشین! بلکه بخاطر این قضیه دست از سرتون بردارن! درضمن آخر آخر اگه بازم دست بردار نبودن، شما روی خودتون کار کنید که ککتون هم نگزه! انشالا که همه مامانا نی نی های سالم و قوی بدنیا بیارن، انشالا

پاسخ:نام : شقایق
سلام من هفته سی ام هستم وروجکم زیاد تکون می خوره و همش بهم یادآوری میکنه یه پسر شیطون خدا بهم هدیه داده. برای همه آرزوی سلامتی دارم انشالله همه به خیرو خوشی زایمان کنن در ضمن اونایی که تو ماه های اول حالت تهوع دارن هیچ نگران نباشن کاملا طبیعه انشالله زود می گذره و روزای قشنگترش میاد.

پاسخ:نام : مریم
سلام عزیزان من در هفته سی و چهار بارداری هستم نی نی ام دختره خیلی شیطونه،امیدوارم همه بتوانند طعم مادر شدن رو بچشند،لطفا برام دعا کنید زایمان خوبی داشته باشم.

پاسخ:نام : فرحناز
سلام دوستای عزیز من هفته چهاردهم بارداریم هستم قبلا ویار شدید داشتم همرا با خستگی و بی حوصلگی ولی الآن بهترشدم،شوهرم خیلی خوبه و واقعا من و درک میکنه اگه اون نبود نمیتونستم این روزای سخت و پشت سر بزارم،خدایا شکرت بخاطر همه چیز

پاسخ:نام : مريم
سلام من هفته ١٢ هستم دهنم به شدت تلخ ميشه. شبها موقع اين پهلو به اون پهلو شدن شكمم ميگيره حالت تهوع كم دارم ولي به شدت احساس ضعف ميكنم به شدت آخرين مهره كمرم درد گرفته و از بالشت استفاده ميكنم

پاسخ:نام : ثنا
با سلام خدمت همه مامانای گل . من اولین بارداریمه هفته بیست و دو هستم . خیلی خوشحالم . تروخدا اونایی که توی مطالبشون اسم از حاملگی ناخواسته و سقط اوردن ، فکر سقط از ذهنشون بیرون کنن . هدیه ای که خدا بهتون میده چرا نگیری از خدا؟! ایشالا همه کسایی هم که باردار نمیشن بتونن باردار بشن . ناشکر نباشید .

پاسخ:نام : مینا
سلام مامانا من فردا سیزده بدر چهارده هفته ام تموم میشه..یه سری آزمایش سلامت جنین دادم تو هفته دوازده ک خدا رو شکر خوب بود باز دکترم واسم آزمایش و سونو نوشته واسه هفته پانزدهم واقعا این همه آز و سونو لازمه !!؟ راستی من تکون های نی نی مو احساس میکنم :)

پاسخ:نام : ازاده
سلام به همه .من هفته پانزدهم بارداری هستم .هنوز تهوع دارم .درد زیر شکم هم دارم .خدا به همه مادرهای دنیا صبر بده .ان شاالله

پاسخ:نام : مامان (سید حسین )یا(فدک الزهرا سادات
سلام به همه دوستان من الان حدودا تو هفته 5 بارداری هستم خیلی خیلی میترسم از اینکه بچه ام را از دست بدم یا خدایی نکرده نتونم از پسش بر بیام(البته مامانم هم خیلی تجربه داره وخیلی کمکم میکنه ترسم بیشتر از این9ماهه) از بارداریم بی نهایت خوشحالم چون بعد از 1سال انتظارخدا بهمون لطف کرد.. نمیدونم هرچی هست خیلی خیلی میترسم شاید چون سنم کمه اخه من 20سالمه... ولی خیلی خوشحالم که بااین سایت آشنا شدم. از همتون صمیمانه میخوام که برام دعا کنید امیدوارم همگیتون سلامت باشین...و بچه های تپل مپل و سلم و صالحی بیارید... خیلی خیلی التماس دعا دارم

پاسخ:نام : فاطمه
سلام به همه مامانا که 9 ماه باحوصله بچشونو باخودشان حمل میکنن.من هفته 2 بارداری هستم. همه چی خوبه فقط وزن خودم بالا نمیره لطفا دعا کنید ازعوارض بعد زایمان میترسم

پاسخ:نام : مامی ایلیا
سلام هفته سی وچهارم هستم وده اردیبهشت تاریخ زایمانم هست مشکلاتی که این روزادارم پاهام چاق شده وعرق سوز میشه اصلا نمیتونم راه برم سرماهم خوردم گلوم شدید درد میکنه اسیدمعده ام که پدرمو دراورده وسنگین شدمو نمیتونم درست راه برم وهزارتا مشکل دیگه کاش این روزاهم تندتند بگذره

پاسخ:نام : مهشید
سلام من هفته 15بارداری هستم خداوند در اوج ناامیدی این هدیه رو به ما داده هر چند مثل همیشه سر حال نیستم اما حس حضورش خیلی شیرینه

پاسخ:نام : فاطیما
سلام من تازه عضو شدم یه پسر شش ساله دارم دخترمم اسال هشت ماهه شه الان یک هفته اس فهمیدم باردارم داروگیاهی و زعفران خوردم اما اثر نکرد از حرف مردم میترسم الانم استرس دارم رو سلامتیش اثر نذاره امکان داره هنوزم باز بشم دل دردم دارم

پاسخ:نام : حدیث
سلام به همگی..هفته هشتم هستم..دو روز بود حالت تهوع بدی داشتم به بو حساس شده بودم..ولی همونطور که گفته بود واسه حالت تهوع وعده های غذاییمو زیاد کردم کک کم میخورم ولی دلم خیلی میسوزه دکترم از 15فروین میاد باید تا اون موقع تحمل کنم ولی خداروشکر حالت تهوعم کمتر شده..مامانای گل سعی کنید تو سه ماه اول غذاهای مقوی بخورید این سه ماه رشد نوزاد خیلی زیاده...هرچی اهن بیشتر به نوزاد برسه نی نی هاتون سالمو توپولی میشه

پاسخ:نام : سهی
Sanaze aziz ba tavajoh be harfat be ehtemale ziyad hamsaret etiyad dare dar in zamine tahghighat kon.

پاسخ:نام : ندا
سلام مامانای عزیز من تو هفته 17 بارداریم کوچولوم خیلی تکون میخوره گاهی اوقات با تکوناش به من یاداوری میکنه که باردارم اخه یادم میره چون نشانه های بارداری خیلی کم دارم لحظات خیلی شیرینیه به امید بارداری های موفقیت امیز همه مامانا

پاسخ:نام : ندا
سلام به همه دوستان سال نو مبارک 28 اسفند فهمیدیم یه کوچولو به جمع ما اضافه میشه منو همسرم خیلی خیلی خیلی خوشحال شدیم الان هفته 6 بارداریم هست نمیدونم تغذیه واستراحتم چه جوری باشه دکترم 17 فروردین میاد میشه راهنمایی کنید ممنونم

پاسخ:نام : شبنم
سلام من توهفته دهم بارداری هستم حالم اصلا خوب نیست چون همش حالت تهوع دارم همیشه عاشق عید و بهار بودم ولی الان حوصله هیچی ندارم م دنیا برام تیره و تار شده نمیدونم چه کار کنم یک دختر 4 ساله دارم خیلی ناراحته من و راهنمایی کنید .

پاسخ:نام : حدیث
سلام...من هفته هشتمه که باردارم...ماه اول کمردرد بدی داشتم ولی الان حالت تهوع دارم میلم نمیکشه غذابخورم خیلی احساس خستگی میکنم اینترنت خوندم برا حالت تهوع باید به جا سه وعده غذایی شیش وعده بخوری کم کم بخوری یکم از حالت تهوع برزرف میشه

پاسخ:نام : نرگس
سلام,من هفته 16بارداری هستم ولی هیچ حرکتی از بچم رو احساس نمیکنم خیلی نگرانم ,ایشالله خدا به همه مامانا و نینیاشون سلامتی بده ,واسه من و نی نی منم دعاکنید

پاسخ:نام : شبنم
سلام من تو هفته دهم باردای هستم حالم زیاد خوب نیست همش حالت تهوع دارم چون تو عیده اصلا از زندگی و طبیعت لذت نمیبرم معدم میسوزه برامدعا کنید .

پاسخ:نام : زهرا
سلام به همه ي خانمهاي عزيز من هفته بيست وهفتم بارداري هستم يه پسر نه ساله دارم الان هم يه دختر شيطون و وروجك در راه دارم و تصميم دارم اسمشو صوفيا بزارم .اميدوارم كه همه ي خانمهاي باردار اين دوران رو به سلامتي سپري كنند ويه بچه سالم به ياري خدا بدنيا بيارن.

پاسخ:نام : مامان بهار
سلام به همه مامانای عزیز.من اول هفته 37هستم.خداروشکرهمه چیزتاالان خوب بوده.امیدوارم واسه همه خوب باشه.دوستان من پزشک متخصص اطفال هستم.خوشحال میشم اگه تونستم و وقت شد به سوالاتون تاجایی که بلد باشم پاسخ بدم

پاسخ:نام : گلنار
سلام به همگی.سال نوتون مبارک.مامان نیکا دختر من 15فروردین به دنیا میاد.منم بین 3تا اسم آوینا-یسنا و گیلا مرددم.خوشحال میشم نظر شمارم بدونم.راستی از اسم نیتا هم خیلی خوشم میامد یعنی توانا به اسم شمام میاد.دوست داشتی روش فکر کن.من چون دوست صمیمیم اسم دخترشو گذاشت دیگه نتونستم بزارم.امیدوارم زایمان راحتی داشته باشی

پاسخ:نام : مرجان
سلام به مامانای عزیز من توهفته 19هستم یه محمدطاهای 2 ساله دارم که امروز تولدش بود

پاسخ:نام :
سلام من هفته 35 هستم صبرم تمام شده خیلی بیحوصله شدم

پاسخ:نام : sanaz
سلام. من هم باردارم هفته 28. ولی شوهرم اضلا خوشحال نیست و اصلا هیچ پولی برای دکتر و دارو های تقویتی از اولش نداده. مثل اینکه بچه فقط مال منه. من خییلی تنهام. اصلا هیچ حسی از بارداری ندارم و هیچ لذتی هم نبردم. سال گذشته همین موقع منو زد و دماغمو شکست و همه عید توی خونه افتاده بودم. نمیدونم چطوری این زندگی رو تحمل کنم. ای کاش میمردم. من و بچم حیلی تنهاییم. نمیدونم چرا خدا اینطوری برام خواسته. اینقدر قبل از ازدواج بهم دروغ گفت که هیچ مهریه نخواستم. مهم نیست. خودم یک شغل خیلی مهم دارم و درامدم خوبه حیف که سهم من از زندگی همینقدر بیشترنیست. اگه دلم برای پدر و مادرم نمیسوخت حتما جدا میشدم ولی میدونم اونها سکته میکنند و میمیرند.

پاسخ:نام : راشده
سلام سال نو همگی مبارک . من تو هفته 30 بارداری هستم دلم می خواد این 2 ماه آخر زودتر تموم شه شبا دست درد خیلی شدید دارم و دستام خواب میره . نمی دونم از بارداریه یا عصب دستمه.حتی 1 قاشقم نمی نونم تو دستم بگیرم. ایشالا که همه سالم باشند و به سلامتی نی نیاشون و به دنیا بیارند.

پاسخ:نام : نيکا
سلام به همگى. سال نو پيشاپيش مباررررک.دخمل خوشگل من سيزده بدر به دنيا مياد خيلى روزاى سختى و گذروندم باورم نميشه همه چى داره تمام ميشه.من و همسرم سر انتخاب اسم به توافق نرسيديم اگه کسى اسم خوب و سنگين و بامعنايي به ذهنش ميرسه ممنون ميشم کمک کنه.ايشالله سال خوبى واسه همه باشه.:-*

پاسخ:نام : مريم
سلام من هفته بيست و ششم خدارو شكر حالم خوبه پسرمم خوبه خيلي تكون ميخوره آرزو ميكنم همه مامانا سال خيلي خوبيو كنار ني نياشون داشته باشم

پاسخ:نام : نسرین
سلام هفته ۳۱هستم این هفته آزمایش ادرار دادم ک هم عفونت ادرار داشتم هم دفع پروتئین و خون. دارم برای عفونت دارو مصرف میکنم اما دفع پروتئین رو دکتر گفت مواظب فشارت باش. نمیدونم این چیزا خطرناکه یا نه چکار کنم پروتئین دفع نکنم لطفا اگه کسی تجربه داره راهنمایی کنه از دیروز تا حالا از خوراک افتادم خیلی نگرانم.

پاسخ:نام : مهدیس
سلام به همه مامانا عزیز ..بعد از دوازده سال ناباروری به لطف خدای مهربون .تشخیص و درمان درسته دکتر حمید صاحب کشاف منو شوهرم و خانواده هامون به آرزومون رسیدیم ..من تا قبل از بارداری همیشه آرزو داشتم دختردار بشم ولی روزی که صدای ضربان قلبه نی نی رو شنیدم دیگه جنسیتش مهم نبود و دفقط دعا میکردیم سالم و صالح باشه ولی خدای مهربون محبتشو در حق منو شوهرم تموم کرد و نی نیم دختره ..الان تو هفته سی هفتم هستم و هفته دیگه دخملم به امید خدا به دنیا میاد دقیقا هفتم فروردین نودو چهار ...خودمو شوهرمو و خانواده هامون از خوشحالی تو ابرا هستن ..تو این لحظه های آخره سال برای همتون آرزوی سلامتی میکنم و امیدوارم دامن همه آرزو دارا هم به زودی سبز بشه و دختر من هم صحیح و سالم به دنیا بیاد ..پیشاپیش عید همگی مبارک

پاسخ:نام : مهدیس
سلام به همه مامانا ..بعد از دوازده سال به لطف خدای مهربون و تشخیص و درمان جناب آقای دکتر حمید صاحب کشاف صاحبه فرزند شدم ...همیشه دوست داشتم دختر دار بشم ولی روزی که صدای،ضربانه قلبه بچمو شنیدم دیگه جنسیتش مهم نبود فقط دعا میکردم سالم و،صالح باشه ..ولی خدای مهربونیها،لطفشو در حقه منو شوهرم و خانواده هامون تموم کرد و نی نی توی دلم دختره ..از خوشحالی خانواده هامون رو پا بند نیستن پدر شوهرم رو ابرها قدم میزنه ..هفته سی هفتم هستم و یک هفته دیگه دخملی به دنیا میاد دقیقا هفتم فروردین نودو چهار ...امیدوارم ساله خوبی برای همه باشه و کسانی که نی نی ندارن خدا تو این ساله جدید دامنشونو سبز کنه

پاسخ:نام : ساناز
سلام من تازه واردم هفته 10بارداری هستم یه پسر خوشگل 4ساله دارم. امیدوارم همه مامانای گل بچه هاشونو به سلامت دنیا بیارن منم همینطور

پاسخ:نام : خدیجه
خدا به هرکسی ارزوش مادر شدن این نعمت عطا کنه من هفته 25دعاکنید خدا دخترم صحیح وسالم بزاره بغلم

پاسخ:نام : مامان فاطمه
سلام.من تو هفته۲۰بارداریم.ی یه نازبانوی۷سال دارم ،یه نی نیم تو راه.برای همه مامانای باردار وخودم ارزوی سلامتی دارم

پاسخ:نام : گلنار
مامان نادیا منم تو هفته 36 هستم.امیدوارم همه به سلامتی نی نی هاشونو بدنیا بیارن از دعاهای اونم دخترمنم به سلامتی به دنیا بیاد خیلی استرس دارم.

پاسخ:نام : سحر*
سارا جون من هم از تقویم چینی استفاده کردم و گفت بچم دختره تازه من سعی کردم تمام کارای مربوط به دختر دار شدنو انجام بدم اما سونو گفت بچم پسره ..بچه اولمم پسره ..اولش دلم گرفت اما خواست خدا این بوده ..حالا راضی شدم به رضاش

پاسخ:نام : نادیا
سلام مامانای خسته منم هفته 36 بارداریم اولین بارداریمه هنوز همه چیز برام گیج و گمه باورم نمی شه بچه دارم اصلا نمی دونم چه حسی می تونم بش داشته باشم خسته شدم از بارداری دلم می خواد این چند هفته هم تموم بشه خیلی دلم می خواد ببینم چه شکلیه خیلی سنگینو بی تحرک شدم زیاد نمی تونم راه برم تازه کهیر دوران بارداریم گرفتم 2 هفته پدرم دراومد خیلی بد خدا قسمت دشمنتونم نکنه الان یه کم بهتر شده از زایمان و بعدش می ترسم فقط دووست دارم زودتر تموم بشه دعا کنین زمان زود بگذره

پاسخ:نام : طاهره
سلام. الان تو هفته 22 بارداریم. من تو غربتم و خیلی دلم میخواست مادر یا خواهرم پیشم بودن برام غذای ایرانی می پختن. با اینکه تو 6 ماهگی ام اما هنوز فک می کنم شکمم کوچیکه... از اونجایی که بیشتر طول روز رو تنهام بعضی وقتا خوردنم نمی گیره و گرسنگی می کشم. برای بچه ام دعا کنید تو این غربت و تنهایی من، سالم و قوی به دنیا بیاد.

پاسخ:نام : کبوتر
سلام دوستان.من الان توهفته نهم بارداريم.خداميدونه چقدراذيتم.همش حالت تهوع دارم.معدم داغونه. تومعدم هماحساس سنگيني ميکنم هم سوزش.هرچي ميخورم حالم بدميشه.بنده خدامادرشوهرم همه کاراموميکنه.نميدونم کي تمومميشه.واسه همه مادراآرزوي سلامتي ميکنم

پاسخ:نام : مونا
سلام به همه ی مامانا،من توی هفته سی ام بارداری هستم و بچه دومم هستش و پسر هست،من دوران بارداری بدی رو دارم طی میکنم،دقیقا الان که باردارم و به همسرم بیشتر نیاز دارم همسرم افسردگی شدید گرفته و هر هفته باید دکتر بره،و دختر م که پنج سالشه خیلی شدید به باباش وابستس و خیلی بهونه گیر شده،و از این طرف که خودم بارداری خیلی بدی دارم ،دردای خیلی بدی دارم،کلا اوضاع خوبی ندارم ،مامانا ازتون خواهش میکنم برای خوب شدن همسرم دعا کنید،ما زندگیه خیلی خوبی داشتیم الان هشت ماه که خوراکم شده گریه،دلم برای بچه هام و شوهرم خیلی میسوزه،بااین وضعیتم نمی تونم کمکی بهشون بکنم،خواهش میکنم برام دعا کنید التماس میکنم

پاسخ:نام : حلیمه
بچه اولم سی ماه شده امروززز فهمیدم باردارم فکر کنم هفته اول باشه نمیدونم چیکار کنم شاید سقط کردم اولی رو به زور نگه داشتم ناخواسته بود شوهرم نمیخواست الان چیکار کنم

پاسخ:نام : zahra
منظورتون رو نمیفهمم

پاسخ:
سلام، منظور نا را از چه قسمتی متوجه نشدید؟


نام : ghazalehh
سلام.من هفته یازدهم رو شروع کردم.اطلاع ازبارداریم نداشتم.ولی به محض اینکه فهمیدم.احساس کردم دارم پرواز میکنم.خیلی خوشحالم..هفته دیگه ازمایش و سونو ان تی دارم.دعام کنید

پاسخ:نام : مامان محمد
سلام من هفته هفتم بارداری ایم بچه دوممه خیلی ویار دارم

پاسخ:نام : نسرین
سلام بالاخره رسیدم به هفته سی.خداروشکر. برام دعاکنیدبتونم طبیعی و راحت زایمان کنم بچم هم سالم باشه.الان دیگه فکر شب و روزم سالم بودنه دختر گلمه.خیلی استرس دارم و همش فکر و خیالات جور واجور میاد سراغم.

پاسخ:نام : اعظم
سلام من هفته 22 بارداری هستم از هفته 13 شکم ام خیلی خارش داره هر چقدر هم با روغن زیتون چرب می کنم اما خوب نمی شه ترو خدا کمکم کنید چی کار کنم؟؟؟؟

پاسخ:نام : مريم
سلام من از امروز هفته نهم بارداريم رو شروع كردم به سفارش پزشكم شبها به پهلو ميخوابم ولي تنم خواب ميره حالت تهوع دارم ولي رفلكسي خدا رو شكر ندارم به شدت خسته ميشم و بؤ خيلي اذيتم ميكنه براي همگي و ني ني هاتون آرزوي سلامتي ميكنم

پاسخ: 1 2 3 4 5  
نام
آدرس ایمیل
*
تجربیات شما
 
ثبت اطلاعات
انصراف
GPS مچی FR 620